Προς το περιεχόμενο

Η Samsung φέρεται να ετοιμάζει την ανακοίνωση του Galaxy S22 για 8 Φεβρουαρίου


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Εγω που εχω το S21ultra (exynos) σχεδον ενα χρονο δεν το εχω δει να κολαει καπου και το χρησιμοποιώ σε δουλεια οχι για να χαζευω social. Τωρα αν καποιος βλεπει ουσιαστικες διαφορες αναμεσα σε snapdragon και exynos (οχι νουμερα. στην πραξη) στις επιδώσεις θα ξερει κατι περισσοτερο. 

S21 εδώ και σχεδόν χρόνο, ο exynos πετάει και η μπαταρία βγάζει 2 μέρες με normal χρήση, κι άσε τους άλλους τα λένε ;)

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gorge18 είπε

Εγω που εχω το S21ultra (exynos) σχεδον ενα χρονο δεν το εχω δει να κολαει καπου και το χρησιμοποιώ σε δουλεια οχι για να χαζευω social. Τωρα αν καποιος βλεπει ουσιαστικες διαφορες αναμεσα σε snapdragon και exynos (οχι νουμερα. στην πραξη) στις επιδώσεις θα ξερει κατι περισσοτερο. 

Μωρέ σύμφωνοι... Το θέμα όμως είναι ότι στην Αμερική με λιγότερα λεφτά αγοράζουν το ίδιο αλλά καλύτερο smartphone από εσένα. Αν εσύ είσαι οκ με αυτό πάω πάσο. Προσωπικά όταν τα σκάω θέλω να έχω το καλύτερο σαν καταναλωτής.

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Αν είναι σε συνεργασία με την AMD γιατί να μην μπορεί; 

Γιατί Samsung... για αυτό :P .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung S21 Ultra ενα χρόνο τώρα με Exynos... απλά άψογο σε ολα... σε οποιαδήποτε χρήση. επίσης απο τα πιο καλά σήματα που εχω δει, και σε ομιλία και σε data.

οπότε και το S22 δεν βλέπω το λόγο να μην είναι ακόμα πιο καλό... :-)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gorge18 είπε

Εγω που εχω το S21ultra (exynos) σχεδον ενα χρονο δεν το εχω δει να κολαει καπου και το χρησιμοποιώ σε δουλεια οχι για να χαζευω social. Τωρα αν καποιος βλεπει ουσιαστικες διαφορες αναμεσα σε snapdragon και exynos (οχι νουμερα. στην πραξη) στις επιδώσεις θα ξερει κατι περισσοτερο. 

Έχουν την καραμέλα, ο exynos πάντα ήταν καλύτερος για εργασία, απλά για παιχνίδια είναι χάλια. Για multitasking κορυφή ήταν πάντα, ακόμα και τις καλές εποχες του snap 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο twitter εγραψαν ποιο δυο ωρες αυτο 

Officially good news for Samsung fans
Satisfying and satisfying users and after a state of anger on Exynos and the #Exynos2200 copies were canceled
for phone
#Snapdragon8Gen1 for Galaxy S22 Ultra will come in all countries of the world
But it will be announced in the future

 

 

 

Επεξ/σία από speedman_26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, anax111 είπε

Εντωμεταξύ η παρουσίαση του νέου Exynos με γραφικά AMD που ήταν για τις 11 Ιανουαρίου ακυρώθηκε και η Samsung ανακοίνωσε ότι θα τον παρουσιάσει μαζί με το S22. Προβλήματα στην παραγωγή; Προβλήματα υπερθέρμανσης; Ίδωμεν. 

