Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους , έκανα πρόσφατα αναβάθμιση το pc και έχω να δώσω 

CPU: i5 6500

M/B : asrock Z170 Pro4s ATX

Ram : 16 Gb (2*8 hyrer X fury στα 2400 )

Πόσο πιστεύετε πρέπει να τα βάλω ? 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, jackchuck είπε

Καλησπέρα σε όλους , έκανα πρόσφατα αναβάθμιση το pc και έχω να δώσω 

CPU: i5 6500

M/B : asrock Z170 Pro4s ATX

Ram : 16 Gb (2*8 hyrer X fury στα 2400 )

Πόσο πιστεύετε πρέπει να τα βάλω ?

Αν θες να φύγει σχετικά γρήγορα θα έλεγα ~150 όλο το σετ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έκανα αναβάθμιση την gpu και θέλω να πουλήσω την παλιά μου

Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB Windforce OC rev 2.0

Corsair CX550

Πόσο λέτε να τα βάλω?

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να προλάβω λαπτοπ σε προσφορα 

Κουτι: Cougar Mx 330

CPU: AMD RYZEN 5 2600

SSD: Samsung 860 Evo 500GB

GPU: MSI Radeon RX 570 4gb

RAM: G.Skill Aegis 16GB DDR4 RAM (2x8GB) 3200MHz

MOBO: MSI B450 A Pro

Τροφοδοτικό: Thermaltake Smart RGB 500W

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Billkap95 είπε

Θελω να προλάβω λαπτοπ σε προσφορα 

Κουτι: Cougar Mx 330

CPU: AMD RYZEN 5 2600

SSD: Samsung 860 Evo 500GB

GPU: MSI Radeon RX 570 4gb

RAM: G.Skill Aegis 16GB DDR4 RAM (2x8GB) 3200MHz

MOBO: MSI B450 A Pro

Τροφοδοτικό: Thermaltake Smart RGB 500W

 

 

30

100

30

150

45

50

30

βαλτα τοσο και εχουν φυγει γρηγορα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

ποσο θα προτείνατε να πωληθεί ένα Xiaomi mi A2 σε άριστη κατάσταση; https://www.skroutz.gr/s/15538676/Xiaomi-Mi-A2-64GB-Black.html

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikemart είπε

Καλησπέρα, 

ποσο θα προτείνατε να πωληθεί ένα Xiaomi mi A2 σε άριστη κατάσταση; https://www.skroutz.gr/s/15538676/Xiaomi-Mi-A2-64GB-Black.html

ευχαριστώ εκ των προτέρων

50-60€ ανάλογα την κατάσταση και το λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω κατι χρόνια να ασχοληθώ με PC και εχω χάσει λιγο την μπάλα με το τι γίνεται απο τιμές, είπα να κανω μια αναβάθμηση απο AM3 σε Intel 1200, εχω τα εξης πράγματα, πόσο μπορούν να πιάσουν; 

CPU: AMD FX-8320 3.5Ghz 

MOBO: MSI 970A Krait Edition

RAM: Corsair Vengeance DDR3 1600Mhz 4x4GB (16GB)

Ψύκτρα: Coolermaster Hyper Evo 212 

Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από Fanistop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Fanistop είπε

Καλησπέρα, έχω κατι χρόνια να ασχοληθώ με PC και εχω χάσει λιγο την μπάλα με το τι γίνεται απο τιμές, είπα να κανω μια αναβάθμηση απο AM3 σε Intel 1200, εχω τα εξης πράγματα, πόσο μπορούν να πιάσουν; 

CPU: AMD FX-8320 3.5Ghz 

MOBO: MSI 970A Krait Edition

RAM: Corsair Vengeance DDR3 1600Mhz 4x4GB (16GB)

Ψύκτρα: Coolermaster Hyper Evo 212 

Ευχαριστώ. 

150€ και καλά είναι μη σου πω 120€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λέω να πουλήσω 2 rig με 5 τροφοδοτικά (3 1500W 80 plus titanium dark power pro 1 1200W corsair 80 plus platinum με εγγύηση και ένα 1200 watt HP server τροφοδοτικό, ) 

2 biostar TB250-BTC PRO 12 PCI η κάθε μια με εγγύηση 
1i5-6500T 35W 4 core 3.1 GHz
1 i5-7500T 35w 4 core  3.3 GHz 

8GB μνήμη στο καθένα 

και SSD 120 GB και για τα δύο καινούργια 

+ Wifi πολύμπριζα που μπορείς να κλείσεις μεμονωμένα τα socket και να τα ανοίξεις με app στο κινητό σου 

2 μεταλλικά frame με ξύλο για βάση μητρικής (αγορασμένα όχι DIY) 14  θέσεων το καθένα και όλα τα παρελκόμενα(risers ανεμιστήρες κτλ). 


