Προς το περιεχόμενο

Η Apple γίνεται η πρώτη εταιρεία με αξία τριών τρισ. δολαρίων


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, randomcat είπε

Χμμ. Θεωρείς λοιπόν ότι αύριο που δεν θα υπήρχαν τα Windows, ότι θα ήταν όλα καλά για κυβερνήσεις, επαγγελματίες, απλό κόσμο και gamers;

Τι πιστεύεις εσύ ότι θα χρησιμοποιούσαν χωρίς να δεχτούν τεχνολογικό πλήγμα; Ας μιλήσουμε μόνο γι' αυτό αν θες και ας μην αναλωθούμε σε κάτι άλλο.

Αφού θες μία, τα Windows, που είναι πρωτοπόρο λειτουργικό σύστημα.

Και αυτό μόνο του είναι αρκετό πιστεύω. Αν διάβασες μια απάντησή μου προς κάποιον άλλο, εστίασα σε συγκεκριμένα προϊόντα, Windows και Office. Για άλλα όπως Bing, OneDrive και Azure, δεν θα έκλαιγε κανείς. Η ανάκαμψη θα ήταν γρήγορη.

Λες ότι εγώ ίσως να μην έχω δουλέψει κάτι άλλο (χωρίς όμως να το ξέρεις) οπότε γι' αυτό ίσως τα θεωρώ πρωτοπόρα (λάθος - ο λόγος είναι απλά η αίσθηση της πραγματικότητας όσον αφορά τη χρησιμότητά τους), αλλά εσύ ακυρώνεις την τεχνολογική πρωτοπορία των Windows, ενώ δηλώνεις ότι έχεις να τα χρησιμοποιήσεις από τα XP ή ότι έχεις χρησιμοποιήσει Android 2-3 ημέρες συνολικά. Πώς ακριβώς σου φαίνεται εντάξει αυτό;

Για την ιστορία, τα βασικά μου μηχανήματα (Desktops, laptops) είναι με Windows αλλά και με Linux. Κινητά με Android. Iphone δεν έχω, έχω όμως MacBook Pro (για testing και για να ακολουθώ τις εξελίξεις).

Το MS Office συνεχίζει να έχει τεράστια παρουσία, και σε κάποιες εφαρμογές του όπως το Excel βασίζονται αρκετοί κλάδοι και επαγγελματίες παγκοσμίως. Έπειτα, έχει ακόμα την Desktop σουίτα που την πληρώνεις εφάπαξ και όχι με συνδρομές και αυτό είναι σημαντικό (για να μην πούμε για τα εκατομμύρια πειρατικών εγκαταστάσεων). Πιστεύω ότι θα ήταν πλήγμα, αλλά δεν έχω ισχυρή άποψη για το συγκεκριμένο (όπως για τα Windows) ώστε να επιμείνω. Για τον απλό κόσμο δεν νομίζω ότι θα ήταν πλήγμα (το είπα και πιο πριν άλλωστε) μιας και για απλά tasks θα βολευόμασταν όλοι ακόμα και με Libre Office, αρκεί να το χρησιμοποιούσαμε όλοι.

Και κάπως έτσι εξαρτάσαι από συγκεκριμένη γκάμα hardware. Well played.

Δεν είναι αλήθεια το ότι δεν έχουν, και το ξέρεις. Το ότι δεν νιώθεις ότι το χρειάζεσαι σε άλλο λειτουργικό έχει να κάνει με το πόσο στοχοποιημένο ή όχι είναι το λειτουργικό.

