Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Να υποθεσω οτι οσοι δεν πιστευουν οτι ειναι απατη, ειναι οι ιδιοι που κανουν καταθεση 800 ευρω για 13 pro max καινουργιο και μετα απορρουν γιατι ο εμπορας δεν παραδιδει;

Η παραδίδει σαπούνια!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρις να ειμαι γνωστης η ειδημων φανταζομαι οτι κανενας επενδυτης δεν δινει τα ωραια του λεφτακια σε σχεδια και renderings θελει να δει χειροπιαστα πραγματα και ενδιαφερον απο το καταναλωτικο κοινο .Ο πανοπουλος με το hype που δημιουργει  ακουγετε στο κυκλο των επενδυτων και ισως καποιος τον προωθησει.Αυτοκινητο ολοκληρωμενο μπορει να μην υπαρχει _το ειπε ο ιδιος - ομως εξαρτηματα  πατενταρισμενα και κινητηρας υπαρχουν ,απο οτι λεει παντα .Δεν ειναι ευκολο να παραξεις ενα αυτοκινητο ποσο μαλλον ενα hyper car , και η rimac οπως και η koenigsegg παντως ειχαν κρατικες επιχορηγησεις και βοηθεια στην αρχη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά από χθες και το site δεν είναι πάνω (δε πρέπει να ήταν και ποτέ)... Ξέρω γω όλο αυτό το ζήτημα αρχίζει και μυρίζει άσχημα.

Εμένα μου φαίνεται περίεργο, ότι αν ίσχυε κάτι τέτοιο, που βρέθηκε χρηματοδότηση για την ανάπτυξη ενός τέτοιου project. Πόσο μάλλον τα σπάνια υλικά που λέει στη παρουσίαση. Και κάτι είμαστε 9 άτομα (9 άτομα για να φτiάξουν ένα hypercar, που ούτε έπιπλο δε φτιάχνεις) αλλά σαν έλληνες κάνουμε για 900 (κάτι τέτοιο είπε σε ένα βίντεο) είναι φαιδρότητες. 

Εγώ πιστεύω ότι μια βδομάδα θα γινει αυτό το σουσουρο και μετά δε θα ξανακούσουμε τίποτα.

Και από την άλλη, αυτό είναι που μας έλειπε πραγματικά. Η παραγωγή ενός hypercar. 

Επεξ/σία από mordred
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρεθεί άνθρωπος που έχει τη δυνατότητα να σπαταλήσει 12 εκ σε ένα αυτοκίνητο (μετρημένοι στα δάκτυλα στο κόσμο τέτοιοι) και αντί να πάρει μια Bugatti, θα δει το παραπάνω κείμενο με αγγλικά επιπέδου κάτω και από Ινδό scammer και θα πει "Να αυτό θα πάρω..."

Μη ξεχνιόμαστε όποιος θέλει να κάνει κράτηση μέσω mail:

There will be a limited number of chaos units (20) available for every continent !

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dionysg είπε

Ρε παίδες τα χαρτοκουτα πως τα έκαναν σε τέτοιο σχήμα. Έχουμε πρότζεκτ και εμεις για το νηπιαγωγείο

1426385671_chaossupercar.jpg.b0f4785973e9bd4996ca5d520292dea1.jpg

Δεν είναι πραγματικό αυτό που βλέπεις. Είναι διαρροή από το META του Μάρκου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 minutes ago, Arkin said:

Βρε προσπαθώ δεν βγαίνει όμως όπως το βλέπω στο τιμόνι. Για το scann υπάρχει κάποια εξήγηση? Δεν πήρε lower το παιδί τι έφταιξε? Κακό photoshop και cad καταλαβαίνω αλλά εντάξει κάτι τόσο απλό. 

Βγαίνει δε βγαίνει νόημα, όπως και το scann δίπλα, αποκλείεται να τους ξέφυγε διπλά κάτι τόση εξόφθαλμο. Λογότυπα είναι. Έχεις δει κανένα αυτοκίνητο παραγωγής να παίρνει μπροστά με δακτυλικό αποτύπωμα; Ίσως το κατοχύρωσε για να μην μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει αυτή τη λέξη στο μέλλον.

Δεν παίρνω το μέρος τους, αλλά αυτά είναι εξόφθαλμα για να είναι λάθη.

Το τι θα γίνει στην πράξη, μόνο ο χρόνος θα το δείξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πιστεύω ότι δεν έχει κάτι έτοιμο τελείως και θέλει να ψαρέψει χρήματα. Το οποίο δεν είναι κακό. Κακό είνα να λέει ότι είναι έτοιμο και να μην είναι. Όσον αφορά τον χώρο επειδή είδα κάτι από street view νομίζω ότι κάτι πρέπει να έχει. Σίγουρα όχι αυτό που ανέβασε της Αγγλίας.

