Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 12/02/2022 at 19:58, natural_sgf said:

Εκεί πουλάνε κυρίως με γερμανικό (qwertz) keyboard. Είναι μεγάλο θέμα αυτό...

 

On 12/02/2022 at 20:19, natural_sgf said:

Χα, θα στη χαλάσω καθώς κάθε χώρα λαμβάνει κυρίως stock με δικό της πληκτρολόγιο.

Το μόνο που σε συμφέρει είναι UK (UK layout). Ιταλία έχει qwerty ιταλικό (κακό layout για μένα, δε θα έπαιρνα ποτέ), η Γαλλία έχει azerty (ακόμα χειρότερα), κλπ...

 

On 12/02/2022 at 21:30, bioentre said:

Αν έχεις τη δυνατότητα να το πάρεις από εξωτερικό ή αμαζον τότε προχωρά το έτσι. Για Ευρώπη η Πολωνία έχει international layout QWERTY by default, επίσης και Ιρλανδία. Πολωνία μπορείς να πετύχεις και καλή τιμή ανάλογα την ισοτιμία. Μπορεί να σου βγει και 100 ή 200 φτηνότερο από ότι στη Γερμανία. Μπορείς να κοιτάξεις στο x-Kom που χωρίς να στείλεις προκαταβολή θα σου δώσουν εβδομάδα παραλαβής. Το αντίστοιχο Σκρουτζ τους είναι το ceneo. Google chrome για translate και προχωράς. Έχει και media markt και 2-3 premium retailers τύπου iStorm. Ένας νομίζω κάποια περίοδο έστελνε και Ελλάδα. Επίσης παίζει και το eBay. Το EMac eu για τιμολόγιο και το μαγαζί που ανέφερα είναι qubestore Ευζώνων. Κανονικά εμφάνιζε εγγύηση στο check coverage από εκεί, αλλά φυσικά ήταν κινητό 10ταξεις φτηνότερο, όχι μακ, αλλά φέρνει και μακ με ευελιξία πληρωμής από όσο ξέρω 

 

On 12/02/2022 at 22:41, bioentre said:

Και αμαζον μπορεί να το βρεις εφόσον είναι βασικό μοντέλο, αν το εμπιστεύεσαι από εκεί, γιατί εδώ στο θέμα με το 13 προ άλλοι χαίρονται που το πήραν +250 από Ελλάδα σε σχέση με την τιμή που το έχει το άμαζον και το καμαρώνουν κιόλας :P

Για το imob ας πει αυτός που το ανέφερε, μιας και από όσο κατάλαβα το είχε βάλει παραγγελία αλλά το πήρε πρώτα από αλλού.

 

On 12/02/2022 at 22:56, stavrosv1 said:

Ναι αμαζον θα μπορουσα στη χειροτερη γαμα το τιμολογιο γενικα η αιμομπ να το χω τριτη η καλο καλοκαιρι κ αν γτ αν ισχυουν αυτα που λες οντως σιγα μν παραλαβω ποτε

Καλησπέρα , θελω να πάρω μακ αιρ από οπουδήποτε με φυσιολογικό keyboard layout . 
 

ποια είναι η βέλτιστη λύση εκτός από τις μεγάλες αλυσίδες στην Ελλάδα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, kostakiss είπε

 

 

 

 

Καλησπέρα , θελω να πάρω μακ αιρ από οπουδήποτε με φυσιολογικό keyboard layout . 
 

ποια είναι η βέλτιστη λύση εκτός από τις μεγάλες αλυσίδες στην Ελλάδα ;

Σφραγισμένο από μεγάλη αλυσίδα, μέσω αγγελιών στο Insomnia 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει φίλε μου macbook air m1 με 512gb, αυτά που έχει είναι πολύ κοντα στην τιμή με την αποφορολόγηση , όπου προτιμώ νέο καλύτερα.

 

το θέμα είναι μήπως γλύτωνα χρήματα αγοράζοντας το απο άμαζον ισπανίας πχ με ισπανικό πληκτρολόγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kostakiss είπε

δεν έχει φίλε μου macbook air m1 με 512gb, αυτά που έχει είναι πολύ κοντα στην τιμή με την αποφορολόγηση , όπου προτιμώ νέο καλύτερα.

