Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/2/2022 στις 6:55 ΠΜ, madbilly_69 είπε

Καλησπέρα θέλω να δώσω έναν i7 4790k 

Με 16gb ram corsair Vengeance pro 

Mobo Asus Rog maximus vii hero 

Kai τροφοδοτικό cooler master 650 bronze. Υπάρχουν κουτιά κτλ από όλα 

Θέλω να τα αλλάξω για να πάω σε 12γενια... Το θέμα είναι τώρα ότι παίζω σε φουλ γραφικά χωρις προβλήματα σε 4κ με μια saphirre rx6900xt απλά είπα να κάνω την μετάβαση .

Αφού πρώτα δω πόσο θα πιάσουν και αν αξίζει να κάνω αναβάθμιση

Αν ψάχνεσαι ακόμα θα σε συμβούλευα να βάλεις αγγελία στο marketplace. 

Το δικό μου σύστημα έφυγε από εκεί στα 200€, τιμή την οποία όταν όρισα στις αγγελίες του insomnia μόνο που δεν λιθοβολήθηκα εδώ μέσα. 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Zus είπε

Αν ψάχνεσαι ακόμα θα σε συμβούλευα να βάλεις αγγελία στο marketplace. 

Το δικό μου σύστημα έφυγε από εκεί στα 200€, τιμή την οποία όταν όρισα στις αγγελίες του insomnia μόνο που δεν λιθοβολήθηκα εδώ μέσα. 😜

Ε θεωρώ ότι στο ινσομνια υπάρχουν πιο ψαγμενα άτομα σε σχέση με το marketplace του FB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nik1239 είπε

Ε θεωρώ ότι στο ινσομνια υπάρχουν πιο ψαγμενα άτομα σε σχέση με το marketplace του FB.

Ισχύει. Ωστόσο δεν έχουν όλοι το χρόνο και τη γνώση να ασχοληθούν, αλλά ψάχνουν κάτι έτοιμο να κάνουν τη δουλειά τους. Για την ιστορία, το σύστημα πουλήθηκε στα 160€, όσο ακριβώς είχε τεθεί και η αρχική στο insomnia, γιατί στην τελική δεν θα σωθούμε με 2 εικοσάρικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα επειδή με τις τιμές δεν είμαι και πολύ καλός :P και επειδή είμαι η του ύψους η του βάθους θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου προτείνεται μία ενδεικτική τιμή που θα μπορούσα να πουλήσω αυτόν τον υπολογιστή.Αναφέρω αμέσως τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή μου
 

Λειτουργικό σύστημα προεγκατεστημένο με την αγορά του υπολογιστή--Windows 10 Home

Κουτί--Fazn Midi Tower 

Μητρική--Gigabyte A320M DS2-CF

RAM--16GB(8+8) 2666MHZ

PSU--Be Quiet System Power 9 600 W Full wired 80 Plus Bronze

CPU:Amd Ryzen 5 1400 Quad Core-Processor, 3200 Mhz 4 core 8 threads

GPU-- Palit Geforce GTX 1050Ti StormX 4GB

 

Οθόνη--Samsung S22F350 22'

Σκληρός Δίσκος--Seagate Barracuda ST1000DM010 1TB

SSD--Samsung 860 EVO 250 GB

spacer.png

Επεξ/σία από lp_fan_1
Μπερδεύτηκα amd ryzen 5 1400 έχω όχι 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/02/2022 at 12:53, LLLEFTERIS said:

Το θεμα ειναι κατα ποσο ειναι κλειδωμενο το bios μου ετυχε σε κλειδωμενο που δεν μπορουσαμε με τιποτα να κανουμε εγκατασταση λειτουργικου. Ευτυχως ηταν με χαρτια και το ξεκλειδωσε η εταιρια δωρεαν.

Θα πρεπει αν γραψεις λιγο περισσοτερες λεπτομεριες για το ποσο κλειδωμενο ειναι πχ Windows μπαινει η θελει τον κωδικο bios για να αναψει;

Μπορεις να κανεις reset κανονικα και remove τα παντα μεσα απο το λειτουργικο αλλα φτανεις μεχρι μια συγκεκριμενη εκδοση σε windows 10 γιατι μετα σου γραφει πρεπει να κανετε update το bios.Ετσι το λειτουργω 2.5 χρονια περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johninio είπε

Μπορεις να κανεις reset κανονικα και remove τα παντα μεσα απο το λειτουργικο αλλα φτανεις μεχρι μια συγκεκριμενη εκδοση σε windows 10 γιατι μετα σου γραφει πρεπει να κανετε update το bios.Ετσι το λειτουργω 2.5 χρονια περιπου.

