Προς το περιεχόμενο

Media Markt - Τηλεοράσεις με 20% επιστροφή Eurobank (άνω των 499€)


AristidisZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, makis269 είπε

εγω παρήγγειλα τηλεοραση και μου την ακυρωσαν διοτι και καλά τωρα δεν ειναι διαθέσιμη και

κλασικά ξαναέφαγαν καταγγελία για καταχρηστική ακύρωση παραγγελίας χωρίς την σύμφωνη γνώμη του πελάτη.

Στην ακυρωσαν αμεσα ή μετα απο ημερες? Γιατι αν μου την ακυρωσουν θα τους επιστρεψω και το soundbar που το εχω βαλει με αντικαταβολή.

Η G1 παντως ειναι διαθεσιμη παντου ακομα και σε αυτους (σημερα) οποτε δυσκολα να πουν για μη διαθεσιμοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μολις αλλαξε η κατασταση απο ενημερωση σε:

Η παραγγελία σου ολοκληρώθηκε!

Ο μεταφορέας μας έχει την παραγγελία σου, σύντομα θα λάβεις ενημέρωση για τον ακριβή χρόνο παράδοσης

 

Τωρα το αγχος ειναι για την μεταφορα και τον έλεγχο ότι ειναι οκ ταν παραλάβω.

Παντως το mediamarkt εχει πολλες αρνητικες κριτικές στο skroutz (κυρίως για καθυστερησεις σε παραδοσεις) αλλα ενώ οφείλω να πω ότι ηταν αψογοι μιας και μιλησα μαζι τους περιπου 4 φορες μέχρι να ολοκληρωθεί η παραγγελια (αρχικα την πληρωσα με τραπεζικη μεταφορα και την ακυρωσαν επειδη δεν θα επαιρνα το 20%). 

Και αμεση απαντηση στα τηλεφωνηματα με αναμονη το πολυ 1 λεπτο και ειχαν αμεση γνώση του θεματος ακομα και αν μιλουσα με αλλον εκπροσωπο καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 ώρες πριν, johnniek13 είπε

Οπότε μου βγηκε 2100 - 420 επιστρ. - 200 LG δωροκαρτα = 1480. ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Φυσικα και θα εμφανιστει ξανα τετοια εμμεση τιμη και ακομα καλυτερη. 100%.

Οπως και να εχει καλοριζικη. Καλη ηταν η τιμη σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Φυσικα και θα εμφανιστει ξανα τετοια εμμεση τιμη και ακομα καλυτερη. 100%.

Οπως και να εχει καλοριζικη. Καλη ηταν η τιμη σιγουρα.

υπαρχει ενα χρονοδιαγραμμα απο hdtvtest που λέει ποσο θα κοστίζει (κόστος παραγωγής, όχι πώλησης) το κάθε oled πανελ τα επόμενα χρόνια, το μεγαλύτερο gap, 500-700$, αν θυμάμαι καλά, ειναι το 2022-2023 και μετα παραμένει καπου εκεί, με μικρές πτώσεις 50$. ειδικά για τις 77" που ειναι το sweet spot για σαλόνι και παρέμεναν ακριβές εως τώρα. 

https://imgur.com/a/fFHFpaX

 

 

Επεξ/σία από prefuse
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, johnniek13 είπε

Στην ακυρωσαν αμεσα ή μετα απο ημερες? Γιατι αν μου την ακυρωσουν θα τους επιστρεψω και το soundbar που το εχω βαλει με αντικαταβολή.

Η G1 παντως ειναι διαθεσιμη παντου ακομα και σε αυτους (σημερα) οποτε δυσκολα να πουν για μη διαθεσιμοτητα.

15-20 μερες μετά διοτι ο προμηθευτης τους και καλά δεν θα τους έστελνε ποτέ την τηλεοραση της προσφοράς ,ενω εγώ οταν το παρήγγειλα ηταν διαθέσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την B7 55αρα  3 μισή χρόνια σχεδόν... Με 2 αλλαγές οθόνης λόγω burn in... ΧΩΡΙΣ να έχω κάποια επιπλέον εγγύηση και από 2 ετη ξαφνικά βρέθηκα μέχρι στιγμής στα 5 χρόνια εγγύηση για οθόνη not bad... 

