Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

15 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

ερώτηση επειδή (μάλλον) απάντηση στο νετ δεν βρίσκω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το TCS; Κάθε φορά πρέπει να μπαίνω στο μενού για να το κάνω κ αν το ξεχάσω και μπω σε event δεν υπάρχει επιστροφή πρέπει να βγω απο συγκεκριμένο παιχνίδι.

 

Ναι οκ κλείστα όλα τι τα θες κλπ; σε 4κινητα οχηματα ναι δουλευει καλά με ολα κλειστά ΑΛΛΑ σε πισωκίνητα με μεγαλη ιπποδύναμη απλά δεν γίνεται δουλειά, γράφει συνέχεια κάτω.

υποψιν παίζω με XBox Controller.

Οτι ειπε ο Αντώνης. Το jesko γράφει μέχρι και στην 6 αν είναι μαμά πισωκουνα.

Προσπάθησε να αλλάξεις το οδηγικο σου στυλ. Πχ βγαίνοντας απο στροφή με ενα πισωκινητο με πολλά άλογα μη πατας τέρμα γκάζι και μη περιμένεις 9k rpm για να ανεβάσεις. 

 

Επεξ/σία από vaggos88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vaggos88 είπε

 

Οτι ειπε ο Αντώνης. Το jesko γράφει μέχρι και στην 6 αν είναι μαμά πισωκουνα.

Προσπάθησε να αλλάξεις το οδηγικο σου στυλ. Πχ βγαίνοντας απο στροφή με ενα πισωκινητο με πολλά άλογα μη πατας τέρμα γκάζι και μη περιμένεις 9k rpm για να ανεβάσεις. 

 

Κιβώτιο έχω στο αυτόματο πλέον. Το τελευταίο παιχνίδι που είχα παίξει με χειροκίνητο ήταν το Gran Turismo 4 στο PS2 slim όταν ειχε βγει πακέτο (ημουν και γυμνάσιο τότε γαρ)

Δυστυχώς, με TCS off δεν μπορώ να τα ξεκινησω τα hypercars κ ας παιζω με το χειριστήριο, χάνω πάρα πολύ σε εκκίνηση και τα drivatars εξαφανίζονται. Η αλλη λυση λογικα θα ηταν να ξεκινάω με 2α-3η και βλέποντας.

Χοντρικά πάντως, την βρήκα την άκρη, πριν πάω στο event απλά κλείνω η ανοιγω το TCS. Έλεγα μήπως λόγω PC υπήρχε κάποιο κουμπί να μπορεί να γίνει η αλλαγή αυτή επιτόπου. (αν και αλήθεια απορώ γιατί δεν το έχουν σκεφτεί να το κάνουν γενικότερα, είναι κάτι που θα έκανε κάποιος στο όχημα του πχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

Κιβώτιο έχω στο αυτόματο πλέον. 

Βάλε manual, χάνεις την μισή ευχαρίστηση να αλλάζεις στον κόφτη σπινιαρωντσς με 4η,5η,6η..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Κιβώτιο έχω στο αυτόματο πλέον. Το τελευταίο παιχνίδι που είχα παίξει με χειροκίνητο ήταν το Gran Turismo 4 στο PS2 slim όταν ειχε βγει πακέτο (ημουν και γυμνάσιο τότε γαρ)

Δυστυχώς, με TCS off δεν μπορώ να τα ξεκινησω τα hypercars κ ας παιζω με το χειριστήριο, χάνω πάρα πολύ σε εκκίνηση και τα drivatars εξαφανίζονται. Η αλλη λυση λογικα θα ηταν να ξεκινάω με 2α-3η και βλέποντας.

Χοντρικά πάντως, την βρήκα την άκρη, πριν πάω στο event απλά κλείνω η ανοιγω το TCS. Έλεγα μήπως λόγω PC υπήρχε κάποιο κουμπί να μπορεί να γίνει η αλλαγή αυτή επιτόπου. (αν και αλήθεια απορώ γιατί δεν το έχουν σκεφτεί να το κάνουν γενικότερα, είναι κάτι που θα έκανε κάποιος στο όχημα του πχ)

Βαλε manual και θα το ευχαριστηθείς, ολα OFF και μονο ABS εχω ON προσωπικά. Επίσης ετσι θα μπορείς βγαίνοντας απο στροφη να κανεις short shift.

Παρε μαθήματα απο gigachad KIMI

 

Επεξ/σία από vaggos88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω με αυτόματο επειδή παίζω αρκετά στο eliminator στο οποίο το χειροκίνητο δεν προσφέρει τίποτα. Το θέμα είναι ότι επειδή μερικά αυτοκίνητα του eliminator είναι σχεδόν undrivable χωρίς TC οπότε πρέπει να το έχω ενεργοποιημένο. Αν όμως θέλω να παίξω στο Horizon Open ή απλά εναντίον των drivatars το TC δημιουργεί πρόβλημα αφού με κάνει αρκετά πιο αργό οπότε είμαι αναγκασμένος να το ενεργοποιώ και απενεργοποιώ ανάλογα με το τι θέλω να κάνω κάθε φορά.

Τώρα για πισοκίνητα το πιο απλό που μπορεί κανείς να κάνει είναι AWDswap χωρίς απαραίτητα να είναι και η βέλτιστη λύση. Αν το κρατήσεις πισοκίνητο και με χειροκίνητο θα είναι πιο γρήγορο (ειδικά online) αλλά είναι αρκετα πιο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό ήταν το Hot Wheels στο 3 και πιστεύω και εδώ θα είναι το ίδιο καλό.

Βάσει του Expansion Bundle που ήδη πωλείται αναμένεται ακόμη ένα.

https://www.xbox.com/en-US/games/store/forza-horizon-5-expansions-bundle/9NZZBQ6FLG0D/0010/B07MJMWJJXBN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...