Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Jts είπε

Μουντό/σκοτεινό θα το χαρακτήριζα εγώ που ταιριάζει με την περίοδο κατά την γνώμη μου, αντίθεση πάντως έχει στα spells πχ. μια χαρά για παιχνίδι.

Ελάχιστα παιχνίδια έχουν πολύ καλό HDR έτσι κι αλλιώς.

Εγώ 45 είχα πάρει την απλή συνολικά απλά δεν θυμάμαι το σάιτ, μπορώ να δω αν θες. Δεν αξίζει κατά την γνώμη μου η deluxe τώρα αφού χάνεις τις 2 μέρες νωρίτερα που είχε σαν βασικό selling point, αλλά to each their own που λένε και οι Άγγλοι.

72ωρες νωρίτερα ήταν. Αλλά εκτός αυτού

The Hogwarts Legacy Digital Deluxe Edition Includes:

-Thestral Mount

-Dark Arts Battle Arena

-Dark Arts Cosmetic Set

-Dark Arts Garrison Hat

 

Αξίζουν η όχι τα 10 παραπάνω ευρώ; Αν κατάλαβα σωστά απευθύνονται στο κοινό που έχουν σκοπό να γίνουν evil wizard?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

72ωρες νωρίτερα ήταν. Αλλά εκτός αυτού

The Hogwarts Legacy Digital Deluxe Edition Includes:

-Thestral Mount

-Dark Arts Battle Arena

-Dark Arts Cosmetic Set

-Dark Arts Garrison Hat

 

Αξίζουν η όχι τα 10 παραπάνω ευρώ; Αν κατάλαβα σωστά απευθύνονται στο κοινό που έχουν σκοπό να γίνουν evil wizard?

Στα ίσα, δεν αξίζουν ούτε για πλάκα . Τι να το κάνεις το thestral mount? Και η battle arena... Εχμ... δέκα γιουρος;; Δεν νομίζω 😜

44 για την απλή και όλα τζετ :)

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

72ωρες νωρίτερα ήταν. Αλλά εκτός αυτού

The Hogwarts Legacy Digital Deluxe Edition Includes:

-Thestral Mount

-Dark Arts Battle Arena

-Dark Arts Cosmetic Set

-Dark Arts Garrison Hat

 

Αξίζουν η όχι τα 10 παραπάνω ευρώ; Αν κατάλαβα σωστά απευθύνονται στο κοινό που έχουν σκοπό να γίνουν evil wizard?

Σωστά, για μένα τα cosmetics σίγουρα όχι, με το dark arts battle arena δεν ασχολήθηκα να ψάξω YouTube ναπω την αλήθεια.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark arts battle arena είναι αρένα που πολεμάς εναντίον waves αντιπάλων + σε αφήνει όσο είσαι εκει μέσα να χρησιμοποιήσεις όλες τις unforgivables (AK κλπ) παρότι δεν τις έχεις μάθει. Κανονικά αυτά τα spells στα δίνει το παιχνίδι πολύ αργότερα.

Όλα τα άλλα είναι skins.

Ως κάποιος που πήρε την deluxe (κυρίως για το early access) θα σου έλεγα τώρα να πάρεις την απλή edition.

Επίσης δεν υπάρχει path να γίνεις light/dark wizard αν αυτό εννοείς. Μπορείς να διαλέξεις να μην μάθεις τις Unforgivables αν θες, και μερικά quests έχουν λίγο διαφορετικό διάλογο ανάλογα αν επιλέξεις "good/evil choice" αλλά δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό αντίκτυπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Engimek είπε

Dark arts battle arena είναι αρένα που πολεμάς εναντίον waves αντιπάλων + σε αφήνει όσο είσαι εκει μέσα να χρησιμοποιήσεις όλες τις unforgivables (AK κλπ) παρότι δεν τις έχεις μάθει. Κανονικά αυτά τα spells στα δίνει το παιχνίδι πολύ αργότερα.

Όλα τα άλλα είναι skins.

Ως κάποιος που πήρε την deluxe (κυρίως για το early access) θα σου έλεγα τώρα να πάρεις την απλή edition.

Επίσης δεν υπάρχει path να γίνεις light/dark wizard αν αυτό εννοείς. Μπορείς να διαλέξεις να μην μάθεις τις Unforgivables αν θες, και μερικά quests έχουν λίγο διαφορετικό διάλογο ανάλογα αν επιλέξεις "good/evil choice" αλλά δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό αντίκτυπο.

Νόμιζα απλά πως με την deluxe έκδοση θα είχα κάποια dark spells έξτρα παραπάνω όπως πχ το avada kedavra. Αλλά από ότι καταλαβαίνω τώρα με το ποστ σου, όλα είναι διαθέσιμα και στη standard έκδοση απλά είτε τα ξεκλειδώνει είτε τα παίρνεις πιο μετά. 

Ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω κ εγώ για τη basic version τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχουμε κανένα κέρδος πολεμώντας σε αρένες;

Εχω κάνει 2 διαφορετικές αρένες μέχρι τώρα.

