Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αυξήσεις στο κόστος συνδρομής στις Η.Π.Α και Καναδά


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό με τις 4 συσκευές ή με τις 2 μπορώ δλδ να έχω μία από κοινού με τον κολλητό μου, αυτός από το σπίτι του και εγώ από το δικό μου ? Και απλά να μοιραζόμαστε τον ίδιο λογαριασμό?

14 hours ago, nikos121 said:

@jumper12

1ος τροπος

θα κατεβασεις το windscribe. υπαρχει σε extension και για chrome. επιλεγεις σερβερ απο τουρκια

πας εδω https://www.eneba.com/store/netflix-gift-cards?page=1&platforms[]=NETFLIX&regions[]=greece&regions[]=turkey&types[]=giftcard και αγοραζεις μια gift card των 100TL.

Φτιαχνεις ακαουντ στο νετφλιξ επιλεγοντας το plan που θες. Ειτε βαζεις καθε τοσο στη ληξη νεα gift card με τον ιδιο τροπο ειτε φορτωνεις απο πριν μαζικα 2-3-4 κάρτες και επιμηκύνεται η ληξη του

2ος τροπος.

Φτιαχνεις ενα ακαουντ κανονικα με τιμες Ελλαδας. Το πιο φτηνο πλαν με 1 χρηστη. Το αφηνεις να ληξει και μπαινεις μεσω windscribe με τουρκικη IP και πλεον σου βγαζει κανονικα τιμες τουρκιας. Διαλεγεις οποιο πλαν θες και βαζεις οποια καρτα θες. Ετσι δεν σου ζηταει ουτε verification με τουρκικο κινητο ουτε τουρκικη καρτα. Αρκει να εχει ανοιξει 1 μηνα πιο πριν και τωρα να εληξε. 

Screenshot_2.jpg

Τον πρώτο τρόπο τον έδειξε και Σωτήρης, στον δεύτερο τρόπο βγαίνει πολύ πιο φτηνά (2,65 στο στανταρ) άρα γτ να πάρω δωροκάρτα? Έτσι δεν είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, insomniac01 said:

Και να τρώνε διαφημίσεις ανά 5 λεπτά. Ωραία πρόταση. 

Μην μου πεις πως δεν έχεις ακούσει το adblocker; Αλλά ακόμα και με διαφημίσεις δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα; Εγώ, και πολλοί άλλοι, βλέπαμε παιδικά ΜΕ διαφημίσεις. Τουλάχιστον μπορούν αρκετές από αυτές να τις κάνουν skip. Εμείς δεν είχαμε skip. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και στα δικά μας ! ... Σίγουρα έρχονται και στην Ευρώπη αυξήσεις. Έτσι γίνεται πάντα. Ξεκινάνε από Αμερική.. βλέπουν πως πηγαίνει... και μετά επεκτείνεται. Μόνο αν δουν μείωση συνδρομών θα σταματήσει η τάση για αυξήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, carimoura said:

Τον πρώτο τρόπο τον έδειξε και Σωτήρης, στον δεύτερο τρόπο βγαίνει πολύ πιο φτηνά (2,65 στο στανταρ) άρα γτ να πάρω δωροκάρτα? Έτσι δεν είναι ?

@nikos121

όταν γίνει η συνδρομή με το δευτερο τροπο χρειάζεται όταν συνδεομάσται vpn (να φαίνεται ip τουρκιας?). γιατί η χρήση του θα είναι από την εφαρμογή της τηλεόρασης.

Επεξ/σία από userAnon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την στιγμη που ξερει οτι οι συνδρομες ειναι δια 4 και αυτο δεν μπορει να το σταματησει,ή δεν την συμφερει να το σταματησει,

ανεβαζει καθε χρονο συνδρομη γιατι γνωριζει πολυ καλα οτι δεν προκειται να χασει συνδρομητες.

απλα πραγματακια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, adi32 said:

Αν αυξάνονταν και οι μισθοί και οι υπηρεσίες ναι. 

Αν όλα τα αναγκαία αγαθά αυξηθούν ο κόσμος δε θα πετάει τα λεφτά για να αγοράζει δέκα συνδρομές μη χάσει τις επιτυχίες του ινδικού κινηματογράφου 

Η ελληνική μετριότητα και μιζερια δεν αντικατοπτρίζει ουτε το μέσο Ευρωπαίο/Αμερικανό/Αυστραλό/Ιάπωνα deal with it. Ο μισθός αυξάνεται με μηχανισμούς παραγωγής πλούτου- καινοτομίας και ικανοτήτων του ανθρώπινου δυναμικού όχι με φιλόλογους και αρχαιολόγους που κυνηγούν τα 8μηνα στους Δήμους...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να καταλάβω κι εγώ. Τις ίδιες ταινίες έχουν παγκόσμια μέσα? 

Για ποιο λόγο να ανεβάσεις τη συνδρομή όταν μου έχεις μέσα όλα τα χρεπια??

