Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Και τα filler να τελειωσουν,ακομα δεν υπαρχει πλανο στον οριζοντα ποτε θα πλησιασει(εστω το manga)το τελευταιο Ark.

Ηδη το εχουν τραβηξει οσο δεν παει μιας και τους εχουν τελειωσει οι ιδεες οσον αφορα τις δυναμεις Devil user και βλεπουμε κυριολεκτικα οτι να ναι.

Θυμαμαι οτι η σειρα αυτη ξεκινησε με τους Devil fruit users να ειναι κατι το σπανιο στον κοσμο,και τωρα φτασαμε να βλεπουμε περισσοτερους devil fruit users απο τους κανονικους ανθρωπους.

Παλιοτερα μαλιστα τονιζαν και το γιατι αρκετοι δεν τα ηθελαν τα φρουτα.Γιατι σαν πειρατες που στην ουσια ειναι συνεχεια μεσα στην θαλασσα,δεν θα μπορουν να κολυμπανε.

Τωρα πια το One Piece πιο πολυ φερνει σε DragonBall,παρα σε original One Piece.

Για να μην σχολιασω για το Haki(will power)....

Δες στη 12η θέση ποιος είναι... Κάτω μόνο από ποια ονόματα.....

 

Τα μάτια μας έχουν να βγάλουν αίμα για καμιά 15ετία ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το κλισέ συνονθύλευμα 
The Promised Neverland πως έχει 8.74. Τι ανωμαλία είναι αυτή. Το είχα αφήσει και backlog και περίμενα πως και πως να το δω. Τελείωσε και ακόμα περιμένω... Ευτυχώς έχω και την τρίτη σεζόν  Haikyuu  να στάνιαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, costacurta είπε

Αυτό το κλισέ συνονθύλευμα 
The Promised Neverland πως έχει 8.74. Τι ανωμαλία είναι αυτή. Το είχα αφήσει και backlog και περίμενα πως και πως να το δω. Τελείωσε και ακόμα περιμένω... Ευτυχώς έχω και την τρίτη σεζόν  Haikyuu  να στάνιαρω

Καλά τραγικοί οι άνθρωποι.... μέχρι το 5' το είδα, δεν ξέρω τι είναι όλο αυτό το concept και ποια η υπόθεση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σας κ πάλι. Επανέρχομαι μετά απο καιρό. είχα ρωτήσει παλιότερα σαν εντελώς άσχετος με anime τί μου προτείνατε για να ξεκινήσω. ο χρόνος μου βέβαια δεν μου επέτρεψε να σχοληθώ με πολλά. τελείωσα death note και τώρα προχοράω attack on titan. και τα 2 τέλεια! τί αλλο μου προτείνετε? έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση αλλά ρε παιδιά η φάση είναι χαοτική...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, spiritclay said:

γειά σας κ πάλι. Επανέρχομαι μετά απο καιρό. είχα ρωτήσει παλιότερα σαν εντελώς άσχετος με anime τί μου προτείνατε για να ξεκινήσω. ο χρόνος μου βέβαια δεν μου επέτρεψε να σχοληθώ με πολλά. τελείωσα death note και τώρα προχοράω attack on titan. και τα 2 τέλεια! τί αλλο μου προτείνετε? έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση αλλά ρε παιδιά η φάση είναι χαοτική...!

Full Metal Alchemist: Brotherhood.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, spiritclay είπε

γειά σας κ πάλι. Επανέρχομαι μετά απο καιρό. είχα ρωτήσει παλιότερα σαν εντελώς άσχετος με anime τί μου προτείνατε για να ξεκινήσω. ο χρόνος μου βέβαια δεν μου επέτρεψε να σχοληθώ με πολλά. τελείωσα death note και τώρα προχοράω attack on titan. και τα 2 τέλεια! τί αλλο μου προτείνετε? έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση αλλά ρε παιδιά η φάση είναι χαοτική...!

