Προς το περιεχόμενο

Προσφορα γνωριμιας Disney+ 12 μήνες στην τιμή των 8 μηνων - 71,50 € [TEΛΟΣ]


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ilias87 είπε

Από οσο γνωρίζω το disney+ δεν επιτρέπει την πρόσβαση από χώρες που δεν έχει ξεκινήσει  η παροχή της υπηρεσίας όπως η Ελλάδα αυτή την στιγμη.

Οπότε αυτή την στιγμή θα χρειαστείς VPN και για να δεις ταινιές από ξένο λογαριασμό.

Αλλά από τις 14 Ιουνίου που ξεκινάει η υπηρεσία στην Ελλάδα, λογικά δεν θα χρειάζεσαι πια VPN για να χρησιμοποιήσεις τον ξένο λογαριασμό.

Ευχαριστω πολυ Ηλία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για οποιον εχει βαλει disney+ ηδη, αν μπω με VPN και ξεκινησω την ταινια και μετα αποσυνδεθω απο το VPN συνεχιζει να παιζει κανονικα με το local internet. Αν εισαι απο browser μπορει αν σε βγαλει error αν κανεις browse ταινιες/σειρες αλλα στην εφαρμογη στην τηλεοραση κανεις κανονικα browse και βλεπεις οτι θες αρκει να μπεις με VPN (και μετα αν θες να το βγαλεις). Το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι εαν παιζει σε 4K η οχι. Το Moon Knight τουλαχιστον φαινεται καλη η αναλυση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nermain είπε

Για οποιον εχει βαλει disney+ ηδη, αν μπω με VPN και ξεκινησω την ταινια και μετα αποσυνδεθω απο το VPN συνεχιζει να παιζει κανονικα με το local internet. Αν εισαι απο browser μπορει αν σε βγαλει error αν κανεις browse ταινιες/σειρες αλλα στην εφαρμογη στην τηλεοραση κανεις κανονικα browse και βλεπεις οτι θες αρκει να μπεις με VPN (και μετα αν θες να το βγαλεις). Το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι εαν παιζει σε 4K η οχι. Το Moon Knight τουλαχιστον φαινεται καλη η αναλυση.

 

Καλημέρα, έχουμε κάποια άποψη ποια VPN «δουλεύουν», γιατί με FastestVPN δε φαίνεται να ξεγελιέται…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Starback είπε

Καλημέρα, έχουμε κάποια άποψη ποια VPN «δουλεύουν», γιατί με FastestVPN δε φαίνεται να ξεγελιέται…

Το δωρεάν της windscribe έχω με σύνδεση Αμερική δουλεύει μια χαρά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο ατού του Disney θα είναι και τα παιδικά. Άραγε έχουν και Ελληνικό ήχο και για τους μικρότερους θεατές; Άμα δεν έχει τότε δεν έχει και μεγάλη αξία για γονείς με μικρά παιδιά φαντάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dimperor είπε

εχει δει καποιος με ελληνικο ηχο ή  υποτιτλους;

Καταφέρνοντας με τη βοήθεια του nermain να κάνω εγγραφή μέσω Windscribe και πληρώνοντας ένα μήνα μέσω Curve διαπίστωσα ότι ελληνικούς υπότιτλους δε βρίσκω εύκολα... δεν έχω ψάξει αναλυτικά τον κατάλογο αλλά σε Mandalorian, MoonKnight και κάποια παλιά παιδικά δεν υπήρχαν. Ήχο ελληνικό βρήκα στη παλιά Χιονάτη, το κινούμενο σχέδιο, αλλά όχι κάπου αλλού. 

Επαναλαμβάνω ότι δοκίμασα καμιά 10αριά ταινίες μόνο.

