Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν το εχει κανει αλλα δεν ειναι διολου απιθανο να το δουμε στο μελλον. Το 482 το εχεις διαβασει?

 

Εαν σε αυτο το κεφαλαιο δεν τα σπαει ο Luffy ε τοτε δεν ξερω σε πιο το κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια sos εχω φαει το νετ και δε βρησκω υποτιτλους για το 3ο μερος του neon genesis evangelion(the death of evangelion part2)

mε τη βοηθεια του φιλου ThReSh βρηκα για τα 2 πρωτα,ομως για το τελευταιο τιποτα...

ειναι μεγαλο κολλημα αλλα δε μπορω να δω το τελος,οποιος τους εχει η εχει καποια λλη βοηθεια ας στειλει γιατι απελπιστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
παιδια sos εχω φαει το νετ και δε βρησκω υποτιτλους για το 3ο μερος του neon genesis evangelion(the death of evangelion part2)

mε τη βοηθεια του φιλου ThReSh βρηκα για τα 2 πρωτα,ομως για το τελευταιο τιποτα...

ειναι μεγαλο κολλημα αλλα δε μπορω να δω το τελος,οποιος τους εχει η εχει καποια λλη βοηθεια ας στειλει γιατι απελπιστικα

 

8a prepei na perimeneis na gyrisw spiti (aurio dld) giati auth thn stigmh eimai kapws makrya kai den eimai sto pc mou :P

 

Οχι δεν το εχει κανει αλλα δεν ειναι διολου απιθανο να το δουμε στο μελλον. Το 482 το εχεις διαβασει?

 

Εαν σε αυτο το κεφαλαιο δεν τα σπαει ο Luffy ε τοτε δεν ξερω σε πιο το κανει

 

nai asfalws ka8e vdomada diavazw manga edw kai merika xronia :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο τοτε που διαβασα τα manga του Death Note αποφασισα να μην μπαινω σε αυτην την διαδικασια γιατι μου χαλανε τα anime...

Εξαιρεση το Naruto που μεχρι να φτασουν τα manga θα περασουν 2 χρονια..

Καταραμενα fillers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

egw apo tote pou arxisa na diavazw manga vriskw ta anime poly katwtera...ta manga exoun poly perissoteres plhrofories kai leptomeries enw ta anime ta gemizoun me perittes saltses kai mpourdes mono kai mono gia na mhn ftasei to anime to manga...den xreiazetai na anaferw kan tis meiwmenes/allagmenes skhnes vias/gore ktlp ktlp

(poso mou thn espase to gegonos oti den evalan to Kakashi Gaiden sto Naruto)

 

ase pou h poiothta sxediou (px naruto) den einai sta8erh sta megala anime...epi mia periodo epefte se ka8e episodio...eleos apla...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα οι μαχες σε Naruto, Berserk, Bleach, One piece κτλ ειναι σε αλλη διασταση στα anime...

Βαλε και την φοβερη μουσικη που εχουν συνηθως, ειναι σιγουρα καλυτερες...

Ασε που στο One Piece για παραδειγμα, οι φωνες ειναι απιστευτες...

 

Sukkeeeeeeee.... με Tony Tony Chopper και Luffy να το βροντοφωναζουν ειναι χαλαρα απο τις πιο αστειες σκηνες που εχω δει σε anime...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ti aparadekto to anime Berserk se sxesh me to manga tou...

 

tespa exei kapoia pleonekthmata to anime alla ta meionekthmata tou exoun megalyterh varythta gia mena...to akrivws anti8eto isxyei me ta manga...(koinws ta fillers uperkalyptoun ta pleonekthmata)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti aparadekto to anime Berserk se sxesh me to manga tou...

 

tespa exei kapoia pleonekthmata to anime alla ta meionekthmata tou exoun megalyterh varythta gia mena...to akrivws anti8eto isxyei me ta manga...(koinws ta fillers uperkalyptoun ta pleonekthmata)

 

QFT.Όταν μιλάμε για Berserk αναφερόμαστε μόνο στo manga,το anime λειτουργεί σαν ένα ερέθισμα για να διαβάσεις το manga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε Ergo Proxy...

 

Απο τις καλύτερες σειρές που έχω δει...

 

Ακόμη κι όταν δεν συμβαίνει κάτι (πολύ συχνά δηλαδή) νοιώθεις μια αγωνία που σε κρατάει...

 

Έχει κάτι περίεργο αυτή η σειρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις τελείωσα το monster ήταν καλό (θα ήταν καλύτερο αν ήταν 35 επεισόδια αντί 73 imo). Σίγουρα το περίμενα πολυ καλύτερο με βάση αυτά που είχα διαβάσει.

 

Great teacher onizuka και Claymore αυτό τον καιρό. Το GTO το βρίσκω έτσι και έτσι αλλά ποτέ δεν ήμουν fan της κωμωδίας στο anime οπότε καποιόν που του αρέσει η κωμωδία θα του αρέσει πολυ σίγουρα. To claymore φοβερό.

 

Μετά απο αυτά είμαι ανάμεσα σε Gundam seed , gungrave, Blood+ και Hajime no Ippo. Μαλλόν θα δώ το Hajime no Ippo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφιβάλω. Οποιοδήποτε manga και να διάβαζα όμως δεν θα μου άρεσε καθώς δεν απολαμβάνω την ανάγνωση εικονογραφημένης ιστορίας όσο την κινούμενη εικόνα-ήχο. Αυτό που μου αρέσει πολύ στα anime και γενικά στην ασιάτικη τέχνη είναι η απόδοση συναισθημάτων. Εκεί ο ήχος είδικα (ομιλία και μουσική) παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Οποιαδήποτε προσθήκη , κόψιμο κτλ μεταξύ anime και manga δεν θα αλλάξει για εμένα την κατάσταση αυτή

 

Αποδέχομαι και αναγνωρίζω την σημασία του manga καθώς απο εκεί προέρχεται το anime. Το manga είναι ο τρόπος που ο δημιουργός επιλέγει να εκφραστεί αρχίκα αυτό και μόνο αρκεί, αλλά τα γούστα των ανθρώπων διαφέρουν. Το manga καλώς η κακώς δεν μου ταιριάζει.

 

Για το gto συγκεκριμένα όπως είπα όποιος αρέσκεται στο κωμικό anime είμαι σίγουρος οτι θα το λατρέψει. Το ότι το βλέπω μέχρι τελος εγω που δεν αρέσκομαι στην κωμωδία αρκεί οπότε το sorry δεν χρειαζόταν πουθενά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαστείτε !!!!

Μόλις βγήκε τοοοοοοοοοοοοο....

 

 

 

 

Macross Frontier

Οι μεγάλοι θα θυμούνται το παλιό που το βλέπαμε παιδάκια. Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο και έμεινα υπέρ-ευχαριστημένος, το προτείνω τα μάλα, το μόνο δυσάρεστο είναι ότι το επόμενο επεισόδιο αργεί.

Έβαλα και τα παλιά γιατί τα έχω ξεχάσει πια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...