Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση rlink σε renault kadjar


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, kagkouras είπε

και πχ αν εγω τωρα κανω καποια αλλαγη στο developer menu γιατι τοσες μερες που εκανα της αλλαγες και δεν εχω κανει reboot πρεπει να εχασε της επιλογες,οποτε θα πρεπει οποτε χρειαζεται να ειμαι βαλε βγαλε με την μπαταρια ,ειναι πολυ περιεργο αυτο και δεν ειναι η σωστη λυση.

 

Μια φορά θα κάνεις reboot γιατί να είσαι συνέχεια βάλε βγάλε; Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά τι θες να κάνεις.

Επεξ/σία από salpnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, salpnik είπε

Μια φορά θα κάνεις reboot γιατί να είσαι συνέχεια βάλε βγάλε; Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά τι θες να κάνεις.

Το λέω σε περίπτωση που πχ δεν κρατήσει της ρυθμίσεις αυτό, εμένα όμως είναι Gen 1.1 είδα κάπου ότι στο diagrw πας εκτός από την επιλογή που δειχνει στο βίντεο που είχα προσθέσει και στο Gen2 και κάνεις της άλλαγες μήπως δεν μου έχει παίξει για αυτό το λόγο; γιατί εκεί δεν είχα πειράξει κάτι εγώ μόνο εκεί που έλεγε στο βίντεο πείραξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kagkouras είπε

Το λέω σε περίπτωση που πχ δεν κρατήσει της ρυθμίσεις αυτό, εμένα όμως είναι Gen 1.1 είδα κάπου ότι στο diagrw πας εκτός από την επιλογή που δειχνει στο βίντεο που είχα προσθέσει και στο Gen2 και κάνεις της άλλαγες μήπως δεν μου έχει παίξει για αυτό το λόγο; γιατί εκεί δεν είχα πειράξει κάτι εγώ μόνο εκεί που έλεγε στο βίντεο πείραξα. 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ το μόνο που πείραξα είναι στο gen2.

Πες μου σε παρακαλώ σε πια αντιπροσωπεία έκανες την αναβάθμιση;

Εγώ έκανα την αναβάθμιση στην αντιπροσωπεία στο Γέρακα αλλά μετά την αναβάθμιση σταμάτησε να λειτουργεί το hud, θα το ξανά κοιτάξουν τον Απρίλιο λόγο του ότι λείπει ο προγραμματιστής τούς. Είχες κανένα θέμα εσύ με το hud μετά την αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, salpnik είπε

Η αλήθεια είναι ότι εγώ το μόνο που πείραξα είναι στο gen2.

Πες μου σε παρακαλώ σε πια αντιπροσωπεία έκανες την αναβάθμιση;

Εγώ έκανα την αναβάθμιση στην αντιπροσωπεία στο Γέρακα αλλά μετά την αναβάθμιση σταμάτησε να λειτουργεί το hud, θα το ξανά κοιτάξουν τον Απρίλιο λόγο του ότι λείπει ο προγραμματιστής τούς. Είχες κανένα θέμα εσύ με το hud μετά την αναβάθμιση;

Η αντιπροσωπεία είναι η LION στον Κηφισό και μου την πρότεινε η ίδια η renault, θα σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα επικοινωνία με συγκεκριμένο άνθρωπο εκεί και κάποιες πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

Έχω ένα renault megane 4 1.5 dci edc... έκανα τα βήματα για την αναβάθμιση της οθόνης rlink 2 portrait που έχω...Πήρε ωραιότητα την πρώτη αναβάθμιση από 7 σε 8...

Μετά έχασε το χάρτη, ευτυχώς κατάλαβα ότι απλά δεν έβλεπε δορυφόρο στην πυλωτή και έκανα μια βόλτα και έστρωσε...

Δυστυχώς και ενώ έκανα και hard reset, πλέον δεν έχω την κάμερα οπισθοπορείας, δε δουλεύουν τα περιμετρικά ραντάρ εμποδίων, δε δουλεύει η συντόμευση για το κουμπί eco που έχει στην πλαφονιέρα, ούτε το αντίστοιχο κουμπί της υποβοήθησης στάθμευσης...

