Προς το περιεχόμενο

Πάρκινγκ σε πρασιά πολυκατοικίας


Eve_pnst

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τα φώτα σας. 

Η πρασιά της πολυκατοικίας μου χρησιμοποιείται από το 1980 ως παρκινγκ από τους κατοίκους (χωρις άδεια προφανώς). 

Συγκεκριμένα εμείς παρκάρουμε το αυτοκίνητο μας σε μια συγκεκριμένη θέση, το πρόβλημα μου είναι ότι έχω φύγει σεζόν και η θέση μου έχει "φαγωθεί" από άλλον. 

Υπάρχει κάποιο νομικη οδός ώστε να μη παρκάρει μέσα κανείς; (προφανώς ούτε εγω) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 λεπτά πριν, Eve_pnst είπε

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τα φώτα σας. 

Η πρασιά της πολυκατοικίας μου χρησιμοποιείται από το 1980 ως παρκινγκ από τους κατοίκους (χωρις άδεια προφανώς). 

Συγκεκριμένα εμείς παρκάρουμε το αυτοκίνητο μας σε μια συγκεκριμένη θέση, το πρόβλημα μου είναι ότι έχω φύγει σεζόν και η θέση μου έχει "φαγωθεί" από άλλον. 

Υπάρχει κάποιο νομικη οδός ώστε να μη παρκάρει μέσα κανείς; (προφανώς ούτε εγω) 

Δηλαδή με λίγα λόγια ψάχνεις τρόπο να εκδικηθείς αυτόν που σου "έφαγε" τη θέση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Δηλαδή με λίγα λόγια ψάχνεις τρόπο να εκδικηθείς αυτόν που σου "έφαγε" τη θέση?

Ξεκάθαρα 

5 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Σας ανήκει συγκεκριμένη θεση; 

5 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

 

Όχι δεν ανήκει καμία θέση σε κανέναν. Ψάχνω τρόπο να βγουν όλοι από μέσα δια νόμιμης οδού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Eve_pnst είπε

Ξεκάθαρα 

Μου θυμίζει το "δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα".

Όσο για αυτό που ρωτάς, εφόσον αυτός ο χώρος είναι χαρακτηρισμένος ως πρασιά τότε δεν επιτρέπεται να παρκάρουν αυτοκίνητα. Εσύ από τη μεριά σου που είσαι διατεθημένη να φτάσεις, έχεις διάθεση να πληρώσεις δικηγόρο, εξώδικα, και γενικότερα ότι χρειαστεί? Αν όχι τότε δεν γίνεται τίποτα, αν ναι απευθύνσου σε έναν δικηγόρο με όλα τα χαρτιά (συμβόλαιο, καταστατικό, σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας) και θα σε ενημερώσει για τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Eve_pnst είπε

Υπάρχει κάποιο νομικη οδός ώστε να μη παρκάρει μέσα κανείς; (προφανώς ούτε εγω) 

Ισως υπάρχει, ωστόσο αυτος που έχει παρκάρει θα ακολουθήσει την μη νόμιμη οδό για να σου καταστρέψει το αμάξι. Σκέψου το διπλά πριν δράσεις εν βρασμώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε να δεις τι συμβαίνει. Επειδή είμαι η μικρότερη κάτοικος της πολυκατοικίας κάθε φορά που έρχεται καινούριος ενοικιαστής για να νοικιασουν το σπίτι ακριβότερα πλασάρουν και θέση παρκινγκ. Συνήθως είναι η "δική μου" θέση γτ εγω λείπω περισσότερο και θεωρούν ότι δεν μπορώ να πω τπτ γτ ειμαι η πιο μικρή όπως προανέφερα. Οπότε θέλω να σταματήσει όλο αυτό και απλά να μη παρκάρει μέσα κανείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Eve_pnst είπε

Γιατί εφόσον ο χώρος είναι κοινόχρηστος αν δε παρκαρω εγώ δε θέλω να παρκάρει κανείς. Απλο

Δοκίμασες να μιλήσεις με αυτόν που σου 'έφαγε' την θέση; Ή με τον διαχειριστή;

Μην αρχίσουμε όλοι τα σχόλια από κάτω, χωρίς να έχεις μιλήσει πρώτα με αυτούς τους ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Eve_pnst είπε

Γιατί εφόσον ο χώρος είναι κοινόχρηστος αν δε παρκαρω εγώ δε θέλω να παρκάρει κανείς. Απλο

θα πας μπροστά. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η 3η φορά που συμβαίνει και κουράστηκα να μαλωνω απλά. Οι διαχειριστές όπως και ο άνθρωπος που μου έφαγε τη θέση είναι 70plus οπότε αντιλαμβάνεσαι ότι το να έρθουν σε αντιπαράθεση με υγιή επιχειρήματα απέναντί σε μια 25χρονη είναι αδύνατο έως ακατορθωτο

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

θα πας μπροστά. 😅

Δε με νοιάζει να πάω μπροστά. Μπορεί να είναι εντελώς εγωιστικό αυτό που λέω αλλά είναι η αλήθεια. Εφόσον είναι ο χώρος κοινόχρηστος θέλω κι εγώ τη θέση μου, ειδάλλως να μη μπαίνει κανείς. Που είναι το κακό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κοινόχρηστος σημαίνει όποιος προλάβει. αφού λείπεις γενικά...λυπάμαι έχασες.

επίσης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ ΣΟΥ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ. ΑΠΛΑ ΠΑΛΙΑ μπορούσες.

και επειδή εσένα σου παίρνουν τη θέση  5 μέρες στις 60 που λείπεις....να μη τους αφήνεις κι εσύ 365μέρες το χρόνο.

να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα κούκλα αφού εσύ δεν έχεις κατσίκα.

κρίμα την ηλικία σου να σκέφτεσαι με μυαλά 90χρονου.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Eve_pnst είπε

Γιατί εφόσον ο χώρος είναι κοινόχρηστος αν δε παρκαρω εγώ δε θέλω να παρκάρει κανείς. Απλο

Για αυτό σου φέρονται σαν μικρή όπως λες.Και καλά σου κάνουν με τα μυαλά που έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...