Από αυτά που έγραψα αυτό κατάλαβες? Σοβαρά τώρα ?  
Δικαίωμα σου να μην έχεις επιλογές ή να είναι περιορισμένες, αλλα εγώ δεν έγραψα πουθενά ότι δουλεύω μόνο σε Mac. Δεν είναι πολύ καλό το να έχεις κολλήματα και να πιστεύεις ότι όλοι όσοι έχουν Mac , είναι περιορισμένοι.  Στην  συγκεκριμένη περίπτωση έπαιξες και έχασες πανηγυρικά. Καλό κουράγιο σε σένα και τους υπόλοιπους που θα μείνετε κρεμασμένοι από το παράθυρο ( windows)…να  ζητάτε βοήθεια. 
Εχω την επιλογή (πολυτέλεια για σένα),να μπορώ να κάνω την δουλειά ΚΑΙ  σε Mac . Θα εύχομαι το ίδιο σε όλους , ασχέτως αν εσυ και μερικοί αρνητές θεωρείται άχρηστο , εξαιτίας του περιορισμένου εύρους αντίληψης που σας διακατέχει .*

*Το έγραψα ευγενικά γιατί η σωστή έκφραση είναι άλλη και δεν γράφεται , εδώ.
 

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, randomcat είπε

- Android, iOS, Windows Phone. Mobile λειτουργικά στα οποία εγκαθιστάς εφαρμογές από store με το sideloading να είναι για λίγους power users.

- Mac OS, Linux. Λειτουργικά με χαμηλότερη δημοτικότητα παγκοσμίως. Το πρώτο - κλειστό οικοσύστημα.

- Windows. Το πιο δημοφιλές λειτουργικό. Εγκαθιστάς ό,τι γουστάρεις, από όπου γουστάρεις και όποιον thrird-party driver θες.

Αλλά εμείς οι δύο μάλλον δεν θα συμφωνήσουμε ποτέ, ακόμα για προφανή ίσως πράγματα, οπότε... :P

αν μου απαντήσεις γιατί στα windows είναι επιχείρημα για την ύπαρξη ιών η δημοφιλία τους ενώ στο Android, που είναι αρκετά μεγαλύτερη, όχι? 

τότε ίσως να βρούμε και κάποιο κοινό τόπο συμφωνίας…

ΥΓ: επισης καλό θα ήταν να μου εξηγήσεις τη διαφορετικότητα του να εγκαθιστώ μέσω .exe  και μέσω .apk και πως αυτή επηρεάσει τους ιούς…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, atheatos είπε

Εχω την επιλογή (πολυτέλεια για σένα),να μπορώ να κάνω την δουλειά ΚΑΙ  σε Mac . Θα εύχομαι το ίδιο σε όλους , ασχέτως αν εσυ και μερικοί αρνητές θεωρείται άχρηστο , εξαιτίας του περιορισμένου εύρους αντίληψης που σας διακατέχει .*

*Το έγραψα ευγενικά γιατί η σωστή έκφραση είναι άλλη και δεν γράφεται τουλάχιστον εδω πέρα.

Καλά που το γράφεις ευγενικά :P , επειδή ίσως κάποια στιγμή κατόπιν ώριμης σκέψης καταλάβεις ότι κάνεις λάθος.

Ότι είναι πολυτέλεια για εμένα συγκεκριμένα, από που το έβγαλες το συμπέρασμα;

Σίγουρα όμως θα είναι πολυτέλεια για πολλούς εάν αύριο εξαφανιστούν τα Windows, αν έρθεις εσύ και τους προτείνεις ως λύση το να πάνε σε Mac, και δηλαδή να πουν αντίο στο PC building, να πουν αντίο σε δεκάδες εταιρείες (Dell, Lenovo, HP, ASUS, MSI, Gigabyte, EVGA, Razer, Velocity Micro, Digital Storm, Falcon Northwest, CyberPowerPC, CybertronPC κ.α.), και οι επιλογές τους να ξεκινούν από τα £799/$799 (ενώ πριν μπορούσαν να χτίσουν PC με 400) και μάλιστα για Mac mini:

https://www.macworld.co.uk/feature/best-cheap-mac-3661317/

Ναι, θα πήγαινε πολύ καλά αυτό - καθόλου όμως. Αλλά μάλλον δεν το σκέφτεσαι ρεαλιστικά επειδή το σκέφτεσαι με τη δική σου τσέπη, για να το πω ευγενικά.