 

το θέμα είναι μήπως γλύτωνα χρήματα αγοράζοντας το απο άμαζον ισπανίας πχ με ισπανικό πληκτρολόγιο

εφόσον είσαι Θεσσαλονίκη μπορείς να περάσεις και να ρωτήσεις για τιμές από το Qubestore στην Ευζώνων.

Δεν έχω αγοράσει μακ από εκεί, μόνο iphone, και το εμφάνιζε κανονικά στο check coverage της Apple. Οι τιμές είναι τιμές εξωτερικού/σκρουτζ.

Για αμαζον δες στο amazon.pl Πολωνίας που το φέρνουν με αγγλικό πληκτρολόγιο.

Για τιμολόγιο μπορείς να δεις στο emac eu.

Αν πάλι σκοπεύεις να κάνεις καμιά πασχαλινή απόδραση, ενημερωτικά αναφέρω πως το 16RAM/512 έχει 1450 στην Πολωνία αντιπροσωπείας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, stavrosv1 είπε

Εγω εχω αλλη ερωτηση. Αν παρω ΒΤΟ και το ξοφλησω πιστευετε θα ερθει σε ενα μηνα μέσα η θα περιμενω αλλους 6; 

Από istorm? Τα bto κάνουν να έρθουν όσο διάστημα λέει για το κάθε configuration στο apple ireland + 1-2 εβδομάδες για να έρθουν εδώ Ελλάδα. Καλά δεν χρειάζεται να το εξοφλήσεις, 30% προκαταβολή δίνεις αν το πάρεις από το ψιλικατζίδικο που ανέφερα. Εφόσον είναι με τιμολόγιο μπορείς να δεις και στο emac eu

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bioentre είπε

Από istorm? Τα bto κάνουν να έρθουν όσο διάστημα λέει για το κάθε configuration στο apple ireland + 1-2 εβδομάδες για να έρθουν εδώ Ελλάδα.

Αρα κανα διμηνο. Αρα παμε για ιουλιο αρα περιμενω Μ2 που σιγα να μην ερθουν και αυτά οπότε με βλεπω με γουιντοζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stavrosv1 είπε

Αρα κανα διμηνο. Αρα παμε για ιουλιο αρα περιμενω Μ2 που σιγα να μην ερθουν και αυτά οπότε με βλεπω με γουιντοζ

ίσως να περιμένεις το Μ2, αφού τελικά δεν το χρειάζεσαι και τόσο το μηχάνημα, ή απλά να πάρεις ένα έτοιμο configuaration
https://i-system.gr/el/apple/mac-computers/macbook-pro-16?stockfilter=qty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, bioentre said:

εφόσον είσαι Θεσσαλονίκη μπορείς να περάσεις και να ρωτήσεις για τιμές από το Qubestore στην Ευζώνων.

Δεν έχω αγοράσει μακ από εκεί, μόνο iphone, και το εμφάνιζε κανονικά στο check coverage της Apple. Οι τιμές είναι τιμές εξωτερικού/σκρουτζ.

Για αμαζον δες στο amazon.pl Πολωνίας που το φέρνουν με αγγλικό πληκτρολόγιο.

Για τιμολόγιο μπορείς να δεις στο emac eu.

Αν πάλι σκοπεύεις να κάνεις καμιά πασχαλινή απόδραση, ενημερωτικά αναφέρω πως το 16RAM/512 έχει 1450 στην Πολωνία αντιπροσωπείας!!

έχεις λινκ απο άμαζον Πολωνίας?

απο emac eu ειναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά.

 

δύσκολη η απόδραση , θα ήταν ιδανικό , επίσης ξεφέυγει πολύ απο τα 1000(χωρις φπα) που βγαίνει απο άμαζον ισπανιας το 512

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bioentre είπε

ίσως να περιμένεις το Μ2, αφού τελικά δεν το χρειάζεσαι και τόσο το μηχάνημα, ή απλά να πάρεις ένα έτοιμο configuaration
https://i-system.gr/el/apple/mac-computers/macbook-pro-16?stockfilter=qty

Τα χω τσεκαρει ναι, απλα θελω ασημι δε περιμενα να ναι τοσο δυσεβρετο αυτο που ζηταω μηχεσω. Αυτος που τα βρηκε αραγε στην αισκουερ δν ειν ολοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kostakiss είπε

έχεις λινκ απο άμαζον πολωνίας?

