Προς το περιεχόμενο

Με σημαντικές αλλαγές και προσθήκες η σειρά Fenix 7 της Garmin


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, manolis940 είπε


Δηλαδή η διαφορά κόστους στο τζαμάκι είναι 400€+ ;

Δεν είναι μόνο το τζαμάκι.. σε κόστος παραγωγής το τζαμί από ζαφείρι σε αυτό το μέγεθος είναι πάνω κάτω 50€ ακριβότερο.. βάλε όμως τιτάνιο, πάνελ για ηλιακή φόρτιση, καλύτερη αδιαβροχοποίηση, καλύτερη μπαταρία, +++ και δικαιολογούνται τα 400€+

 

Βέβαια για να τα λέμε και όλα το μέσο garmin μένει αχρησιμοποίητο και μετράει μόνο βήματα και παλμούς, όπως ακριβώς το μέσο Range Rover κάνει off-road μόνο όταν καβαλάει κανένα πεζοδρόμιο στη Γλυφάδα.. 

Αλλά είναι και θέμα γούστου στο τέλος.. εγώ πχ το ρολόι το βγάζω απ τον καρπό μου μια φορά στις δυο βδομάδες για να το φορτίσω, θέλω επομένως να μου αρέσει πρώτα εμφανισιακά, άρα είμαι διατεθειμένος να πληρώσω και κάτι παραπάνω λόγω εμφάνισης.. αν μπορούσα πχ θα πήγαινα σε marq driver, χωρίς να είμαι οδηγός αγώνων και χωρίς να ψάχνω να δικαιολογήσω κάθε ευρώ με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά..

Επεξ/σία από xenos.p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2022 στις 11:20 ΜΜ, Express83 είπε

Ειχα το Fenix 6S Sapphire και πριν ενα χρονο ανακαλυψα τα Coros (Αμερικανικα) και τωρα εχω το Vertix. ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ μηχανημα σε βουνο, θαλασσα, τριαθλο, hiit etc και μου βγαζει αυτονομια 40+ ημερες. Κανει οτι και το Fenix αλλα ξεχναω να το φορτισω. Εδω δεν το ξερουν ακόμη (αν και πηρε publicity οταν εγινε sponsor του Κιπτσογκε), εγω το πηρα απο US. 

 Miα αποτα ιδια .Εχω αλλαξει πανω απο 10 garmin και ειπα να κανω αλλαγη.Αυτο που μου εκανε εντυπωση το ποσο καλη ακριβεια εχει το gps στην μετρηση αποστασης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Που το βρήκε το 22 ώρες ο αρθρογράφος ;

Δεν το γνωρίζω. Τα συγκεκριμένα ρολόγια είναι εργαλεία. Αν είχε 22 ώρες ως Smartwatch, δεν θα έβγαζε ούτε 5ώρο μαραθώνιο. Είναι φτιαγμένο για να βγάζει και Ultra,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2022 στις 12:48 ΜΜ, manolis940 είπε

1212165495_.png.028fd2c489955e87552c24619026d18a.png

1724789075_.png.0af10ec546b152bb3bc5e1fe6a865b5b.png

 

Δηλαδή η διαφορά κόστους στο τζαμάκι είναι 400€+ ;

Προφανώς είναι τυπογραφικό λάθος.

Έχει 22 μέρες αυτονομία κι όχι 22 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, karajim80 είπε

Προφανώς είναι τυπογραφικό λάθος.

Έχει 22 μέρες αυτονομία κι όχι 22 ώρες.

Και πάλι σύμφωνα με τον σύνδεσμο που έδωσε ο @unforgiven είναι 28 μέρες. Πολύ τυπογραφικό σε 1 πρόταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το σκέφτομαι αλλά αν φτάσει με κάποια προσφορά στα 400€ είναι υπερβολικά ακριβό αυτή την στιγμή . Για να ψάξω λίγο για αυτό το vertix που λέει ο φίλος 

Επεξ/σία από boutser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...