Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αυξήσεις στο κόστος συνδρομής στις Η.Π.Α και Καναδά


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Twisted_Metal είπε

Συνδρομές κάθε είδους 🤮

όχι αν ήταν μια συγκεκριμένη πειρατική σελίδα streaming που χρησιμοποιώ με λίγο καλύτερη ταχύτητα χωρίς τις διαφημίσεις και την καλύτερη ποιότητα (έχει τα περισσότερα σε αρκετά καλή αλλά όχι 100% σε σύγκριση με την "official" ποιότητα τουλάχιστον για κάποια)  

Θα πλήρωνα συνδρομή και θα έλεγα και ευχαριστώ. 

Αλλά σήμερα για να έχεις ένα λογικό πακέτο διασκέδασης θα πρέπει να βάλεις cosmote TV (ή nova ή αυτό που έχει η vodafone ή η wind) + hulo + Disney+ + Amazon prime + HBOmax + netflix + Youtube tv

και έχεις ξεπεράσει κατα πολύ τα 100 ευρώ τον μήνα

Και ειναι μπλέξιμο γιατί το κάθε ένα έχει το δικό του interface οπότε θα πρέπει να βγαίνεις απο το ένα και να μπαίνεις στο άλλο.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ ΠΑΛΙ  θα έρθει η περίπτωση που θα θες να δεις κάτι και δεν θα υπάρχει διαθέσιμο..

Ε ΟΧΙ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ!!! 
 

 

Να φύγετε, κύριε, να πάτε αλλού - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pepis είπε

Εδώ θα πάει η αύξηση. Μην ανησυχείτε... 

 

https://www.protothema.gr/sports/article/1201284/stefanos-tsitsipas-tha-paixei-se-sirial-tou-netflix-gia-to-tenis/

 

 

Αρκετα ενδιαφέρον άρθρο για τις προτιμήσεις του κόσμου . Από το top10 της Ελλάδας μόνο το Narcos Mexico αξίζει για εμένα κ λίγο το Blacklist  που δεν είναι κ Netflix παραγωγή νομίζω . Τα αλλα μέχρι 2-3 επεισόδια κ αντίο . 

Επεξ/σία από totalius
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ghost.Dog είπε

Μαζί σου φίλε μου, τα ίδια κι εγώ - πρόσθεσε και Amazon Prime (έτσι κι έτσι, αλλά έχω δει και μερικά διαμάντια), συν Apple TV & Gaming συνδρομές, έχουμε λαλήσει.... .Ανετα πιάνω το 120άρι το μήνα, και βάλε!

Χαχα υπομονή φίλε...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alejsalonica είπε

Θα μπορούσε πολύ απλά να μην είχε τόση σαβούρα και να κρατούσε χαμηλά τις τιμές. Μου θυμίζει τα παλιά βιντεοκλάμπ (έτσι ξεκίνησε) που είχε ότι σαβούρα μπορούσες να φανταστείς κι όταν τους ρώταγες γιατί τα παίρνετε αυτά σου έλεγαν ότι εκβιαστικά στο πασάρουν οι εταιρείες διανομής. 1 καλό και 4 σκάρτα, τζίρος να γίνεται. Στην περίπτωση του Netflix όμως αυτό δεν συμβαίνει γιατί τώρα αυτό είναι σε θέση ισχύος. 

Προτιμώ λιγότερο περιεχόμενο και λογικές τιμές. Πολύ σαβούρα ρε σεις σε σημείο πω θάβονται και τα διαμαντάκια του.

Προσωπικα (για επιπληρωμη ταινιες) μου αρεσει πολυ movie Google play?

 

58 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

Αυτό που και τεχνικά, και λογικά δεν μπορώ να καταλάβω από χρόνια, είναι το εξής:

Γιατί δεν υπάρχει ένα Global Streaming Service, που να περιέχει όλες τις ταινίες του πλανήτη, και τις σειρές, ξαναλέω Global, με τις ανάλογες υποδομές προφανώς και την επένδυση που θα απαιτηθεί.....

Και δώσε μας ρε φίλε, με την ανάλογη ΧΡΕΩΣΗ, ό,τι επιλέξουμε από το content σου, όταν το θέλουμε. Και εφόσον βεβαια μας επιτρέπει το bandwidth του καθενός μας, που στις μέρες μας δεν είναι πρόβλημα.
Παράδειγμα: Ηθελα να δω το Bond, No time to die. Η παραγωγ΄ή-του το κρατούσε στο ψυγείο, λόγω πανδημίας, ώστε να κάνει πρεμιέρα στις αίθουσες, όταν και ...οπόταν. Τι μυαλά είναι αυτά??

