Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Δωρεάν διπλασιασμός ταχύτητας σταθερού Internet στα πλαίσια επιθετικής επέκτασης του δικτύου FTTH


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 minute ago, dhm21911 said:

Δεν νομίζω να επιτρέπεται κάτι τέτοιο τα έχουν σκεφτεί όλα μην νομίζεις. Λογικά για καινούργιες συνδέσεις θα πουν κάτι τύπου η δωρεάν αναβάθμιση ισχύει μόνο για τα υπάρχουσα συμβόλαια.

Κατά 99% θα πέσουν κι οι τιμές και σε νέους συνδρομητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,ακριβώς τα ίδια κ σε εμένα......Πριν μερικά χρόνια,είχα κάνει αίτηση για 30ρα,που την υποστίριζε η περιοχή(αυτό έδειχνε στους χάρτες κ μ είχε βεβαιώσει κ η πωλήτρια π μίλαγα μαζί της.....),αλλά το ΚΑΦΑΟ είναι στο 1,5χμ κ έτσι είχα αποσυνδέσεις/αποχρονισμό συνέχεια,οπότε με ξαναγύρισαν στην 24ρα(με 700kb ταχύτητα φυσικά.....).για να δούμε λοιπόν......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, carnag9 είπε

η ατακα ειναι απο τον frank williams

οσον αφορα την cosmote

προσωπικα εχω 100/10 με vdsl (οχι ftth - λοκαρει 107/10.7 πρακτικα) και αναρωτιεμαι τι γινεται στην περιπτωση μου. πρεπει να κανουμε καποια ενεργεια?

Μια απ τα ίδια, 107/10.7 και στα 150μ απ την καμπίνα οπότε ευπρόσδκετο το δωράκι μιας και οι εναλλακτικοί εκτός της νόβα δεν έκαναν την εμφάνισή τους στη Χαλκιδική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο. Εγώ βασικά είμαι Vodafone αλλά παίρνω από ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ, και έχω ADSL. Αρχικώς έπιανα γύρω στα 13mbps και χθες το απόγευμα που γύρισα σπίτι από την δουλειά είδα ότι είχε πάει στα 17,5mbps. Λέτε να παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, neo80 said:

ξέρεις το timeline της επιχείρησης 🤣

Με τους ρυθμούς που πάνε μέχρι τώρα οι Inalan και HCN κατανοώ ότι δεν έχουν το budget που ελπίζεις. 

Πληροφοριακά, η Inalan έχει περισσότερους συνδρομητές από την HCN και παρόλα αυτά είναι κάτω από 9.000. Παίζει κι οι 2 μαζί να μην ξεπερνούν τις 15.000-16.000.

3 minutes ago, gokuthelegend said:

Άσχετο. Εγώ βασικά είμαι Vodafone αλλά παίρνω από ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ, και έχω ADSL. Αρχικώς έπιανα γύρω στα 13mbps και χθες το απόγευμα που γύρισα σπίτι από την δουλειά είδα ότι είχε πάει στα 17,5mbps. Λέτε να παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

Όχι.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι απο τον υγιή ανταγωνισμός ωφελούμενος είναι ο καταναλωτής.

Μακάρι να έρθουν και άλλες εταιρείες και να δούμε φθηνό και γρήγορο internet.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 50 στα 100 αντε και να γινει με το ζορι.το 100 στο 200 ειναι σχεδον αδυνατον στο 90% της χωρας

αρα βλεπει οτι κανει η wind ας πουμε που σου λεει παρε οτι μπορει να δωσει η υποδομη και κανει και αυτος το ιδιο.

απλα ειναι ακριβοτερη .

το 200 πραγματικα σπανιο και δυσκολο εκτος αν εχεις το καφαο καμπινα σχεδον εξω απο το σπιτι σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, neo80 said:

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι απο τον υγιή ανταγωνισμός ωφελούμενος είναι ο καταναλωτής.

Μακάρι να έρθουν και άλλες εταιρείες και να δούμε φθηνό και γρήγορο internet.

Σίγουρα ωφελείται, αλλά χωρίς λεφτά no party.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kinitos είπε

το 50 στα 100 αντε και να γινει με το ζορι.το 100 στο 200 ειναι σχεδον αδυνατον στο 90% της χωρας

αρα βλεπει οτι κανει η wind ας πουμε που σου λεει παρε οτι μπορει να δωσει η υποδομη και κανει και αυτος το ιδιο.

απλα ειναι ακριβοτερη .

το 200 πραγματικα σπανιο και δυσκολο εκτος αν εχεις το καφαο καμπινα σχεδον εξω απο το σπιτι σου

Το έχω έξω απτό σπίτι μου και δεν πιάνει 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό μου ζάλισαν το κεφάλι με προσφορές διπλασιασμού ταχύτητας το τελευταίο διάστημα - ακόμα και για 2 ευρώ παραπάνω. Προφανώς ήξεραν πως θα κάνουν αυτή την προσφορά, οπότε ότι τσιμπήσουμε!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία όλα αυτά... αν δεν την πέσουν όλοι οι "εναλλακτικοί" στην ΕΕΤΤ να διαμαρτυρηθούν για "αθέμιτο ανταγωνισμό" από τον ΟΤΕ λόγω δεσπόζουσας θέσης με αποτέλεσμα να απαγορευτεί η δωρεάν αναβάθμιση.

Δεν θα είναι η πρώτη φορά δυστυχώς...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dhm21911 είπε

Το έχω έξω απτό σπίτι μου και δεν πιάνει 200.

καλα ακομα ποιο τραγικο .ειναι 2 περιπτωσεις να μην εχει καρτα για 200 η να παιρνεις απο αλλη καμπινα οπως στην δουλεια μου που εχει απο εξω απο την πορτα αλλα δινει απο αλλου σημα και με το ζορι δουλευει το ιντερνετ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, dhm21911 said:

Το έχω έξω απτό σπίτι μου και δεν πιάνει 200.

Είναι έξω από το σπίτι κι έχεις 200αρι πακέτο και δεν πιάνει ή βλέπεις το attainable με την 100αρα να μην φτάνει τα 200?

1 minute ago, NewUser1 said:

Πολύ ωραία όλα αυτά... αν δεν την πέσουν όλοι οι "εναλλακτικοί" στην ΕΕΤΤ να διαμαρτυρηθούν για "αθέμιτο ανταγωνισμό" από τον ΟΤΕ λόγω δεσπόζουσας θέσης με αποτέλεσμα να απαγορευτεί η δωρεάν αναβάθμιση.

Δεν θα είναι η πρώτη φορά δυστυχώς...

Κατα πάσα πιθανότητα θα μειώσει τις τιμές χονδρικής, ώστε να μπορεί μετά να μειώσει τις τιμές λιανικής κι αυτός κι οι υπόλοιποι πάροχοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Είναι έξω από το σπίτι κι έχεις 200αρι πακέτο και δεν πιάνει ή βλέπεις το attainable με την 100αρα να μην φτάνει τα 200?

οχι μπορει να δωσει αλλα δεν δινει απο εκει πρεπει να κανουμε αιτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...