Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Geia sas paidia, 8a i8ela na kano mia erotisi mias kai oloi oi guru ton anime kai oxi mono einai edo.

 

Kapote evlepa se ena topiko kanali ena anime (oxi amerikaniko dld) sto opoio vriskomastan se ena meros les kai itan meta apo katastrofi tou planiti kai epanafora tou. Eixe TERASTIOYS neromulous oi opoioi douleuan se ena megalo gragma. To fragma to elegxe enas pappous an den kano la8os me ton opoio milouse o protagonistis.

 

8umamai mia skini se ena polu skoteino dasos opou egine mia maxi me mpoliko aima kai to kurios pragma pou 8umamai einai oti otan kapoios pe8aine pigaine se ena akrotiri sti 8alassa kai ginontan ena kokkino pouli kai efeuge.

 

Kati allo pou 8umamai einai oti o protagonistis (gia kapoion parakseno logo) anoikse ta fragmata (mallon kapoios ton koroidepse) kai plumirise olos o topos kai pe8anan oloi mazi me tin "agapimeni" tou, tin opoia kinigise mexri to akrotiri opou telika auti egine pouli kai efuge.

 

Telos ipirxe kai mia gunaika (me mple malli ti 8umamai) i opoia perimene sto akrotiri gia na tin paroun mazi tous ta poulia alla sunexos perimene, molis eftase ekei o protagonistis pou kinigouse ton gkomena tou na min fugei eide auti ti gynaika kai auti apo ton kaimo tis egine petra.

 

 

POIO EINAI SAS PARAKALO? 8elo para polu na to ksanado, eimoun polu mikros tote. An kapoios ksereis as me steilei mail sto "[email protected]" /please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι το once upon a time,θεικο ανιμε,τοχω σε κασσετα απο μικρος,με την windaria κ τα σχετικα...http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=2606

 

εποχεσ κ αυτεσ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μιας και λέμε εδώ για anime είπα να κάνω το post.Είχα δεί παλιά ένα anime με μια μάγισσα κι έναν ιππότη ο οποίος είχε ένα σπαθί το οποίο είχε κάποια ιδιότητα,ήταν σαν lightsaber ένα πράμα.Ε αυτοί ήταν μαζί και έμπλεκαν σε διάφορες περιπέτειες και έπεφτε ξύλο.Ξέρετε μήπως ποιό λέω ?Αν ξέρετε παρακαλώ πείτε μου γιατί το ψάχνω καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ μιας και με είπατε για το windaria το οποίο κατεβάζω... θυμήθηκα ένα άλλο παιδικό με ένα κοριτσάκι που είχε ένα δαχτυλίδι με τις τέσσερις εποχές. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι κάποιοι θέλανε να του το πάρουνε Ή κατι τέτοιο. Το τοπίο συνήθως ήταν χειμωνιάτικο και προς το τέλος σε μία παγωμένη λίμνη πεύτει το κοριτσάκι (σε κυνιγητό πρέπει να ήτανε) και τις φεύγει το δαχτυλίδι στην παγωμένι λίμνη και λέει το κοριτσάκι

 

"Κύλα κύλα δαχτυλίδι... και πέρνα από τις άνοιξης την πύλη" μετά δεν 8υμάμαι τι άλλο έλεγε για καλοκαίρι και φθινόπωρο και στο τέλος έλεγε "...και φτάσε στον χειμώνα" "και μη... διστάσεις" κάτι τέτοιο.

 

Ε, κάπου εκεί νομίζω πως τελειώνει. Έχω την εντύπωση πως το λέγανε "Τέσσερις εποχές" αλλα με ελληνικό τίτλο δεν βρίσκεις τίποτα ούτε σε google ούτε σε torrent sites. Θέλω αν ξέρετε την αγγλική του ονομασία.

 

Ευχαριστώ ... είστε γαμηστεροί που ξέρετε τόσα πολλά για τα anime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

....κανείς? Το windaria το κατέβασα και το είδα, καταπληκτικό. Επίσης σε αφήνει μαλάκα λίγο με το "ghost ship" και τιν ιστορία της δρυίδη. Μου την έδωσε λίγο επειδή δεν μπορό να πιστέψω ότι βγάζουν τόσο ωραίες ιστορίες.

 

Για το από πάνω που έγραψα κανείς? Το "τέσσεροις εποχές" έχετε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε κάτι φρέσκο, ανάλαφρο, με αρκετό ξύλο, δράση και φαντασία τότε ψάξτε στους γνωστούς θείους από την Αμερική (αν και το Ιαπωνία ταιριάζει καλύτερα) για το "Hero Tales" έχει βγει το πρώτο επεισόδιο και όπου να 'ναι έρχεται και το δεύτερο. Είναι του καλλιτέχνη που μας έφερε και το "Full Metal Alchemist" και ο κόσμος έχει αρκετές προσδοκίες από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oti exw dei, oti vlepw kai oti thelw na dw: http://myanimelist.net/animelist/algalordvk&status=7&order='>http://myanimelist.net/animelist/algalordvk&status=7&order=

 

Ayta pou exw vathmologisei me 9-10 ta proteinw anepifilakta. Eidika to Tengen Toppa Gurren Lagann einai apisteyto.

 

Chekarete kai to kentriko site http://myanimelist.net/ prosferei polles ypireseies sxetika me anime kai manga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...