Μεσα από τα Windows δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση bios η σου ζητάει κωδικό; εγώ είχα κάνει σε κλειδωμένο Toshiba αναβάθμιση μπας και ξεκλειδώσει την πήρε κανονικά αλλά δεν ξεκλείδωσε.

Έχεις δοκιμάσει αν μπουταρει από usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ζηταει κωδικο οταν παω να κανω αναβαθμιση για αυτο δε μπορω

Απο usb εχω την εντυπωση οτι δε γινεται να μπουταρει 

Μονο να κανεις reset μεσα απο τα windows 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, johninio είπε

Μου ζηταει κωδικο οταν παω να κανω αναβαθμιση για αυτο δε μπορω

Απο usb εχω την εντυπωση οτι δε γινεται να μπουταρει 

Μονο να κανεις reset μεσα απο τα windows 

Αν κατάλαβα καλά έχει τα 10αρια ποια έχει home pro και αναβαθμίσεις κάνει μέχρι ποια έκδοση φτάνει;

Ίσως να του έκανες μια επαναφορά και να το πουλήσεις έτσι με την έκδοση που έχει μπορεί κάποιος να το θέλει.

Τι τιμή έχεις στο μυαλό σου να το δώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows 10 Pro 1909 . Απο 300-400 δε ξερω καθολου .Θα ξεκινουσα απο μια τιμη και θα επεφτα αναλογα τη κινητικοτητα

Εχω βρει ατομο βεβαια να το ξεκλειδωσει και η τιμη ειναι γυρω στα 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lp_fan_1 είπε

Καλημέρα επειδή με τις τιμές δεν είμαι και πολύ καλός :P και επειδή είμαι η του ύψους η του βάθους θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου προτείνεται μία ενδεικτική τιμή που θα μπορούσα να πουλήσω αυτόν τον υπολογιστή.Αναφέρω αμέσως τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή μου
 

Λειτουργικό σύστημα προεγκατεστημένο με την αγορά του υπολογιστή--Windows 10 Home

Κουτί--Fazn Midi Tower 

Μητρική--Gigabyte A320M DS2-CF

RAM--16GB(8+8) 2666MHZ

PSU--Be Quiet System Power 9 600 W Full wired 80 Plus Bronze

CPU:Amd Ryzen 4 1400 Quad Core-Processor, 3200 Mhz 4 core 8 threads

GPU-- Palit Geforce GTX 1050Ti StormX 4GB

 

Οθόνη--Samsung S22F350 22'

Σκληρός Δίσκος--Seagate Barracuda ST1000DM010 1TB

SSD--Samsung 860 EVO 250 GB

spacer.png

Τιμές κατά σειρά που έγραψες τα κομμάτια 

20€

25€

45€

30€

50€

150€(με επιφύλαξη εδώ δεν παρακολουθώ τις τιμές μτχ καρτών)

70€

20€

25€

=280+ ότι τιμή βάλεις την κάρτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω αγγελιες και απορω ωρες-ωρες. Μεταχειρισμενο λεει ο αλλος ημερων και το δινει πιο ακριβα απο το skroutz. Ειτε βλεπω αγγελιες για σφραγισμενα που δεν φευγουν και τις ανεβαζουν καθε εβδομαδα ξανα και ξανα με την ιδια τιμη.. Αντι να ριξουν λιγο την τιμη και να φυγει.. Σφραγισμενο που καθεται 2,3 μηνες στο σπιτι, ηδη εχει χασει μερος απο την εγγυηση του. Εχουν και αρκετες αξιολογησεις.. Δεν ξερω..

Πλεον οι καιροι ειναι και δυσκολοι με την οικονομικη κριση, δεν δινει ο καθενας ετσι μετρητα για την πλακα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Τιμές κατά σειρά που έγραψες τα κομμάτια 

20€

25€

45€

30€

50€

150€(με επιφύλαξη εδώ δεν παρακολουθώ τις τιμές μτχ καρτών)

70€

20€

25€

=280+ ότι τιμή βάλεις την κάρτα 

Μπερδεύτηκα έχω τον amd ryzen 5 1400 τελικά όχι τον 4..Μου φαίνονται λίγα ωστόσο, για το tower μόνο είχα δώσει 550 ευρώ με την οθόνη με είχε βγει στο 800αρι και εκτός αυτού ο υπολογιστής για χαλαρού τύπου gaming όπως lol dota 2 cs go είμαι άνετα στα 150+fps αλλά επειδή χρειάζομαι τα λεφτά μάλλον θα τα βάλω όλα στα 300 ευρώ. Νομίζω καλά είναι τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Βλεπω αγγελιες και απορω ωρες-ωρες. Μεταχειρισμενο λεει ο αλλος ημερων και το δινει πιο ακριβα απο το skroutz. Ειτε βλεπω αγγελιες για σφραγισμενα που δεν φευγουν και τις ανεβαζουν καθε εβδομαδα ξανα και ξανα με την ιδια τιμη.. Αντι να ριξουν λιγο την τιμη και να φυγει.. Σφραγισμενο που καθεται 2,3 μηνες στο σπιτι, ηδη εχει χασει μερος απο την εγγυηση του. Εχουν και αρκετες αξιολογησεις.. Δεν ξερω..