τι ειδος θελεις να δεις για να σε προτεινουμε. FMA Brotherhood ειναι must, και μετα αναλογα το ειδος εχει πολυ πραμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Δεν εχω θέμα. Γενικά κ απο σειρές βλέπω τα πάντα. Μου είπαν προσφατα για berserk. Αξίζει;

Αν δεν εχεις θεμα θα σου ελεγα τα must χωρις σειρα προτεραιοτητας ειναι  Cowboy Bebop, Neon Genesis Evangelion, Berserk, Hunter X Hunter, Code Geass, Tengen Toppa Gurren Lagann. Αυτα ολα ειναι σε ολες τις λιστες για anime "beginners" σε reddit κ τα λοιπα. Απλα ρωτησα για ειδος για να μην ποσταρω τις ιδιες λιστες.

Αν σου αρεσει το Isekai που ειναι πολυ της μοδας τελευταια δες σιγουρα Konosuba, Overlord, The rising of Shield hero, Recovery of an MMO junky, RE:Zero

Btooom! αν θες κατι σε battle royalle survival που ειναι κ αυτο της μοδας, καλο, μικρο και με με τρομερη μουσικη

και δες σιγουρα Made in Abyss

 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spiritclay είπε

Γενικά παίζουν ελληνικοί υπότιτλοι για τέτοια φάση ή είναι δύσκολο να βρεθούν; 

Υπαρχουν καποια παιδια που κανουν καλη προσπαθεια αλλα φυσικα δεν εχει τα παντα ολα μεσα, κυριως τα πιο εμπορικα. Εχει κ εναν καταλογο να τσεκαρεις απο οngoing κ completed

κανε ενα google search: anime world greek subs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 ώρες πριν, spiritclay είπε

Δεν εχω θέμα. Γενικά κ απο σειρές βλέπω τα πάντα. Μου είπαν προσφατα για berserk. Αξίζει;

Berserk καλύτερα να διαβάσεις το manga, αλλά δεν έχει τελειώσει ακόμα (και ούτε πρόκειται στο σύντομο μέλλον :P ). Τα anime αν και έχουν την φάση τους, δεν λένε το φουλ στόρυ.
Το παλιό anime κόβει βασικά πράγματα του manga και το νέο (βασικά 3 ταινίες και μετά 2 σαιζόν άνιμε), έχει πολύ CGI και ενώ στις ταινίες βλέπεται, στο anime το ίδιο μετά που είναι συνέχεια, είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, spiritclay είπε

γειά σας κ πάλι. Επανέρχομαι μετά απο καιρό. είχα ρωτήσει παλιότερα σαν εντελώς άσχετος με anime τί μου προτείνατε για να ξεκινήσω. ο χρόνος μου βέβαια δεν μου επέτρεψε να σχοληθώ με πολλά. τελείωσα death note και τώρα προχοράω attack on titan. και τα 2 τέλεια! τί αλλο μου προτείνετε? έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση αλλά ρε παιδιά η φάση είναι χαοτική...!

Η λίστα beginners που σου πρότεινε ο najin είναι το the point 100%. Εγώ θα σου έβαζα και 2 sport anime, hajime no Ippo και Slam Dunk

Επεξ/σία από Edel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/6/2019 στις 10:26 ΜΜ, najinblue3 είπε

 

Btooom! αν θες κατι σε battle royalle survival που ειναι κ αυτο της μοδας, καλο, μικρο και με με τρομερη μουσικη

 

Είδα btooom! Πολυ κάλο αλλά γιατί δεν έβγαλαν 2 season εδώ και 7 χρόνια?

Κρίμα και το άφησαν σε πολύ κάλο σημείο και με εναν "αέρα" ότι ερχεται η season 2😞

Επεξ/σία από solidsnake222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Chapter 315 και τέλειωσε το Shokugeki No Soma, αν και θα έχει 3 epilogue chapters στο Giga Jump.

Απογοήτευση το τέλος, αλλά η σειρά το είχε _____ει τελευταία, οπότε δεν έκανε έκπληξη σε κανέναν (μόνο το ότι βγάζει και άλλη μια σαιζόν anime).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, solidsnake222 είπε

Είδα btooom! Πολυ κάλο αλλά γιατί δεν έβγαλαν 2 season εδώ και 7 χρόνια?

Κρίμα και το άφησαν σε πολύ κάλο σημείο και με εναν "αέρα" ότι ερχεται η season 2😞

ειναι απο τα αγαπημενα μου, αν και εφαγε πολυ κραξιμο κλασσικα. Δες και το deadman wonderland αλλο ενα διαμαντακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...