Στην πραγματικότητα η πλειοψηφία του κόσμου θα στρεφόταν προς Linux (ώστε να διατηρήσουν όλες τις παραπάνω "πολυτέλειες" που ανέφερα) και θα τους πονούσε, επειδή ακόμα και σήμερα υπάρχει μεγάλη υστέρηση στην χρηστικότητά του συγκριτικά με τα Windows. Και όσον αφορά τους gamers, εκεί RIP.

20 λεπτά πριν, AtiX είπε

αν μου απαντήσεις γιατί στα windows είναι επιχείρημα για την ύπαρξη ιών η δημοφιλία τους ενώ στο Android, που είναι αρκετά μεγαλύτερη, όχι, τότε ίσως να βρούμε και κάποιο κοινό τόπο συμφωνίας…

ΥΓ: επισης καλό θα ήταν να μου εξηγήσεις τη διαφορετικότητα του να εγκαθιστώ μέσω .exe  και μέσω .apk και πως αυτή επηρεάσει τους ιούς…

Απάντησα ήδη. Στο ένα τα εγκαθιστάς από παντού, στο άλλο από το Store. Στο ένα συχνά είσαι διαχειριστής, στο άλλο συνήθως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, randomcat είπε

Απάντησα ήδη. Στο ένα τα εγκαθιστάς από παντού, στο άλλο από το Store. Στο ένα συχνά είσαι διαχειριστής, στο άλλο συνήθως όχι.

Μα και στο Android μπορείς να εγκαταστήσεις από παντού!!! 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα και στο Android μπορείς να εγκαταστήσεις από παντού!!! 

Εσύ το έχεις κάνει ποτέ σου ή έχεις καν την παραμικρή ιδέα για το πως να το κάνεις; Και πόσο ποσοστό των χρηστών κάνει sideloading ή root. Λιγότεροι από το 5%; Και έπειτα η Apple υποστηρίζει ότι το Android έχει 47 φορές περισσότερο malware από το iPhone λόγω sideloading (με άλλα λόγια παραδέχονται ότι έχουν και οι ίδιοι αλλά και οι άλλοι): https://9to5mac.com/2021/10/13/apple-says-android-47x-malware-than-iphone-sideloading-pushback/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, randomcat είπε

Εσύ το έχεις κάνει ποτέ σου ή έχεις καν την παραμικρή ιδέα για το πως να το κάνεις; Και πόσο ποσοστό των χρηστών κάνει sideloading ή root. Λιγότεροι από το 5%; Και έπειτα η Apple υποστηρίζει ότι το Android έχει 47 φορές περισσότερο malware από το iPhone λόγω sideloading (με άλλα λόγια παραδέχονται ότι έχουν και οι ίδιοι αλλά και οι άλλοι): https://9to5mac.com/2021/10/13/apple-says-android-47x-malware-than-iphone-sideloading-pushback/

Ρε συ τώρα θες να πεις ότι ένας μέσος χρήστης Windows είναι ικανός ώστε να ψάξει και να βρει το .exe που θέλει ενώ ο ίδιος δεν μπορεί να κάνει την ίδια διαδικασία για το Android και απλά να κάνει switch έναν διακόπτη που να επιτρέπει εγκατάσταση από άγνωστες πηγές? Θα μας τρελάνεις??? Τόσο αντικειμενικός?

ΥΓ: δεν χρειάζεται root για να κανείς εγκατάσταση εφαρμογών στο Android…

ΥΓ2 σε ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις ότι το θέμα δεν είναι η δημοφιλία αλλά η ίδια η εταιρία που δεν μπορεί να κάνει ένα λειτουργικό ασφαλές… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, randomcat είπε

Καλά που το γράφεις ευγενικά :P , επειδή ίσως κάποια στιγμή κατόπιν ώριμης σκέψης καταλάβεις ότι κάνεις λάθος.

