Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Physics_Rulez είπε

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το δίκτυο. Ήρθα με φορητότητα από Vodafone, όπου στην ίδια περιοχή είχα 4G+ περίπου 80mbps και τώρα με την cosmote σε 4G+ έχω την εκπληκτική ταχύτητα των 5mbps.

Έχουν βάλει τόσο τραγικό cap?

 

Δεν έχουν βάλει cap...

 

εγώ πιάνω κατ΄ελάχιστο 300 mbps (με 5g) και 15mbps με 4g+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Physics_Rulez είπε

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το δίκτυο. Ήρθα με φορητότητα από Vodafone, όπου στην ίδια περιοχή είχα 4G+ περίπου 80mbps και τώρα με την cosmote σε 4G+ έχω την εκπληκτική ταχύτητα των 5mbps.

Έχουν βάλει τόσο τραγικό cap?

δυστυχως δεν υπαρχει καλη καλη εταιρεια
υπαρχει καλη κακη καλυψη στις περιοχες που κινεισαι
εδω που μενω δαφνη - νεοκοσμο - νεασμυρνη
1η voda
2η wind
3η cosmote
και η κοσμοτε σε 5g δινει 15 και η voda σε 4g δινει 140
απολυτη ψευτια το υποτιθεμενο 5g και 4g+ που υποτιθεται δινει σε μενα η cosmote

φυσικα και δοκιμαζεις πριν πας σε μια εταιρεια οσο αυτο γινεται το σημα της
ηθελα πολυ να βαλω κοσμοτε αλλα τελικα ολα αυτα τα χρονια δεν ειχα βαλει και απλα επιβεβαιωσα το λογο και με τωρινες δοκιμες
στη πευκη μπορει να πεταει, σε μενα σουρνεται

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά.

Κάθε περιοχή έχει διαφορετική κάλυψη. Δοκιμάζεις με ένα καρτοκινητό και επιλέγεις.

Αν ταξιδεύεις απλά επιλέγεις Cosmote. Δεν υπάρχει σύγκριση με καμία άλλη εταιρεία. Είναι χρόνια μπροστά σε κάλυψη και σε ταχύτητες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Τα πράγματα είναι απλά.

Κάθε περιοχή έχει διαφορετική κάλυψη. Δοκιμάζεις με ένα καρτοκινητό και επιλέγεις.

Αν ταξιδεύεις απλά επιλέγεις Cosmote. Δεν υπάρχει σύγκριση με καμία άλλη εταιρεία. Είναι χρόνια μπροστά σε κάλυψη και σε ταχύτητες.

μιλας για ευρωπη; γιατι μονο η βοντα δινει απεριοριστο roaming
ή για ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akaloith είπε

μιλας για ευρωπη; γιατι μονο η βοντα δινει απεριοριστο roaming
ή για ελλαδα;

Για Ελλάδα μιλάω.

Και γενικά αν αλλάζεις περιοχές σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη μέσα στην ημέρα σου η Cosmote είναι μονόδρομος. Στις υπόλοιπες περιπτώσεις, όπως ανέφερα, απλά δοκιμάζεις στο σπίτι και την εργασία σου και διαλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asteroulis είπε

Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΛΗΞΕ ΣΗΜΕΡΑ...

Για δώσε περισσότερες λεπτομέρειες.. Βλέπω ότι το λινκ λειτουργεί ακόμα,σου είπαν ότι δεν ισχύει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Αν ταξιδεύεις απλά επιλέγεις Cosmote. Δεν υπάρχει σύγκριση με καμία άλλη εταιρεία. Είναι χρόνια μπροστά σε κάλυψη και σε ταχύτητες.

Ουτε αυτο ισχυει απολυτα.

Το 3ημερο ημουν ορεινη Αρκαδια, 4 ατομα, 3 voda και 1 cosmote. Σε σημεια που ο cosmote δεν ειχε καθολου σημα, οι 3 voda ειχαμε 1-2 μπαρες, σε σημεια που ο cosmote ειχε 1 μπαρα αλλα δεν δουλευε το ιντερνετ και δεν ανοιγε το google maps και το youtube απο τους 3 με voda, ο ενας ειχε ανοικτο το google maps για πλοηγηση και μας εβγαλε στη μαυρη νυχτα στο δρομο απο τον πατο του Λουσιου στη Δημητσανα και ο αλλος ειχε ανοιχτο ιντερνετ και βλεπαμε streaming του Bucks.

Κανεις εκ των 4 δεν εχει 5g κινητο ή 5G συνδεση μιλαμε για αποκλειστικα 4g στην καλυτερη.