14 Vega 64 εκ των οποίων οι 8 Sapphire Nitro+, 4 ASUS rog strix , 1 palit red devil και 1 AMD υδρόψυκτη (που αποδίδει και παραπάνω οι άλλες αποδίδουν το ίδιο) 
1 RTX 3070 ASUS TUF και 1 RTX 3060 ti DELL non LHR και οι δύο κανονικό hashrate δηλαδή. 

900Μh/s συνολική απόδοση σε Eth 24/7


Δεν τρελαίνομαι να τα πουλήσω αλλά μετά απο αναβάθμιση που έχω κάνει δεν έχω χώρο (είναι σε ράφι διπλα διπλα με άλλα ενώ κανονικά έχω 1 rig ανα ραφι) και σκέφτομαι μήπως τώρα που πέσανε οι τιμές λόγω putin κτλ να τα πουλήσω και να αγοράσω κατευθείαν crypto για να βγώ κερδισμένος όταν ανέβει πάλι η αγορά. 

Σας ρωτάω για να μου πείτε την γνώμη σας για κάποια νορμαλ τιμή βλέπω αγγελίες κοντά στα 20000 ευρώ για rig που ούτε τα μισα Mh/s δεν φτάνουν... και δεν νομίζω να φύγει... θέλω να τα δώσω σε χαμηλή τιμή αλλά όχι και τζάμπα δηλαδή παραπάνω απο 10.000.

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα σκοπό να αλλάξω κουτί και έναν δίσκο SSD 512 GB, αλλά βλέποντας τις τιμές σε μερικά μεταχειρισμένα ολοκληρωμένα συστήματα νεώτερης γενιάς από την δικιά μου, σκέφτομαι να πουλήσω το σταθερό και να συμπληρώσω κάποιο ποσό και να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο. Τι τιμή θα έπιανε ο παρακάτω υπολογιστής της υπογραφής ως ολοκληρωμένο σύστημα και πόσο ως κομμάτια;

MSI B150M PRO-VDH, i5-6500, 16 GB DDR4 (2 x Crucial Ballistix Sport XT 8 GB 2400 Mhz DDR4), MSI GAMING NVIDIA 750ti 2GB OC, SAMSUNG 850 EVO SSD 250 GB,  DVD-RW SAMSUNG SH-224FB, COOLER MASTER 690 NVIDIA EDITION, COOLER MASTER 600 W SILENT PRO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/2/2022 στις 2:12 ΜΜ, #piter# είπε

Πόσο μπορώ να το πουλήσω η μπαταρία δεν υπάρχει τα ηχεία είναι καμένα αλλά δίνω εξωτερικά,  πιάνει τπτ 

20220215_184700.jpg

20220215_184625.jpg

30,40 ευρω περιπου

Στις 28/2/2022 στις 10:10 ΠΜ, Dr_Pepper είπε

λέω να πουλήσω 2 rig με 5 τροφοδοτικά (3 1500W 80 plus titanium dark power pro 1 1200W corsair 80 plus platinum με εγγύηση και ένα 1200 watt HP server τροφοδοτικό, ) 

2 biostar TB250-BTC PRO 12 PCI η κάθε μια με εγγύηση 
1i5-6500T 35W 4 core 3.1 GHz
1 i5-7500T 35w 4 core  3.3 GHz 

8GB μνήμη στο καθένα 

και SSD 120 GB και για τα δύο καινούργια 

+ Wifi πολύμπριζα που μπορείς να κλείσεις μεμονωμένα τα socket και να τα ανοίξεις με app στο κινητό σου 

2 μεταλλικά frame με ξύλο για βάση μητρικής (αγορασμένα όχι DIY) 14  θέσεων το καθένα και όλα τα παρελκόμενα(risers ανεμιστήρες κτλ). 


14 Vega 64 εκ των οποίων οι 8 Sapphire Nitro+, 4 ASUS rog strix , 1 palit red devil και 1 AMD υδρόψυκτη (που αποδίδει και παραπάνω οι άλλες αποδίδουν το ίδιο) 
1 RTX 3070 ASUS TUF και 1 RTX 3060 ti DELL non LHR και οι δύο κανονικό hashrate δηλαδή. 

900Μh/s συνολική απόδοση σε Eth 24/7


Δεν τρελαίνομαι να τα πουλήσω αλλά μετά απο αναβάθμιση που έχω κάνει δεν έχω χώρο (είναι σε ράφι διπλα διπλα με άλλα ενώ κανονικά έχω 1 rig ανα ραφι) και σκέφτομαι μήπως τώρα που πέσανε οι τιμές λόγω putin κτλ να τα πουλήσω και να αγοράσω κατευθείαν crypto για να βγώ κερδισμένος όταν ανέβει πάλι η αγορά. 

