Προς το περιεχόμενο

Καρεκλα ΙΚΕΑ MILLBERGET 40€ μονο σε καταστημα


2cpu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, matrixxx said:

Βλεπεις τις τιμες σε καθε προιον "εκπτωσεων" διαλεγοντας το καταστημα που σε ενδιαφερει. https://www.ikea.gr/prosfores/ekptoseis-ana-katastima/

Παλιοτερα, επιλεγοντας καταστημα σε συγκεκριμενο προιον, αλλαζε και η τιμη στην οθονη σου, τωρα δυστυχως δεν το κανει, οποτε η μονη λυση ειναι να δεις στο παραπανω λινκ αν ισχυει για το καταστημα σου.

Επισης, ΔΕΝ ισχυει η  εκπτωση στο συγκεκριμενο προιον προφανως online αφου το δειχνει στα 80, μονο σε καταστηματα.

Γενικα για τις εκπτωσεις του ΙΚΕΑ, αν καποιος βρει αλλο προιον που πιστευει οτι αξιζει, ΜΟΝΟ σε νεο τοπικ παρακαλω.

Τα κοιταξα ολα, απο οσο ειδα μου φανηκαν οι πιο αδιαφορες εκπτωσεις του ΙΚΕΑ που εχω δει ποτε. Πακετο με την μαλλον χειροτερη black friday που ειχαμε φετος σε ολη (φανταζομαι) τη χωρα...

  • Ισχύει από 10/1/2022 μέχρι 28/2/2022 σε όλα τα καταστήματα, τα κέντρα Παραγγελιών & Παραλαβών ΙΚΕΑ και το IKEA e-shop σε επιλεγμένα είδη και για όσο υπάρχουν αποθέματα.

  • Oι τιμές και τα προϊόντα που συμμετέχουν στην ενέργεια πιθανόν να διαφοροποιούνται ανά καταστήματα και οι εκπτωτικές τιμές αφορούν στο διαθέσιμο απόθεμα του εκάστοτε καταστήματος.

εάν συγκρίνεις τις τιμές του ΙΚΕΑ στην Ελλάδα με το εξωτερικό θα εκπλαγείς και μεγάλο ρόλο σε αυτό παίζει ο όμιλος που διαχειρίζετε τα ΙΚΕΑ στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 minutes ago, james01gr said:

την έχω σχεδόν 3 χρόνια το λευκό της. είμαι 180, 90 κιλά. η καρέκλα είναι οκ σε άνεση αλλά

1/το ύφασμα από τα ''χερούλια'' έχει φαγωθεί ενώ δεν χαμηλώνουν/ψηλώνουν επομένως σε μη στάνταρ σωματότυπους λογικά θα υπάρχει πρόβλημα

2/τρίζει από τους 6 μήνες και στην πλάτη και στην βάση

3/η ποιότητα κύλισης είναι οκ, η καρέκλα δεν κολλάει

άμα πας στην καρέκλα και δεις διαθεσιμότητα φαίνεται εάν υπάρχει ή όχι και πόσα τεμάχια. στον Κηφισό έχει 11 διαθέσιμα πχ

Χρήσιμες πληροφορίες. Σε ευχαριστώ. 
Αφού υπάρχει διαθεσιμότητα γιατί δεν βάζουν την προσφορά online και μας ταλαιπωρούν; 

2 minutes ago, safridia said:

Δεν θα αγοραζα ποτε καρεκλα με αυτη την ψευτοδερματινη, μαδαει ευκολα.
Δεν θα αλλαζα με τιποτα την Markus, οχι οτι πιστευω οτι ειναι η καλυτερη που υπαρχει αλλα ειναι οντως πολυ καλη και καθολου καγκουρας (σαν κατι gaming καρεκλες).

