Προς το περιεχόμενο

Η Samsung φέρεται να ετοιμάζει την ανακοίνωση του Galaxy S22 για 8 Φεβρουαρίου


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/1/2022 στις 3:29 ΜΜ, manolis940 είπε

Εγώ τα τελευταία χρόνια Xiaomάκιας είμαι αλλά αν πήγαινα σε Ναυαρχίδα θα περίμενα σοβαρά reviews πριν πάρω Xiaomi. Προσωπικά το Mi 11 Ultra με απογοήτευσε. Βέβαια τα ίδια ισχύουν για κάθε κινητό. Αυτός που σκέφτεται να αγοράσει Day 1 πάντα παίζει κορώνα γράμματα και γίνεται και beta tester μιας και θα φάει όλα τα bugs  στην μάπα

Γιατί σε απογοήτευσε το 11???

Τηλεφωναρα με τα όλα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Gorphan είπε

Αυτό με την φωτογραφία μεταξύ S22 Ultra Exynos και Snapdragon επειδή τα είχα και τα 2 κινητά μην το ξαναπείς.  Η αν το πεις να πεις και το γιατί. O Snapdragon έχει καλύτερη φωτογραφία και dynamic range από Exynos.

Προφανώς αν κατάλαβες, έκανα σύγκριση ανάμεσα σε Xiaomi Mi12 και Samsung S22.
Όχι μεταξύ S22 Ultra Exynos και Snapdragon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, svartevarg είπε

Προφανώς αν κατάλαβες, έκανα σύγκριση ανάμεσα σε Xiaomi Mi12 και Samsung S22.
Όχι μεταξύ S22 Ultra Exynos και Snapdragon.

Αααα οκ. Μπερδεύτηκα. Με συγχωρείς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2022 στις 4:50 ΜΜ, Sugizo είπε

S21 εδώ και σχεδόν χρόνο, ο exynos πετάει και η μπαταρία βγάζει 2 μέρες με normal χρήση, κι άσε τους άλλους τα λένε ;)

Με πιο s21 βγάζεις 2 μέρες, το απλό ή το Ultra; Σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι να πάρω το απλό και μου φαίνεται πολύ υ δύσκολο να βγάζει 2η μέρα με οιοσδήποτε χρήση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rayden21 είπε

Με πιο s21 βγάζεις 2 μέρες, το απλό ή το Ultra; Σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι να πάρω το απλό και μου φαίνεται πολύ υ δύσκολο να βγάζει 2η μέρα με οιοσδήποτε χρήση... 

Το απλό S21 5g, εάν δεν το λιώνεις στο YouTube και στο gaming άνετα βγάζει 1,5 μέρα, εαν είσαι σαν εμένα που το έχει για δουλειά και browsing, άνετα μέχρι 2 μέρες. 

Πάντως δεν  έχω ακούσει ουτε ενα παράπονο απο αυτούς που έχουν κάποιο S21.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sugizo είπε

Το απλό S21 5g, εάν δεν το λιώνεις στο YouTube και στο gaming άνετα βγάζει 1,5 μέρα, εαν είσαι σαν εμένα που το έχει για δουλειά και browsing, άνετα μέχρι 2 μέρες. 

Πάντως δεν  έχω ακούσει ουτε ενα παράπονο απο αυτούς που έχουν κάποιο S21.

1,5 με 2 μέρες με ανοικτά τα πάντα (location, data, AOD, wi-fi, bluetooth, NFC, mail sync)  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stark είπε

1,5 με 2 μέρες με ανοικτά τα πάντα (location, data, AOD, wi-fi, bluetooth, NFC, mail sync)  ;

Location, data, AOD, mail sync.

Τα υπόλοιπα δεν τα χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ. (Σε wifi παρατήρησα ότι έτρωγε λιγότερη μπαταρία από ότι σε mobile data)

Το μόνο που παρατήρησα να καταναλώνει πολύ μπαταρία ήταν το MS Teams, το οποίο και σούταρα. 

Επεξ/σία από Sugizo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Rayden21 είπε

Με πιο s21 βγάζεις 2 μέρες, το απλό ή το Ultra; Σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι να πάρω το απλό και μου φαίνεται πολύ υ δύσκολο να βγάζει 2η μέρα με οιοσδήποτε χρήση... 

 

9 ώρες πριν, Sugizo είπε

Το απλό S21 5g, εάν δεν το λιώνεις στο YouTube και στο gaming άνετα βγάζει 1,5 μέρα, εαν είσαι σαν εμένα που το έχει για δουλειά και browsing, άνετα μέχρι 2 μέρες. 

Πάντως δεν  έχω ακούσει ουτε ενα παράπονο απο αυτούς που έχουν κάποιο S21.

S21 στο οποίο κανω τα πάντα εκτός από παιχνίδια βγάζει οριακά μέρα. Δεν έχω παράπονο, αλλά για να βγάλει δεύτερη μέρα δεν το χρησιμοποιείς τόσο συχνά όσο πιστεύεις. Τι SOT έχεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2022 στις 6:03 ΜΜ, Ghost.Dog είπε

Γιατί σε απογοήτευσε το 11???

Τηλεφωναρα με τα όλα της.

Κάνει κάποια τραγικά λάθη και περιγραφονται εδώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

 

S21 στο οποίο κανω τα πάντα εκτός από παιχνίδια βγάζει οριακά μέρα. Δεν έχω παράπονο, αλλά για να βγάλει δεύτερη μέρα δεν το χρησιμοποιείς τόσο συχνά όσο πιστεύεις. Τι SOT έχεις; 

Average 3.5 ώρες, max 5. Αυτήν την εβδομάδα 

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Average 3.5 ώρες, max 5. Αυτήν την εβδομάδα 

Εγώ με 5 ώρες είμαι στο 37% σήμερα. Άλλες μέρες με 4:30 ώρες έχω λιγότερη μπαταρία. 

Οπως βλέπεις χρήση από χρήση αλλάζει πολύ το πόσο κρατάει η μπαταρία, παρόλο που το SOT είναι πάνω κάτω ίδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ με 5 ώρες είμαι στο 37% σήμερα. Άλλες μέρες με 4:30 ώρες έχω λιγότερη μπαταρία. 

Οπως βλέπεις χρήση από χρήση αλλάζει πολύ το πόσο κρατάει η μπαταρία, παρόλο που το SOT είναι πάνω κάτω ίδιο. 

Προφανώς, δεν είπα ότι είναι για όλους το ίδιο, μεγάλο ρόλο παίζουν και ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς και πόσες είναι σε stand-by. Επίσης 22:00 με 08:00 είναι σε "do not disturb".

Average battery use έχω 50% ανά ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...