Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, madbilly_69 είπε

Καλησπέρα θέλω να δώσω έναν i7 4690k 

Με 16gb ram corsair Vengeance pro 

Mobo Asus Rog maximus vii hero 

Kai τροφοδοτικό cooler master 650 bronze. Υπάρχουν κουτιά κτλ από όλα 

Θέλω να τα αλλάξω για να πάω σε 12γενια... Το θέμα είναι τώρα ότι παίζω σε φουλ γραφικά χωρις προβλήματα σε 4κ με μια saphirre rx6900xt απλά είπα να κάνω την μετάβαση .

Αφού πρώτα δω πόσο θα πιάσουν και αν αξίζει να κάνω αναβάθμιση

12η γενια ,επεξεργαστες μητρικες κ ddr5 ειναι πολυ ψηλα τωρα. με ι5 10ης γενιας κ δδρ4 μπορεις να γλιτωσεις αρκετα.

η 12η γενια ισως αξιζει καλυτερα σε κανα εξαμηνο κ πλεον, αν πεσουν οι τιμες κ να πας σε δδρ5.

 

Στις 13/2/2022 στις 8:52 ΜΜ, PC_Science_Lefkada είπε

95 ευρώ, τιμή συζητήσιμη, βάλε την.

95 πιάνει η κάρτα για να πουληθεί σήμερα. Αύριο κανείς δεν ξέρει, ελέω crypto. Αξιολογήσεις δεν έχεις και παίζει ρόλο, την βάζεις συζητήσιμη. Μην τη δώσεις όμως λιγότερο από 85 την πρώτη βδομάδα που θα ανεβάσεις αγγελία.

καρτα αδυναμη δεκαετιας χωρις εγγυηση, τα εχει βγαλει τα λεφτα της. αν πιανει 80 ,90 βαθμους θεροκρασια 40 ευρω ειναι ζητημα αν τα πιασει

αντι για 85 ευρω πολλοι θα προτιμησουν να δωσουν 200 για μια 1060, ή 270 για 1650 με 3 χρονια εγγυηση

βρισκεις 1050 στα 150 ευρω, με 4 μνημη 

με 100 ευρω βρισκεις 1030 ολοκαινουρια,οχι δεκαετιας

15 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Η μόνη λογική τιμή είναι για μνήμες και για ψήκτρα εγώ 70€ για 6600κ ίσο με κάτι i3 8ης/9ης γενιάς δεν θα έδινα όπως επίσης 95€ για μητρική

Η μητρική να τα πιάσει τόσα αν την πάρει κάποιος επειδή του κάηκε η δική του και έχει καλό cpu απάνω που δεν θέλει να το αλλάξει 

Εσύ στις τιμές που προτείνεις θα τα έπαιρνες αυτά; Επίσης μην συγκρίνεις eBay με ελλαντα. 

ο ι3 10ης στα 75 ευρω με μητρικη 60 ευρω κ λιγη μνημη κ εγγυηση τεζαραν πολλα παλια συστηματα , ειδικα χωρις εγγυηση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, madbilly_69 είπε

Καλησπέρα θέλω να δώσω έναν i7 4790k 

Με 16gb ram corsair Vengeance pro 

Mobo Asus Rog maximus vii hero 

Kai τροφοδοτικό cooler master 650 bronze. Υπάρχουν κουτιά κτλ από όλα 

Θέλω να τα αλλάξω για να πάω σε 12γενια... Το θέμα είναι τώρα ότι παίζω σε φουλ γραφικά χωρις προβλήματα σε 4κ με μια saphirre rx6900xt απλά είπα να κάνω την μετάβαση .

Αφού πρώτα δω πόσο θα πιάσουν και αν αξίζει να κάνω αναβάθμιση

Έκανα λάθος αντί για 4790κ έγραφα 4690κ 

 

Μιλάμε για ι7 παιδιά ;πο τους καλύτερους τότε . Νομίζω όλα μαζί είναι λίγα τα 150 

 

100 CPU 

50 ram 

50 τροφοδοτικό

50 μητρική

50 ψυξτρα 

 

Παμε στα 300 .... Τι 150 ? Άντε 250

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, madbilly_69 είπε

Έκανα λάθος αντί για 4790κ έγραφα 4690κ 

 

Μιλάμε για ι7 παιδιά ;πο τους καλύτερους τότε . Νομίζω όλα μαζί είναι λίγα τα 150 

 

100 CPU 

50 ram 

50 τροφοδοτικό

50 μητρική

50 ψυξτρα 

 

Παμε στα 300 .... Τι 150 ? Άντε 250

Με 100 ευρω αγοραζεις i3 4c/8t καλυτερο απο τον 4790k οποτε σαν σετακι πολυ δυσκολα αυτα που λες παιρνεις καινουριο.

50 ψυκτρα, ποια ειναι; 

Οι μνημες σε τι συχνοτητα ειναι και τι cas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, madbilly_69 είπε

Έκανα λάθος αντί για 4790κ έγραφα 4690κ 

 

Μιλάμε για ι7 παιδιά ;πο τους καλύτερους τότε . Νομίζω όλα μαζί είναι λίγα τα 150 

 

100 CPU 

50 ram 

50 τροφοδοτικό

50 μητρική

50 ψυξτρα 

 

Παμε στα 300 .... Τι 150 ? Άντε 250

Βασικά βάλτο και πούλησε το όσο θες.  Μια λογική τιμή θα έλεγα max 200. Δεν υπάρχει λόγος για διαφωνία. Αν βρεις αγοραστή δώσε το και 500, δεν μας πέφτει λόγος.

