Προς το περιεχόμενο

Η Apple γίνεται η πρώτη εταιρεία με αξία τριών τρισ. δολαρίων


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, koutsis είπε

Περιμένω τους haters και τα troll να αρχίσουν τα γνωστά σχόλια περί μόνο προβάτων που αγοράζουν apple 🍿🍿

Η εταιρεία είναι τζάμπα πράμα. Την αγοράζω αύριο κιόλας. 

27 λεπτά πριν, tiki123l είπε

Και μετά ξύπνησες !!! Όλες οι κυβερνησεις και μεγάλες εταιρειες του κόσμου χρησιμοποιούν Apple. Τεράστια μερίδα των video editor έχουν Mac!!

Αμα έλεγες MS και Windows θα συμφωνούσα. 

Πες και τίποτα για τα καημένα τα Linux για τους developers κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι θεμα χρηματιστηριακο , παρα παραγωγης.

οι αμερικανοι βαζουν τα λεφτα σε μετοχες για καλυτερες αποδοσεις.

ακομη κ αχρηστη να ηταν ή ψευτικη, εφοσον ανεβαινει η μετοχη,

Και δεν εχουν καποιες καλυτερες ! εκει βαζουν λεφτα 

αν ομως κανα βραδι πεσει αποτομα κ κλαινε με μαυρο δακρυ οι μικροι δεν θα εκπλαγω.

ο,τι ανεβαινει γρηγορα, κινδυνευει κ περισσοτερο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα Apple, Samsung και Microsoft ειναι οι πιο σημαντικές εταιρείες αυτη την στιγμη για πολλους λογους. Μπορει να διαφωνω με την Apple σε διαφορες πολιτικες της ομως ειναι μια κορυφαια εταιρεία που εφερε την επανάσταση στο τεχνολογικό κοσμο και της αξιζει εκει που ειναι.       

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, randomcat είπε

Αύριο να έκλεινε δεν θα άλλαζε τίποτα απολύτως.

Σωστά. Κυρίως για τους ~150.000 εργαζόμενους που απασχολεί, δε θ' άλλαζε απολύτως τίποτα. :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο θα ειναι να αυξηθουν οι τιμές των προιοντων τους...αφου υπαρχει περιθώριο...🤑

Δεν βγαινουν ρε παιδι μου...ισα που....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickem7 είπε

Χαρά όλοι ε για τη συσσώρευση του πλούτου?? Νιώθετε κι εσείς αυτην την υπερηφάνεια?? 😂

Γιατί να μην χαρούμε;;; 100 κομμάτια αγόρασα στα $128 !!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Haldol είπε

Σωστά. Κυρίως για τους ~150.000 εργαζόμενους που απασχολεί, δε θ' άλλαζε απολύτως τίποτα. :P

Προφανώς τεχνολογικά μιλώντας. Δεν θα άλλαζε τίποτα αν εξαφανιζόταν η Apple και όλο της το οικοσύστημα. Δεν έχει τίποτα το αναγκαίο ή ξεχωριστό να προσφέρει. Οι εργαζόμενοι στην Apple νομίζω θα είχαν αποταμιεύσει αρκετά για τις λίγες εβδομάδες ανεργίας μέχρι να βρουν δουλειά αλλού.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω παρει ποτέ προϊoν   apple αν και μπορώ πολυ ευκολα δλδ σε σχεση με φιλους μου που εχουν αγορασει Iphone αλλα δεν εχουν ουτε για αναπάντητη

απλα το θεωρώ πεταμενα χρηματα  και για μενα οτι ποιο  χαζο να βγάζεις 600 και να δίνεις 1000 για iphone αυτο δεν σε ανεβαζει  απλα εισαι χαζος

ελα ομως που απο το να δωσω 600 για xioami 800 για Samsung ναι καλυτέρα να δώσω 900 για iphone  οπου και αξια θα εχει μετα,, και ναι οπως και να το κάνουμε το iphone διαφέρει δλδ το αναγνωρίζεις απο μακριά ειναι κατι διαφορετικο και αυτο κανει απο μονο του τν διαφορα .....

   

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cocomel είπε

διαφορετικο και αυτο κανει απο μονο του τν διαφορα

Τι να πω... Πρέπει να έχει φτάσει κάποιος εντελώς πάτο, για να περιμένει από ένα ακριβό κινητό να "δειχτεί" και να νιώσει καλά με τον εαυτό του.

Και το κινητό είναι το λιγότερο. Μην πιάσουμε και κάτι μάρκες ρούχων που πάνε μερικοί και σκάνε 140αρια για ένα απλό tshirt απλά για να νιώσουν όμορφα που κυκλοφορούν με την στάμπα της συγκεκριμένης εταιρίας.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stefanos683 είπε

ειναι θεμα χρηματιστηριακο , παρα παραγωγης.

οι αμερικανοι βαζουν τα λεφτα σε μετοχες για καλυτερες αποδοσεις.

