Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Δωρεάν διπλασιασμός ταχύτητας σταθερού Internet στα πλαίσια επιθετικής επέκτασης του δικτύου FTTH


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 minutes ago, neo80 said:

όχι βέβαια αλλά μπήκε στο παιχνίδι ένας δυνατός παίχτης. Εσύ νομίζεις ότι με την χρήση τηλεφωνικών χάλκινων καλωδίων μπορεί να επιτευχθούν ταχύτητες μεγαλύτερες των 400Mbps;😂

Είναι 100% FTTH και οχι παπατζηλίκια 

 

Δεν είπε κανείς ότι θα δώσει 400 Mbps με χαλκό, έχει και η Cosmote FTTH. Επίσης, όσο κι αν υποστηρίζω την HCN, μόνο διάθεση για ουσιαστικές αναβαθμίσεις δεν βλέπω να έχει (παράδειγμα η προβληματική διασύνδεση με το GR-IX που παραμένει ακόμα και σήμερα στο 1 Gbps, ακόμη κι αν γεμίζει το link ανά διαστήματα καθημερινά πλέον).

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας κ ειμαι σε adsl οπου μου δινει 24αρα μεσο vdsl γτ το καφαο ειναι στα 50 μετρα , για να δουμε , θα μου πει τπτ οτι δεν υποστιριζει το δικτυο αχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Δεν με συγκινεί η Deutsche Telekom, βλέποντας πως επεκτείνεται η HCN σε περισσότερες περιοχές στην Ελλάδα προσφέροντας 120/120 στα 26€ και 200/200 στα 36€ χωρίς κουπόνια, δεσμεύσεις κτλπ.

Πάντως στο site τους η κάλυψη είναι ανύπαρκτη. Ένα τμήμα της Θεσσαλονίκης και μόνο, και κάτι αοριστίες για Κιλκίς και Κατερίνη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

22 minutes ago, Cell_7 said:

Θέμα χρόνου είναι, προσωπικά με κάλυψε σε 2 πόλεις και νιώθω καλύτερα που δίνω τα χρήματα μου σε έναν μικρό παίκτη που παλεύει με γίγαντες του χώρου.

Θέμα χρόνου αλλά δεν έχει καλύψει καν όλη τη Θεσσαλονίκη.

16 minutes ago, neo80 said:

Αυτό είναι δίκτυο κορμού, μέχρι να φτάσει στην κάθε γειτονιά όπως ελπίζεις, ευτυχισμένο 2050.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Μας πιάσανε κότσο φίλε θα πληρώνουν τα μισά και θα έχουν το ίδιο ίντερνετ με εμάς. 

Δυστυχώς. Και μένα το συμβόλαιο λήγει Σεπτ... Ίσως συμφέρει να το αλλάξω και να πληρώσω το πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, giorginho said:

Το λιγότερο είναι, ισχύει, αλλά δεν βλέπω να αναφέρουν κάτι. Οι 24αρες ADSL δεν έχω στατιστικά αλλά πρέπει να είναι οι με διαφορά περισσότερες συνδέσεις που υπάρχουν. Οκ, δε θα αναβαθμιστουν όλες προφανώς αλλά σίγουρα πολλές. Αναρωτιέμαι αν θα βρεθούν και πόσο σύντομα ρουτερ (αν και φοβάμαι ότι και να βρεθουνε θα είναι ψιλό-σάπια) να καλύψουν ένα τέτοιο πρότζεκτ... 

Γι' αυτό γράφει σταδιακά στο δελτίο τύπου και γι' αυτό έχουν δώσει εδώ και καιρό Speedport Entry και σε αυτές όπως γράφτηκε πιο πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ας φτιαξουν πρωτα τις ταχυτητες ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ (οπού και καλά σε 50αρα "να ειμαστε και ευχαριστημενοι που χτυπα 26" (quote απο το tech support τους) και μετα κανουν "αναβαθμισεις"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μικρότερη κάλυψη κι από το FTTH των 3 μεγάλων παρόχων όμως. :(

Επίσης έχει το budget να επεκταθεί όπως ελπίζει κάποιος?

 

Αυτό ακριβώς. Στην περιοχή μου ο ΟΤΕ σκάβει παντού και περνάει ίνα. Μιλάμε έχει οργώσει το προάστιο (και μας έχει @#@$@$$@ τα αυτοκίνητα με την προχειροδουλεία στο κλείσιμο...). Με το budget που διαθέτει προχωράει γρήγορα. Πάντως καλή αναβάθμιση όπως και να έχει για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stark είπε

Καταλήγοντας ο Πρωθυπουργός σημείωσε « καθώς σας άκουγα θυμήθηκα μια ατάκα από την ταινία "Top Gun", μια ταινία του 1986. Εκεί ο Tom Cruise λέει “Nιώθω την ανάγκη, την ανάγκη για ταχύτητα”. Όλοι, λοιπόν, νιώθουμε την ανάγκη για ταχύτητα, ταχύτητα όσον αφορά τις συνδέσεις internet, την ευρυζωνικότητα, αλλά και ταχύτητα όσον αφορά την εκτέλεση του επιχειρηματικού σας σχεδίου».

Sorry.

η ατακα ειναι απο τον frank williams

οσον αφορα την cosmote

προσωπικα εχω 100/10 με vdsl (οχι ftth - λοκαρει 107/10.7 πρακτικα) και αναρωτιεμαι τι γινεται στην περιπτωση μου. πρεπει να κανουμε καποια ενεργεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Δυστυχώς. Και μένα το συμβόλαιο λήγει Σεπτ... Ίσως συμφέρει να το αλλάξω και να πληρώσω το πρόστιμο.

Δεν νομίζω να επιτρέπεται κάτι τέτοιο τα έχουν σκεφτεί όλα μην νομίζεις. Λογικά για καινούργιες συνδέσεις θα πουν κάτι τύπου η δωρεάν αναβάθμιση ισχύει μόνο για τα υπάρχουσα συμβόλαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, andreas-d είπε

Speedtest από το κινητό ασύρματα με 100αρα στη Γερμανία.

inbound8864002083702087194.jpg

Και εδώ εγώ με nova το ίδιο έχουμε. Μη σποιλαρουμε με άσχετα.  Sorry και καλημέρα. 

Επεξ/σία από Jake07
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αυτό είναι δίκτυο κορμού, μέχρι να φτάσει στην κάθε γειτονιά όπως ελπίζεις, ευτυχισμένο 2050.

ξέρεις το timeline της επιχείρησης 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, carnag9 είπε

η ατακα ειναι απο τον frank williams

οσον αφορα την cosmote

προσωπικα εχω 100/10 με vdsl (οχι ftth - λοκαρει 107/10.7 πρακτικα) και αναρωτιεμαι τι γινεται στην περιπτωση μου. πρεπει να κανουμε καποια ενεργεια?

Τσεκαρε αρχικά αν υποστηρίζει 200 το δίκτυο σου γιατί εγώ σε 4 σπίτια που κοίταξα δεν υποστηρίζει κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...