Προς το περιεχόμενο

τι απέγινε το rockstar energy drink?


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Prime τέτοιες τιμές έχει και έξω ή για κάποιο λόγο οι εισαγωγείς το χτυπάνε στην Ελλάδα?

Δεν μπορώ να πιστέψω πως ενεργειακό ποτό με αυτή την εξωφρενική τιμή πουλάει οπουδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Για ποιο λογο υπαρχει αναψυκτικο chupa chups????

Θα ηθελα,απο περιεργεια και μονο,να δοκιμασω Dr Pepper και Mountain Dew.

Εχω μια φιλη απο Σικαγο,που καθε φορα που ερχεται,μου φερνει M&Ms φυστικοβουτυρο,μιλαμε γ@μ@νε!

Αλλα φανταζομαι δε θα μπορει να φερει αναψυκτικο,λογω οριου υγρων.

το Mountain dew το δοκιμασα μια φορα μονο, δε μου αρεσε καθολου αν και γενικα οτιδηποτε σε λεμονι δεν μου αρεσει..το πιο κοντινο του, ειναι το mosnter nitro το εχουν πολλα περιπτερα, αν το βρεις δοκιμασε το αν σου αρεσουν τα λεμονοδοι αναψυκτικα, ειναι 85-90% ιδια

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Το Prime τέτοιες τιμές έχει και έξω ή για κάποιο λόγο οι εισαγωγείς το χτυπάνε στην Ελλάδα?

Δεν μπορώ να πιστέψω πως ενεργειακό ποτό με αυτή την εξωφρενική τιμή πουλάει οπουδήποτε.

στην αμερικη εχει ιδια τιμη με redbull/powerade. ευρωπη παντου παει απο 5 ευρω και πανω. βουλγαρια σε καταστημα το βρηκα 5 ευρω, αλλα δε τα δινω για κανενα λογο, ουτε για το ενεργειακο ουτε για το ισοτονικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, maparios said:

τις φαντα τις εχω πιει ολες, παρα πολυ καλες οι περισσότερες!!

για τη τιμη του prime δε το συζητω, οταν θα παει 3-4 ευρω θα το σκεφτω αν θα παρω, βρηκα τα energy drink 5 ευρω αλλα αρνουμε να τα δωσω...

δεν το ηξερα οτι ειχε βγαλει και energy περα απο αυτα που μαλλον ειναι ηλεκτρολυτες.

5 minutes ago, Charismo said:

Το Prime τέτοιες τιμές έχει και έξω ή για κάποιο λόγο οι εισαγωγείς το χτυπάνε στην Ελλάδα?

Δεν μπορώ να πιστέψω πως ενεργειακό ποτό με αυτή την εξωφρενική τιμή πουλάει οπουδήποτε.

και εξωτερικο δεν το λες φτηνο. υπηρχε καποια στιγμη μεγαλη ελλειψη και εγινε, επεσε πολυ διαφημιση .εβλεπες ατομα σε youtube να φτιαχνουν video να ζητανε νεες γευσεις κτλ. οποτε πιστευω οτι λογω της καταστασης και της παρουσιασης σε social media αυξηθηκε και η τιμη του.και στην ελλαδα επειδη αν καταλαβα καλα δεν το φερνει καποια εταιρεια official σαν αντιπροσωπεια αλλα το φερνει οποιος μπορει ,οπως μπορει για αυτο και η τιμη του ειναι τοσο μεγαλη. θα πεσει σε νορμαλ λεφτα μονο αν το δουμε στα supermarket οπως το Hell, red bull και Monster  ή οταν περασει η μπογια του

3 minutes ago, maparios said:

το Mountain dew το δοκιμασα μια φορα μονο, δε μου αρεσε καθολου αν και γενικα οτιδηποτε σε λεμονι δεν μου αρεσει..το πιο κοντινο του, ειναι το mosnter nitro το εχουν πολλα περιπτερα, αν το βρεις δοκιμασε το αν σου αρεσουν τα λεμονοδοι αναψυκτικα, ειναι 85-90% ιδια

