Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω πάρει εδώ και πολύ καιρό και δεν το έχω αρχίσει καν επειδή πάντα βαριόμουν το midgar και ουσιαστικά όλο το remake είναι μόνο το midgar 🤣

Πρέπει να βρω όρεξη κάποια στιγμή, μέχρι να βγει το rebirth στο PC  που λόγο ιστορίας και τοποθεσιών μου είναι πολύ πολύ πιο ενδιαφέρον, να παίξω, πιστεύω ότι άμα το αρχίσω θα το πάω σερί μέχρι τερματισμό βέβαια 🤣 αλλά νταξ. 

Οι turks από όσα έχω δει δίνουν ρέστα και μπουρμπουρα γερή ταυτόχρονα στο remake 

Ελπίζω να συνεχίσουν και στο rebirth δυνατά με την ιστορία τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, mike299 είπε

Εμένα δυστυχώς η μετατροπή του σε δυτικού τύπου action από turn based που ήταν το original, δεν μου επέτρεψαν να χαρώ το remake, με αποτέλεσμα να το παρατήσω μετά από καμιά δεκαριά ώρες

Αφού μπορείς να το παίξεις σαν classic. Και το πρώτο μίξη real time και turn based ήταν. Αν καθυστερούσες να κάνεις κίνηση έκανε το boss.

Μόλις τελείωσα το DLC. Εντάξει οι άνθρωποι έχουν δώσει ρέστα. Το τελικό boss πολύ δυνατό και η ιστορία του επίσης καλή για τόσο μικρό πρόσθετο πακέτο. Έχουν ταιριάξει πολύ ωραία την ιστορία του Remake και της Yuffie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Armoral said:

Αφού μπορείς να το παίξεις σαν classic. Και το πρώτο μίξη real time και turn based ήταν. Αν καθυστερούσες να κάνεις κίνηση έκανε το boss.

Μόλις τελείωσα το DLC. Εντάξει οι άνθρωποι έχουν δώσει ρέστα. Το τελικό boss πολύ δυνατό και η ιστορία του επίσης καλή για τόσο μικρό πρόσθετο πακέτο. Έχουν ταιριάξει πολύ ωραία την ιστορία του Remake και της Yuffie.

Καμιά σχέση το classic με το παλιό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το χαρακτήρισαν έτσι. Μάλλον για μαρκετιγκ προκειμένου να ψήσουν αυτούς που έπαιξαν το original ότι θα έχει ίδιο gameplay.  Και το original μπορούσες να το παίξεις σαν καθαρό* turn based αν έκανες την κατάλληλη επιλογή στα settings

*με το speed να σου επιτρέπει να παίζεις πιο συχνά στην διάρκεια των μεγάλων μαχων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mike299 είπε

Καμιά σχέση το classic με το παλιό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το χαρακτήρισαν έτσι. Μάλλον για μαρκετιγκ προκειμένου να ψήσουν αυτούς που έπαιξαν το original ότι θα έχει ίδιο gameplay.  Και το original μπορούσες να το παίξεις σαν καθαρό* turn based αν έκανες την κατάλληλη επιλογή στα settings

*με το speed να σου επιτρέπει να παίζεις πιο συχνά στην διάρκεια των μεγάλων μαχων

Μια χαρά είναι το παιχνίδι, μη σου πω ότι μου άρεσε το live ξύλο με τον τρόπο που το υλοποίησαν.

Και τα δύο παιχνίδια φανταστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο σύστημα μάχης το είχε το FFX, hands down. Καθαρό turned based με δυνατότητα αλλαγής/συμμετοχής όλων των χαρακτήρων στη διάρκεια της μάχης. Το FFVIIR σε πολλά σημεία με δυσκόλεψε με την κακή έννοια, δεν μου αρέσει το action, θέλω να κοιτάζω τα στατιστικά με το πάσο μου, i'm too old for this shit... Να μαι ειλικρινης όμως, το classic mode δεν το δοκίμασα καν, υποτίθεται είναι too easy και για Newcomers και εμένα δε με λες τέτοιο... Κάποια στιγμή θα το βάλω από περιέργεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, chrisde said:

Το καλύτερο σύστημα μάχης το είχε το FFX, hands down. Καθαρό turned based με δυνατότητα αλλαγής/συμμετοχής όλων των χαρακτήρων στη διάρκεια της μάχης. Το FFVIIR σε πολλά σημεία με δυσκόλεψε με την κακή έννοια, δεν μου αρέσει το action, θέλω να κοιτάζω τα στατιστικά με το πάσο μου, i'm too old for this shit... Να μαι ειλικρινης όμως, το classic mode δεν το δοκίμασα καν, υποτίθεται είναι too easy και για Newcomers και εμένα δε με λες τέτοιο... Κάποια στιγμή θα το βάλω από περιέργεια.

Ισχύει αυτό για το battle system του FFX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

sry για το λίγο άσχετο, αλλά με τα παλιά Japanese Rpg με έπιασε νοσταλγία, και θέλουμε remake και για αυτοοοοό :P 

 

 

 

Επεξ/σία από outlaw star
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, outlaw star είπε

sry για το λίγο άσχετο, αλλά με τα παλιά Japanese Rpg με έπιασε νοσταλγία, και θέλουμε remake και για αυτοοοοό :P 

 

 

 

Έχω την εντύπωση ότι όσοι παίξαμε το ff7 τότε και μας άρεσε, παίξαμε και οτιδήποτε του "έμοιαζε" μετά από αυτό. 

Παρεμπιπτόντως καταπληκτικό παιχνίδι το legend of dragoons 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...