Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτη εικόνα των ΕΛΤΑ / ΕΛΤΑ couriers


FireGate_13_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παραγγειλα λαμπατο ενισχυτη απο καταστημα στην χαλκιδα ,απο τις 31/12 βρισκεται στην Χαλκιδα στα ΕΛΤΑ κουριερ(εχει φορτωθει στο φορτηγο) μεχρι σημερα χωρις να εχει κουνηθει κι ολα αυτα για να γλυτωσω ενα ευρω διαφορα απο το να παω στην acs....ελπιζω να μη γινει ...σουπα μεχρι να παραλαβω....

επικοινωνησα μεσω chat με τα ΕΛΤΑ κουριερ και μου λεγαν αρες μαρες κουκουναρες τυποποιημενα μηνυματα οτι λογω κοβιντ υπαρχει καθυστερηση κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

24 λεπτά πριν, vs_skg είπε

2. Ανυπαρκτες ηλεκτρονικες υπηρεσιες, εν ετει 2022 πρεπει ο κοσμος να παει στο υποκαταστημα να συμπληρώσει φορμες στοιχεια κλπ μπουρδες αντι να το κανει ονλαιν να τυπωνει ετικετα και να πηγαινει να το αφησει σε μισο λεπτο στο υποκαταστημα. 

Δημιουργία ΣΥΔΕΛΤΑ
https://ermis.elta.gr/

ΕΛΤΑ > Επιχειρήσεις > Αλληλογραφία & Δέματα > Web Labeling
https://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CE%B4%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/weblabeling.aspx
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Θα σου λεγα τώρα τι είναι οι ιδιωτικές επιχειρήσεις αλλά θα βγούμε εκτός. Άσε τον ΟΤΕ εκεί έχει ανταγωνισμό με άλλες εταιρείες. Τα ελτα δεν είναι απλά έτσι και πάρουν κουριερ αυτά που έχουν θα κλαίνε. Εδώ στο lockdown στο μήνα πάνω όλοι κλασανε και γέλαγε ο κόσμος. Αν δεις τι περνάει στα ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο θα κλάψεις και τα κάνουν 10 άτομα. Οι κουριερ μόνο χαρτάκι αφήνουν. Εμένα εδώ ο ταχυδρόμος με παίρνει τηλέφωνο όταν είναι κλειδωμένα κι έχω συστημένο. 

Ναι οκ εσυ μπορείς να έχεις καλή άποψη αλλά δεν είναι γενικά ετσι εμείς εδώ έχουμε φοβερό θέμα και με τα ΕΛΤΑ και με τα ΕΛΤΑ κουριερ λογαριασμοί μετά από 3 μήνες πακέτα που δεν έχουν έρθει ποτέ κλπ και όπως προείπα δεν μιλάμε για τωρα αλλά από πάντα... επίσης γενικά τα κουριερ ειναι πιασμένα το τελευταίο διάστημα στα ΕΛΤΑ όμως δεν παλεύονται και σου μιλάει άνθρωπος που στέλνει και λαμβάνει συνέχεια οχι κατα περίπτωση επίσης είμαι ξεκαθαρα υπέρ της ιδιωτικοποίησης για την παραγωγική δουλειά ή εκτός και αν μου πεις ότι το σύνολο των δημοσίων υπαλλήλων είναι εργατικοί και ευγενείς

Επεξ/σία από Ducatista
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

φιλε βρες στη σελιδα που ποσταρες, την εφαρμογη web labeling.

ειναι ενα λινκ κρυμμενο σε 100000000 λεξεις. ποιος θα το βρει?

οι ανθρωποι ειναι κρετινοι

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, burnin είπε

φιλε βρες στη σελιδα που ποσταρες, την εφαρμογη web labeling.

ειναι ενα λινκ κρυμμενο σε 100000000 λεξεις. ποιος θα το βρει?

οι ανθρωποι ειναι κρετινοι

Σόρρυ αλλά να σου φέρουν και εκτυπωτή μήπως; Ειπώθηκε ότι δεν υπάρχει εκτύπωση από το σπίτι και υπάρχει. Το στήσιμο της σελίδας είναι που ενοχλεί τελικά;

Google is our friend.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Ναι οκ εσυ μπορείς να έχεις καλή άποψη αλλά δεν είναι γενικά ετσι εμείς εδώ έχουμε φοβερό θέμα και με τα ΕΛΤΑ και με τα ΕΛΤΑ κουριερ λογαριασμοί μετά από 3 μήνες πακέτα που δεν έχουν έρθει ποτέ κλπ και όπως προείπα δεν μιλάμε για τωρα αλλά από πάντα... επίσης γενικά τα κουριερ ειναι πιασμένα το τελευταίο διάστημα στα ΕΛΤΑ όμως δεν παλεύονται και σου μιλάει άνθρωπος που στέλνει και λαμβάνει συνέχεια οχι κατα περίπτωση επίσης είμαι ξεκαθαρα υπέρ της ιδιωτικοποίησης για την παραγωγική δουλειά ή εκτός και αν μου πεις ότι το σύνολο των δημοσίων υπαλλήλων είναι εργατικοί και ευγενείς