Ότι είναι πολυτέλεια για εμένα συγκεκριμένα, από που το έβγαλες το συμπέρασμα;

Σίγουρα όμως θα είναι πολυτέλεια για πολλούς εάν αύριο εξαφανιστούν τα Windows, αν έρθεις εσύ και τους προτείνεις ως λύση το να πάνε σε Mac, και δηλαδή να πουν αντίο στο PC building, να πουν αντίο σε δεκάδες εταιρείες (Dell, Lenovo, HP, ASUS, MSI, Gigabyte, EVGA, Razer, Velocity Micro, Digital Storm, Falcon Northwest, CyberPowerPC, CybertronPC κ.α.), και οι επιλογές τους να ξεκινούν από τα £799/$799 (ενώ πριν μπορούσαν να χτίσουν PC με 400) και μάλιστα για Mac mini:

https://www.macworld.co.uk/feature/best-cheap-mac-3661317/

Ναι, θα πήγαινε πολύ καλά αυτό - καθόλου όμως. Αλλά μάλλον δεν το σκέφτεσαι ρεαλιστικά επειδή το σκέφτεσαι με τη δική σου τσέπη, για να το πω ευγενικά.

Στην πραγματικότητα η πλειοψηφία του κόσμου θα στρεφόταν προς Linux (ώστε να διατηρήσουν όλες τις παραπάνω "πολυτέλειες" που ανέφερα) και θα τους πονούσε, επειδή ακόμα και σήμερα υπάρχει μεγάλη υστέρηση στην χρηστικότητά του συγκριτικά με τα Windows. Και όσον αφορά τους gamers, εκεί RIP.

Απάντησα ήδη. Στο ένα τα εγκαθιστάς από παντού, στο άλλο από το Store. Στο ένα συχνά είσαι διαχειριστής, στο άλλο συνήθως όχι.

Θα συνεχίσω να εύχομαι στον κόσμο και στην πλειοψηφία να έχει έναν Mac επίσης , ασχετως αν εσυ δεν θα ειχες πρόβλημα να κλείσει η Apple, γιατί είναι πιο εύκολη μετά η μετάβαση σε Linux και γενικα σε πιο οικονομικές λύσεις. 
Αυτό βέβαια έχει ξεκινήσει και κάνει η Microsoft σιγά σιγά , γνωρίζοντας την πραγματικότητα καλύτερα από την πλειοψηφεια των χρηστών της, προσαρμόζοντας το λειτουργικό της σε Linux και σε Mac OS UI ωστε να μην έχουν πρόβλημα οι χρηστές της στην μετάβαση.

Αλλωστε πιο ρεαλιστικό είναι το σενάριο ,αν κάτι γίνει στην Microsoft και κλείσει ,  δια νόμου η Apple να ανοίξει το λειτουργικό της σε τρίτους ( ουσιαστικά μια άδεια είναι), παρά να μάθουν όλοι να δουλεύουν Linux.

Βεβαια αυτό θα κάνει την Apple να φτάσει τα 4 δις , όποτε τα λέμε τοτε ξανά….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dieksodo είπε

 

 

αλλος ενας ειδημων λογιστης ινσομνια που εχει κανει ενδελεχη μελετη του ισολογισμου της 

λες και ο πελατης που εχει δωσει 2000 για να παρει προιον εμμεσως δεν εχει αγορασει μετοχες?

Πως ακριβώς έχει πάρει μετοχές ο κάτοχος ενός προϊόντος;
Και ποτέ παίρνει τα μερίσματα του;

Έχω ipad pro με M1. Ποτέ ακριβώς θα πάρω τα κέρδη μου επειδή ανέβηκε η χρηματιστηριακή αξία της apple. Επίσης από την MS για τα windows & Microsoft 365 και από την Samsung για το Galaxy S9 κτλ.

