Προς το περιεχόμενο

Διαρροή αποκαλύπτει το Samsung Galaxy S22 Ultra, το οποίο μετατράπηκε σε Galaxy Note


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια εντυπωσιακή αλλαγή μέσα σε μόλις έναν χρόνο από την κυκλοφορία του Galaxy S21 Ultra

Πολλά στοιχεία από τη Note σειρά φαίνεται πως θα δανειστεί η επόμενη ναυαρχίδα της Samsung, Galaxy S22 Ultra, καθώς από διαρροή επίσημων render από τον Evan Blass, επιβεβαιώνεται πως πρόκειται για μια Note συσκευή πέρα από το διαφορετικό όνομα. Φαρδύτερη οθόνη με μεγαλύτερη επιφάνεια, υποδοχή S-Pen και στο πίσω μέρος κάμερες που θυμίζουν έντονα το S21 Ultra.

Όπως φαίνεται από τα renders, η Samsung κατάφερε να βρει αρκετό χώρο για τους αιθητήρες ώστε να παραμείνει ομοιόμορφη η πλάτη της συσκευής, κάτι που για μερικούς μπορεί να φανεί μονότονο. Πλέον η συσκευή θυμίζει αρκετά τα Note 10 Plus και Note 20 Ultra, αλλά με ανανεωμένο σύστημα κάμερας, κάτι που μπορεί να είναι αυτό που επιθυμεί το κοινό της εταιρείας, ειδικά για τους φίλους της Note σειράς. Και από πρόσφατες φωτογραφίες των dummy units, η συσκευή παραμένει όμορφη σε μαύρο χρώμα. Τέλος, σύμφωνα με το ιστορικό, η ανακοίνωση της Galaxy 22 σειράς αναμένεται να γίνει μέσα στον Φεβρουάριο.

Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Black-02.jpg


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε εντάξει μωρέ ενέταξαν στην σειρά s το pen  και ονόμασαν το μοντέλο με το  pen σε ultra.  Αναμενόμενο επεξεργαστή θα αλλάξουν να βάλλουν κάποιο Snapdragon ή θα αφήσουν τον exynos ;

Αν και εδώ που τα λέμε μετά τον 870 οι snapdragon έχουν μετατρέψει κάθε κινητακι σε kumtelακι για τις κρύες μέρες του χειμώνα  οπότε δεν ξέρω εάν τελικά θα ήταν καλύτερος ένας 888 ή 8 Gen 1 ή ένας καινούριος προσεγμένος exynos 

 

Επεξ/σία από PLHROPPP
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PLHROPPP είπε

Ε εντάξει μωρέ ενέταξαν στην σειρά s το pen  και ονόμασαν το μοντέλο με το  pen σε ultra.  Αναμενόμενο επεξεργαστή θα αλλάξουν να βάλλουν κάποιο Snapdragon ή θα αφήσουν τον exynos ;

Αν και εδώ που τα λέμε μετά τον 870 οι snapdragon έχουν μετατρέψει κάθε κινητακι σε kumtelακι για τις κρύες μέρες του χειμώνα 

870 (865 στην ουσία)ο καλύτερος μέχρι τώρα. Το 2022 θα τον χρησιμοπιούν πολλά mid range κινητά και λογο κόστους και λόγο απόδοσης.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, PLHROPPP είπε

Ε εντάξει μωρέ ενέταξαν στην σειρά s το pen  και ονόμασαν το μοντέλο με το  pen σε ultra.  Αναμενόμενο επεξεργαστή θα αλλάξουν να βάλλουν κάποιο Snapdragon ή θα αφήσουν τον exynos ;

Αν και εδώ που τα λέμε μετά τον 870 οι snapdragon έχουν μετατρέψει κάθε κινητακι σε kumtelακι για τις κρύες μέρες του χειμώνα  οπότε δεν ξέρω εάν τελικά θα ήταν καλύτερος ένας 888 ή 8 Gen 1 ή ένας καινούριος προσεγμένος exynos 

Ο plus 888 δεν ζεστενετε ως μεγάλη μου έκπληξη αφού πρόσφατα πήρα ένα vivo x70 pro plus και παίζοντας ginsen impact ultra στην υψηλή ανάλυση του κινητού κιόλας με 120hz  και μόνιμα πάνω από 60fps για μισή ώρα η θερμοκρασία δεν πήγε πάνω από 40 βαθμούς και στα χέρια ούτε καν χλιαρό. Θερμοκρασία δωματίου 24 βαθμούς. 

Οπότε συμβαίνει το εξής. Η  ισχύει αυτό που λες και ο snapdragon 888 καθώς και ο gen1 είναι προβληματικοι και ο 888+ δεν είναι η κάτι δεν κάνουν σωστά οι υπόλοιπες εταιρίες γιατί το έχω 3 μέρες το κινητό και είναι ότι ποιο γρήγορο έχω πιάσει ποτέ μου δίχως να ζεστενετε και με καλύτερη αυτονομία ακόμη και από το προηγούμενο σ21 ουλτρα που είχα. 

Και η δική μου γνώμη είναι να αφήσουν τα μαρκετιστικα κόλπα και να κοιτάξουν να βρουν λύσεις ουσιαστικές. Εννοείται όχι στον εξυνος για αμέτρητους λόγους και οπωσδήποτε 888 και πάνω πρώτον και δεύτερον να βρουν τρόπους να μην υπερθερμενονται τα κινητά. Είναι απαράδεκτο να πληρώνεις 1000+ ευρώ και να μην μπορείς να γράψεις ούτε 1080p video της πλάκας δίχως τζερκ στην κίνηση.  Απαράδεκτο και εξοργιστικο! Κινητό 1000+ που αποδίδει σαν 100 ευρώ κινητό. Αισχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλαξε ο Μανολιος και έβαλε το σωβρακο αλλιώς.... Ξεκιναω βάρδιες Συγγρού για το 1500......καλη χρόνια σε όλους. 

Επεξ/σία από Slayer1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...