Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, benign είπε

100 ευρω συνολο. Θα ελεγα λιγο παραπανω αλλα εχει και προβλημα το ενα ram slot. Αλλα και με 8g κανει δουλεια ενας φτωχος ανθρωπος που του χαλασε ο υπολογιστης του και θελει να κανει τα βασικα και να πλοηγειται  αξιοπρεπως στο ιντερνετ.

Καλησπέρα σε όλους πόσο μπορώ να πουλήσω αυτά τα γυαλιά ηλίου που είναι μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση στο κουτί τους αγορασμενα από τα οπτικά ζαμανος 

Το μοντέλο είναι rb 3392 002/8g 

Πόσο να τα δώσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, life is music είπε

Καλησπέρα σε όλους πόσο μπορώ να πουλήσω αυτά τα γυαλιά ηλίου που είναι μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση στο κουτί τους αγορασμενα από τα οπτικά ζαμανος 

Το μοντέλο είναι rb 3392 002/8g 

Πόσο να τα δώσω ?

Εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ παιδια,δεν ειναι για  συμβουλες πωλησης μεταχειρισμενων γενικα.Σε λιγο θα δινουμε γνωμες και για εσωρουχα ετσι οπως παει.

Παντως μιας και ρωτησες κανενα 80αρι εφοσον καινουργια κανουν τωρα 120 - 130 ευρω.Εξαρταται και ποσα χρονια τα εχεις.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, benign είπε

Εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ παιδια,δεν ειναι για  συμβουλες πωλησης μεταχειρισμενων γενικα.Σε λιγο θα δινουμε γνωμες και για εσωρουχα ετσι οπως παει.

Παντως μιας και ρωτησες κανενα 80αρι εφοσον καινουργια κανουν τωρα 120 - 130 ευρω.Εξαρταται και ποσα χρονια τα εχεις.

Μια 5 ετια σιγουρα

45 λεπτά πριν, benign είπε

Εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ παιδια,δεν ειναι για  συμβουλες πωλησης μεταχειρισμενων γενικα.Σε λιγο θα δινουμε γνωμες και για εσωρουχα ετσι οπως παει.

Παντως μιας και ρωτησες κανενα 80αρι εφοσον καινουργια κανουν τωρα 120 - 130 ευρω.Εξαρταται και ποσα χρονια τα εχεις.

Μια 5 ετια σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια αναλογική φωτογραφική NIKON F60, με φακό, μαζί με κουτί και βιβλιαράκι οδηγιών.

Πόσο λέτε να πιάνει; Αν πιάνει.. Γιατί τώρα μόνο κάποιος συλλέκτης θα την θέλει. 

300px-Nikon_F60_(top_and_front)_(retouched).jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Dell Optiplex 960 sff 

Ε8400, 4GB, 120GB SSD

2) Tower με C2Q Q6600, 2GB, 120GB SSD

3) Thermalkate V21, i5-4460k, 8gb, 120gb (προαιρετικά και με μία R9-280 3GB Sapphire)

Τα έχω σε 3 διαφορετικούς χώρους για τηλεκπαίδευση και τώρα με το voucher θα πάρω ένα λαπτοπ καλό για να το έχω και στο σπίτι και να τα αντικαταστήσω, οπότε θέλω να τα δώσω. 

Πόσο πιάνουν λέτε; Προφανώς για webex, skype, teams, δουλειές γραφείου κτλ πάνε μια χαρά (ειδικά ο i5 πετάει, όχι πως τα άλλα πάνε πίσω). ο i5 με την κάρτα πιθανότατα παίζει και παιχνίδια μέχρι ένα σημείο, απλά εγώ δεν παίζω οπότε δεν έχω άποψη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, AfterForever είπε

1) Dell Optiplex 960 sff 

Ε8400, 4GB, 120GB SSD

2) Tower με C2Q Q6600, 2GB, 120GB SSD

3) Thermalkate V21, i5-4460k, 8gb, 120gb (προαιρετικά και με μία R9-280 3GB Sapphire)

Τα έχω σε 3 διαφορετικούς χώρους για τηλεκπαίδευση και τώρα με το voucher θα πάρω ένα λαπτοπ καλό για να το έχω και στο σπίτι και να τα αντικαταστήσω, οπότε θέλω να τα δώσω. 