Γιατί ρε μλκες??  Στρήμαρέ-τη ρε την ταινία, μέσω όποιου partner θες εσύ, και βάλε με να πληρώσω, εκείνη τη στιγμή, και με το μαμημένο premium που θέλεις. Ενοικίαση 24 ώρου? Μάλιστα. 30 ευρώ φίλε μου, αν θες να δεις τον τελευταίο Bond. (παράδειγμα λέω). ΟΚ, θα τα δώσω,  δώρο ένα βράδυ στον εαυτό μου, σιγά, δεν θα το κάνω κάθε μερα.
Από εκεί και ύστερα.
Η φίλη μου, ψαχνει να δει πχ το The eternal sunshine of a billiant mind? δε θυμάμαι. Ωραία. Δώσε μου ρε φίλε τη δυνατότητα να τη δω, ή να την κατεβάσω, με χρέωση κάρτας εκείνη τη στιγμή!!
Τι σκ.τα? Τόσο δύσκολο είναι? Πού τις έχουν όλες αυτές τις μυριάδες ταινίες τα στούντιο?? Σε αποθήκες να σκονίζονται? (lol)

μου αρεσει για ταινιες και μονο, (το ειδος που παρακολουθω (horror/thriller)) to Movies Google play! για ταινιες με πληρωμη! τις βρισκω ολες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Conan2046 said:

Εννοούσα στην ταυτόχρονη θέαση να πρέπει να είσαι στην ίδια διεύθυνση, εγώ σαλόνι, η σύζυγός στο τάμπλετ π.χ. όχι να κλειδώνει με μια συγκεκριμένη IP.

Κι αν βλέπει πχ ένας στο σπίτι κι άλλα 2 μέλη της οικογένειας από τα κινητά τους εκτός σπιτιού? Από την στιγμή που σου λένε ότι μπορείς να βλέπεις μέσω data δεν μπορούν να το περιορίσουν σε "διεύθυνση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, valkon είπε

Καλό ήταν όσο κράτησε, δηλαδή πριν 5-6 χρόνια. 

Η μόνη συνδρομή που αξίζει είναι το spotify.

Ναι αλλά το youtube music ειναι καλύτερο για την ελληνική παλέτα. 

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κι αν βλέπει πχ ένας στο σπίτι κι άλλα 2 μέλη της οικογένειας από τα κινητά τους εκτός σπιτιού? Από την στιγμή που σου λένε ότι μπορείς να βλέπεις μέσω data δεν μπορούν να το περιορίσουν σε "διεύθυνση".

To είπαμε και σε άλλο τοπικ πριν μήνες σε περιορίζουν σε 5 συσκευές ταυτόχρονα και επίσης δεν μπορούν να σε περιορίσουν σε IP αλλά μπορούν να δούν αν αυτές οι 5 συσκευές αλλάζουν με παράλογο τρόπο ή αν η πρόσβαση αλλάζει με περίεργο τροπο πχ αθήνα τρίκαλα γερμανία σε δευτερόλεπτα ή αν όχι σε δευτερόλεπτα τότε αρκετά συχνά. 

Αν θέλουν να στο κλειδώσουν μπορούν πολύ άνετα απλά ειναι ελαστικοί σε αυτό απότι καταλαβαίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Conan2046 είπε

Εγώ θεωρώ ακριβώς το αντίθετο το μεγάλο κακό. Καμία σειρά που πετυχαίνει δεν την τελειώνει εγκαίρως πριν την ξελαστιχωσει.

Για κάποιο λόγο κόβει κάποιες που έχουν προοπτικές και κρατάει τις σάπιες 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω να τρώνε κόκκινη άμα έρθει και εδώ. Η Cosmote με 22 ευρω τον μήνα μου δίνει , Premier League, Champions League, Europa League, σειρές λατρεμένες, ελληνικό πρωτάθλημα, κύπελλο , ταινιάρες, ντοκυμανταίρ. Δεν έχω καμμία διάθεση να δίνω 15 ευρώ τον μήνα για να βλέπω 5 σειρές και 3 ταινίες από έναν σωρό άχρηστες καμένες σειρές. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποιος πρέπει να πληρώσει 10 συνδρομές για να μην τα βλέπει πάλι και όλα και να καταφεύγει σε πειρατεία δεν θα υπάρξει προκοπή 

Ο κάθε Internet provider επρεπε να έχει μια έξτρα συνδρομή για πρόσβαση σε όλα με custom πακέτα. 

Πχ θέλω να βλέπω μόνο την ομάδα μου και σειρές κλπ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, adi32 said:

Όταν κάποιος πρέπει να πληρώσει 10 συνδρομές για να μην τα βλέπει πάλι και όλα και να καταφεύγει σε πειρατεία δεν θα υπάρξει προκοπή 

Γι' αυτό rotation. 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, adi32 είπε

Στο ebay έχει με 12€-20€ το χρόνο 

Το γνωρίζω αλλα προτιμω το προσωπικο μου καθε αυτου account το οποιο το διαχειριζομαι μονο εγω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nikos121 είπε

Γιατι καθεστε και σκατε; 3μιση ευρω το μηνα δια 4-5 ακαουντς βγαινει 90 σεντς στον καθενα.

Επισης Amazon prime video με 60σεντς για 6 χρηστες βγαινει 10σεντς τον μηνα στον καθενα.

Υπαρχουν λυσεις

 

Screenshot_20220115-121851_Chrome.jpg

Δώσε μας λίγο τα φώτα σου πως να γίνει η δουλειά με την τουρκική λιρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...