Προς το περιεχόμενο

Καρεκλα ΙΚΕΑ MILLBERGET 40€ μονο σε καταστημα


2cpu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 hours ago, splanis said:

Την εχω. Για 40 ευρω νομιζω ειναι μια χαρα αγορα. Ποιοτικα ειναι οκ. Στο χρονο βεβαια αρχιζει και κανει πολυ θορυβο ο μηχανισμος, βεβαια ισως να φτιαχνει αυτο με κανα λαδι.

Συμφωνώ και εγώ απολύτως. Την έχω στο γραφείο πάνω από 3 χρόνια. Πολύ καλή καρέκλα, κιχ η μπουκάλα και ας είμαι πάνω από το όριο βάρους της. Μόνο θόρυβοι που μπορούν να διορθωθούν με κάνα σφίξιμο βιδών ή κάνα λαδάκι όπως ανέφερε ο φίλος. Πολύ τίμια αγορά. Ειδικά για την τωρινή τιμή της.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι υλικό είναι τα μπράτσα (στη φωτό γυαλίζει σαν μέταλλο), αλλά σε παλιότερο μοντέλο που είχα πάρει, ήταν πλαστικά. Επειδή η πλάτη στηρίζεται αποκλειστικά σε αυτά και επειδή κάθομαι ξαπλωτά, ράγισε το ένα μπράτσο, στο σημείο της βίδας, 2-3 μήνες μετά την εγγύηση. Πήγα στο σέρβις για να ζητήσω να αγοράσω δύο μπράτσα για ανταλλακτικά αλλά μου είπαν ότι δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο (συμφώνησαν ότι για ένα ράγισμα ήταν σχεδόν για πέταμα). Χωρίς πολλά πολλά, ο τεχνικός με ρώτησε πιο από τα δύο ήταν και επέστρεψε με αυτό που ήθελα και μου το χάρισε!

Επειδή δεν έβλεπα μέλλον σε αυτήν την καρέκλα (ενώ στον 1-1,5 χρόνο είχε αρχίσει να ξεφλουδίζει), τη χάρισα στα ανίψια μου και πήρα τη Markus και βρήκα την υγειά μου...

Απ' ό,τι είδα μετα από 1 χρόνο, είχε ξεφλουδίσει εντελώς ενώ διέλυσαν και τη βάση της.

Tip για όποιον την πάρει: ωραίος -κρυφός- αποθηκευτικός χώρος στο φερμουάρ στην πλάτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, liverpoolman said:

Δεν την βγαζει διαθεσιμη. Δεν την προλαβα?

Δεν ήταν για online αγορά ούτως η άλλως. Βγάζει 3 στο Κηφισό και 3 στο αεροδρόμιο. Ίσως αν πας πρωί την προλάβεις. 

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, ipal said:

Δεν ήταν για online αγορά ούτως η άλλως.

Απο Θεσσαλονικη ειμαι, παιζει δλδ. αυριο αν την εχει στο καταστημα ? Πως  θα το μαθω? Δεν ξερω πως  λειτουργει η ΙΚΕΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, liverpoolman said:

Απο Θεσσαλονικη ειμαι, παιζει δλδ. αυριο αν την εχει στο καταστημα ? Πως  θα το μαθω? Δεν ξερω πως  λειτουργει η ΙΚΕΑ

Μπορείς να πάρεις ένα τηλ στα Ικέα και θα σου πούνε τι απόθεμα έχουν στο κατάστημα , εμένα έτσι με ενημέρωσαν την προηγούμενη εβδομάδα για ένα άλλο προϊόν που με ενδιέφερε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να τονίσω κι εγώ ότι είναι η παλιά έκδοση της Millberget, οπότε μιλάμε για ξεστοκάρισμα.
Πλέον έχει αντικατασταθεί με τη νέα έκδοση που είναι αυτή. Τη νέα αυτή έκδοση αγόρασα πριν από 20 μέρες, μετά από τραβήγματα με διάφορες -απαράδεκτες και ακριβές- καρέκλες γραφείου από το Δρομέα (επέστρεψα τρία καθίσματα και πήρα τα λεφτά μου πίσω στο τέλος). Με λίγα λόγια είχα για 5 χρόνια την παλιά έκδοση της Millberget (αυτή που είναι τώρα σε προσφορά), στα 5 χρόνια η δερματίνη είχε αρχίσει πλέον να μαδάει πολύ, έδωσα πολλαπλάσια χρήματα για "καλή" καρέκλα από Δρομέα και μετά από όσα είδαν τα μάτια μου (και η μέση μου) επέστρεψα στην Millberget (νέα έκδοση).

Η νέα έκδοση έχει συνθετική δερματίνη με ελαφρώς διαφορετική σύνθεση (100% πολυεστέρας, ενώ η παλιά είχε και βαμβάκι), καθώς και διαφορές -μέσα στ' άλλα- στο "δέσιμο" της δερματίνης στο πάνω μέρος των μπράτσων, ακριβώς εκεί που η παλιά έκδοση ξεφλουδίζει εύκολα. Ο χρόνος θα δείξει αν αυτές οι αλλαγές μπορούν να χαρακτηριστούν βελτιώσεις.