Επεξ/σία από alex8850
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Παντος σαν σχέδιο είναι ωραίο (εμπρός μου θυμίζει ferrari Enzo ) μην γράφουμε μόνο αρνητικά ,έχει πολύ ωραίες λεπτομέρειες και χρωματικούς συνδιασμους στο carbon και προτοτυπο design ειδικα στο εσωτερικο.Προφανώς ο Πανόπουλος παλεύει να προσελκύσει επενδυτες (οπως κανουν ολοι οι μικροί κατασκευαστές -και μεγάλοι μπορώ να πω ) και ίσως κινέζοι η ινδοι που σαρώνουν τις ευρωπαϊκές αυτοκινητοβιομηχανιες του αγοράσουν τα σχεδια και βγει στην παραγωγή.Μην τρέχουμε όλοι να τον σταυρωσουμε τον άνθρωπο.

Είχε κάνει ένα cheesy post στο Instagram που έλεγε ότι τον προσέλκυσε άλλη μία ξένη εταιρία για να αγοράσει την SPA και το project του Chaos αλλά δεν το έδωσε γιατί ήθελε 'ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ PROJECT ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΜΑΣ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή θέλω να είμαι επιεικής, είτε υπερεκτίμησε τις δυνατότητες του και τα βρήκε σκούρα είτε πουλάει φούμαρα να τσεπώσει τα λεφτά κάποιων κουτοφραγκων και θα τον ψάχνουν σε κάποιον φορολογικό παράδεισο. Όπως και να έχει αυτό που είδαμε χθες είναι ο ορισμός της απάτης καθώς είναι προφανές ότι δεν υπάρχει ούτε βίδα από το αυτοκίνητο (αλλιώς κάτι θα μας έδειχνε). Να σημειωθεί ότι δεν παραχώρησε συνέντευξη σε κανένα ελληνικό μέσο πλην ενός YouTuber, αρνήθηκε να συμμετέχει σε διεθνείς εκθέσεις αυτοκινήτου και οι εγκαταστάσεις που αναφέρει απλά δεν υπάρχουν. Επίσης στις φωτογραφίες φαίνονται σημαντικές ασυνέχειες στο αυτοκίνητο που ούτε ένας αρχάριος δεν θα έκανε. Καλό θα είναι οι αρχές να ελέγξουν αν αυτός ο κύριος έχει εισπράξει κρατικό ή και ιδιωτικό χρήμα. 

Επεξ/σία από gianniskks
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gianniskks said:

Επειδή θέλω να είμαι επιεικής, είτε υπερεκτίμησε τις δυνατότητες του και τα βρήκε σκούρα είτε πουλάει φούμαρα μα τσεπώσει τα λεφτά κάποιων κουτοφραγκων και θα τον ψάχνουν σε κάποιον φορολογικό παράδεισο. Όπως και να έχει αυτό που είδαμε χθες είναι ο ορισμός της απάτης καθώς είναι προφανές ότι δεν υπάρχει ούτε βίδα από το αυτοκίνητο (αλλιώς κάτι θα μας έδειχνε). Να σημειωθεί ότι δεν παραχώρησε συνέντευξη σε κανένα ελληνικό μέσο πλην ενός YouTuber, αρνήθηκε να συμμετέχει σε διεθνείς εκθέσεις αυτοκινήτου και οι εγκαταστάσεις που αναφέρει απλά δεν υπάρχουν. Επίσης στις φωτογραφίες φαίνονται σημαντικές ασυνέχειες στο αυτοκίνητο που ούτε ένας αρχάριος δεν θα έκανε. Καλό θα είναι οι αρχές να ελέγξουν αν αυτός ο κύριος έχει εισπράξει κρατικό ή και ιδιωτικό χρήμα. 

Mα και να εχει κατι σε "αυτοκινητο" δεν σημαινει κατι.

Καλλιστα θα μπορουσε να φτιαξει ενα καλουπι, αλλα αν δεν εχει μηχανικα μερη αν δεν εχει βγει σε δρομο ουτε μια φορα τι αξια εχει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, giwfys είπε

Αυτα τα ρεκορ που λετε τι ακριβως ειναι και που ειναι κατοχυρωμενα. Που μπορω να τα βρω?

https://drivetribe.com/p/say-hello-to-the-fastest-evo-in-PS3xkr3OQHisjx47GP_LlQ?iid=Py2cVpwvTpCNqWPL3K14jA

Υπόψιν, έσκασε το μοτέρ στα 3/4 της διαδρομής και παρόλα αυτά έσπασε το ρεκόρ. Σαν tuner έχει όντως skills, για hypercar χλωμό

Επεξ/σία από MrRush
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...