Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχετε να μου προτεινετε να δω καποιο anime των παρακατω στυλ (μαχες κλπ,αλλα με ενα κεντρικο story-σκοπο) αλλα και αν γινεται να ειναι μετεφρασμενο στα ελληνικα,δηλαδη να το εχει αναλαβει καποιο γκρουπ...

 

Βαζω παρακατω οσα εχω δει και με σειρα προτιμησης!

 

1. One Pece - Hunter X Hunter

2.Full Metal Alchemist Βrotherhood

3.Shingeki No Kyojin (Αttack On Titan)

4.Sword Art Online

5.Nanatsu No Taizai (The Seven Deadly Sins)

6.Death Note (Θα μπορουσε να ναι και πιο ψηλα ,αλλα ειναι τελειως αλλη κατηγορια)

7.Death Parade

8.Overlord

 

Επισης θελω να ρωτησω να μου πει οποιος εχει δει Τoriko και Magi ,αν ειναι στο ιδιο στυλ με τα παραπανω!

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχετε να μου προτεινετε να δω καποιο anime των παρακατω στυλ (μαχες κλπ,αλλα με ενα κεντρικο story-σκοπο) αλλα και αν γινεται να ειναι μετεφρασμενο στα ελληνικα,δηλαδη να το εχει αναλαβει καποιο γκρουπ...

 

Βαζω παρακατω οσα εχω δει και με σειρα προτιμησης!

 

1. One Pece - Hunter X Hunter

2.Full Metal Alchemist Βrotherhood

3.Shingeki No Kyojin (Αttack On Titan)

4.Sword Art Online

5.Nanatsu No Taizai (The Seven Deadly Sins)

6.Death Note (Θα μπορουσε να ναι και πιο ψηλα ,αλλα ειναι τελειως αλλη κατηγορια)

7.Death Parade

8.Overlord

 

Επισης θελω να ρωτησω να μου πει οποιος εχει δει Τoriko και Magi ,αν ειναι στο ιδιο στυλ με τα παραπανω!

 

Ευχαριστω!

Το Magi το εχω δει εγω(το πασχα που μας περασε)και μου αρεσε πολυ αν και δεν το περιμενα και το προτεινω.

 

Προτεινω οπωσδηποτε D.Gray Man,Parasyte,Tokyo Ghoul.

 

Αν σου αρεσουν τα Mmo style προτεινω και το Log Horizon.

 

Επισης ασχετο μεν,αλλα ειναι κριμα να μην μπορω να προτεινω γενικα το Devil May Cry(που αν και θεωρειται το κορυφαιο παιχνιδι του ειδους του)επειδη το anime που βγαλανε για αυτο ηταν στην καλυτερο μετριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nura: Rise of the Yonkai Clan ήταν ΟΚ! Καθώς και τα Fate Zero... 

 

Το death parade (που αναφέρθηκε), αν και ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ concept... το anime με έκανε λίιιγο να βαρεθώ. 

 

 

 

Επίσης, προτείνω το Knights of Sydonia. Είναι space oriented, είναι καλό. Βγήκε λίγο καιρό πριν και ο 2ος κύκλος του anime. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιεστηκα πολυ να δω το sword art online αντε το πρωτο με 2 εμετους την εβγαλα

 

στο ΙΙ στον 3ο εμετο δν αντεξα μετα το gun game online, οπου βλεπω romance κοριτσοκατασταση σε anime με πιανει αηδια δεν ξερω

 

και ειχε καλο story κριμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Log Horizon ειδα ενα - δυο επεισοδια αλλα δε μου αρεσε,πολυ αργη πλοκη!

Οντως το Sword Art Online ηταν πολυ βαρετο μετα την 1η σεζον!Αλλα ηταν παρα πολυ καλη στο 1ο κοσμο στο Aincrad ,τα εβλεπα το ενα μετα το αλλο, και εως το τελος το Gun Gale οπως λες!Mετα το μαμησαν και με ενοχλησε ιδιαιτερα το γεγονος που ολες οι θηλυκες πρωταγωνιστριες,ακομα και ξαδερφια, γουσταρουν τον πρωταγωνιστη!Εχει καταντησει αηδια!

 

Αυτο βεβαια που μου εκανε πολυ εντυπωση σαν anime και κολλησα απο την αρχη μεχρι το τελος.... και δεν το περιμενα ηταν το Hunter X Hunter!Για αυτο ενα παρομοιο στυλ θα μου αρεσε ποιο πολυ απο ολα τα αλλα!Καλο και το One ]Piece αλλα με τα filler και τις αργες μαχες εχει γινει πολυ βαρετο και προβλεψιμο!Περα απο τα 4 απιστευτα για εμενα arc Enies Lobby,Summit War Saga,Impel Down,Thriller Bark δεν με εχει εντυπωσιασει κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχετε να μου προτεινετε να δω καποιο anime των παρακατω στυλ (μαχες κλπ,αλλα με ενα κεντρικο story-σκοπο) αλλα και αν γινεται να ειναι μετεφρασμενο στα ελληνικα,δηλαδη να το εχει αναλαβει καποιο γκρουπ...

 

Βαζω παρακατω οσα εχω δει και με σειρα προτιμησης!

 

1. One Pece - Hunter X Hunter

2.Full Metal Alchemist Βrotherhood

3.Shingeki No Kyojin (Αttack On Titan)

4.Sword Art Online

5.Nanatsu No Taizai (The Seven Deadly Sins)

6.Death Note (Θα μπορουσε να ναι και πιο ψηλα ,αλλα ειναι τελειως αλλη κατηγορια)

7.Death Parade

8.Overlord

 

Επισης θελω να ρωτησω να μου πει οποιος εχει δει Τoriko και Magi ,αν ειναι στο ιδιο στυλ με τα παραπανω!

 

Ευχαριστω!

 

Από ongoing δες Rokka no Yuusha και Ushio to Tora, για ελληνικούς υποτίτλους δεν ξέρω τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχετε να μου προτεινετε να δω καποιο anime των παρακατω στυλ (μαχες κλπ,αλλα με ενα κεντρικο story-σκοπο) αλλα και αν γινεται να ειναι μετεφρασμενο στα ελληνικα,δηλαδη να το εχει αναλαβει καποιο γκρουπ...

 

Βαζω παρακατω οσα εχω δει και με σειρα προτιμησης!

 

1. One Pece - Hunter X Hunter

2.Full Metal Alchemist Βrotherhood

3.Shingeki No Kyojin (Αttack On Titan)

4.Sword Art Online

5.Nanatsu No Taizai (The Seven Deadly Sins)

6.Death Note (Θα μπορουσε να ναι και πιο ψηλα ,αλλα ειναι τελειως αλλη κατηγορια)

7.Death Parade

8.Overlord

 

Επισης θελω να ρωτησω να μου πει οποιος εχει δει Τoriko και Magi ,αν ειναι στο ιδιο στυλ με τα παραπανω!

 

Ευχαριστω!

Shingeki no bahamut genesis αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...