Ενδιάμεσα είχα διαβάσει για θέμα με ελαφριά κλίση της νέας Millberget προς τα εμπρός και είχα ρωτήσει γι' αυτό εδώ
Με τα πολλά, αγόρασα τη νέα έκδοση, που όντως η έδρα της σου δημιουργεί την αίσθηση μιας ανεπαίσθητης κλίσης προς τα εμπρός (κατά τη γνώμη μου όχι τόσο δραματικά μεγάλη όσο αναφέρουν κάποιοι, αλλά υπάρχει), αλλά έχοντας ως οδηγό διάφορα πράγματα που διάβασα στο Reddit έκανα μια πατέντα -για το θέμα της κλίσης- και προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος. Όταν βρω χρόνο ίσως να γράψω αναλυτικά γι' αυτό σε άλλο topic.

5 χρόνια δεν είχα κανένα πρόβλημα με την μπουκάλα της (παλιάς) Millberget. Αν δεν είχε παραγίνει το θέμα με το ξεφλούδισμα της δερματίνης δεν θα την είχα αλλάξει ακόμα. Το καλοκαίρι ίσως για κάποιους είναι λίγο ζεστή (εφόσον δεν έχει δίχτυ, αλλά δερματίνη). Ακόμα και το αφρολέξ της δεν είχε "πέσει" όσο θα περίμενα στα 5 χρόνια και σε αυτή την τιμή. Δε λέω ότι είναι σούπερ και ιδανική καρέκλα, απλά για μένα (μετά και το στραπάτσο με τα καθίσματα Δρομέας) είναι τίμια.

p.s. Επειδή βλέπω αναφορές για τη Markus, η δική μου έρευνα ανακάλυψε και κάποια ας πούμε αρνητικά, που στην τιμή της τα θεωρώ μη αποδεκτά.  Γενικά καλό θα ήταν να ψαχτείτε σε YouTube, Reddit, κλπ, πριν αποφασίσετε να πάρετε κάθισμα γραφείου, γιατί είναι κρίμα να ξοδέψετε χρήματα σε κάτι που ίσως φανεί κατώτερο των περιστάσεων.

Επεξ/σία από stark
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσοχή με τις αποδείξεις και την εγγύηση. Αν δεν έχετε την απόδειξη δεν μπορούν να την βρουν λόγω "προσωπικών δεδομένων" (λένε αλλά εγώ δεν τους πιστεύω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, liverpoolman said:

Απο Θεσσαλονικη ειμαι, παιζει δλδ. αυριο αν την εχει στο καταστημα ? Πως  θα το μαθω? Δεν ξερω πως  λειτουργει η ΙΚΕΑ

Φιλε αν πας αυριο,ασε ενα μηνυμα να ξερουμε να βρουμε τροπο να παρουμε κ μεις μια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barman_ είπε

Φιλε αν πας αυριο,ασε ενα μηνυμα να ξερουμε να βρουμε τροπο να παρουμε κ μεις μια

ναι θα καλεσω  αυριο και θα ενημερωσω

2 ώρες πριν, lefta_yparxoun είπε

προσοχή με τις αποδείξεις και την εγγύηση. Αν δεν έχετε την απόδειξη δεν μπορούν να την βρουν λόγω "προσωπικών δεδομένων" (λένε αλλά εγώ δεν τους πιστεύω)

αν αγορασεις και εισαι member εστω με τηλεφωνο δεν νομιζω να μην μπορουν να το βρουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα αγοράσει ένα γραφείο κ σε μετακόμιση, μετά από 6-7+ χρόνια είχαν χαθεί μερικές βίδες κ παρελκόμενα, πήγα μια φορά στο ΙΚΕΑ και μού έδωσαν επί τόπου ό,τι είχαν, επειδή το μοντέλο είχε καταργηθεί, και κατόπιν email στα κεντρικά μού έστειλαν από ευρώπη ένα κουτί γεμάτο με βίδες, ψιψιψίνια κ κοκοψόψαρα. κι ό,τι άλλο είχαν, περισσότερα απ' όσα χρειαζόμουν...

...κ μετά ξετρύπωσα κ το κουτί που είχα και τα παλιά...

Κανένα παράπονο από την υποστήριξη από ΙΚΕΑ...την απόδειξη μετά από τόσο καιρό δε θυμάμαι να την είχα, είχα πάει σίγουρα με ένα μέρος της συσκευασίας που έδειχνε ποιο μοντέλο ήταν (κι ότι το είχα στη κατοχή μου δλδ, δεν το πουλούσαν άλλα καταστήματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες απόγευμα είχανε τελειώσει στο κατάστημα κιφησου. Νέα παραλαβή σήμερα μετά τις 10 μου είπαν. Η προσφορά θα τρέχει μέχρι κ τέλος Φλεβάρη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...