απο emac eu ειναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά.

 

δύσκολη η απόδραση , θα ήταν ιδανικό

https://www.amazon.pl/dp/B08VKCYW75

3 λεπτά πριν, stavrosv1 είπε

Τα χω τσεκαρει ναι, απλα θελω ασημι δε περιμενα να ναι τοσο δυσεβρετο αυτο που ζηταω μηχεσω. Αυτος που τα βρηκε αραγε στην αισκουερ δν ειν ολοι;

ναι isquare είναι. Περίμενε λογικά να βγει το νέο air 15.4" μήπως σε βολέψει καλύτερα αυτό και την βγάλεις πιο οικονομικά

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bioentre είπε

https://www.amazon.pl/dp/B08VKCYW75

ναι isquare είναι.

Πως βρηκε τοσα διαθεσιμα τοτε αυτος τι μας κρυβουυυν :P 

Γαμωτη εχω δωσει 200€ σε αξεσουαρ τα χω σφραγγισμενα απο τον νοεμβρη θα τα πουλησω να ησυχασω τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stavrosv1 είπε

Πως βρηκε τοσα διαθεσιμα τοτε αυτος τι μας κρυβουυυν :P 

Γαμωτη εχω δωσει 200€ σε αξεσουαρ τα χω σφραγγισμενα απο τον νοεμβρη θα τα πουλησω να ησυχασω τουλαχιστον

τα παρήγγειλε και ήρθαν... τι εννοείς πώς τα βρήκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bioentre είπε

τα παρήγγειλε και ήρθαν... τι εννοείς πώς τα βρήκε?

Ρε απλα δε καταλαβαινω πως παει το συστημα. Υποτιθεται αιστορμ και ολα τα υπολοιπα τα παρηγγειλαν κ δεν ηρθαν ποτέ η απλα τα δινουν σε δικους τους. αλλα ολοι τα χουν κατοπιν παραγγελιας. Το αισιστεμ πως τα χει αμεσα διαθεσιμα αυτο με φαινεται περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, stavrosv1 είπε

Ρε απλα δε καταλαβαινω πως παει το συστημα. Υποτιθεται αιστορμ και ολα τα υπολοιπα τα παρηγγειλαν κ δεν ηρθαν ποτέ η απλα τα δινουν σε δικους τους. αλλα ολοι τα χουν κατοπιν παραγγελιας. Το αισιστεμ πως τα χει αμεσα διαθεσιμα αυτο με φαινεται περιεργο

Δεν νομίζω ότι όλα τα υπόλοιπα παρήγγειλαν και δεν ήρθαν. Μάλλον δεν παρήγγειλαν και για αυτό δεν ήρθαν. ΒΤΟ αν πάρεις από istorm θα σου έρθει κανονικά στην ώρα του με βάση apple Ireland. Τώρα βασικά μοντέλα όποιος προλάβει και σιγά δεν καίγονται να παραγγείλουν φαντάζομαι, ας πάρουν σου λέει BTO (μέχρι να τους εμφανιστώ εγώ που τους το έχω χρεώσει 2 μήνες αποθήκη)

Η isystem λογικά παραγγέλνει και αυτή κάποια configurations που πιστεύει ότι θα πουλήσουν (εξού και το μαύρο χρώμα)

Αλλά ποια isystem, ποιο istorm, και ποια isquare???? Με +180 παίρνεις το θηρίο 2ΤΒ/64RAM άμεσα διαθέσιμο.
https://idream.pl/mac/macbook-pro/apple-macbook-pro-16-m1-max-10-core-cpu-32-core-gpu-32gb-2tb-ssd-2021-srebrny.html

Και σε ασημί και στέλνει και Ελλάδα με ένα 20ρικο και αντε γεια με τα ψιλικατζίδικα εδώ πέρα και τον κάθε assistant manager της συμφοράς που μυρίζει και η ανάσα του...

Επεξ/σία από bioentre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...