Η όλη συζήτηση γίνεται λόγω της χαμηλής τιμής. Η Markus έχει 180€ ενώ αυτή 40€. Λογικό να μην περιμένεις τα ίδια πράγματα και από τις 2 καρέκλες, αλλά δεν σημαίνει ότι είναι για τα σκουπίδια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, safridia said:

Δεν θα αγοραζα ποτε καρεκλα με αυτη την ψευτοδερματινη, μαδαει ευκολα.
Δεν θα αλλαζα με τιποτα την Markus, οχι οτι πιστευω οτι ειναι η καλυτερη που υπαρχει αλλα ειναι οντως πολυ καλη και καθολου καγκουρας (σαν κατι gaming καρεκλες).

Χωρις παρεξηγηση αλλα συγκρινεις 40€ καρεκλα με 170€. Το λογικο ειναι να ειναι αρκετα καλυτερη η markus.Οπως ειπα και πιο πανω σε εμας στο γραφειο που ανεβοκατεβαινουν 5-6 ατομα την ημερα οι μισοι ειμαστε 90+ κιλα,ουτε τριζει ουτε εχει αρχισει να τριβει η δερματινη εκτος λιγο στην πλατη που ακουμπαει στον τοιχο οταν πρέπει να σηκωθουμε.την κρινω για 40€ λογω προσφορας.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρεκλες δεν ειναι και οι δυο; Γιατι να μην τις συγκρινω; Ναι λεω οτι δεν ειναι ενα ειδος που το αγοραζεις καθε μερα, καλυτερα μια φορα και να την εχεις για αρκετα χρονια, η δικια μου ειναι 3-4 και ειναι σαν καινουργια

(ειδικα εαν πετυχεις και προσφορα στα 140 που εχει κατα καιρους)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 minutes ago, safridia said:

Δεν θα αγοραζα ποτε καρεκλα με αυτη την ψευτοδερματινη, μαδαει ευκολα.
Δεν θα αλλαζα με τιποτα την Markus, οχι οτι πιστευω οτι ειναι η καλυτερη που υπαρχει αλλα ειναι οντως πολυ καλη και καθολου καγκουρας (σαν κατι gaming καρεκλες).

Ακριβώς έναν χρόνο, σκυλί. Με καθημερινή χρήση 10+ (δουλειά, gaming). Άνετα, καθαρίζει πανεύκολα, και φοβερή όταν την ανοίγεις να ξαπλώσεις. 

Πιο παλιά είχα πάρει δερματίνη όχι ΙΚΕΑ αλλά τιμή 199,99 από αλυσίδα (όχι tuvlo-x) και ενώ ήταν ΟΚ στον εξάμηνα φεύγαν δερματίνια, σχιζόνταν, έφυγαν από κάτω οι κύλινδροι, κλπ. Τραγωδία. Προφανώς υπάρχει ακόμα και εντάξει κάθεσαι, αλλά ΚΑΜΙΑ σχέση ποιοτικά με την Markus. 

46 minutes ago, james01gr said:

εάν συγκρίνεις τις τιμές του ΙΚΕΑ στην Ελλάδα με το εξωτερικό θα εκπλαγείς και μεγάλο ρόλο σε αυτό παίζει ο όμιλος που διαχειρίζετε τα ΙΚΕΑ στην Ελλάδα.

Και όχι μόνο αυτό. Στις ΗΠΑ έχουν καλάθι με δωρεάν parts ή τιμή 1-2 δολάρια. Δηλαδή καταστρέφεις ένα billy ραφι, πας στο καλάθι και αγοράζεις ΑΥΤΟ που σου λείπει. 

Εδώ μια φορά πάλεψα να μου δώσουν ένα ανταλλακτικό και μου λέει πήγαινε στο Praktiker να σου κόψουν. 
 

ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ. 

Επεξ/σία από insomniac01
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι το προηγούμενο μοντέλο της ίδιας καρέκλας, θέλουν να το διώξουν (δεν έχει ουσιώδεις διαφορές με το καινούριο). Η τιμή είναι πολύ καλη πάντως.