Δυστυχώς μένω επαρχία...

Ξεκίνησα να το κάνω όλο αυτό γιατί ήθελα να ενεργοποίησω το android auto....

Καμία ιδέα τι κάνουμε;

Μπήκα και develeoper mode...

Έκανα και εκεί τη διαδικασία για το αndroid....αλλά τίποτα...

Επίσης να πω ότι την κάμερα στο test τη βλέπει, όπως και τη βλέπει μέσα στο μενού του αυτοκινήτου το μενού υποβοήθηση στάθμευσης... αλλά κινείται το αμάξι σταματάει....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως κατεστρεψες το R-Link. Τα λεμε απο την αρχη του νηματος, απο εκδοση 2 & 3 για να πας στην 7 πρεπει να γινει στην αντιπροσωπεια γιατι αναβαθμιζεται πρωτα ο Bootloader μεσω του διαγνωστικου Clip της Renault. Πας για 500€ - 800€, νεα μοναδα και προγραμματισμο πανω στο αμαξι…

Επεξ/σία από SaFiS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, freezer_pk said:

Υπάρχει περίπτωση να κάνω downgrade σε 2.2.19.300 που βρίσκω το αρχείο και να στρώσει;

Νομίζω ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο. Ρε συ παντού στο ιντερνετ το έγραφε αυτό, μονο αντιπροσωπεία για αναβάθμιση από v2. 

Κριμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να σας ρωτήσω για το δικό μου Kadjar. toy 2016, το εχω μεταχειρισμένο και κοιταξα στις πληροφοριες του Rlink και λεει ειναι στη version 7.x.x.x , δεν θυμάμαι εαν είναι στην 7.0.24.12x ή στην 7.0.24.16x , οκ αυτο το ξανατσεκάρω. Εικάζω δεν υποστηρίζει Apple CarPlay.

Μπορώ να κάνω κατι σε update ώστε να αποκτήσω Apple Carplay? ή πρέπει να παω σε κάποιον απο διάφορους επαγγελματίες που κάνουν αυτή τη δουλειά με ηχοσυστήματα για να το καταφέρω?

Ευχαριστώ

 

PS: Δοκίμασα και μπήκα με Developer Mode αλλα ειναι HW 1.1 και οχι 2.0 οποτε δεν είναι ένα απλό Reveal με switch σε διακόπτη όπως είδα σε κάποια βίντεο οσον αφορα τη δική μου περίπτωση.

 Μαλλον λογω Hardwareδν μπορω να εχω :-(

Επεξ/σία από iceage2609
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα 

Ενδιαφέρομαι να αναβαθμίσω το rlink2 από έκδοση 7 σε 8 και μετά 9. Η έκδοση που έχω τώρα συγκεκριμένα είναι 7.0.24.166 και το αμάξι μου είναι Renault Espace initial pari 7seats. 

Ποια έκδοση σε 8 και αντίστοιχα σε 9 πρέπει να εγκαταστήσω;

Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα για να τα κατεβάσω;

Αυτά που θα κατεβάσω πρέπει να είναι συγκεκριμένα για espace η όλα τα rlink2 αναβαθμίσεις είναι κοινά;

IMG_20240419_154943.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logokrimenos είπε

Τι το θες μωρε? Λες και θα δεις νομιζεις καμια τρομερη διαφορά? Αμα σου δουλευει ετσι αστο 

Πέρα της full screen που θα αποκτήσω με την έκδοση 8 και 9 έχω ένα θέμα,μετά την αναβάθμιση που μου έκανε η αντιπροσωπεία στο 7 σταμάτησε να λειτουργεί το hub και μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση με το 8 η 9 να δουλέψει αλλιώς πάμε για αντικατάσταση.

2 ώρες πριν, SaFiS είπε

Μεγαλη οθονη εχει, θα δει διαφορα με το Full Screen Android Auto & Apple Carplay (αν το εχει)…

Τα αρχεια ειναι λιγες σελιδες πιο πισω…

Οπότε αν κατάλαβα καλά όλα τα αρχεία αναβάθμισης της rlink2 είναι κοινά και δεν παίζει ρόλο αν είναι talisman,megane η espace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...