Πόσο πιάνουν λέτε; Προφανώς για webex, skype, teams, δουλειές γραφείου κτλ πάνε μια χαρά (ειδικά ο i5 πετάει, όχι πως τα άλλα πάνε πίσω). ο i5 με την κάρτα πιθανότατα παίζει και παιχνίδια μέχρι ένα σημείο, απλά εγώ δεν παίζω οπότε δεν έχω άποψη.

 

τα pc με Ε8400 , C2Q δεν κάνουν πλέον για τίποτε , το ιντερνετ θα σέρνεται και το YT θα χάνει πολλά FPS ακόμη και στα 1080 , για μουσειακά-ρετρο έπρεπε να είναι 25ετίας και όχι 15ετίας.

Ο Ι5 4460 (χωρίς Κ) , με 8GB RAM & SSD120 στέκεται αξιοπρεπώς σε όλες τις εργασίες πλην gaming εκτός αν gaming εννοούμε παιχνίδια τύπου LOL και πίσω. (με την R280 μέσα)

Τους 2 πρώτους δεν μπορώ να τους τιμολογήσω , τον 4460 αν γίνει αναβάθμιση σε RAM , SSD μπορεί να σταθεί μια 5ετία ακόμη οπότε θα τον τιμολογούσα λίγο κάτω από 180ευρώ.

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AfterForever είπε

1) Dell Optiplex 960 sff 

Ε8400, 4GB, 120GB SSD

2) Tower με C2Q Q6600, 2GB, 120GB SSD

3) Thermalkate V21, i5-4460k, 8gb, 120gb (προαιρετικά και με μία R9-280 3GB Sapphire)

Τα έχω σε 3 διαφορετικούς χώρους για τηλεκπαίδευση και τώρα με το voucher θα πάρω ένα λαπτοπ καλό για να το έχω και στο σπίτι και να τα αντικαταστήσω, οπότε θέλω να τα δώσω. 

Πόσο πιάνουν λέτε; Προφανώς για webex, skype, teams, δουλειές γραφείου κτλ πάνε μια χαρά (ειδικά ο i5 πετάει, όχι πως τα άλλα πάνε πίσω). ο i5 με την κάρτα πιθανότατα παίζει και παιχνίδια μέχρι ένα σημείο, απλά εγώ δεν παίζω οπότε δεν έχω άποψη.

 

Τα πρώτα 2 θα έλεγα από 50 μέχρι 70 καθώς σε αυτή την τιμή παίρνεις αντιστοιχα refurbished με 4gb ram, μηχανικό σκληρό δίσκο μεν αλλά εγγύησε ενός έτους δε.

Το άλλο μηχανάκι είναι μια χαρά και με ένα μαζεματάκι μπορεί να παίξει αρκετά trend παιχνιδάκια του σήμερα (fortnite,gta και άλλα) με την κάρτα μαζί δε το συζητάω. Θα έλεγα μινιμουμ 200ευρώ, αν και ο ξεκλείδωτος k μπορεί να θεωρηθεί μειονέκτημα (οτι έχει ταλαιπωρηθεί για παράδειγμα) η κάρτα παραμένει αρκετά ικανή για τα παιχνιδάκια που σηκώνει ο cpu. Αναλογικά σκέψου ο κόσμος σήμερα βάζει την gt 1030 στα 100 ευρώ (καινούργια) που έχει την μισή δύναμη της κάρτας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, AfterForever είπε