Έχω μια παρόμοια παλιότερη, αυτή εδώ έχει και ρύθμιση ανάκλισης, και μαξιλαράκια στα στηρίγματα για τα χέρια, που η παλια δεν είχε.

Το πρόβλημα με τις καρέκλες (όπως και με τους καναπέδες) είναι ότι κάθονται τα μαξιλάρια. Αυτό βολευεται με memory foam μαξιλάρι από Κίνα. Όταν όμως ένα μαξιλαράκι κάνει 10€ και μια καινούρια καρέκλα 40€, δεν είναι και πολύ δίλημμα...

Τα ικεα είναι ανοιχτά σήμερα, παρεπιπτόντως.

Επεξ/σία από gpapadakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω. Για 40 ευρω νομιζω ειναι μια χαρα αγορα. Ποιοτικα ειναι οκ. Στο χρονο βεβαια αρχιζει και κανει πολυ θορυβο ο μηχανισμος, βεβαια ισως να φτιαχνει αυτο με κανα λαδι.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την καρέκλα και δεν έχω παράπονο από το μηχανισμό. Σταθερή χωρίς τρίξιμο. Το πρόβλημα είναι ότι σ' εμένα μάδησε γρήγορα η δερματίνη με άσχημο αισθητικό αποτέλεσμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την είχε κ στο Ταμπά προσφορά ή στο μπεζ κάτι θα γινόταν...πήγε κάποιος σήμερα Ικέα; Μόνο σε μαύρη τελικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εννοείται πως άλλο η καρέκλα των 40 ευρώ, άλλο των 170 και άλλο των 400. Εγώ αιτιολόγησα ακριβώς γιατί θεωρώ κακή τη σχεδίασή της, εξήγησα και πως δεν έχω την συγκεκριμένη. Όπως εξήγησα, έχω άλλη πολύ παρόμοια. Τη χρησιμοποιεί ο έφηβος γιος μου, επειδή έχω τα διπλά κιλά εγώ σίγουρα θα την είχα βγάλει BLR. Θα έλεγα όποιος ενδιαφέρεται να βασιστεί πιο πολύ στα σχόλια όσων έχουν τη συγκεκριμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, macbookproz said:

Αν την είχε κ στο Ταμπά προσφορά ή στο μπεζ κάτι θα γινόταν...πήγε κάποιος σήμερα Ικέα; Μόνο σε μαύρη τελικά; 

Πέρασα Κηφισό.. Μόνο η μαύρη αυτή...

Για παραλαβή δεν είναι στο ράφι της είναι σε χωριστό σταντ στη μέση...

Περί βάρους δεν υπαρχει θέμα (110kg λέει αλλά αντέχει και παραπανω ήμουν 120 και καθόμουν κάθε μέρα στην παλιότερη). Προϋπόθεση να κάθεσαι σαν άνθρωπος πάνω βέβαια :-)

IMG_20220116_161551.jpg

Επεξ/σία από gpapadakis
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την άσπρη Millberget την έχω 8 χρόνια, την είχα πάρει βασικά για πλάκα 25€ από τα εκπτωτικά του ΙΚΕΑ (ήταν λίγο σχισμένη σε ένα σημείο).

Μετά από 8 χρόνια με 10-12 ώρες χρήση κάθε μέρα, 120+ κιλά (πολλές φορές και με έξτρα παιδί πάνω):

έχει μαδηθεί η δερματίνη (εκεί που κάθεσαι και χαμηλά στην πλάτη)

Τρίζει που και που

Αυτά βασικά. Είναι σκυλί με όλη τη σημασία της λέξης. ΑΝ (μεγάλο αν) η ποιότητα κατασκευής είναι ίδια με το 2014 θα σας πρότεινα να την πάρετε. Κι εγώ ψήνομαι να πάρω μία backup.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μπερδεύτηκα τώρα, ποια προτιμάμε αυτή ή του banggood ?

γι αυτήν οκ είδα καλά σχόλια, την άλλη την έχει δοκιμάσει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...