Ποια ψύκτρα έχεις;

Οπως σου εξήγησαν, καλός ο i7 αλλά τα χρονάκια του τα έχει. I3 10ης γενιάς τον πάει κόντρα στα ίσα, ενώ κούτα κοστίζει 100. Για τον i7 θα δώσει 100 μόνο κάποιος σαν μεμονωμένο κομμάτι, εφόσον θέλει να αναβαθμιστεί το σύστημα του, ακόμη και εκεί τα 100 οριακά και αν τα έπιανε, για κάποιον που πάει για σετ, στα ίδια χρήματα δεν έχει λόγο να επιλέξει μεταχειρισμένο.

Τροφοδοτικό επίσης παίρνεις καινούργιο σε αυτά τα χρήματα, αντε στα 55.

Εν ολίγοις, κάποιος που γνωρίζει, δεν θα δώσει τα λεφτά που θες,  αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να το πουλήσεις και 300

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, madbilly_69 είπε

Παμε στα 300 .... Τι 150 ? Άντε 250

Και 200 να τα βάλεις δύσκολο να φύγουν.

Π.χ όταν με λιγότερα από 60 ευρώ παίρνεις καινούριο psu evga gold 600watt γιατί να πάρεις μεταχειρισμένο bronze με 50 ;

Παρόμοια ερωτήματα μπορώ να θέσω και για την τιμολόγηση των υπολοίπων parts.

https://www.skroutz.gr/s/30993621/EVGA-600-GD-600W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Wired-80-Plus-Gold.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Εχω ένα Asus Zephyrus G14 με την οθόνη στα 120Hz Ryzen 9 16GB Ram και 1TB Nvme και Nvidia RTX2060

Model GA401IV-HE

Αγορά απο Κωτσόβολο 1700 9/2019

Το μηχανακι φοβερό σε ταχύτητα και σε ποιότητα και οθόνη Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η. 

Το πρόβλημα ήταν και είναι πως η μπαταρία και γενικά τα ρεύματά του είναι αστεία... με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να μου σταματήσει να φορτίζει η μπαταρία. Επίσης όταν το βγάζεις απο το ρεύμα κλείνει....

Αγόρασα καινούρια μπαταρία και ΠΑΛΙ τα ίδία κάνει..

Πόσο μπορώ να το δώσω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, engelo said:

Καλημέρα.

Εχω ένα Asus Zephyrus G14 με την οθόνη στα 120Hz Ryzen 9 16GB Ram και 1TB Nvme και Nvidia RTX2060

Model GA401IV-HE

Αγορά απο Κωτσόβολο 1700 9/2019

Το μηχανακι φοβερό σε ταχύτητα και σε ποιότητα και οθόνη Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η. 

Το πρόβλημα ήταν και είναι πως η μπαταρία και γενικά τα ρεύματά του είναι αστεία... με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να μου σταματήσει να φορτίζει η μπαταρία. Επίσης όταν το βγάζεις απο το ρεύμα κλείνει....

Αγόρασα καινούρια μπαταρία και ΠΑΛΙ τα ίδία κάνει..

Πόσο μπορώ να το δώσω? 

Πάρε πρώτα ένα quote πόσο κάνει να σου αλλάξουν charger IC και ύστερα αποφασίζεις τί σε συμφέρει να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, @11h είπε

Πάρε πρώτα ένα quote πόσο κάνει να σου αλλάξουν charger IC και ύστερα αποφασίζεις τί σε συμφέρει να κάνεις

Ασε, το πήγα σε serive και μου είπαν θέλει μπαταρία... απελπίστηκα. Γνωρίζεις καποιον που να ξέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, engelo είπε

Ασε, το πήγα σε serive και μου είπαν θέλει μπαταρία... απελπίστηκα. Γνωρίζεις καποιον που να ξέρει?

Όσο είναι πάνω στο ρεύμα λειτουργεί κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, engelo said:

Ασε, το πήγα σε serive και μου είπαν θέλει μπαταρία... απελπίστηκα. Γνωρίζεις καποιον που να ξέρει?

Κοντά σε εσένα είναι κάποιος στο Πέραμα, κοντά σε εμένα (Αγ. Παρασκευή) υπαρχουν 2, για όλους αυτους έχω ακουσει καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία, αν τους ψάξεις θα τους βρείς. Και στον Πειραια θα έχει σίγουρα, αλλά δεν ξέρω απο εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ένα iPad 7ης γενιάς 32GB με χρήση λίγο παραπάνω από ενός έτους (από 1/2021) - σε καλή κατάσταση -  με τον αργό φορτιστή της συσκευασίας, πόσο θα μπορούσα να το δώσω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2022 στις 4:53 ΜΜ, nickol-us είπε

Εν ολίγοις, κάποιος που γνωρίζει, δεν θα δώσει τα λεφτά που θες,  αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να το πουλήσεις και 300

Η μισή Ελλάδα ψάχνει τον μ...κα που είναι πάντα κάποιος εκτός του εαυτού τους 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2022 στις 4:50 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Με 100 ευρω αγοραζεις i3 4c/8t καλυτερο απο τον 4790k οποτε σαν σετακι πολυ δυσκολα αυτα που λες παιρνεις καινουριο.

50 ψυκτρα, ποια ειναι; 

Οι μνημες σε τι συχνοτητα ειναι και τι cas?

Corsair H60i με δύο fans corsair sp 120 high-pressure

2400mhz cas 11 2x8 GB Corsair Vengeance pro ddr3

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...