ακομη κ αχρηστη να ηταν ή ψευτικη, εφοσον ανεβαινει η μετοχη,

Και δεν εχουν καποιες καλυτερες ! εκει βαζουν λεφτα 

αν ομως κανα βραδι πεσει αποτομα κ κλαινε με μαυρο δακρυ οι μικροι δεν θα εκπλαγω.

ο,τι ανεβαινει γρηγορα, κινδυνευει κ περισσοτερο.

 

Τι προσπαθείς να εξηγήσεις τώρα και εσύ....

Btw η apple θεωρείται premium εταιρεία και """status symbol""" μόνο σε κάτι χώρες σαν την Ελλάδα με μέσο μισθό 900 και 1000 ευρώ. Αν πας σε κάποια ευρωπαϊκή χώρα με σοβαρούς μισθούς, δεν είναι κάτι να επενδύεις 800-1000 ευρώ για ένα καλό κινητό. Καλά για Αμερική δεν το συζητάω, εκεί είναι ακόμα πιο φθηνά (σχέση μισθού τιμής πάντα).  Anyway, μπράβο της, και σ ανώτερα.

Spoiler

Επίσης,

Δεν έχει κλείσει ακόμα αυτή η εταιρεία ρε παιδιά;;;;

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όσο πάνε τα προιόντα τους πάντως, μου αρέσουν όλο και λιγότερο για κάποιο λόγο. Κάποτε θα προτιμούσα Apple απο android/ms . Τώρα μου φαίνεται με διαφορά πιο ελκυστικός ο ανταγωνισμός προσωπικά.

Μπράβο τους πάντως απο θέμα στρατηγικής. Έχουν βάλει πλοκάμια παντού και τα πάνε πολύ καλά στα περισσότερα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θεός να μας παίρνει τα λεφτά και να τα δίνει στην Apple.

Ο Στηβ Τζομπς θα χαίρεται από τον παράδεισο.

Θα κοιτάει τις μετοχές και την χρηματιστηριακή αξία να ανεβαίνει και θα κάνει πάρτυ. 🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Τα Apple εδώ στην Ελλάδα τα παρουσιάζουν σαν πολυτέλεια, ενώ δεν είναι. Με μερικές εκατοντάδες ευρώ, έχεις μπεί για τα καλά στο οικοσύστημα. Ξέρω πολλά άτομα που χρησιμοποιούν Mac 10 ετίας ή iPhone 7ετίας για την δουλειά τους ή για την προσωπική τους χρήση. Και αυτό αποδεικνύει το επιχείρημα πώς το Apple προϊόν είναι επένδυση. Δεν ξέρω πολλά άτομα να χρησιμοποιούν Windows Laptop 10ετίας, ούτε Galaxy S5 εν έτει 2022.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Stefanos683 said:

ειναι θεμα χρηματιστηριακο , παρα παραγωγης.

οι αμερικανοι βαζουν τα λεφτα σε μετοχες για καλυτερες αποδοσεις.

ακομη κ αχρηστη να ηταν ή ψευτικη, εφοσον ανεβαινει η μετοχη,

Και δεν εχουν καποιες καλυτερες ! εκει βαζουν λεφτα 

αν ομως κανα βραδι πεσει αποτομα κ κλαινε με μαυρο δακρυ οι μικροι δεν θα εκπλαγω.

ο,τι ανεβαινει γρηγορα, κινδυνευει κ περισσοτερο.

 

Ετσι ειναι.Μια αποτυχια (apple car) και καταστραφηκε η μετοχη.Μετα ολα πανε ντομινο.Για οσους νιωθουν λιγο πως λειτουργει η αγορα.

 

Επεξ/σία από azuli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tiki123l είπε

Συμφωνώ. Τα Apple εδώ στην Ελλάδα τα παρουσιάζουν σαν πολυτέλεια, ενώ δεν είναι. Με μερικές εκατοντάδες ευρώ, έχεις μπεί για τα καλά στο οικοσύστημα. Ξέρω πολλά άτομα που χρησιμοποιούν Mac 10 ετίας ή iPhone 7ετίας για την δουλειά τους ή για την προσωπική τους χρήση. Και αυτό αποδεικνύει το επιχείρημα πώς το Apple προϊόν είναι επένδυση. Δεν ξέρω πολλά άτομα να χρησιμοποιούν Windows Laptop 10ετίας, ούτε Galaxy S5 εν έτει 2022.

Κάτοχος Iphone 6 τα τελευταια 8 χρονια και με εντονη γραφειακη χρηση. Ακομα ειναι σκυλι ενω με την ιδιο τυπο εργασιας η γυναικα μου αλλαξε ήδη 3 samsung(οχι ναυαρχιδες) To αγορασα 350 αν θυμαμαι καλα ενω η γυναιακα εδωσε ηδη 550 αρα μαλλον ειμαι κερδισμενος.

Στο τελος της ημερας οτι γουσταρει ο καθενας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...