Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
52 λεπτά πριν, stavrosv1 είπε

Δεν ασχολούμαι με τέτοια εγω δεν θελω να μπλέκω. Αν εδεησει κανεις εκτος αιστορμ να το φερει καλώς. Αλλιως τινακανω αν βρεθω εξω ποτε θα το αγορασω

'Ο,τι θες!

Τι εννοείς όμως δεν θέλεις να μπλέξεις; Νόμιμη διαδικασία είναι. Μάλιστα, πιο εύκολη από το να αγοράσεις τοπικά βάσει άρθρου 39α.

Είσαι επαγγελματίας για να ζητάς τιμολόγιο. Είναι πολύ απλή η ερώητηση. Έχεις ανοικτές ενδοκοινοτικές ή οχί;

Αν ναι, τότε το amazon σου εκδίδει τιμολόγιο αντί για απόδειξη. Fact.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/3/2022 στις 3:33 ΜΜ, Agarinos7 είπε

To iPad Pro 12.9 πάντως έχει έλλειψη, ιδίως στα μοντέλα από 512 και πάνω. Τα 5g. Εγώ δεν έβρισκα 512 το Δεκέμβριο και πήρα το 1ΤΒ το οποίο και αυτό βρίσκεις δύσκολα. Και αυτά για ένα μοντέλο που κυκλοφορεί από τον περασμένο Μάιο. 

Για γέλια η αντιπροσωπεία του ιστορμ πραγματικά... στο εξωτερικό είναι άμεσα διαθέσιμο ή τουλάχιστον εντός λίγων εβδομάδων

22 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

Γιατι τιμολόγιο καλέ για αυτό

Τι εννοείς με τιμολόγιο; 😂😂

αμαζον παίζει να γλιτώνεις έτσι και αλλιώς κανένα 100σταρι.

πιο πολύ θα μπλέξεις με ιστορμ και το ξέρεις...όταν ο αντιπρόσωπος είναι έτσι όπως είναι σαν ανοργάνωτη εφορία και οι υπάλληλοι του ειναι τέρμα αγενείς γκασμαδες τι σε κάνει να πιστεύεις πως θα το φέρουν γενικά  -βλέπεις τι γίνεται και με iPhone- και γενικά γιατί να τους στηρίξεις όταν το έχει αρκετά φτηνότερο στο αμαζον...

πιο τιμολόγιο τώρα;!

για τιμολόγια πας eMac eu αν δεν θες αμαζον και όλα καλά 

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλε δεν ειπα οτι θα το παρω απο αιστορμ. 

Εγω θα περιμενω απλα ντοκουμεντ που εστειλα κ μου πε θα επανελθει. Τωρα αν και εκει δεν θελουν τα λεφτα μου δε μπορω να κανω κατι. 

Θα το παρω αν το βρω αβειλαμπλ σε κανα κωτσοβολο κτλ στην χειροτερη

δεν θελω να μπλεκω με ξενα σαιτ αμαζον κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

καλε δεν ειπα οτι θα το παρω απο αιστορμ. 

Εγω θα περιμενω απλα ντοκουμεντ που εστειλα κ μου πε θα επανελθει. Τωρα αν και εκει δεν θελουν τα λεφτα μου δε μπορω να κανω κατι. 

Θα το παρω αν το βρω αβειλαμπλ σε κανα κωτσοβολο κτλ στην χειροτερη

δεν θελω να μπλεκω με ξενα σαιτ αμαζον κτλ. 

Τότε, στα μάτια μου, δεν δικαιούσαι να κάνεις παράπονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2022 στις 6:10 ΜΜ, stavrosv1 είπε

καλε δεν ειπα οτι θα το παρω απο αιστορμ. 

Εγω θα περιμενω απλα ντοκουμεντ που εστειλα κ μου πε θα επανελθει. Τωρα αν και εκει δεν θελουν τα λεφτα μου δε μπορω να κανω κατι. 

Θα το παρω αν το βρω αβειλαμπλ σε κανα κωτσοβολο κτλ στην χειροτερη

δεν θελω να μπλεκω με ξενα σαιτ αμαζον κτλ. 

Μακάρι να μην χρειαστεί να το πας σε σέρβις εδώ. Γιατί τότε θα νιώθεις δίπλα .... που το πήρες από αυτούς. Θες να ταλαιπωρήσε πάντως. Περίμενε αφού γουστάρεις και στην καλύτερη δεν θα παραλάβεις ποτέ όποτε δεν θα μπλέξεις και με το μεγάλο και τραγικό κεφάλαιο σέρβις ιστορμ - info quest (χειρότερη αγένεια από αυτή του assistant manager που είχες αναφέρει). 

Πραγματικα αν σε ενδιαφέρει όντως το μηχάνημα παρτο από ξένη εισαγωγή μόνο και μόνο για να μην στηρίξεις το απαράδεκτο σύστημα τους. Και Κωτσόβολο και document να το πάρεις την ίδια εταιρεία χρηματοδοτείς που θα σε κοροϊδεύει αν τυχόν χρειαστείς σέρβις.... αυτή είναι η δίκη μου γνώμη από την επαφή μου με την αντιπροσωπεία τα τελευταία 7 χρόνια και βλέποντας ότι χρόνο με το χρόνο γίνονται χειρότεροι. Πλέον δεν τη συνιστώ σε κανένα αν και μέχρι πρόσφατα παρα τις παρασπονδίες τους (πχ χρέωση σέρβις εντός εγγύησης...) έλεγα πως οκ υπάρχουν λόγοι να το πάρεις που εκεί όπως το να μην μπλέκεις με εξωτερικό κλπ. αλλά έχει ξεχειλίσει πια το ποτήρι είτε μιλάμε για ένα απλό ταμπλετ είτε για 5 bto που έχουμε βάλει το τελευταίο χρόνο και έχει γίνει ο,τι έχω αναφέρει και παλιότερα. Τελείως γυφτοι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

Καλησπέρα,

Έχω 2 πράγματα

Κοβιντ και απντειτ απο ντοκουμεντ

Μου ειπε για πρωτο 15ημερο Απρίλη Μ1 Μαξ

Θα το προλάβεις? :P

Sorry, αλλά δεν κρατήθηκα, περαστηκά πάντως :)

Τι χρώμα το έχεις ζητήσει?

