Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέχασε να γράψει πως κατουράει και τον Elon Musk με τις τεχνολογίες του που θα αλλάξουν το τοπίο στον τομέα του automotive και σε όλα τα υπόλοιπα. 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, GrMikeD είπε

Θα ζήσουμε ιστορικές στιγμές

image.png.ed72b16fa37da3c7c9eba57cea3ca266.png

Χαχαχα το καλύτερο ανέκδοτο το παραπάνω που διάβασα εδώ και μήνες. Δεν παίζετε με τίποτα στην απάτη να τα λέμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συν-forum-ιότες-ότισσες,

Ζητάω προκαταβολικά συγνώμη. Και αν οι admins πιστεύουν πως όντως αυτό που κάνω αντιτίθεται στους κανόνες, ας το κόψουν το μήνυμα. Γιατί η αλήθεια είναι πως διαφήμιση θα κάνω στην δική μου πραμάτεια, παρά σε αυτή του Σπύρου της καρδιάς μας.

Το μήνυμα μου δεν έχει τόσο να κάνει με το μυθιστόρημα του chaos. Έχει να κάνει με το δικό μου. Βλέπετε εγώ και ο Σπύρος έχουμε κάτι πολύ κοινό: Γράφουμε και οι δύο ιστορίες για αγρίους. Η μόνη διαφορά μεταξύ εμού και εκείνου, είναι πως ο πρώτος προφανώς είναι πολύ πιο καλός σε αυτό.

Συμπτωματικά και οι δύο ξεκινήσαμε την συγγραφή, κάπου το 2017-2018, μόνο που εκείνος με μεγαλύτερη μαεστρία,  δημοσίευσε τη δουλειά του αμέσως και έγινε διάσημος. Εγώ αντίθετα, παλεύοντας καθημερινά, έγραφα τα κείμενα μου, αφού κατάφερνα να κάνω τον μικρό μου να κοιμηθεί μέσα στα πονάκια του. Είναι δακρύβρεχτο, αλλά είναι αλήθεια. Δηλαδή αν πιστέψατε στις μεταβαλλόμενη μάζα του Σπύρου, γιατί να μην πιστέψετε και σε αυτό;

Έγραφα το πρωί στις τρεις η ώρα. Τα μεσημέρια ανάμεσα στην δουλειά στην φάμπρικα. Και όταν λέω φάμπρικα εννοώ ένα μαγαζί που αν μπει κανείς μέσα νομίζει πως επέστρεψε στο 1990. Όπου στεκόμουν  Κρατούσα σημειώσεις όπου είχα μια καλή ιδέα και την έγραφα για να βάλω μετά. Αναπαρήγαγα τους διαλόγους οδηγώντας τις νεκρές αυτόματες διαδρομές ανατολής-δύσης στην Αγίου Δημητρίου (μην το ψάχνετε Θεσσαλονίκη μένω) και χαμογελούσα ή στράβωνα ανάλογα με το συναίσθημα, κάνοντας - υποθέτω - κάποιους οδηγούς δίπλα ή μπροστά μου να πιστεύουν πως είμαι τρελός.

Και έτσι, μετά από μια οδύσσεια, έξι χρόνια μετά, το μυθιστόρημα μου θα εκδοθεί και θα διαβαστεί. Σπύρο, μπορεί να έγινες διασημότερος νωρίτερα, αλλά εγώ θα παρουσιάσω το αποτέλεσμα της δουλειάς μου, πρώτος, τέλη Φλεβάρη.
 

Πρόκειται για μια ιστορία φανταστική, που εννέα στους δέκα φιλόλογους/αξιολογητές την βρήκαν εξαιρετική, ακόμη και εκείνοι της καταραμένης της *εκδότης not found* που κόλλησε το θέμα στο εμπορικό.

Όπως και να έχει, αγαπητοί μου, το βιβλίο μου θα εκδοθεί αυτό το μήνα. Δεν έχει καμία σχέση με τον Σπύρο, πλην της επιστημονικής φαντασίας.

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τους admins, μπορώ να δώσω λεπτομέρειες εδώ ή και κάπου αλλού.

ps. Συγνώμη για την διαφήμιση και το off-topic. Απλά όταν είσαι νέος συγγραφέας, από κάπου πρέπει να πιαστείς.

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη χαλάσεις το σοβαρό θέμα.
Επιστημονική φαντασία Ελληνική; Περιμένουμε πληροφορίες, εδώ βάλε το link για το θέμα που άνοιξες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, Arkin said:

Τραγικο τελειως. 

240208221744_aggelia_Panopoulos_Chaos-94

 

Γραμματοσειρές, χρωματισμός, διαμόρφωση δημοσίευσης σε word 97-2003 layout που παραπέμπει σε 

Pentum4 MMX στα υπόγεια γραφεία της Αλέκας στο Περισσό.

Ούτε να τονίσει δε ξέρει ή να χρησιμοποιήσει ορθογράφο. Σε παιδί Γυμνασίου να δείξεις τον ορθογράφο στο Word ξέρει να πατήσει δεξί κλικ στο κόκκινο υπογραμμισμένο λάθος.

 

Τύφλα να έχει το σπονσοράρισμα της RTX από τον υπερυπολογιστή από τους influencer του Γεράρδου.

 

sarcastic sarcasm GIF

 

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...