Οποτε ολα ειναι σχετικα.

Ομοιως στην Κρητη υπαρχουν περιοχες που υπαρχουν και οι 3 κεραιες σε κοντινη γειτνειαση και στην περιοχη καλυψης τους η cosmote ζοριζεται ή/και πεφτει η συνδεση, η wind επιβιωνει κατα 50% και η voda ειναι στο 60-70% επιβιωσης σηματος (ειναι δλδ χωρια κ μερη που το σημα παει και ερχεται).

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Sebu είπε

Ουτε αυτο ισχυει απολυτα.

Το 3ημερο ημουν ορεινη Αρκαδια, 4 ατομα, 3 voda και 1 cosmote. Σε σημεια που ο cosmote δεν ειχε καθολου σημα, οι 3 voda ειχαμε 1-2 μπαρες, σε σημεια που ο cosmote ειχε 1 μπαρα αλλα δεν δουλευε το ιντερνετ και δεν ανοιγε το google maps και το youtube απο τους 3 με voda, ο ενας ειχε ανοικτο το google maps για πλοηγηση και μας εβγαλε στη μαυρη νυχτα στο δρομο απο τον πατο του Λουσιου στη Δημητσανα και ο αλλος ειχε ανοιχτο ιντερνετ και βλεπαμε streaming του Bucks.

Κανεις εκ των 4 δεν εχει 5g κινητο ή 5G συνδεση μιλαμε για αποκλειστικα 4g στην καλυτερη.

Οποτε ολα ειναι σχετικα.

Ομοιως στην Κρητη υπαρχουν περιοχες που υπαρχουν και οι 3 κεραιες σε κοντινη γειτνειαση και στην περιοχη καλυψης τους η cosmote ζοριζεται ή/και πεφτει η συνδεση, η wind επιβιωνει κατα 50% και η voda ειναι στο 60-70% επιβιωσης σηματος (ειναι δλδ χωρια κ μερη που το σημα παει και ερχεται).

Η καλύτερη λύση εάν το κινητό σου είναι δικαρτο είναι να έχεις και έναν ακόμα αριθμό μέσα άλλης εταιρίας.. Έτσι κάνω εγώ,έχω και την sim ενός CU μέσα στη συσκευή κλειστό όμως,και μια κάρτα Vodafone σε φωτογραφία στο κινητό και στο συρτάρι του σπιτιού η οποία θα χρειαστεί ούτως ή άλλος να βάλεις μια φορά τον χρόνο για διατήρηση του αριθμού..Αν τυχόν ταξιδέψω σε μια δύσκολη περιοχή ξέρω ότι έχω την ασφάλεια να έχω και μια 2η εταιρία και αν χρειαστεί εκείνη την ώρα να κάνω και μια ανανέωση και να κάνω την δουλειά μου.. Τωρα αν δεν πιάνουν οι 2 εταιρίες και πιάνει η 3η,ε δεν αξίζει να παίξω ούτε Τζόκερ.Αλλα τουλάχιστον όπου πήγα με την Cosmote δεν έμεινα ποτέ ξεκρεμαστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έληξε η προσφορά...Σε καταστημα σήμερα μου είπαν ότι τελείωσε,νόμισα ότι ίσχυε το λινκ αλλά βάζοντας έναν αριθμό να με καλέσουν λέει υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη..Για δοκιμή το έκανα παρολαυτα.Αρα συνεχίζει η Vodafone για κάποιες μέρες ακόμα και η Wind.Οποιος άλλος φίλος μπορεί ας επιβεβαιώσει.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, George6633 είπε

Μάλλον έληξε η προσφορά...Σε καταστημα σήμερα μου είπαν ότι τελείωσε,νόμισα ότι ίσχυε το λινκ αλλά βάζοντας έναν αριθμό να με καλέσουν λέει υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη..Για δοκιμή το έκανα παρολαυτα.Αρα συνεχίζει η Vodafone για κάποιες μέρες ακόμα και η Wind.Οποιος άλλος φίλος μπορεί ας επιβεβαιώσει.. 

Στο link πάντως εγω μόλις έβαλα τον αριθμο μου και λεει: "Ευχαριστούμε!
Σύντομα ένας εκπρόσωπος θα επικοινωνήσει μαζί σου για να επιλέξεις αυτό που ταιριάζει στις ανάγκες σου."