Η αξία μεταπώλησης δεν επηρεάζεται για να σε προλάβω, παρά μόνο σε περίπτωση που υπήρχε αμφιβολία για την βιωσιμότητα της εκάστοτε εταιρίας. Αλλά εσύ λες ξεκάθαρα  ότι εμμέσως έχει αγοράσει μετοχές.

Εσύ που έχεις κάνει μελέτες αιτιολόγησε για πιο λόγο κάποιος που έχει προΐον μιας εταιρίας έχει  μετοχές έστω και έμμεσα. 
edit: α και επίσης πως αυτό το έμμεσο κέρδος σχετίζεται με την χρηματιστηριακή αξία. Αν πχ η Apple είχε χρημ. Αξία 2 Τρις τι επίπτωση θα είχε;

 

 

 

 

Επεξ/σία από Dimitris_1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ρε συ τώρα θες να πεις ότι ένας μέσος χρήστης Windows είναι ικανός ώστε να ψάξει και να βρει το .exe που θέλει

Έχει μάθει από τα 90s να το κάνει.

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

ενώ ο ίδιος δεν μπορεί να κάνει την ίδια διαδικασία για το Android και απλά να κάνει switch έναν διακόπτη που να επιτρέπει εγκατάσταση από άγνωστες πηγές? Θα μας τρελάνεις??? Τόσο αντικειμενικός?

Δεν είναι η ίδια διαδικασία. Μάλλον εσύ θα μας τρελάνεις.

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

ΥΓ: δεν χρειάζεται root για να κανείς εγκατάσταση εφαρμογών στο Android…

Δεν είπα ότι χρειάζεσαι.

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

ΥΓ2 σε ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις ότι το θέμα δεν είναι η δημοφιλία αλλά η ίδια η εταιρία που δεν μπορεί να κάνει ένα λειτουργικό ασφαλές… 

Ούτε επιβεβαίωσα ποτέ με οποιοδήποτε τρόπο κάτι τόσο λάθος.

4 λεπτά πριν, atheatos είπε

δια νόμου η Apple να ανοίξει το λειτουργικό της σε τρίτους ( ουσιαστικά μια άδεια είναι), παρά να μάθουν όλοι να δουλεύουν Linux.

Εντάξει, ξεχείλισε ο ρεαλισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, randomcat είπε

Έχει μάθει από τα 90s να το κάνει.

Δεν είναι η ίδια διαδικασία. Μάλλον εσύ θα μας τρελάνεις.

Δεν είπα ότι χρειάζεσαι.

Ούτε επιβεβαίωσα ποτέ με οποιοδήποτε τρόπο κάτι τόσο λάθος.

Εντάξει, ξεχείλισε ο ρεαλισμός.

Τα μονωπολεια είναι υπό διωγμό αν δεν το συνειδητοποιήσει και αυτό. 
Εξαιτίας  μιας δικαστικής απόφασης έχεις windows .

Δεν θα κάτσω να σε πείσω. Άλλωστε πολλές φορές έχω επιβεβαιωθει εκ των υστέρων. 

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, atheatos είπε

Τα μονωπολεια είναι υπό διωγμό αν δεν το συνειδητοποιήσει και αυτό.

Και χωρίς Windows, θα υπήρχαν πολλά άλλα λειτουργικά συστήματα και distributions εκτός του Mac OS, οπότε κανένα μονοπώλιο.

Αν "άνοιγε" το λειτουργικό η ίδια η Apple μετά την εξαφάνιση των Windows, τότε εκεί ναι έχουμε να πούμε πολλά. Αν και θα είχε να κάνει σε κάποια πράγματα catch up για να επανέλθει η φυσιολογική ζωή στο PC, χωρίς να λείπει τίποτα.

6 λεπτά πριν, atheatos είπε

Εξαιτίας  μιας δικαστικής απόφασης έχεις windows .

Δεν νομίζω. Εξ' αιτίας της Microsoft τα έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, randomcat είπε

Έχει μάθει από τα 90s να το κάνει.