Μήπως τον κακόμοιρο το dell τον αδικείς λίγο; ;)

image.png

...και έκανα λάθος, δεν είναι 4460Κ, ο απλός είναι

FHD/30Hz δεν το λες επιτυχία , για βάλε 60hz όπως είναι όλα τα κανάλια να δούμε τι drops έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Έχω δυο κάρτες γραφικών (ίδιες) και είναι οι R9 280x Dual-X OC της φωτογραφίας. Είναι και οι 2 λειτουργικές και σε άριστη κατάσταση απλώς αναβαθμίσαμε τα pc στο σπίτι μετά από χρόνια και είπα να τις βάλω αγγελία. Έχετε καμία ιδέα πόσο πιάνουν; Εάν επίσης κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί και να μου πεί (σε μήνυμα παρακαλώ για να μην αλλοιώνεται η ουσία του post). Ευχαριστώ!

ασ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, AfterForever είπε

Μήπως τον κακόμοιρο το dell τον αδικείς λίγο; ;)

https://www.info-world.gr/el/proionta/stock-house/anakataskevasmena-&-metacheirismena/statheri-ipologistes/hp-6200-sff-i3-2100/4gb/250gb/freedos-win7p-coa-ref-(choris-dvd)10125088.html

65ευρώ με ένα χρόνο εγγύηση και με  19 ευρώ βάζει κουτιού 120αρη ssd,εσύ πόσο θα τον αγοράζες τον δικό σου και γιατί  θα το προτιμούσες;

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Duo-E8400-vs-Intel-i3-2100/955vs749

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nickol-us είπε

https://www.info-world.gr/el/proionta/stock-house/anakataskevasmena-&-metacheirismena/statheri-ipologistes/hp-6200-sff-i3-2100/4gb/250gb/freedos-win7p-coa-ref-(choris-dvd)10125088.html

65ευρώ με ένα χρόνο εγγύηση και με  19 ευρώ βάζει κουτιού 120αρη ssd,εσύ πόσο θα τον αγοράζες τον δικό σου και γιατί  θα το προτιμούσες;

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Duo-E8400-vs-Intel-i3-2100/955vs749

https://www.comworld.gr/κατάστημα/dell-optiplex-960-intel-c2d-3-00ghz-sff-3/

Εγώ είδα αυτό που έκανα αναζήτηση αλλά προφανώς είναι υπερτιμημένο. 

Απο περιέργεια θα δοκιμάσω πόσα φρειμς χάνει στα 60hz και θα ανεβάσω. Νομίζω ότι για τα βασικά Σερφάρισμα και τηλεκπαιδευση κάνει, άλλωστε εγώ με αυτά δουλεύω εγώ (webex teams και skype). Και στο νετφλιξ δεν παρατήρησα κανένα κωλυμα. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα.....

μια εκτιμηση απο οποιον μπορει για μια υδρόψυξη
Corsair CWCH50 Hydro Series H50
που κανει για
Intel LGA775, LGA1366, LGA1156 και AMD AM2/AM3
πληρες τα αξεσουαρ μαζι και το κουτι της, πληρως λειτουργικη

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω αυτό το PC και σκέφτομαι να το πουλήσω. Απλά δεν ξέρω πόσο περίπου να το κοστολογήσω. Εσείς τι γνώμη έχετε? Ευχαριστώ πολύ!!!

 

pc.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ManHunter είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχω αυτό το PC και σκέφτομαι να το πουλήσω. Απλά δεν ξέρω πόσο περίπου να το κοστολογήσω. Εσείς τι γνώμη έχετε? Ευχαριστώ πολύ!!!

 

pc.PNG

Τι κάρτα γραφικών ακριβώς έχεις? (πλεονέκτημα είναι η gpu)

Μεγάλο πρόβλημα η μητρική αν "χαλάσει" δεν βρίσκεις ανταλλακτικό σε λογική τιμή.

Προσωπικά δεν μπορώ να το τιμολογήσω γιατί η 12ετίας μητρική (που δεν βρίσκεις αντικαταστάτρια) είναι dealbreaker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...