Προς το περιεχόμενο

Η Adele ζήτησε να αφαιρεθεί η τυχαία αναπαραγωγή από τα άλμπουμ του Spotify, κι έτσι έγινε


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τυχαια αναπαραγωγη ενοχλησε και αλλαξε αλλα το οτι πληρωνουν με πεντοδιφραγκα τους artists -(ειδικα οσον αφορα ανεξαρτητους και μειωθηκε περαιτερω) δεν πειραξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2021 στις 8:12 ΜΜ, pao13 είπε

 

Απίστευτο video. Το πιτσιρίκι που εμφανίζεται στο επεισόδιο γράφει και σχόλιο αν διαβάσετε, 33 χρόνια μετά.

Επεξ/σία από thanoskkk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kotronas είπε

Adele ζητάει και έτσι γίνεται, εγώ ζητάω και τίποτα δεν γίνεται!

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι και όμοιοι.

Το παράδειγμα μου από το 2009 με τον Μπιλ Γκέιτς και τον άστεγο πάντα κερδίζει σε επιχειρήματα!

1 ώρα πριν, thanoskkk είπε

Απίστευτο video. Το πιτσιρίκι που εμφανίζεται στο επεισόδιο γράφει και σχόλιο αν διαβάσετε, 33 χρόνια μετά.

33 χρόνια από πού; Το τραγούδι δεν εμφανίστηκε το 1988 σε δίσκο/cd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, kotronas είπε

Adele ζητάει και έτσι γίνεται, εγώ ζητάω και τίποτα δεν γίνεται!

H Adele εχει Αλμπουμ στο Σποτιφάι εσυ ντεν εκει .😁

Επεξ/σία από inetien12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οι εποχές που ακούγαμε ένα ολόκληρο άλμπουμ ως ενιαίο έργο τέχνης έχουν παρέλθει. Τώρα είμαστε στην εποχή του playlist.

Οπως και να έχει το θέμα είναι ότι ο καλλιτέχνης καλά κάνει και ζητάει να υπάρχει συγκεκριμένη σειρά. Ο ακροατής μετά μπορεί να κάνει ότι θέλει, να βάλει τυχαία αναπαραγωγή ή να ακούσει μόνο 1 τραγούδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ένα album είναι σημαντικό να ακούς τα τραγούδια σε σειρά, για να νιώσεις τί θέλει να πει ο καλλιτέχνης.

Για παράδειγμα:

 

1ο τραγούδι: 

Είμαι νέα, έφηβη, έχω ανησυχίες, θα μ' αγαπήσει κανείς, ω τί πόνος...

 

2ο τραγούδι:

Μ' ένα αγόρι γίναμε ταίρι, περπαρούσαμε χέρι με χέρι, έχω αγωνία αν θα συνεχίσει να μ' αγαπάει, ω τί πόνος...

 

3ο τραγούδι:

Με παράτησε για μια άλλη, άφησα αξύριστη μασχάλη, είμαι μόνη ζω στην ερημιά, στου Λονδίνου μια γειτονιά, ω τί πόνος...

 

4ο τραγούδι:

Πέρασε καιρός και η πληγή επουλώθηκε, γνώρισα έναν άντρα σωστό, πήγαμε σε θάτρο ακριβό, μα μου βγήκε παντρεμένος κι αυτός, ω τί πόνος...

 

5ο τραγούδι:

Πρώτα ξεκαθάρισα δεν έχει δεσμό, ζήτησα και πιστοποιητικό, τα είχαμε για λίγο καιρό, μα έφυγε για δουλειά στο Κογκό, ω τί πόνος...

 

6ο τραγούδι:

Βρήκα τον άνθρωπο που θέλω να ζήσω εγώ, για αιώνες, κάθε στιγμή και λεπτό, παντρευτήκαμε σ' ένα χωριό, μετά μάθαμε πώς είμαι στείρα εγώ, ω τί πόνος...

 

7ο τραγούδι:

Ζούσαμε με ένα βάρος, τον έβλεπα δεν είχε το θάρρος, να μου πει δεν μπορεί με μια στείρα, ένιωθα γεμάτη στην ψείρα, ώ τί πόνος...

 

8ο τραγούδι:

Χωρίσαμε ειρηνικά, ήθελα εμπόδιο να μην είμαι ξανά, στην ευτυχία ένος άντρα, στην μοναξιά μου κλείστηκα σε μια μάντρα, ω τί πόνος...

 

9ο τραγούδι:

Αφού έκλαψα ατελείωτες ώρες, πήγα και ταξίδια σε άγνωστες χώρες, έκανα έξαλη ζωή όλο πάρτυ, μα το βράδυ δεν κλείνει το μάτι, ω τί πόνος...

 

Μια ολοκληρωμένη session πόνου αλα αντέλ :)

 

Επεξ/σία από dolph
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, The_Judas είπε

Δυστυχώς οι εποχές που ακούγαμε ένα ολόκληρο άλμπουμ ως ενιαίο έργο τέχνης έχουν παρέλθει. Τώρα είμαστε στην εποχή του playlist.

Φανταστείτε αυτό το album σε shuffle  😄

https://el.wikipedia.org/wiki/The_Wall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Φανταστείτε αυτό το album σε shuffle  😄

https://el.wikipedia.org/wiki/The_Wall

Ναι, εννοείται ότι υπάρχουν κορυφαία albums που ακούγονται (σωστά) μόνο ολόκληρα και στην σειρά τους.

Δεν ξέρω πότε χάθηκε το νήμα και ο κόσμος άρχισε να ακούει «σκέτα» τραγούδια - ίσως όταν σταμάτησαν να είναι στην πρώτη γραμμή πραγματικοί δημιουργοί και μείναμε με τους μύξες (mix).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι και όμοιοι.

Το παράδειγμα μου από το 2009 με τον Μπιλ Γκέιτς και τον άστεγο πάντα κερδίζει σε επιχειρήματα!

33 χρόνια από πού; Το τραγούδι δεν εμφανίστηκε το 1988 σε δίσκο/cd...

Είχα κάνει λάθος link, εννούσα το 

που πόσταρε ένας φίλος πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...