Ας δώσει κάποιος και hints για το τελικό boss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια γνώμη. Έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω το παιχνίδι είτε σε m2 nvme δίσκο ( samsung 970 evo) είτε σε κανονικό ssd (samsung 860 evo)

Ο m2 nvme σαφώς πιο γρήγορος. Θα κερδίσω κάτι σε performance στο παιχνίδι αν το εγκαταστήσω εκεί; Η καμιά διαφορά απολύτως;

Επεξ/σία από Ronnie1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Μια γνώμη. Έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω το παιχνίδι είτε σε m2 nvme δίσκο ( samsung 970 evo) είτε σε κανονικό ssd (samsung 860 evo)

Ο m2 nvme σαφώς πιο γρήγορος. Θα κερδίσω κάτι σε performance στο παιχνίδι αν το εγκαταστήσω εκεί; Η καμιά διαφορά απολύτως;

tldr στην καλύτερη 1-2 δευτερόλεπτα στο loading

Επεξ/σία από thodorteo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Μια γνώμη. Έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω το παιχνίδι είτε σε m2 nvme δίσκο ( samsung 970 evo) είτε σε κανονικό ssd (samsung 860 evo)

Ο m2 nvme σαφώς πιο γρήγορος. Θα κερδίσω κάτι σε performance στο παιχνίδι αν το εγκαταστήσω εκεί; Η καμιά διαφορά απολύτως;

Αν κερδίσεις 1 - 1.5 δευτερόλεπτο όταν κάνει Loading θεωρείται σημαντική διαφορά - κέρδος; FPS θα κερδίσεις 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα πράγματα, πέρασα το nvidia experience, μετά από.... 10 χρόνια 🤣🤣, το θέμα είναι ότι παιχνίδι φαίνεται να παίζει πολύ πολύ καλύτερα πραγματικά το έφτυνα να μη το ματιάσω 🤣🤣

Spoiler

Το 3 trial ήταν έπος, σε όλα του ενώ γενικά οι αποστολές και η βασική ιστορία είναι ότι να νε  αυτό ήταν απόλαυση σε όλα του, από το τρολαρισμα με το φίλτρο και τους διαλόγους, μέχρι το ασπρόμαυρο φίλτρο που χρησιμοποίησαν για το trial 👌

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Mr Aris είπε

Περίεργα πράγματα, πέρασα το nvidia experience, μετά από.... 10 χρόνια 🤣🤣, το θέμα είναι ότι παιχνίδι φαίνεται να παίζει πολύ πολύ καλύτερα πραγματικά το έφτυνα να μη το ματιάσω 🤣🤣

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Το 3 trial ήταν έπος, σε όλα του ενώ γενικά οι αποστολές και η βασική ιστορία είναι ότι να νε  αυτό ήταν απόλαυση σε όλα του, από το τρολαρισμα με το φίλτρο και τους διαλόγους, μέχρι το ασπρόμαυρο φίλτρο που χρησιμοποίησαν για το trial 👌

 

Δε το έχω εγκαταστήσει ποτέ, δε ξέρω καν τι κάνει, βάζω μόνο τους drivers κάθε φορά.

Το δοκίμασες δηλαδή το παιχνίδι πριν το βάλεις το geforce experience , και τώρα σου αύξησε πχ τα fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ronnie1985 είπε

Δε το έχω εγκαταστήσει ποτέ, δε ξέρω καν τι κάνει, βάζω μόνο τους drivers κάθε φορά.

Το δοκίμασες δηλαδή το παιχνίδι πριν το βάλεις το geforce experience , και τώρα σου αύξησε πχ τα fps?

Τι ακριβώς έκανε δε ξέρω στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού πάντως το μόνο που άλλαξε είναι τo Frame cap, το έβαλε unlimited, το παιχνίδι το ξεκίνησα μέσα από το experience, 

Και γω δε το έκανα εγκατάσταση ποτέ 🤣🤣

Είχα πολύ stuttering, σχεδόν εξαφανίστηκε, το περίεργο είναι ότι έκανε 2 φορές επανεκκίνηση για να τελειώσει την εγκατάσταση, η εγκατάσταση μόνο του driver δε ζητάει επανεκκίνηση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το παιχνίδι πολύ χαλαρά περιπλανιέμαι και μαζεύω αντικείμενα, αυτό που δεν μου αρέσει ειναι

αυτο με τα chests που τα ανοίγεις και σου λέει πρέπει να τελειώσεις το quest με τον Merlin  τι π@π@ρι@ είναι;

Έχω βρεί αρκετούς treasure tombs μπαίνω και τρώω άκυρο ''your gear is full'' μπορει να μου εξηγήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, zvarthangalos said:

Έχω βρεί αρκετούς treasure tombs μπαίνω και τρώω άκυρο ''your gear is full'' μπορει να μου εξηγήσει κάποιος;

Έχεις γεμίσει με gear items. Είναι πολύ μικρή η χωρητικόητα στην αρχή και κάνοντας Merlin trials αυξάνεται. Φόρα το καλύτερο gear σε κάθε κατηγορία και πούλα τα υπόλοιπα σε οποιονδήποτε merchant να αδειάσεις χώρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...