στην αμερικη εχει ιδια τιμη με redbull/powerade. ευρωπη παντου παει απο 5 ευρω και πανω. βουλγαρια σε καταστημα το βρηκα 5 ευρω, αλλα δε τα δινω για κανενα λογο, ουτε για το ενεργειακο ουτε για το ισοτονικο

μαρεσει οτιδηποτε σε λεμονι.πρεπει να το εχω δοκιμασει το Mountain dew. γενικως το κακο ειναι οτι εχω πιει πολλα και στο τελος δεν θυμαμαι τι εχω πιει.και εξωτερικο που πηγαινω, παντα θα παω στο supermarket να βρω κανα energy drink που δεν υπαρχει σε αλλες χωρες για να δοκιμασω.στο τελος χανω την μπαλα.εδω ελλαδα υπηρχε και για ενα διαστημα το energy drink κενταυρος 

https://www.skroutz.gr/c/2309/Anapsiktika/m/57363/Kentayros/f/1254758/Energy-Drinks.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, poulinos είπε

δεν το ηξερα οτι ειχε βγαλει και energy περα απο αυτα που μαλλον ειναι ηλεκτρολυτες.

και εξωτερικο δεν το λες φτηνο. υπηρχε καποια στιγμη μεγαλη ελλειψη και εγινε, επεσε πολυ διαφημιση .εβλεπες ατομα σε youtube να φτιαχνουν video να ζητανε νεες γευσεις κτλ. οποτε πιστευω οτι λογω της καταστασης και της παρουσιασης σε social media αυξηθηκε και η τιμη του.και στην ελλαδα επειδη αν καταλαβα καλα δεν το φερνει καποια εταιρεια official σαν αντιπροσωπεια αλλα το φερνει οποιος μπορει ,οπως μπορει για αυτο και η τιμη του ειναι τοσο μεγαλη. θα πεσει σε νορμαλ λεφτα μονο αν το δουμε στα supermarket οπως το Hell, red bull και Monster  ή οταν περασει η μπογια του

μαρεσει οτιδηποτε σε λεμονι.πρεπει να το εχω δοκιμασει το Mountain dew. γενικως το κακο ειναι οτι εχω πιει πολλα και στο τελος δεν θυμαμαι τι εχω πιει.και εξωτερικο που πηγαινω, παντα θα παω στο supermarket να βρω κανα energy drink που δεν υπαρχει σε αλλες χωρες για να δοκιμασω.στο τελος χανω την μπαλα.εδω ελλαδα υπηρχε και για ενα διαστημα το energy drink κενταυρος 

https://www.skroutz.gr/c/2309/Anapsiktika/m/57363/Kentayros/f/1254758/Energy-Drinks.html

εκτος απο το οτι ειναι τιγκα στη ζαχαρη αξιζει; το εχει στα discount αλλα φοβαμαι να το παρω 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, maparios said:

εκτος απο το οτι ειναι τιγκα στη ζαχαρη αξιζει; το εχει στα discount αλλα φοβαμαι να το παρω 😛

πολλα εχουν ζαχαρη αλλα μικρο το κακο.για μια φορα που και που δεν καταστραφηκε ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/9/2023 στις 7:33 ΜΜ, maparios είπε

Έστω αδερφέ μου αυτά τα δύο αν τα βρεις θα το εκτιμούσα, έχω φάει όλα μα όλα τα online shop χωρίς επιτυχία.. 

 

Η διαφορά των sports με τα energy drinks είναι ότι στα Δευτέρα βάζουν καφεΐνη ενώ τα πρώτα είναι caffeine free καθώς ΚΑΙ stimulant free βάση νομοθεσίας 

Ποιο από τα δυο δίνει μεγαλύτερο boost ενέργειας;

Εγώ κάποιες φορές πριν από αγώνα μπορεί να πιω ένα δυομισαρι red bull και νιώθω ότι μπορώ να παίξω σερί δύο 40λεπτα 😅

Και το βράδυ δεν με παίρνει ο ύπνος εννοείται 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Ποιο από τα δυο δίνει μεγαλύτερο boost ενέργειας;

