Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αυξήσεις στο κόστος συνδρομής στις Η.Π.Α και Καναδά


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Just now, vste said:

Για να μοιραζομαστε 3 και να ειναι 4Κ για premium το κοβω.

Wow, δεν περίμενα να σκάει στο premium email verification μήνυμα. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, adi32 είπε

Για πες μας πέντε έξι ταινίες παραγωγές του νετφλιξ που έχεις δει και αξίζουν 

Δεν νομιζω πως βαζει κανεις νετφλιξ για τις ταινιες του αλλα για τις σειρες.

Και γιατι να με νοιαζει αν ειναι παραγωγες του ιδιου του νετφλιξ η αγορασμενες;

Μπορω να τις δω;

Ο αλλος παραπανω παρεθεσε ολοκληρη λιστα με σειρες διαμαντια

 

 

Επεξ/σία από nikos121
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ρημαδιασμένο το ΗΒΟ, πώς στον κόρακα γίνεται να το παρακολουθήσω στην Ελλάδα??

 Μη μου αρχίσετε για vpn και τέτοια please, γιατί σου ζητάει US-address και US-Payment method..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Ghost.Dog said:

Αυτό το ρημαδιασμένο το ΗΒΟ, πώς στον κόρακα γίνεται να το παρακολουθήσω στην Ελλάδα??

 Μη μου αρχίσετε για vpn και τέτοια please, γιατί σου ζητάει US-address και US-Payment method..

Υπομονή μερικούς μήνες ακόμα, θα έρθει επισήμως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Wow, δεν περίμενα να σκάει στο premium email verification μήνυμα. :o

Τεστάρουν τα νερά γιατί προς το παρόν έχει επιλογή να το παρακάμψεις και τώρα που το άνοιξα για να βάλω screenshot δεν μου το ξανά έβγαλε.

 

Αλλά είναι θέμα λίγου χρόνου πιστεύω να γίνει mandatory

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vste είπε

Τεστάρουν τα νερά γιατί προς το παρόν έχει επιλογή να το παρακάμψεις και τώρα που το άνοιξα για να βάλω screenshot δεν μου το ξανά έβγαλε.

 

Αλλά είναι θέμα λίγου χρόνου πιστεύω να γίνει mandatory

Σο γουατ. Φτιαχνεις ενα μειλ ή αλλαζεις το ηδη υπαρχων, το δινεις σε ολους οσους μοιραζεσαι τη συνδρομη και τελος

 

Επεξ/σία από nikos121
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis5 είπε

Συνηθως ο ανταγωνισμος φερνει πτωση τιμων, οχι αυξηση.

 

ναι γιαυτο ειναι πολυ λαθος αυτο που κανει το netflix ,ετσι σπρωχνει κοσμο του αλλα κ νεους πελατες στον ανταγωνισμο η κ στην πειρατια

ειμαι σιγουρος οτι δεν περιμεναν εμενα η το insomnia για να το καταλαβουν

οπως ειμαι σιγουρος οτι πρεπει να ειναι πολυ απελπισμενοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Wow, δεν περίμενα να σκάει στο premium email verification μήνυμα. :o

Πανω απο 2μηνες το εβγαλε σε μενα. 

Ολες οι συνδρομες θα ανεβουν. Τα μοντελα με 10ευρουλακια δεν βγαινουν. Σας τα είπα και για το gamepass. Ειτε θα βλεπετε/παίζετε σκουπιδια, είτε θα τα σκατε. Το νετφλιξ αν θελει να ξεκολλησει απο τη χωματερη που εχει για καταλογο και να φερει κοσμο στο μαγαζι πρεπει να ανταγωνιστει καλυτερους πιο σοβαρους παιχτες. Τωρα ακομα ειναι 1ο αλλα η πτωση είναι ηδη στο οριζοντα. 

Πιο συχνα ανοιγω το στρεμιο παρα το νετφλιξ. Δυστυχώς ειναι πολυ κακο για πανω απο 10ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας είχε και εδώ το περιεχόμενο που έχει στην Αμερική. Εμείς πληρώνουμε ουσιαστικά περισσότερα γιατί έχουμε το 30 % του περιεχομένου... 

Επεξ/σία από pepis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το μοιράζομαι με άλλα 3 άτομα και πληρώνουμε κυκλικά ανά 4 μήνες ο κάθε ένας.4 ευρώ το μήνα δεν είναι κάτι,υλικό υπάρχει άπειρο και πολύ καλό,το ότι δεν είναι παραγωγές δικές του είναι το πρόβλημα;Αφού βλέπω αυτά που μου αρέσουν.Το 80% των καλών σειρών είναι στο Netflix,έχω δει αρκετές και στο HBO που δίνει η Vodafone αν και είναι ελλιπέστατο συγκριτικά με το Max που έχουν στην Αμερική.Αντίστοιχα το Netflix στην Ελλάδα έχει πολύ λιγότερο υλικό από την Αμερική φυσικά.Γενικότερα αυτή η επίθεση και κατακραυγή που τρώει το Netflix δεν ξέρω από που πηγάζει,μία υπηρεσία είναι,σαρέσει την πληρώνεις,δεν σαρέσει δεν την πληρώνεις.Μερικοί αντιδράτε λες και είναι ανακοίνωση αύξησης στο ρεύμα λόγω ΕΡΤ. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άσχετο με την αύξηση του Netflix που την καταλαβαινω γιατι θεωρητικά θα πάνε τα χρήματα σε αναβάθμιση της ψυχαγωγίας μας δηλαδή νέες σειρές-ταινίες  με μεγαλύτερο μπάτζετ από την παραγωγή του νετφλιξ εμενα με πονάει το 12-13ρι δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό που δίνω  στο YouTube κάθε μήνα για να παρακολουθώ χωρίς διαφημίσεις θεωρώ ότι είναι πολλά μια τιμή γύρω στα 5 ευρώ θα ήταν οκ.. και εντάξει δεν είναι για το  5ευρω αλλά  όπως είπε και ένας φίλος μαζεύονται όλα... δηλαδή εγώ έχω  YouTube premium Netflix 4k HBO (που η προβολή γίνεται μόνο από ταμπλετ και κινητό ελεος) έχω nova OTE TV και μερικά ακόμη  τύπου ps plus Spotify Alexa κλπ είναι περίπου 150 με 170 πάγιο κάθε μήνα και δεν βάζω και τις 2 συνδέσεις που έχω που είναι και άλλα χρήματα..  Θεωρώ εν ολίγοις ότι η ψυχαγωγία μας θα έπρεπε να είναι πιο φθηνή αλλά το ίδιο ποιοτική....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Netflix έρχεται με ολοένα και παραπάνω ανταγωνισμό και η λύση είναι η αύξηση της συνδρομής? Ωραίο σκεπτικό...ούτε η Nova με την Cosmote δεν σκέφτονται έτσι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει μιλάμε για αύξηση 1 με 2 $ τον μήνα, σε χώρες όπου το κατώτερο ημερομίσθιο είναι περίπου 60 $ το 8ωρο , και η τιμή είναι σχεδόν ίδια με "χώρες" σαν την Ελλάδα (αν μπορεί πλέον κάποιος να την πει χώρα) , με κατώτερο ημερομίσθιο περίπου 15€ το 8ωρο , και κράζουμε για αυτή την αύξηση...... Να μην βάλω και τους υπόλοιπους οικονομικούς παράγοντες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...