Δεν θα μιλήσω για συμπεριφορά γιατί ισχύει σε κάποιους. Θα σου πω για το σύστημα ότι είναι αργό γιατί έχει τύχει να περιμένω να ξεκολλήσει και να θαυμάζει ο ένας τον άλλο. Πριν το χάλι που πάνε να κάνουν εγώ ποτέ δεν είχα θέμα. Έκανα καταγγελία στα ΕΛΤΑ για αργοπορία πρόσφατα και με πήρε ο ταχυδρόμος ότι του έριξαν το φταίξιμο κι βγήκε εκτός 15 μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Δεν θα μιλήσω για συμπεριφορά γιατί ισχύει σε κάποιους. Θα σου πω για το σύστημα ότι είναι αργό γιατί έχει τύχει να περιμένω να ξεκολλήσει και να θαυμάζει ο ένας τον άλλο. Πριν το χάλι που πάνε να κάνουν εγώ ποτέ δεν είχα θέμα. Έκανα καταγγελία στα ΕΛΤΑ για αργοπορία πρόσφατα και με πήρε ο ταχυδρόμος ότι του έριξαν το φταίξιμο κι βγήκε εκτός 15 μέρες. 

Το σύνολο των πελατών  όμως έχει θέματα όπως και το σύνολο των δημοσίων υπαλλήλων ως προς την συμπεριφορά εξυπηρέτηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, gustom2008 είπε

Αυτο που λες ειναι γενικευση.Και δεν ισχυει.Οπως και σε ολες τις δουλειες,υπαρχουν και υπαλληλοι που δεν κανουν σωστα την δουλεια τους.Επειδη λοιπον καποιος δεν κανει σωστα την δουλεια του,δεν σημαινει οτι ολη η επιχειρηση,δημοσια υπηρεσια,καταστημα κτλ ειναι σκαρτη.

 

5 σελίδες εδώ και δεκάδες άλλα παρόμοια threads αποδεικνύουν ότι το να δουλεύει σωστά ένα υποκατάστημα είναι η εξαίρεση, όχι ο κανόνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, filip123go είπε

5 σελίδες εδώ και δεκάδες άλλα παρόμοια threads αποδεικνύουν ότι το να δουλεύει σωστά ένα υποκατάστημα είναι η εξαίρεση, όχι ο κανόνας. 

οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Σόρρυ αλλά να σου φέρουν και εκτυπωτή μήπως; Ειπώθηκε ότι δεν υπάρχει εκτύπωση από το σπίτι και υπάρχει. Το στήσιμο της σελίδας είναι που ενοχλεί τελικά;

Google is our friend.

εγω μιλησα για δυνατότητα να κανεις ολα τα απαραιτητα σπιτι. Πληρωμη online κλπ. Το web labeling επειδη το εχω χρησιμοποιησει για εξωτερικο, παλι θελει πληρωμη στο κατάστημα κλπ. 

Και δεν ειναι το θεμα να το ξερω εγω εσυ και αλλοι 5, αλλα να ειναι ο κυριος ογκος των ετικετων δημιουργημενος και πληρωμενος εκει. 

πχ το λεω με βαση τι κανει η royal mail https://send.royalmail.com/

Επεξ/σία από vs_skg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Ducatista said:

Το σύνολο των πελατών  όμως έχει θέματα όπως και το σύνολο των δημοσίων υπαλλήλων ως προς την συμπεριφορά εξυπηρέτηση..

Είχα θέματα όταν πήγα δου και εφκα για δουλειές. Από ελτα ποτέ. Αλλά όταν βλέπω κόσμο να στήνεται 30-40 χρόνων για πληρωμή λογαριασμού βιδώνω. Και όταν έφτασε η σειρά μου στο Περιστέρι (το μικρό ταχυδρομείο) και βλέπω έναν υπάλληλο και τον ρωτάω και μου λέει το ΚΡΑΤΟΣ έναν άφησε πόσα να κάνει? Στο μεγάλο του Περιστερίου που δεν το λες και μικρό Δήμο έχει νούμερα και με 20 νούμερα έφυγα σε 7 λεπτά. Ο καθένας έχει κάτι να πει. Για όλο το δημόσιο. Αστυνομία πίνει καφέ αυτούς παίρνεις όταν μπουν, κόβεται το ρεύμα δεη καλείς μέσα στα χιόνια. Ευδαπ όταν χρειάστηκα για θέμα 4 φορτηγά ήρθαν συν δείγματα. Covid παίζει δημόσιο όλοι. Τα γεγονότα μιλάνε. Τώρα μου έτυχε σου έτυχε ένα κατάστημα ένα υπάλληλος μια φορά δε λέει κάτι.  Δεν το πάω προσωπικά φυσικά το θέμα αλλά όταν αλλάξει και πάρουν τα ελτα θα δεις πως θα τα εκτιμήσεις.

