Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Με την μανία με τις "βάρκες", ξεκίνησα να διαβάζω και το Arpeggio of Blue Steel.

 

Διαφορετικό στυλ τελείως, αν και πάλι είναι WWII jap navy themed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To ΗxH είναι απ' τα καλύτερα άνιμε που υπάρχουν. Σε καμία περίπτωση μην το παρατήσεις, θα κάνεις μεγάλο λάθος  :-D

Το τελευταίο επισόδειο λειτουργεί μια χαρά και σαν τέλος της σειράς. Το μάνγκα του νομίζω συνεχίζει απο εκεί και ίσως κάποτε συνεχιστεί και η σειρά αλλά μην περιμένεις μέχρι τότε.

 

5-6 chapters παρακατω να εχει παει και το manga... τα ειπαμε. ο togashi κανει τον miura να φαινεται workaholic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως παιδια το Hunter X Hunter ειναι απιστευτο,ερωτας!Και το τελος του ειναι μια χαρα ,αδυναμο τελος μεν αλλα ενταξει δεν σε αφηνει σαν cliffhanger να περιμενεις το επομενο!Τελειωνει αφου ο πρωταγωνιστης πραγματοποιει το σκοπο του και εκει αφεινονται καποια ενδοχομενα απο τα λεγομενα των διαλογων οτι επεται συνεχεια μεγαλοπρεπεστατη!Εγω πιστευω οτι σε κανενα 10αρι χρονια αν ειναι θα επανελθει γτ ο mangaka του οπως ειπατε ή βαριεται ή λογω καποιας ασθενειας ή λενε (πρωταπριλιατικο μπορει) οτι ειναι πωρωμενος με τα Dragon Quest και οποτε βγαινει καινουργιο καιγεται :P για αυτο κανει και πολλα hiatus(καλα για Dragon quest και εγω θα εκανα)!

Aλλα ενταξει μην εχουμε και πολλες προσδοκιες απο εναν 50αρη!

Το καλο πραμα αργει να γινει!

Εδω το One piece που εχει καθε βδομαδα καινουργιο επεισοδιο εχει καταντησει αηδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά... αν έχει resurrection of F μόνο νέα σειρά δεν το λές..... πάντως κάτι καταλαβαίνεις αν δεις στο Intro που φαίνεται ο goku και ο vegeta να παλεύουν με κάτι τυπάδες σαν να μοιάζουν από στρατό saiyans.

Στο resurrection of F,οταν φτάνει ο goku,τον στρατο των saiyans τον εχουν ήδη καθαρίσει οι "κομπάρσοι"+gohan + vegeta,και μάλιστα μαζικά.Δεν υπήρχε δηλαδη κανένα αξιολογο 1v1 fight

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λογω και της δουλειας και μεχρι να αρχισουν και απο τον Οκτωβριο και μετα οι πιο γνωστες σειρες/συνεχειες αυτα που παρακολουθω αυτο το διαστημα ειναι

 

Δευτερα

 

Jitsu wa Watashi

Akagami No Shirayuki

To Love Ru Darkness

 

Τριτη

Monster Musume

Overlord

 

Τεταρτη και Πεμπτη η απολυτη βαρεμαρα :P

 

Παρασκευη

Gate 

Ushio To Tora

Prison School

 

Σαββατο

Fairy Tail(ή Fail Tail οπως το λω :P)

Shimoneta

Charlotte

 

Κυριακη

 

Rokka No Yuusha

World Trigger

God Eater

Gangsta

 

Το Dragonball το εχω αφησει για τωρα και μαλλον θα το ξεκινησω απο Σεπτεμβριο :D

 

Ισως ξεκινησω το Kuusen Madoushi  και Gakku Gurashi αν λενε καθολου.

 

Βεβαια αρκετα απο τα παραπανω ειναι ψιλο οτι να ναι αλλα εχε χαρει που ειναι τετοιος ο μηνας και δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες απο πιο γνωστα τυπου Tokyo Ghoul,Attack On Titan κλπ . Οσο για το One Piece διαβαζω μονο το manga και το Anime θα το ξαναξεκινησω απο το Gear 4th και μετα :D

Στα παραπανω λοιπον να προσθεσω και το Gakku Gurashi το οποιο,ειδικα το τελευταιο επεισοδιο,μου αρεσει αρκετα μπορω να πω. Νεο anime που βλεπω,προς τα τελη του βεβαια,ειναι και το Ore Monogatari αν και μετα απο ενα σημειο με ψιλο κουρασε.

 

Απο τις μεγαλυτερες ομως εκπληξεις που δεν το περιμενα στα παραπανω σιγουρα θα βαλω το Charlotte και το Gakku.

Dragonball το αφησα απο το 2ρο επεισοδιο και καποια στιγμη πρεπει να το ξαναδω. Naruto δεν το αναφερω γιατι ειναι προς τα τελη του αν και το βλεπω  :P

 

Να προσθεσω και το One Punch Man που αν και δεν εχω διαβασει το manga,φιλος μου που του αρεσε πολυ μου προτεινε να δω και την σειρα και φενεται καλη απο το πρωτο επεισοδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με το One Punch Man μπορείς να φτάσεις άλλο επίπεδο καψίματος...

 

Συνήθως διαβάζουμε το manga επειδή είναι πιο μπροστά από το anime...

 

To One Punch Man έχει και μια 2η "version" manga που είναι με τρισάθλιο σχέδιο (επειδή το βγάζει αυτός που γράφει το story κι όχι ο κανονικός που σχεδιάζει το main manga), το One Punch Man One, που είναι ακόμα πιο μπροστά σε story από το κανονικό manga :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ξεκινησα να βλεπω τν δευτερη σεζον του Swort Art Online και απογοητευτηκα.

Υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο anime?

log horizon

.hack

overlord

Btoom

Mirai Nikki

Ixion Saga DT

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...