Πλάκα θα έχει να σου στείλουν και από ιστορμ τίποτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, bioentre είπε

Θα το προλάβεις? :P

Sorry, αλλά δεν κρατήθηκα, περαστηκά πάντως :)

Τι χρώμα το έχεις ζητήσει?

Πλάκα θα έχει να σου στείλουν και από ιστορμ τίποτα :P

ΧΑΧΑΧΑΧ ελπιζω να το προλάβω τιναπω. Ε αιστορμ οτι και να στειλουν ιτς ε νο. Θα με πεις τον ιδιο κατακαθο ομιλο στηριζω αλλα νταξει θελω να χω δικη μου εμπειρια με ολους στην αγορά.

Σιλβερακι ζητησα και μωβ αιπαντ. 

Ελπιζω να ερθει αλλιως εχω τσεκαρει ολα τα σαιτ που προτεινατε αυτα τα ιμακ κτλ και το αιπαντ ηδη ειναι αμεσα διαθεσιμο οποτε ισως δεν υποφερω τοσο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2022 στις 10:33 ΠΜ, stavrosv1 είπε

ΧΑΧΑΧΑΧ ελπιζω να το προλάβω τιναπω. Ε αιστορμ οτι και να στειλουν ιτς ε νο. Θα με πεις τον ιδιο κατακαθο ομιλο στηριζω αλλα νταξει θελω να χω δικη μου εμπειρια με ολους στην αγορά.

Σιλβερακι ζητησα και μωβ αιπαντ. 

Ελπιζω να ερθει αλλιως εχω τσεκαρει ολα τα σαιτ που προτεινατε αυτα τα ιμακ κτλ και το αιπαντ ηδη ειναι αμεσα διαθεσιμο οποτε ισως δεν υποφερω τοσο. 

Το καινούριο Μ1 αιρ το βλέπω 2-3 εβδομάδες θέλει στην Apple Europe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, bioentre είπε

Πωω ρε φίλε δείτε εδώ τι του κάνανε του άλλου στο ιστορμ

 

Τραγικοι. Γενικα φοβαμαι το σερβις στην Ελλάδα. παντα τα γυρνανε με γρατζουνιές ειναι να μη χρειαστείς σερβις. Δυστυχως αν δεν ανοιξει απλ στορ κ κλεισουν ολα τα αιστορμ κτλ δεν θα γινει δουλειά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

Τραγικοι. Γενικα φοβαμαι το σερβις στην Ελλάδα. παντα τα γυρνανε με γρατζουνιές ειναι να μη χρειαστείς σερβις. Δυστυχως αν δεν ανοιξει απλ στορ κ κλεισουν ολα τα αιστορμ κτλ δεν θα γινει δουλειά

Καλά κάνουνε. Εδώ τον άλλο τον κοροιδεύουν τόσο καιρό από την αντιπροσωπεία και αντί να πάρει από κανένα άμαζον να τελειώνει πήγε και τους έδωσε τα χρήματά του. Ε δεν κλείνει έτσι το αιστορμ και θα συνεχίζει να γλεντάει. Και καλά θα κάνει, αφού σας αρέσει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν παιδιά... απλά για την εμπειρία:

Σήμερα πήγα και πήρα ένα ThinkPad L13, με i7-1165G / 16 GB RAM / 512 SSD, διότι χρειάζομαι και Windows. Μηχάνημα των 1600 ευρώ, όχι σαραβαλάκι. Ε... ένιωσα σα να βγαίνω απ'τη Lamborghini και να μπαίνω σε ατμομηχανή.

:D

Καμία, μα καμία, μα καμία, ΜΑ ΚΑΜΙΑ σχέση με τον Μ1 MAX. Να το ξαναπώ το "μα καμία"; Όσοι έχετε φρικάρει απ'την υπομονή... αξίζει! Αυτό το μηχάνημα δεν υπάρχει!

Επεξ/σία από Haldol
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Haldol είπε

Λοιπόν παιδιά... απλά για την εμπειρία:

Σήμερα πήγα και πήρα ένα ThinkPad L13, με i7-1165G / 16 GB RAM / 512 SSD, διότι χρειάζομαι και Windows. Μηχάνημα των 1600 ευρώ, όχι σαραβαλάκι. Ε... ένιωσα σα να βγαίνω απ'τη Lamborghini και να μπαίνω σε ατμομηχανή.

:D

Καμία, μα καμία, μα καμία, ΜΑ ΚΑΜΙΑ σχέση με τον Μ1 MAX. Να το ξαναπώ το "μα καμία"; Όσοι έχετε φρικάρει απ'την υπομονή... αξίζει! Αυτό το μηχάνημα δεν υπάρχει!

Συγνώμη αλλά η συγκρίση σου είναι άκυρη, αν θες να το συγκρίνεις,  συγκρινέ το με thinkpad x1 carbon ή με το carbon extreme. 

Επεξ/σία από corel
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, corel είπε

Συγνώμη αλλά η συγκρίση σου είναι άκυρη, αν θες να το συγκρίνεις,  συγκρινέ το με thinkpad x1 carbon ή με το carbon extreme. 

Φυσικά και είναι άκυρη. Συγκρίνει μηχάνημα 1600 ευρώ με 3600+ ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...