Εγώ κάποιες φορές πριν από αγώνα μπορεί να πιω ένα δυομισαρι red bull και νιώθω ότι μπορώ να παίξω σερί δύο 40λεπτα 😅

Και το βράδυ δεν με παίρνει ο ύπνος εννοείται 

Tα ισοτονικά, πχ powerade δεν δίνουν κανένα η δίνουν μιδαμινο boost καθώς δεν έχουν διεγερτικα αλλά έχουν μόνο αμινοξέα και λίγο υδατάνθρακα είναι για αναπλήρωση του γλυκόγονου στον οργανισμό και τίποτα άλλο. Τα άλλα που έχουν καφεΐνη είναι για να δίνουν ενέργεια με τα αντίστοιχα αποτέλεσμα όπως λες (πχ να μη μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Bourdoulas said:

Ποιο από τα δυο δίνει μεγαλύτερο boost ενέργειας;

Εγώ κάποιες φορές πριν από αγώνα μπορεί να πιω ένα δυομισαρι red bull και νιώθω ότι μπορώ να παίξω σερί δύο 40λεπτα 😅

Και το βράδυ δεν με παίρνει ο ύπνος εννοείται 

το ισοτονικο ειναι πολλες φορες για να αναπληρωσεις  υγρα,ηλεκτρολυτες,ενεργεια. το red bull εχει caffeine και ζαχαρη  οποτε ειναι ενεργεια λογω ζαχαρης αλλα και η caffeine ειναι διεγερτικο.

50 minutes ago, maparios said:

Tα ισοτονικά, πχ powerade δεν δίνουν κανένα η δίνουν μιδαμινο boost καθώς δεν έχουν διεγερτικα αλλά έχουν μόνο αμινοξέα και λίγο υδατάνθρακα είναι για αναπλήρωση του γλυκόγονου στον οργανισμό και τίποτα άλλο. Τα άλλα που έχουν καφεΐνη είναι για να δίνουν ενέργεια με τα αντίστοιχα αποτέλεσμα όπως λες (πχ να μη μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ) 

στην ουσια ενεργεια θα σου δωσουν ή θα στην αναπληρωσουν και οχι boost οπως ειπες. που και αυτο χρησιμο ειναι βεβαια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Bourdoulas said:

Οπότε ένα ισοτονικό στην μέση του αγώνα είναι ότι πρέπει 

απλα to ισοτονικο ειναι πιο Light. πλεον σε πολλα energyy drink δεν υπαρχει ζαχαρη οπως και βαζουν και βιταμινες πχ συμπλεγμα Β κτλ. 

μια που ειπαμε αυτο να πω οτι το πιο ωραιο hell ειναι το multivitamin για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, poulinos είπε

απλα to ισοτονικο ειναι πιο Light. πλεον σε πολλα energyy drink δεν υπαρχει ζαχαρη οπως και βαζουν και βιταμινες πχ συμπλεγμα Β κτλ. 

μια που ειπαμε αυτο να πω οτι το πιο ωραιο hell ειναι το multivitamin για μενα.

Αν σου πω ότι δεν το έχω δοκιμάσει; έχει ζάχαρη αυτό νομίζω ε; επίσης έχει γεύση fruit punch? Κάτι τέτοιο διάβασα, θα το δοκιμάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, maparios said:

Αν σου πω ότι δεν το έχω δοκιμάσει; έχει ζάχαρη αυτό νομίζω ε; επίσης έχει γεύση fruit punch? Κάτι τέτοιο διάβασα, θα το δοκιμάσω 

εχει λιγο διαφορετικη γευση απο τα υπολοιπα.ναι δεν ειναι zero calories .αλλα για μενα ειναι το πιο ωραιο.στην αρχη που το δοκιμασα μοθ βγαζε κατι απο φαρμακο αλλα τελικα ειναι το πιο ωραιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
14 minutes ago, Nabuko said:

Πέρασα μια βόλτα απ' το Mart και είδα ότι έχει το Hell προσφορά στα 0,50 αν ενδιαφέρεται κάποιος

απο περιεργεια.δινουν μονο χονδρικη οπως ηταν το Macro cash and carry που επρεπε να εχεις καρτα ή δινουν σε ολους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...