  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Αστυνομία πίνει καφέ αυτούς παίρνεις όταν μπουν

Ωραία λογική, χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες (χαχα γελάω αλλά τεσπα) της αστυνομίας άρα δεν μπορώ να την κατακρίνω. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Ωραία λογική, χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες (χαχα γελάω αλλά τεσπα) της αστυνομίας άρα δεν μπορώ να την κατακρίνω. 

Μπορουμε να κρινουμε αλλα στο συγκεκριμενο ο ανταγωνισμος δε πεταει. Η αν πεταει δεν ειναι μονοπωλιο πηγαινε αλλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, jimis_vts said:

Είχα θέματα όταν πήγα δου και εφκα για δουλειές. Από ελτα ποτέ. Αλλά όταν βλέπω κόσμο να στήνεται 30-40 χρόνων για πληρωμή λογαριασμού βιδώνω. Και όταν έφτασε η σειρά μου στο Περιστέρι (το μικρό ταχυδρομείο) και βλέπω έναν υπάλληλο και τον ρωτάω και μου λέει το ΚΡΑΤΟΣ έναν άφησε πόσα να κάνει? Στο μεγάλο του Περιστερίου που δεν το λες και μικρό Δήμο έχει νούμερα και με 20 νούμερα έφυγα σε 7 λεπτά. Ο καθένας έχει κάτι να πει. Για όλο το δημόσιο. Αστυνομία πίνει καφέ αυτούς παίρνεις όταν μπουν, κόβεται το ρεύμα δεη καλείς μέσα στα χιόνια. Ευδαπ όταν χρειάστηκα για θέμα 4 φορτηγά ήρθαν συν δείγματα. Covid παίζει δημόσιο όλοι. Τα γεγονότα μιλάνε. Τώρα μου έτυχε σου έτυχε ένα κατάστημα ένα υπάλληλος μια φορά δε λέει κάτι.  Δεν το πάω προσωπικά φυσικά το θέμα αλλά όταν αλλάξει και πάρουν τα ελτα θα δεις πως θα τα εκτιμήσεις.

Δεν σου λέω δικές μου εμπειρίες γιατί δεν έχει νόημα ούτε για αστυνομία κλπ ξαναλεω η ιδιωτικοτικοποιηση είναι μονόδρομος για να υπάρχει έλεγχος... μου λες για το ελληνικό θες να μιλήσουμε για εφκα κλπ; εφορια; ότι υπάρχει από δημόσιο είναι μακράν απαράδεκτο με  λογική δεν με αγγίζει τίποτα αξιολόγηση 0 και πάει λεγοντας αλλωστε δεν είναι μια αντίθετη άποψη αυτή που λεω αλλά το σύνολο του κόσμου που χρησιμοποιεί τις δημόσιες υπηρεσίες... φυσικά πάντα σε όλους τους τομείς υπάρχει η εξαίρεση αλλά δεν λέει κάτι..  ειδικά η δεκο που αναφέρεις είναι ότι χειρότερο οτιδήποτε γίνεται τοπικά με λογική δημοσιου κάνουν πάρτι...

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Δεν σου λέω δικές μου εμπειρίες γιατί δεν έχει νόημα ούτε για αστυνομία κλπ ξαναλεω η ιδιωτικοτικοποιηση είναι μονόδρομος για να υπάρχει έλεγχος... μου λες για το ελληνικό θες να μιλήσουμε για εφκα κλπ; εφορια; ότι υπάρχει από δημόσιο είναι μακράν απαράδεκτο με  λογική δεν με αγγίζει τίποτα αξιολόγηση 0 και πάει λεγοντας αλλωστε δεν είναι μια αντίθετη άποψη αυτή που λεω αλλά το σύνολο του κόσμου που χρησιμοποιεί τις δημόσιες υπηρεσίες... φυσικά πάντα σε όλους τους τομείς υπάρχει η εξαίρεση αλλά δεν λέει κάτι..  ειδικά η δεκο που αναφέρεις είναι ότι χειρότερο οτιδήποτε γίνεται τοπικά με λογική δημοσιου κάνουν πάρτι...

www.kathimerini.gr/economy/561394912/oi-tachymetafores-odigisan-ta-elta-stin-kerdoforia-to-2020/amp/

Απο τη στιγμη που εχουν κερδοφορια (συμφωνα με το αρθρο) και δε κοστιζουν στο φορολογουμενο μπορεις να χρησιμοποιεις τις αλλες εταιρειες.

Ας ασχοληθουμε πρωτα με το μισο δισ στην πνευματικη αναταση του εθνους που ξοδευει το κρατος καθε χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...