Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά καμία ιδέα πως να ξηλωσω τα ελληνικά από το game ? Ότι και να δοκίμασα μετά από κάθε game restart μου τα ξαναβάζει ενω και καλά το κάνω για να μπουν τα αγγλικά όπως λεει. Μήπως φταίει που η γλώσσα των win11 είναι στα ελληνικά; Δυστυχώς δεν μπορώ να την αλλάξω γιατί χρησιμοποιείται ο υπολογιστής και από άτομα που δεν γνωρίζουν και πολλά από αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι ιδέα μου, ή τα bots είναι χειρότερα από το 4; 
Δηλαδή κλέβουν παραπάνω.
Ήταν που ήταν τρένα στα προηγούμενα (και σε αυτό), τώρα φαίνεται ότι σε ορισμένους αγώνες ο πρώτος κυριολεκτικά καβαλάει το millenium falcon. 
Κυριολεκτικά άπιαστος σε ορισμένες περιπτώσεις...

Πάντως ο χάρτης είναι πανέμορφος, καλύτερος από το 4 θαρρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για το main game, σωστά; 

 

Προσωπικά τα bots φαίνονται βατα. Σε κάποιες περιπτώσεις δυσκολεύει η κατάσταση αλλα και πάλι δύσκολα θα χάσω. 

 

Έχεις εμπειρία γενικά στα horizon; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο expert που έπαιζα, σε road και street racing δεν είχα θέμα. Έκλεβαν λίγο οι 2 πρώτοι αλλά εντάξει. Έβγαινα πάντα πρώτος και με διαφορά δευτερολέπτων. Στο dirt racing όμως έτρωγα τρελό ξύλο σε σχέση με το 4, οι 2-3 πρώτοι έκλεβαν τέρμα, ίδρωνα να βγω 2ος ή 3ος. Τις έπαιρναν τις στροφές σαν να μην υπάρχει καν χώμα και είχαν επιτάχυνση τρελή. Όταν το κατέβασα σε highly skilled στα dirt races η διαφορά ήταν μεγάλη, κέρδιζα άνετα.  Γενικά dirt και offroad τα έκοψα τελείως, μόνο road και street έπαιζα. Κατηγορία S1 σχεδόν πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bots είναι όντως βατά/χαζά γενικά, αλλά σε ορισμένες φορές/κατηγορίες έχουν τρελό spike κλεψίματος οι δύο-τρεις πρώτοι. Με κάποιες φορές, όπως έγραψα, ο πρώτος να έχει warp drive και τον βλέπεις να εξαφανίζεται με διαφορά που φτάνει τα 4-5 δευτερόλεπτα ακόμη και όταν θεωρητικά έχετε τα ίδια οχήματα.
Σε S1/2 είναι ακόμη πιο ορατό, εκτός του ότι είναι τελείως TRON εκεί οι αντίπαλοι και χρειάζεται να κάνεις ότι ματσαραγκιά μπορείς να νικήσεις εφόσον τα μποτς δεν ξέρουν τι σημαίνει απώλεια πρόσφυσης και over/under steering...

Σε αυτό αναφέρομαι, στο 4αρι ήταν αρκετά κουλά, αλλά σίγουρα όχι τόσο χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακραν τα καλυτερα γραφικα ολων των εποχων σε pc

φοβερο studio...απιστευτο optimization se pc

ολα στα ultra Και τρεχει κλειδωμενα 60 fps χωρις το παραμικρο frame drop

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, roginsky12 είπε

μακραν τα καλυτερα γραφικα ολων των εποχων σε pc

φοβερο studio...απιστευτο optimization se pc

ολα στα ultra Και τρεχει κλειδωμενα 60 fps χωρις το παραμικρο frame drop

 

Πρόσφατα έφτιαξα νεο PC και παίζω σε 4κ κλειδωμενα 60fps. Είναι χαρμα οφθαλμών 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AntonisKo είπε

Παιδιά το eliminator έχει κάποια συγκεκριμένη τακτική?!

Είμαι έτοιμος να πετάξω το PC από τον 2ο 🤬

Ναι, δεν είναι κάτι απλό.

καλό διάβασμα.

Τρομερά δύσκολο δεν το λες, πισινοφαρδία χρειάζεται και λίγο να ξέρεις τα οχήματα και που βγαίνουν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, σήμερα έπαιξα τον πρώτο αγώνα στο hot wheels, τελειώνοντας μου έβγαλε στον χάρτη τον επόμενο αγώνα, όπου μπορούσα πατώντας το Α στο χειρηστήριο να επιλέξω, ή να αποεπιλέξω τη διαδρομή, καθώς και να κάνω zoom,

οτιδήποτε άλλο δεν λειτουργεί! το παιχνίδι δεν ανταποκρίνεται σε κανένα άλλο πλήκτρο, ούτε του χειρηστηρίου, ούτε του πληκτρολογίου, κάνει μονο επιλογή διαδρομής και zoom,

το κλείνω αναγκαστικά με CTRL - F4, το ξανανοίγω, με βγάζει σε ένα μενού που αφορά το hot wheels, και δεν έχω καμία δυνατότητα να βγω πισω στο αρχικό μενου, παρά μόνο στον χάρτη που δεν δουλεύει τίποτα!

Καμία ιδέα πως να το ξεμπλοκάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πού πήγε το Dynamic Optimization στα Basic Graphics settings που είχε το FH4; Εκεί το είχα βάλει 2560x1440 ultra με target 120fps και τα ρύθμιζε όλα μόνο του. Τώρα πρέπει να κάθομαι να πειράζω ένα-ένα τα settings και να χάνω την ώρα μου σε δοκιμές;

Επεξ/σία από akisk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...