Σας ρωτάω για να μου πείτε την γνώμη σας για κάποια νορμαλ τιμή βλέπω αγγελίες κοντά στα 20000 ευρώ για rig που ούτε τα μισα Mh/s δεν φτάνουν... και δεν νομίζω να φύγει... θέλω να τα δώσω σε χαμηλή τιμή αλλά όχι και τζάμπα δηλαδή παραπάνω απο 10.000.

αν πας να πουλησεις τωρα που παγωνουν ολοι,το ρευμα ανεβαινει, κλπ, πρεπει να βρεις πολυ γερό ενδιαφερομενο, που να μην τον νοιαζει το ρεύμα , κ θα προσπαθει να αγορασει κ απο αλλους κατι φτηνο κ καλο.

δηλαδη τελικα ειναι πολυ ακροβατικο να σου κατσει καλα,

ο αλλος αν εχει λεφτα θα κανει οπως εσυ, θα παει να αγορασει κρυπτο σε προτεραιοτητα, οποτε σκεψου την εικονα κ αποφασιζεις.

μηπως πουλωντας σε γκειμερς κερδισεις περισσοτερα;

οι γνωστες αγγελιες που βλεπεις που πουλανε στις γνωστες ακριβες τιμες , 

θα παρουν τα προβλεπομενα που παιρνουν παντοτε

Στις 1/3/2022 στις 9:44 ΠΜ, yiankap είπε

Είχα σκοπό να αλλάξω κουτί και έναν δίσκο SSD 512 GB, αλλά βλέποντας τις τιμές σε μερικά μεταχειρισμένα ολοκληρωμένα συστήματα νεώτερης γενιάς από την δικιά μου, σκέφτομαι να πουλήσω το σταθερό και να συμπληρώσω κάποιο ποσό και να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο. Τι τιμή θα έπιανε ο παρακάτω υπολογιστής της υπογραφής ως ολοκληρωμένο σύστημα και πόσο ως κομμάτια;

MSI B150M PRO-VDH, i5-6500, 16 GB DDR4 (2 x Crucial Ballistix Sport XT 8 GB 2400 Mhz DDR4), MSI GAMING NVIDIA 750ti 2GB OC, SAMSUNG 850 EVO SSD 250 GB,  DVD-RW SAMSUNG SH-224FB, COOLER MASTER 690 NVIDIA EDITION, COOLER MASTER 600 W SILENT PRO

200,250 ολο μαζι χωρις οθονη,

κομματι κομματι ισως 0, 50,80 παραπανω , με ρισκο να σου μεινει κατι κ να το χαριζεις στο τελος

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stefanos683 είπε

αν πας να πουλησεις τωρα που παγωνουν ολοι,το ρευμα ανεβαινει, κλπ, πρεπει να βρεις πολυ γερό ενδιαφερομενο, που να μην τον νοιαζει το ρεύμα , κ θα προσπαθει να αγορασει κ απο αλλους κατι φτηνο κ καλο.

δηλαδη τελικα ειναι πολυ ακροβατικο να σου κατσει καλα,

ο αλλος αν εχει λεφτα θα κανει οπως εσυ, θα παει να αγορασει κρυπτο σε προτεραιοτητα, οποτε σκεψου την εικονα κ αποφασιζεις.

μηπως πουλωντας σε γκειμερς κερδισεις περισσοτερα;

οι γνωστες αγγελιες που βλεπεις που πουλανε στις γνωστες ακριβες τιμες , 

θα παρουν τα προβλεπομενα που παιρνουν παντοτε

και με τις πιο ακριβές ταρίφες(γ21 επαγγελματικό δεη) και τις πιο χαμηλές τιμές($2600/eth)  βγάζουν κέρδος αλλα όχι τόσο μεγάλο τώρα που ανέβηκαν οι τιμές ακόμη καλύτερα. 

 

και εννοείται ότι δεν κάνει mining για μεροδούλι μεροφάι αν μπορείς δεν πουλάς καν και για το ρεύμα κρατάς όλη την παραγωγή σου για το μελλόν γιατί και αν τα πουλούσες όταν ήταν $4800/eth  όταν φτάσει το eth 10.000 (παίζει και μέσα σε αυτό τον χρόνο) θα έχασες $5200 για κάθε eth που πούλησες τότε

 

Είναι επένδυση όπως όταν αγοράζεις μετοχές δεν τις αγοράζεις για να τις πουλήσεις αύριο. 

 

Αλλά και απο αυτούς να είσαι πάλι όπως έγραψα βγάζει κερδος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνομαι για αναβάθμιση αυτό τον καίρο και σκέφτομαι να δώσω τα εξής

GIGABYTE B460M DS3H
Intel Core i5-10400
Nvidia GT-710

Με πόσο πιστεύετε θα έφευγαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...