Προς το περιεχόμενο

Eνδεχομενη αρνηση DOA τηλεορασης Toshiba απο ηλεκτρονικο καταστημα Γερμανος.


umbrella co.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/1/2022 στις 2:59 ΜΜ, kazantzidis είπε

Αν θες, παιρνεις τηλεφωνο την samsung hellas πχ και ρωτας ποσες μερες δινει doa και θα σου απαντησουν....

Πηρα και δεν δινουν DOA .Καμια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωση: H τηλεοραση εφθασε τελικα στις 10-02-2022 στις κεντρικες αποθηκες του Γερμανου στον Αυλωνα και πλεον βρισκεται σε διαδικασια ποιοτικου ελεγχου απο αυτους. Επειτα θα με ενημερωσουν για τα περαιτερω.

33 ημερες και συνεχιζεται ακομη η ταλαιπωρια.

Επεξ/σία από umbrella co.
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη εκει στο Γερμανο μαλλον τους ξαναπηρε ο υπνος οσον αφορα το θεμα της τηλεορασης, φροντισα να τους "ξυπνησω" με 2 ακομη καταγγελιες (συνηγορος καταναλωτη-εκποιζω), οπως επισης και με αρνητικες αξιολογησεις σε skroutz/bestprice (δεν εχουν εγκριθει ακομη ομως).

43 ημερες καθυστερησης χωρις καμια ουσιαστικη απαντηση.

Επεξ/σία από umbrella co.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωση: Μου τηλεφωνησαν σημερα το πρωϊ απο τον Γερμανο για να με ενημερωσουν πως ο ποιοτικος ελεγχος στην τηλεοραση μου ολοκληρωθηκε, και με ρωτησαν εαν επιθυμω αντικατασταση ή επιστροφη χρηματων.

Επελεξα την επιστροφη χρηματων (διοτι δεν προκειται να αγορασω ποτε ξανα το οτιδηποτε απο αυτους), και μου ειπαν πως τα χρηματα θα βρισκονται στο λογαριασμο μου μεσα στις επομενες 10 εργασιμες ημερες. 2 εβδομαδες αναμονη ακομη λοιπον.

Ολα αυτα μετα απο 3 καταγγελιες, 2 αρνητικες αξιολογησεις (skroutz/bestprice) και 48 ημερες αναμονης.

Οπως εχω υποσχεθει, θα ενημερωνω την ενοτητα μεχρι να δω τα χρηματα στο λογαριασμο μου διοτι δεν τους εμπιστευομαι καθολου.  

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα τα χρηματα επεστραφησαν στο ακεραιο απο τον Γερμανο και η οδυσσεια μου εληξε.

Ευχαριστω για μια ακομη φορα ολους οσους με βοηθησαν, διοτι χωρις εσας δεν θα μπορουσα να τα βγαλω περα μαζι τους.

Παρακαλω τον αντιστοιχο moderator να κλειδωσει το θεμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...