Η tv είναι απόλαυση.... 

Θέλω να πάω σε 65αρα η 77 άρα  κλασική απληστία αλλά μια ζωή την έχουμε που έγραψε και ο φίλος παραπάνω... Να την χαρείς φίλε μου καλό θεατή, ελπίζω κάποια στιγμή η 77αρα να πέσει κάτω από τα 2700 που φτάνει μερικές φορές... Κ τώρα έχει πάλι 4400!!! Μόλις πέσει κάτω από 2000 δεν ξέρω αν θα κρατηθώ... Αν και 65αρα σούπερ θα είναι απλά είπα να το τερματίσω σε ίντσες κ να μην χρειαστεί να ξανά αλλάξω ποτέ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν παρακολουθώ το θέμα των τηλεοράσεων και έτυχε να χαλάσει μια 32' που έχω για κύρια (netflix μόνο βλέπει 1 ώρα τη μέρα περίπου) μια oled θα βγάλει δεκαετία ή όχι;

Ιδανικά θέλω μεγάλη γωνία θέασης και αν γίνεται να μην είναι γυαλιστερό το πάνελ.  ERTFLIX παίζουν όλες οι smart;

Κοιτάω την LG 48C1 οπότε το budget φτάνει μέχρι τα €1000.  Ή να πάρω κάτι φθηνότερο αφού δεν έχω τρελές απαιτήσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο mediamarkt μου ηρθε email οτι η tv και το soundbar εχουν παραδοθει σε courier και πηρα και τα ηλεκ. τιμολογια. Αρα ακυρωση δεν παιζει.

για το burnin:

αυτη την στιγμη εχω μια 42 lg PLASMA απο το 2008. Με μηδενικο burnin σε  κανονικη χρηση και ελαχιστες σκιες μονο αν το κοιταξεις συγκεκριμενα σε μονοχρωμη εικονα. αυτη εχει δουλεψει αρκετα τα πρωτα 10 χρονια σε καναλια με τα ΣΚ ανοιχτη απο πρωι μεχρι βραδυ.

Μπορω να πω οτι σκεφτηκα αρκετα για τον αν θα παρω lg oled G1 ή samsung neo Qled QN90. 

Επειδη έχουμε εγκαταληψει σχεδον 100% τα καναλια (αντε να δουμε 1-2 ωρες αν τυχει την ημερα) και η πιο πολυ χρηση γινεται σε σειρες και ταινιες θεωρησα πως στην δικη μου περιπτωση το burnin θα ειναι λιγοτερο πιθανο, οποτε πηγα στην G1 επειδη ταυτοχρονα η G1 επεσε στα 2100 φτηνοτερη απο QN90 και υπηρχε και η δωροεπιταγη LG 200€ που στην SAMSUNG ειχε ληξει στις 24/10.

Στο ερωτημα αν θα αντεξει 10 χρονια, αν εβαζα στοιχημα θα ελεγα οχι, αλλα ελπιζω να πλησιασω σε αυτο το νουμερο. Αλλωστε ακομα και με burning ταινιες και σειρες θα μπορω χωρις ιδιαιτερο προβλημα να βλεπω μεχρι να παρω την επομενη. Πιο πιθανο βλεπω μια πτωση αποδοσης σε ολοκληρο το πανελ με την χρηση που θα κανω.

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, papars είπε

Επειδή δεν παρακολουθώ το θέμα των τηλεοράσεων και έτυχε να χαλάσει μια 32' που έχω για κύρια (netflix μόνο βλέπει 1 ώρα τη μέρα περίπου) μια oled θα βγάλει δεκαετία ή όχι;

Ιδανικά θέλω μεγάλη γωνία θέασης και αν γίνεται να μην είναι γυαλιστερό το πάνελ.  ERTFLIX παίζουν όλες οι smart;

Κοιτάω την LG 48C1 οπότε το budget φτάνει μέχρι τα €1000.  Ή να πάρω κάτι φθηνότερο αφού δεν έχω τρελές απαιτήσεις; 

Για μένα μην κοιτάς oled αφού δεν υπάρχουν και ιδιαίτερες απαιτήσεις.Κάτι πιο φθηνό θα σε βολέψει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, papars είπε