Το μόνο που ξέρουν να κάνουν καλά είναι να αλλάζουν τα εξώφυλλα απ' τις ταινίες για να φαίνεται ότι βάζουν νέο αίμα.

Έχω σκεφτεί σοβαρά να σταματήσω τη συνδρομή και χωρίς να αυξήσουν το μηνιατικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, carimoura said:

Αυτό με τις 4 συσκευές ή με τις 2 μπορώ δλδ να έχω μία από κοινού με τον κολλητό μου, αυτός από το σπίτι του και εγώ από το δικό μου ? Και απλά να μοιραζόμαστε τον ίδιο λογαριασμό?

Τον πρώτο τρόπο τον έδειξε και Σωτήρης, στον δεύτερο τρόπο βγαίνει πολύ πιο φτηνά (2,65 στο στανταρ) άρα γτ να πάρω δωροκάρτα? Έτσι δεν είναι ?

Μα το λεω και στο βιντεο ρε,το αφηνεις να ληξει και μετα παιρνει την χρεωστικη σου καρτα,απλα μερικους δεν τους αφηνει καν ή ανοιγει την δυνατοτητα στον δευτερο μηνα ή και παραπανω δεν ειναι παντα smooth οπως η μεθοδος που ειχα δειξει πριν 3 χρονια.

Πριν λιγο μου εστειλε φιλος που καταφερε τον 4ο μηνα να βαλει την δικη του καρτα και η αλλαγη του region κανει μπαμ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ για να καταλαβω,μερικοι γκρινιαζουν επειδη απο 3,5€ τον μηνα,μαλλον θα το πανε 4€ τον μηνα?Μαλιστα,αρε κατι προβληματα που εχει ο κοσμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, userAnon είπε

@nikos121

όταν γίνει η συνδρομή με το δευτερο τροπο χρειάζεται όταν συνδεομάσται vpn (να φαίνεται ip τουρκιας?). γιατί η χρήση του θα είναι από την εφαρμογή της τηλεόρασης.

Οχι μονο κατα την επιλογη του plan. Μετα απο αυτο τελος η τουρκια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αύξηση δεν μας αφορά εμάς οπότε δεν μας πέφτει και λόγος.

Αφορά τη βόρεια Αμερική, τις ΗΠΑ και τον Καναδά.

Προσωπικά πιστεύω ότι τις κάνουν γιατί οι συνδρομές εκεί έχουν αρχίσει και μειώνονται επικίνδυνα. Είναι το μέρος που χάνει συνδρομητές συνέχεια λόγω του ανταγωνισμού.  Και προσπαθούν να κρατήσουν τα κέρδη επιφανειακά στα ίδια στις ΗΠΑ και τον Καναδά  για να μην αρχίσουν να διαμαρτύρονται οι μέτοχοι. 

Netflix bleeds subscribers in US and Canada with no sign of recovery

https://www.ft.com/content/97ccbdab-6547-4d1b-bb3f-f251931901c2

https://californianewstimes.com/netflix-bleeds-subscribers-in-us-and-canada-with-no-sign-of-recovery/447812/

Μακροπρόθεσμα θα έχουν μεγαλύτερα προβλήματα εκεί αν δεν προσπαθήσουν να αγοράσουν κανένα studio. Οι άλλοι έχουν όλα τα μεγάλα IPs που είναι οι μεγάλοι κράχτες νέων συνδρομητών και το Netflix έχει δείξει τουλάχιστον μέχρι τώρα ότι δεν μπορεί να βγάλει κανένα δικό του IP που να μπορεί να τα ανταγωνιστεί τα υπάρχοντα.

Και ένα δείγμα της κατάστασης. Παραθέτω link από τα top trending streaming tv shows στις ΗΠΑ.

Στο top 10 δεν είναι ούτε μια σειρά του netflix, αυτό είναι πρόβλημα για αύξηση συνδρομητών.

https://reelgood.com/curated/trending-picks

 

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανουν αυξησεις κ στην Ελλαδα θα χασουν πολλους πελατες.

Ηδη μεσα στο επομενο διμηνο τριμηνο θα ξεκινησει το HBO το οποιο θα εχει πακετα 8μηνα με 60-70 ευρω (έτσι ακουγεται τουλαχιστον).

Υπηρχε διαστημα που ειχα netflix - apple tv και prime amazon.

Το apple tv ειναι αστειο εντελως δεν αξιζει ουτε 5 ευρω. Το prime αρκετα τιμιο και εμπλουτιζουν καθημερινα σειρες με ελληνικους υποτιτλους για 5 ευρω ειναι σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηνω αυτο εδω. Δεν καταφερε (για λιγο) να πιασει τον αριθμο των νεων συνδρομητων που ειχε υποσχεθει. Αυτο το "με 3 ευρω το ατομο" θα λαβει τελος συντομα να μου το θυμηθειτε.

https://www.theverge.com/2022/1/20/22893950/netflix-stock-falls-q4-2021-earnings-2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...