Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Koukousakis είπε

Παρόμοια αντίδραση είχα κι εγώ σε αυτό, μέχρι το σημείο που άκουσα τον Martin Brundle να λέει "Magnussen was fully entitled to be there. Hamilton undresteered". Απόρησα να σου πω την αλήθεια, αλλά χθες που βρήκα το onboard του Schumacher που ήταν ακριβώς πίσω τους, μου λύθηκαν οι απορίες. Καθαρό αγωνιστικό συμβάν αλλά αν σε κάποιον θα ήθελες να ρίξεις ευθύνη τρόπον τινά, αυτός θα ήταν ο Hamilton και όχι ο Magnussen καθώς το ψιλοέχασε στη στροφή. Νομίζω είναι φανερό το ποιός τζαρτζάρει ποιόν.

https://streamable.com/otqu1r

Μπα διαφωνώ. 
Τη στιγμή που συγκρούονται ο Χαμ έχει κρατηθεί στην εσωτερική και δεν υπάρχει υποψία υποστροφής.

Για να το πω διαφορετικά, αν υπάρχει υποψία υποστροφής σε Χαμ, είναι πολύ μικρότερη από το καθαρό κλείσιμο τροχιάς του Μαγκνουσεν. 

Επεξ/σία από tommy^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Koukousakis είπε

Παρόμοια αντίδραση είχα κι εγώ σε αυτό, μέχρι το σημείο που άκουσα τον Martin Brundle να λέει "Magnussen was fully entitled to be there. Hamilton undresteered". Απόρησα να σου πω την αλήθεια, αλλά χθες που βρήκα το onboard του Schumacher που ήταν ακριβώς πίσω τους, μου λύθηκαν οι απορίες. Καθαρό αγωνιστικό συμβάν αλλά αν σε κάποιον θα ήθελες να ρίξεις ευθύνη τρόπον τινά, αυτός θα ήταν ο Hamilton και όχι ο Magnussen καθώς το ψιλοέχασε στη στροφή. Νομίζω είναι φανερό το ποιός τζαρτζάρει ποιόν.

https://streamable.com/otqu1r

Ακριβώς αυτό, αλλά 1st lap incident και είχαν ζημιά και οι 2.

Αν δεν ίσχυε ειδικά το 2ο κάτι θα τσίμπαγε ο Ham.

Και....

Ok Go Reaction GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Μπα διαφωνώ. 
Τη στιγμή που συγκρούονται ο Χαμ έχει κρατηθεί στην εσωτερική και δεν υπάρχει υποψία υποστροφής.

Για να το πω διαφορετικά, αν υπάρχει υποψία υποστροφής σε Χαμ, είναι πολύ μικρότερη από το καθαρό κλείσιμο τροχιάς του Μαγκνουσεν. 

Δεν είναι η υποστροφή το θέμα. Είναι ότι ο HAM αλλάζει συνεχώς γραμμές στην πορεία του προς τη στροφή και αυτό δίνει -κατά καποιο τρόπο- το δικαίωμα στον MAG να διεκδικήσει και αυτός θέση. Ουσιαστικά προσπαθούν να κάνουν το ίδιο πράγμα με τον ίδιο τρόπο και οι δυο. 
 

Ειναι αγωνιστικό αν και πιστεύω ότι ο MAG θα μπορούσε ΕΥΚΟΛΑ να το αποφύγει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Macosj είπε

Στο Μονακό κλασσικά, όλα θα παιχτούν στην στρατηγική των πιτ. Πιο βαρετός αγώνας δεν υπάρχει 

Βαρετός σίγουρα αλλά αν βρέξει (που δεν φαίνεται με τα πρόσφατα δελτία καιρού) θα αποκτήσει τεράστιο ενδιαφέρον. Και χωρίς βροχή όλο και κάποιος θα φιλήσει μπάρες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, liakinen είπε

Βαρετός σίγουρα αλλά αν βρέξει (που δεν φαίνεται με τα πρόσφατα δελτία καιρού) θα αποκτήσει τεράστιο ενδιαφέρον. Και χωρίς βροχή όλο και κάποιος θα φιλήσει μπάρες. 

 

Latifi has entered the chat 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Μπα διαφωνώ. 
Τη στιγμή που συγκρούονται ο Χαμ έχει κρατηθεί στην εσωτερική και δεν υπάρχει υποψία υποστροφής.

Για να το πω διαφορετικά, αν υπάρχει υποψία υποστροφής σε Χαμ, είναι πολύ μικρότερη από το καθαρό κλείσιμο τροχιάς του Μαγκνουσεν. 

Αγωνιστικό ήταν 100%. Ο Μαγκ πήρε μεγάλο ρίσκο όντας στην εξωτερική και εκατοστά από τον αντίπαλο. Ο Χαμ δεν είχε περιθώριο λάθους ούτε 0%, ακόμα και υποστροφή να είχε, τι να έκανε δλδ; Δλδ αντικειμενικά να το δούμε, ναι ο Χαμ ίσως να έκανε λίγο υποστροφή και ο Μαγκ είχε δικαίωμα να ήταν εκεί, αλλά τελικά γκολ μπήκε; Αν έμπαινε θα ήταν γαμάτο, τώρα καταστράφηκε ο αγώνας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χαμιλτον κλασσικα ανοιγει ελαχιστα την τροχια του σε στροφες με αλλους διπλα του.
Δεν σημαινει ομως οτι ολοι οι οδηγοι θα υποκυψουν. Ειδικα αν λεγονται KMag ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...