Επίσης επιβεβαιώνω ότι αν αρχίσει να παίζει η ταινία, κλείνεις το VPN και συνεχίζεται η αναπαραγωγή κανονικά. Σε πετάει έξω αν πας σε κεντρικό μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimperor είπε

εχει δει καποιος με ελληνικο ηχο ή  υποτιτλους;

Αν κάνεις ένα τόσο δα κόπο να πας 1-2 σελίδες πίσω θα δεις πως έχει ελληνικά. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω Disney+ εδώ και κανα χρόνο (Ολλανδικό). Όποτε είμαι ελλάδα μπαίνω χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω εφαρμογής xbox ή μέσω android app. Browser δεν έχω δοκιμάσει.

Ελληνικούς υπότιτλους δεν έχω δεί ποτέ... αλλα θα δοκιμάσω απο περιέργεια.
VPN κτλ είναι άχρηστα. Απο τη στιγμή που έχεις ακκαουντ, δουλεύει κανονικά.

edit: Οκ έχει ελληνικούς υπότιτλους πλέον. Δεν ξέρω αν είναι στα πάντα αλλα σε δυο τρία που δοκίμασα είχε.

edit2: Μια χαρά δουλεύει και απο browser. 

Επεξ/σία από klainmaingr
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Έχω Disney+ εδώ και κανα χρόνο (Ολλανδικό). Όποτε είμαι ελλάδα μπαίνω χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω εφαρμογής xbox ή μέσω android app. Browser δεν έχω δοκιμάσει.

Ελληνικούς υπότιτλους δεν έχω δεί ποτέ... αλλα θα δοκιμάσω απο περιέργεια.
VPN κτλ είναι άχρηστα. Απο τη στιγμή που έχεις ακκαουντ, δουλεύει κανονικά.

edit: Οκ έχει ελληνικούς υπότιτλους πλέον. Δεν ξέρω αν είναι στα πάντα αλλα σε δυο τρία που δοκίμασα είχε.

edit2: Μια χαρά δουλεύει και απο browser. 

Φυσικά και θέλει VPN για να μπεις από χώρα που δεν έχει προς το παρών πρόσβαση όπως η Ελλάδα, οπότε το VPN δεν είναι άχρηστο για την ώρα. 

Και εγώ που έχω account αρκετούς μήνες μόνο με VPN μπαίνεις. 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι Θάνο. Το Disney+ έχει το λεγόμενο portability. Τι είναι αυτό; Αν έχεις account από χώρα ΕΕ, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε οποιαδήποτε άλλη χώρα της ΕΕ, χωρίς να χρειάζεται να έχει κάνει launch εκεί και χωρίς να χρειάζεσαι VPN. Εδώ και 2 χρόνια που έχει κάνει launch στην Ευρώπη το χρησιμοποιώ χωρίς VPN (από browser, από app δεν έχω δοκιμάσει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα με σουηδικό account χωρίς vpn δουλεύει.

ξερετε πως μπορουμε να ψαξουμε να μας βφαζει ταινιες-σειρες μονο με ελληνικο ηχο ή υποτιτλους?

Επεξ/σία από lampisd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Φυσικά και θέλει VPN για να μπεις από χώρα που δεν έχει προς το παρών πρόσβαση όπως η Ελλάδα, οπότε το VPN δεν είναι άχρηστο για την ώρα. 

Και εγώ που έχω account αρκετούς μήνες μόνο με VPN μπαίνεις. 

Εμενα το account μου μάλλον ξεχασε το memo παντως γιατι δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτε vpn και αυτή τη στιγμη βλεπω disney+ απο Ελλάδα. Το ιδιο με το netflix, το ιδιο με το amazon prime.

Οχι μόνο αυτό. Το κανω και share με φίλους στην Ελλάδα προφανως χωρις να χρειάζονται κανένα vpn. Ο ΜΟΝΟΣ περιορισμός που εχω δει ειναι οτι δε μπορω να αλλαξω η να ανανεώσω τις ρυθμίσεις πληρωμής οταν μπαινω απο μη υποστηριζομενη χωρα. Τίποτα αλλο.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...