Επειδή δεν παρακολουθώ το θέμα των τηλεοράσεων και έτυχε να χαλάσει μια 32' που έχω για κύρια (netflix μόνο βλέπει 1 ώρα τη μέρα περίπου) μια oled θα βγάλει δεκαετία ή όχι;

Ιδανικά θέλω μεγάλη γωνία θέασης και αν γίνεται να μην είναι γυαλιστερό το πάνελ.  ERTFLIX παίζουν όλες οι smart;

Κοιτάω την LG 48C1 οπότε το budget φτάνει μέχρι τα €1000.  Ή να πάρω κάτι φθηνότερο αφού δεν έχω τρελές απαιτήσεις; 

Χωρίς να ξέρω το χώρο που θα μπει, 48 είναι μικρή για τα σημερινά δεδομένα. Μια καλή 55αρα θα ήταν προτιμότερη κι ας μην είναι oled.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Doubt είπε

Χωρίς να ξέρω το χώρο που θα μπει, 48 είναι μικρή για τα σημερινά δεδομένα. Μια καλή 55αρα θα ήταν προτιμότερη κι ας μην είναι oled.

Έχω μικρό χώρο και η TV είναι στα 2 μέτρα.

Αυτή https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/nanocell-tv-lg-50nano886-uhd-4k-smart/1598896

έχει καλή γωνία θέασης; Γιατί έχω γωνία καναπέ και η μία θέση είναι στο πλάι της TV.   Η επιστροφή είναι ~€130 στα €800?

Επίσης θέλω μοντέλο με ποδαράκι στο μέσο οπότε έχω λίγες επιλογές.

Αν μείνω στο χιλιάρικο ΝQLED στις 50" ή OLED στις 48" ?

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/nqled-tv-samsung-qe50qn90a-uhd-4k-smart/1594316

ή

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/4k-uhd-tv/oled-tv-lg-48c1-uhd-4k-smart/1598877

Πάντως μέγα μπλέξιμο με τις διάφορες τεχνολογίες.  Πόσο χάλια μπορεί να είναι π.χ. η Hitachi 55 με android στα €520; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android σε τηλεόραση δεν είναι απαραίτητο και Hitachi = Vestel

 

Για τις άλλες 2, αν έπρεπε να διαλέξω θα πήγαινα προς Samsung, εκτός αν τις έβλεπα δίπλα δίπλα και η διαφορά ήταν τέτοια που να με κάνει να αλλάξω γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να κτλβω.. 

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/4k-uhd-tv/lg-oled-c1-55-4k-smart/1598874

Η c1 55" ριναι 1500-20% = 1200 συν prepaid 150 ευρώ ? Δλδ 1.050 ευρώ σ ρχεται? Και τι κάνεις απλά την παραγγέλνεις μεσω σαιτ ή απο το κατάστημα και πληρώνεις με μια κάρτα eurobank? Πληρώνεις δλδ τα 1500 ευρώ και σου γυρνάει 300 ευρώ σαν ποσό? Γτ δν εχω ιδεα τι είναι το επιστροφή.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2021 στις 4:54 ΠΜ, ViktorasDem είπε

Παιδιά για να κτλβω.. 

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/4k-uhd-tv/lg-oled-c1-55-4k-smart/1598874

Η c1 55" ριναι 1500-20% = 1200 συν prepaid 150 ευρώ ? Δλδ 1.050 ευρώ σ ρχεται? Και τι κάνεις απλά την παραγγέλνεις μεσω σαιτ ή απο το κατάστημα και πληρώνεις με μια κάρτα eurobank? Πληρώνεις δλδ τα 1500 ευρώ και σου γυρνάει 300 ευρώ σαν ποσό? Γτ δν εχω ιδεα τι είναι το επιστροφή.. 

Πρεπει να εχεις καρτα "επιστροφη" eurobank. Και το ποσο γεμίζει την καρτα ως επιστροφη για να κανεις αγορες σε σκλαβενιτη τζαμπο και ολα τα αλλα που δεχονται πληρωμη ετσι. Αλλα δεν μπορεις να τα παρεις σε ευρω. ελεξε με την τραπεζα αν η καρτα ειναι "επιστροφή" και μετα απλα αγοραζεις ηλεκτρονικα οπως καθε αλλη φορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...