Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αν θες περισσοτερο clarity εννοειται ναι.

Μια χαρά το παίζω και σε performance, αλλά είχα διαβάσει ότι το dynamic ρίχνει τα frames στα 40 από τα 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vlad27 είπε

Τώρα το πήρα κ εγώ και θα το δοκιμάσω στην rx 580 με τον ryzen 2700. Δεν έχω και μεγάλες προσδοκίες αλλά σε medium πιστεύω θα παίζω αξιοπρεπώς.

και το δικο μου συστημα ειναι με rx590 και τον 2700x και το επαιξα απροβληματιστα και σε high settings!!!

Επεξ/σία από domigr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχοντας παίξει το παιχνίδι μόλις μία δύο ώρες παρατηρώ ότι η χρωματική του παλέτα μοιάζει κάπως "ξεβαμμένη". Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο θέμα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Fever είπε

Καλησπέρα,

Έχοντας παίξει το παιχνίδι μόλις μία δύο ώρες παρατηρώ ότι η χρωματική του παλέτα μοιάζει κάπως "ξεβαμμένη". Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο θέμα; 

Έτσι είναι το παιχνίδι και η παλέτα που έχουν επιλέξει,πολύ φλατ ειδικά σε Hdr.Δε μπορείς να κάνεις κάτι πέρα από το να γράψεις αυτό περίφημο creators intent και να το βελτιώσεις από ρυθμίσεις της τβ,μόνιτορ κτλ.

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Έτσι είναι το παιχνίδι και η παλέτα που έχουν επιλέξει,πολύ φλατ ειδικά σε Hdr.Δε μπορείς να κάνεις κάτι πέρα από το να γράψεις αυτό περίφημο creators intent και να το βελτιώσεις από ρυθμίσεις της τβ,μόνιτορ κτλ.

Βαζεις reshade σε 5 λεπτα και το φερνεις στα μετρα σου κυριολεκτικα. Βαζεις οσο χρωμα θες αντιθεση clarity τα παντα. Ολα γινονται στον υπολογιστη παντα σε κονσολες οχι. 

Λιγο vibrance λιγο curves και κανεις παπαδες σε οτι παιχνιδι θελεις να το φερεις στα μετρα σου σε χρωμα και στα παντα.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Βαζεις reshade σε 5 λεπτα και το φερνεις στα μετρα σου κυριολεκτικα. Βαζεις οσο χρωμα θες αντιθεση clarity τα παντα. Ολα γινονται στον υπολογιστη παντα σε κονσολες οχι. 

Λιγο vibrance λιγο curves και κανεις παπαδες σε οτι παιχνιδι θελεις να το φερεις στα μετρα σου σε χρωμα και στα παντα.

Καθότι άσχετος, υπάρχει κάποιος οδηγός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fever είπε

Καθότι άσχετος, υπάρχει κάποιος οδηγός;

Τσεκαρε εδω

 

Και εδω για να το κατεβασεις

http://static.reshade.me/

 

Ειναι πολυ ευκολο στη χρηση και αν το μαθεις θα το βαζεις σε καθε παιχνιδι. Οτι χρειαστεις στειλε μου πμ να σε βοηθησω γιατι ειμαστε off topic εδω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικά ωραία mods για όποιον ενδιαφέρετε: 

Εχω δοκιμάσει τα περισσότερα εκτός απο τα companion mods.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fever είπε

Καλησπέρα,

Έχοντας παίξει το παιχνίδι μόλις μία δύο ώρες παρατηρώ ότι η χρωματική του παλέτα μοιάζει κάπως "ξεβαμμένη". Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο θέμα; 

 

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Βαζεις reshade σε 5 λεπτα και το φερνεις στα μετρα σου κυριολεκτικα. Βαζεις οσο χρωμα θες αντιθεση clarity τα παντα. Ολα γινονται στον υπολογιστη παντα σε κονσολες οχι. 

Λιγο vibrance λιγο curves και κανεις παπαδες σε οτι παιχνιδι θελεις να το φερεις στα μετρα σου σε χρωμα και στα παντα.