Αρα τι γινεται τελικα? εληξε η όχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, George6633 είπε

Η καλύτερη λύση εάν το κινητό σου είναι δικαρτο είναι να έχεις και έναν ακόμα αριθμό μέσα άλλης εταιρίας.. Έτσι κάνω εγώ,έχω και την sim ενός CU μέσα στη συσκευή κλειστό όμως,και μια κάρτα Vodafone σε φωτογραφία στο κινητό και στο συρτάρι του σπιτιού η οποία θα χρειαστεί ούτως ή άλλος να βάλεις μια φορά τον χρόνο για διατήρηση του αριθμού..Αν τυχόν ταξιδέψω σε μια δύσκολη περιοχή ξέρω ότι έχω την ασφάλεια να έχω και μια 2η εταιρία και αν χρειαστεί εκείνη την ώρα να κάνω και μια ανανέωση και να κάνω την δουλειά μου.. Τωρα αν δεν πιάνουν οι 2 εταιρίες και πιάνει η 3η,ε δεν αξίζει να παίξω ούτε Τζόκερ.Αλλα τουλάχιστον όπου πήγα με την Cosmote δεν έμεινα ποτέ ξεκρεμαστος

Φίλε μου αν και offtopic,μήπως σου είναι εύκολο έστω και σε pm να μας αναφέρεις πως γίνεται σε δίκαρτο κινητο προφανώς να έχεις τοποθετημένη και τη δεύτερη sim ,αλλά να την έχεις κλειστή τη δεύτερη sim ?

Ρωτάω γιατί αυτό που βλέπω ότι γίνεται είναι αν έχεις τοποθετήσει δυο sim στο δίκαρτο κινητό,με το που το ανοίγεις σου ζητάει το PIN για την κάρτα που έχεις τοποθετήσει στην θήκη SIM1 και  στη συνέχεια αμέσως μόλις το πληκτρολογήσεις, σου ζητάει στο καπάκι και το PIN για την κάρτα που έχεις τοποθετήσει στην θήκη SIM2 του κινητού σου.

Πώς γίνεται να την αφήσεις κλειστή την δεύτερη SIM ενώ την έχεις τοποθετημένη στο κινητό?

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ultrahd είπε

Φίλε μου αν και offtopic,μήπως σου είναι εύκολο έστω και σε pm να μας αναφέρεις πως γίνεται σε δίκαρτο κινητο προφανώς να έχεις τοποθετημένη και τη δεύτερη sim ,αλλά να την έχεις κλειστή τη δεύτερη sim ?

Ρωτάω γιατί αυτό που βλέπω ότι γίνεται είναι αν έχεις τοποθετήσει δυο sim στο δίκαρτο κινητό,με το που το ανοίγεις σου ζητάει το PIN για την κάρτα που έχεις τοποθετήσει στην θήκη SIM1 και  στη συνέχεια αμέσως μόλις το πληκτρολογήσεις, σου ζητάει στο καπάκι και το PIN για την κάρτα που έχεις τοποθετήσει στην θήκη SIM2 του κινητού σου.

Πώς γίνεται να την αφήσεις κλειστή την δεύτερη SIM ενώ την έχεις τοποθετημένη στο κινητό?

Εγώ έχω ένα κινητό Xiaomi,ακριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα όπως ακριβώς το λες..Μετα πάω στις ρυθμίσεις,κάρτες sim & κινητά δίκτυα και κλείνω όποια από τις 2 θέλω..Δεν γίνεται αυτό σε όλα τα δικαρτα;;; 

 

@alienbassαν σε καλέσουν πες μας τι θα σου πούνε,θα δοκιμάσω ξανά ίσως εκείνη τη στιγμή δεν έπιανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρίσκομαι εντός ΕΕ και ενεργοποιήθηκε το Unlimited πακέτο της Cosmote εχθές. Κάλεσα την εξυπηρέτηση γιατί τα data δεν ήταν ενεργοποιημένα για roaming για κάποιο λόγο, μόνο οι κλήσεις ήταν. Σε δύο λεπτά μου τα είχαν ενεργοποιήσει και με ενημέρωσαν πως για roaming έχω 55GB και απεριόριστες κλήσεις συν τα μηνύματα που δικαιούμαι. Απλά το αναφέρω, κάποιος έγραψε πως η Vodafone έχει unlimited data στο αντίστοιχο πρόγραμμα για ΕΕ. Εν τω μεταξύ είχα μαζί μου το Giga on the spot με ενεργοποιημένο το πρόγραμμα των 200GB και μου έδωσαν μόνο 11GB για roaming. Το ήξερα πως είναι τόσο για το πρόγραμμα των 40GB, ήλπιζα να δώσουν κάτι παραπάνω όμως για το πρόγραμμα των 200GB.

Επεξ/σία από georgebit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...