Και rtx 8000 να βαλει πανω αμα δεν υπαρχει παντρεμα παλι το ιδιο θα ειναι.Ειναι απλα ενα μαρκετινγκ εσεις δλδ τι περιμενετε οτι θα τα μαμησει ολα;Αμα δεν εχεις λογισμικο απατο παει και αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nepomuk είπε

Το Mi 12 η το S22 ; Ιδου η απορια ... Κιθαριστας η Ντραμερ ; Μια βοηθεια απο τους ειδημονες παρακαλω, εχω πελαγωσει,

ποιο να παραγγειλω ;

Mi 12 αν παίζεις games γιατί έχει snapdragon.
S22 αν σε ενδιαφέρει κυρίως η φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nepomuk είπε

Το Mi 12 η το S22 ; Ιδου η απορια ... Κιθαριστας η Ντραμερ ; Μια βοηθεια απο τους ειδημονες παρακαλω, εχω πελαγωσει,

ποιο να παραγγειλω ;

Θες ακριβό smartphone και θα πας σε Xiaomi?? Ουτε ο Ceo της Xiaomi δεν θα εδινε πανω απο 500 ευρω για συσκευη της εταιρείας κακα τα ψεματα.   

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, floba είπε

Και rtx 8000 να βαλει πανω αμα δεν υπαρχει παντρεμα παλι το ιδιο θα ειναι.Ειναι απλα ενα μαρκετινγκ εσεις δλδ τι περιμενετε οτι θα τα μαμησει ολα;Αμα δεν εχεις λογισμικο απατο παει και αυτο.

Συμφωνώ απόλυτα. Αλλά νομίζω πως η συνεργασία με την AMD θα αφορά κυρίως το software και όχι το hardware. Στο κάτω κάτω η AMD δεν έχει καμιά πείρα σε τσιπ γραφικών σε ARM SoCs. Αυτό το κομμάτι είναι της Samsung. Νομίζω πως η συνεργασία τους θα αφορά το κομμάτι των drivers, γιατί ακριβώς εκεί που πάσχουν τα Exynos SoCs.

Προσωπικά έχω το S21 Ultra. Όταν το πρωτοαγόρασα έπαιζα το Asphalt 8 και έχανε ολόκληρα frames από το παιχνίδι. Δεν απογοητεύτηκα βέβαια γιατί είχα δει την σύγκριση των 2 διαφορετικών S21 Ultra σε βίντεο για το παιχνίδι και ήξερα ότι ο Exynos ήταν χάλιας μπροστά στον Snapdragon στα παιχνίδια, ήξερα τι αγόραζα. Μια ωραία πρωία όμως έγινε μια ενημέρωση στο παιχνίδι και ξαφνικά άρχισε να παίζει το παιχνίδι το ίδιο ομαλά όπως στο video το μοντέλο με τον Snapdragon! Καμιά διαφορά πλέον! Οπότε πιστεύω πως με την συνεργασία της AMD ο νέος Exynos θα είναι πολύ καλύτερος στα παιχνίδια άσχετα με το αν μιάνει στα μπέντσμαρκς τον Snapdragon. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, speedman_26 είπε

στο twitter εγραψαν ποιο δυο ωρες αυτο 

Officially good news for Samsung fans
Satisfying and satisfying users and after a state of anger on Exynos and the #Exynos2200 copies were canceled
for phone
#Snapdragon8Gen1 for Galaxy S22 Ultra will come in all countries of the world
But it will be announced in the future

Έχει διαψευστεί.
https://9to5google.com/2022/01/12/galaxy-s22-exynos-2200-confirmed/

https://www.gsmarena.com/samsung_will_launch_the_exynos_2200_alongside_the_s22_series_denies_any_issues-news-52655.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, svartevarg είπε

Mi 12 αν παίζεις games γιατί έχει snapdragon.
S22 αν σε ενδιαφέρει κυρίως η φωτογραφία.

Αυτό με την φωτογραφία μεταξύ S22 Ultra Exynos και Snapdragon επειδή τα είχα και τα 2 κινητά μην το ξαναπείς.  Η αν το πεις να πεις και το γιατί. O Snapdragon έχει καλύτερη φωτογραφία και dynamic range από Exynos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...