υπάρχει και πιο απλός τρόπος άμα έχεις nvidia... όταν μπεις μέσα στο παιχνίδι πατα alt+F3 και αλλάζεις ότι θες σε πραγματικό χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Tambas91 said:

υπάρχει και πιο απλός τρόπος άμα έχεις nvidia και το GeForce Experience... όταν μπεις μέσα στο παιχνίδι πατα alt+F3 και αλλάζεις ότι θες σε πραγματικό χρόνο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα μια ματια στο instant gaming για πιο "φθηνό" κλειδί για steam, και συγκεκριμένα για την deluxe έκδοση που με ενδιαφέρει. Στο steam κάνει 70 ευρώ. Στο παρακάτω site βλέπω όταν πας στο τελικό βήμα για payment βλέπω έξτρα χρεώσεις που δε τις δείχνουν στην αρχή όπως +VAT (24%) η αν επιλέξεις να πληρώσεις με paysafe +4.72 ευρώ. Προσθέτωντας όλα μαζί πάει 70ευρω. Μας κοροϊδεύουν; Καλύτερα απ' το ίδιο το steam τότε που είναι κ πιο safe.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

IMG_20230309_202809.jpg.379c41d11f1b1cc68dad0c90a5bc7508.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Έριξα μια ματια στο instant gaming για πιο "φθηνό" κλειδί για steam, και συγκεκριμένα για την deluxe έκδοση που με ενδιαφέρει. Στο steam κάνει 70 ευρώ. Στο παρακάτω site βλέπω όταν πας στο τελικό βήμα για payment βλέπω έξτρα χρεώσεις που δε τις δείχνουν στην αρχή όπως +VAT (24%) η αν επιλέξεις να πληρώσεις με paysafe +4.72 ευρώ. Προσθέτωντας όλα μαζί πάει 70ευρω. Μας κοροϊδεύουν; Καλύτερα απ' το ίδιο το steam τότε που είναι κ πιο safe.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

IMG_20230309_202809.jpg.379c41d11f1b1cc68dad0c90a5bc7508.jpg

Δεν χρειάζεται να επιλέξεις Greece και προτείνω να διαλέξεις Paypal.. Επίσης, από δω

https://www.cdkeys.com/pc/hogwarts-legacy-deluxe-edition-pc-steam-eu-na

Στην ίδια τιμή και χωρίς έξτρα χρέωση με PayPal (από CDKEYS πήρα την απλή όμως έκδοση, δεν μου χρειάζεται η Deluxe)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Προσθέτωντας όλα μαζί πάει 70ευρω. Μας κοροϊδεύουν; Καλύτερα απ' το ίδιο το steam τότε που είναι κ πιο safe.

Καλά, αυτά τα sites έχουν έτσι περασμένο το vat για το τυπικό του πράγματος. Αν θες μπορείς να κάνεις επιλογή χώρας όπου το vat είναι 0% και θα στο περάσει. Π.χ. ορισμένες πολιτείες της Αμερικής έχουν ακόμα μηδενικό φόρο για ηλεκτρονικές αγορές αν δεν κάνω λάθος. Δεν θα σε κυνηγήσει κανείς...

Πάντως γενικά αντί για grey market προτιμώ official resellers π.χ. green man gaming όπου ξέρεις ότι θα πάρεις κλειδί που 100 % δουλεύει και δεν θα γίνει ποτέ revoke. Εκεί είχα βρει το Deluxe 57 € preorder. Η διαφορά από το grey market που κάνεις Link νομίζω ότι είναι αρκετά μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jimtriol είπε

Έτσι είναι το παιχνίδι και η παλέτα που έχουν επιλέξει,πολύ φλατ ειδικά σε Hdr.Δε μπορείς να κάνεις κάτι πέρα από το να γράψεις αυτό περίφημο creators intent και να το βελτιώσεις από ρυθμίσεις της τβ,μόνιτορ κτλ.

Μουντό/σκοτεινό θα το χαρακτήριζα εγώ που ταιριάζει με την περίοδο κατά την γνώμη μου, αντίθεση πάντως έχει στα spells πχ. μια χαρά για παιχνίδι.

Ελάχιστα παιχνίδια έχουν πολύ καλό HDR έτσι κι αλλιώς.

1 ώρα πριν, Ronnie1985 είπε

Έριξα μια ματια στο instant gaming για πιο "φθηνό" κλειδί για steam, και συγκεκριμένα για την deluxe έκδοση που με ενδιαφέρει. Στο steam κάνει 70 ευρώ. Στο παρακάτω site βλέπω όταν πας στο τελικό βήμα για payment βλέπω έξτρα χρεώσεις που δε τις δείχνουν στην αρχή όπως +VAT (24%) η αν επιλέξεις να πληρώσεις με paysafe +4.72 ευρώ. Προσθέτωντας όλα μαζί πάει 70ευρω. Μας κοροϊδεύουν; Καλύτερα απ' το ίδιο το steam τότε που είναι κ πιο safe.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

IMG_20230309_202809.jpg.379c41d11f1b1cc68dad0c90a5bc7508.jpg

Εγώ 45 είχα πάρει την απλή συνολικά απλά δεν θυμάμαι το σάιτ, μπορώ να δω αν θες. Δεν αξίζει κατά την γνώμη μου η deluxe τώρα αφού χάνεις τις 2 μέρες νωρίτερα που είχε σαν βασικό selling point, αλλά to each their own που λένε και οι Άγγλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...