Πλεον οι καιροι ειναι και δυσκολοι με την οικονομικη κριση, δεν δινει ο καθενας ετσι μετρητα για την πλακα του.

κ ποιος σου ειπε οτι οποιος βαζει αγγελια θελει να πουλησει??

παρα πολλοι βαζουν ΑΝ βρεθει Καποιος πχ ασχετος να τους δωσει μπολικα λεφτα να κανουν αναβαθμιση τσαμπα..ή εχουν ενα προιον για ανταλλακτικο κ λενε κατσε να βαλω απο περιεργεια

αμα χρεωσουν 2 ευρω το μηνα καθε αγγελια,ισως το 98%!! θα κατεβουν

6 λεπτά πριν, lp_fan_1 είπε

Μπερδεύτηκα έχω τον amd ryzen 5 1400 τελικά όχι τον 4..Μου φαίνονται λίγα ωστόσο, για το tower μόνο είχα δώσει 550 ευρώ με την οθόνη με είχε βγει στο 800αρι και εκτός αυτού ο υπολογιστής για χαλαρού τύπου gaming όπως lol dota 2 cs go είμαι άνετα στα 150+fps αλλά επειδή χρειάζομαι τα λεφτά μάλλον θα τα βάλω όλα στα 300 ευρώ. Νομίζω καλά είναι τι λες?

γραψε ..συστημα αγορασμενο πχ 800 ευρω πωλειται 600, δεκτες προσφορες.

εχει βγει 10η,11η, 12η γενια ιντελ πολυ πιο γρηγορη απο τα παλια ρυζεν, με 2,3 εγγυηση κ δινουν 300,500αρια σε νέα, κ στα χωρις εγγυηση 150,200 κλπ

οταν πεσουν οι νεες μητρικες κατω απο 100  ευρω, τα μεταχειρισμενα θα πιανουν 100,150 κλπ

κυκλοφορησε στα 100 ευρω η ιντελ τον 12100 κ τρεχει καρτες 4κ. δηλαδη σουπερ δυναμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε

κ ποιος σου ειπε οτι οποιος βαζει αγγελια θελει να πουλησει??

παρα πολλοι βαζουν ΑΝ βρεθει Καποιος πχ ασχετος να τους δωσει μπολικα λεφτα να κανουν αναβαθμιση τσαμπα..ή εχουν ενα προιον για ανταλλακτικο κ λενε κατσε να βαλω απο περιεργεια

αμα χρεωσουν 2 ευρω το μηνα καθε αγγελια,ισως το 98%!! θα κατεβουν

γραψε ..συστημα αγορασμενο πχ 800 ευρω πωλειται 600, δεκτες προσφορες.

εχει βγει 10η,11η, 12η γενια ιντελ πολυ πιο γρηγορη απο τα παλια ρυζεν, με 2,3 εγγυηση κ δινουν 300,500αρια σε νέα, κ στα χωρις εγγυηση 150,200 κλπ

οταν πεσουν οι νεες μητρικες κατω απο 100  ευρω, τα μεταχειρισμενα θα πιανουν 100,150 κλπ

κυκλοφορησε στα 100 ευρω η ιντελ τον 12100 κ τρεχει καρτες 4κ. δηλαδη σουπερ δυναμη

Κατάλαβα 300 ευρώ δηλαδή αν το βάλω και πάλι άμα βρεθεί κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη 12η γενια οι παλιες εγιναν μπρελοκ..ο πεντιουμ 12η τρεχει τις ρχ 580, 6500χτ εστω κ καπως δυσκολα.

τοσο καιρο η ιντελ ολο σαραβαλα εδινε στα 100,150 ευρω

1 λεπτό πριν, lp_fan_1 είπε

Κατάλαβα 300 ευρώ δηλαδή αν το βάλω και πάλι άμα βρεθεί κάποιος.

Οχι!,! Ξεκινα πχ 470, να φυγει, πειτε κ δεχομαι προσφορες, και βλεπεις!

μπορει να βρεθει καμια γυναικα να σου δωσει 450, ή αλλος που να μην εχει προβλημα στα 420 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...