Δεν είναι η ίδια διαδικασία. Μάλλον εσύ θα μας τρελάνεις.

Δεν είπα ότι χρειάζεσαι.

Ούτε επιβεβαίωσα ποτέ με οποιοδήποτε τρόπο κάτι τόσο λάθος.

Εντάξει, ξεχείλισε ο ρεαλισμός.

Από τα γραφόμενα σου φαίνεται ότι πραγματικά δεν έχεις ιδέα για τι μιλάς…

δεν πειράζει κάποια στιγμή θα μάθεις ότι τα windows έχουν τόσα προβλήματα όχι γιατί είναι δημοφιλή αλλά γιατί η MS δεν είναι ικανή να φτιάξει ένα σωστό και σύγχρονο λειτουργικό… 

Πάρε το χαμπάρι, τα windows πλέον δεν προσφερθούν τίποτα στους υπολογιστές… εδώ καλά καλά δεν μπορούν να υποστηρίξουν σωστά arm socs, υποστηρίζουν απαρχαιωμένο file system, έχουν registry και δυο control panel για τις ρυθμίσεις τους…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, randomcat είπε

Και χωρίς Windows, θα υπήρχαν πολλά άλλα λειτουργικά συστήματα και distributions εκτός του Mac OS, οπότε κανένα μονοπώλιο.

Αν "άνοιγε" το λειτουργικό η ίδια η Apple μετά την εξαφάνιση των Windows, τότε εκεί ναι έχουμε να πούμε πολλά. Αν και θα είχε να κάνει σε κάποια πράγματα catch up για να επανέλθει η φυσιολογική ζωή στο PC, χωρίς να λείπει τίποτα.

Δεν νομίζω. Εξ' αιτίας της Microsoft τα έχω.

Όπως εγραψα ήδη, δεν θα κάτσω να σου ανοίξω τα μάτια. Αν δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα , δεν μπορώ να σου τα μάθω.

Για παράδειγμα το ποσό είσαι γνωστής της πραγματικότητας , φάνηκε όταν έφερες παράδειγμα το Mac mini. Φτιάξε και εσυ υπολογιστή ίδιων επιδόσεων με το Mac mini με 400 ευρώ σήμερα για να μην βάλω και τον παράγοντα μεγέθους και σε κάνω να ντρέπεσαι για τον ατυχές παραλληλισμό .

Οσο για το windows δεν είναι ανακάλυψη της Microsoft άλλωστε και αυτός ήταν ένας από τους λόγους που ο Bill gates δεν θέλει να κλείσει η Apple.Πολλά από όσα έγραψα έχουν το νόημα τους , αλλά απέφυγες να τα σχολιάσεις, όπως ο διάολος το λιβάνι. Αν σε ενοχλεί η αλήθεια , συνήθως κλείνεις ματια και αυτιά. Όποτε ο διάλογος είναι μάταιος….

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, atheatos είπε

Όπως εγραψα ήδη, δεν θα κάτσω να σου ανοίξω τα μάτια. Αν δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα , δεν μπορώ να σου τα μάθω.

Για παράδειγμα το ποσό είσαι γνωστής της πραγματικότητας , φάνηκε όταν έφερες παράδειγμα το Mac mini. Φτιάξε και εσυ υπολογιστή ίδιων επιδόσεων με το Mac mini με 400 ευρώ σήμερα για να μην βάλω και τον παράγοντα μεγέθους και σε κάνω να ντρέπεσαι για τον ατυχές παραλληλισμό .

Παιδιά, αν δεν ξέρετε να διαβάζετε (καθόλου όμως) δεν θα κάτσω εγώ να σας μάθω. Δεν έγραψα πουθενά ότι το Mac mini έχει ίδιες επιδόσεις με PC των 400 ευρώ. Έγραψα ότι θα ήταν η φτηνότερη επιλογή αν αύριο δεν υπήρχε Windows και το Mac OS ήταν η προτεινόμενη λύση.

Επεξ/σία από randomcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...