Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση rlink σε renault kadjar


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, Jortou said:

Ευχαριστώ για την βοήθεια μήπως ξέρεις και αν μπορούν να αναβαθμιστούν οι χάρτες ;;

Μερικές σελίδες πίσω έχει ανεβάσει τα κατάλληλα αρχεία ο φίλος safis 

 

Βέβαια αν βάλεις android auto, νομίζω δεν θα χρειάζεται να χρησιμοποιείς κάτι άλλο πέρα απο google maps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 5/6/2023 στις 9:28 ΜΜ, logokrimenos είπε

Γραψε μας ποια ακριβως εκδοση εχεις να το δουμε

 

 Έχω την έκδοση 2.2.19.300 επίσης έχει δοκιμάσει κανείς τον οδηγό του βίντεο; 

 

https://youtu.be/tVfdsBubTjo?si=paZlCcpLvGTt3nxa

Screenshot_20230910_132611_Photos.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα kadjar 2016 με Rlink v2.2.11.803. Έχω δει στο forum και ότι αναβαθμίζεται σε v7 για Android Auto  σε αντιπροσωπεία. Έχω δει ότι το αναλαμβάνει (με λίγο αντίσταση ) η Lion στην Θεσσαλονίκη. 1) Ξέρει κάποιος αν το κάνει και κάποια αντιπροσωπεία  στην Αθήνα ;  2) Επίσης αν κάποιος έχει καταφέρει να παίξει και Car Play με αλλαγη USB ή ότι άλλο χρειάζεται θα είναι μεγάλη βοήθεια να πει πως 😉 

 

Επεξ/σία από tonyelit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 16/09/2023 at 11:43, tonyelit said:

Έχω ένα kadjar 2016 με Rlink v2.2.11.803. Έχω δει στο forum και ότι αναβαθμίζεται σε v7 για Android Auto  σε αντιπροσωπεία. Έχω δει ότι το αναλαμβάνει (με λίγο αντίσταση ) η Lion στην Θεσσαλονίκη. 1) Ξέρει κάποιος αν το κάνει και κάποια αντιπροσωπεία  στην Αθήνα ;  2) Επίσης αν κάποιος έχει καταφέρει να παίξει και Car Play με αλλαγη USB ή ότι άλλο χρειάζεται θα είναι μεγάλη βοήθεια να πει πως 😉 

 

Για το 2ο που ρωτάς δεν γνωρίζω, όμως στην Αθήνα θα σου κάνει την αναβάθμιση σε 7 η automotivo στον Γέρακα:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2023 στις 10:21 ΜΜ, Holymage94 είπε

Για το 2ο που ρωτάς δεν γνωρίζω, όμως στην Αθήνα θα σου κάνει την αναβάθμιση σε 7 η automotivo στον Γέρακα:)

Σε ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Ενδιαφέρομαι για αγορά ενός Grand Scenic του 2017 από Γερμανία. Έχει Rlink2 με τη μεγάλη οθόνη στην έκδοση 7.0.24.166. Ξέρετε αν υποστηρίζει CarPlay? Είναι βασικό εργαλείο για τη δουλειά μου για αυτό ρωτάω προ της αγοράς; Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από sidnick10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Λογικά ναι, μιας και από μέσα του 2016 και μετά υπήρχε το απαραίτητο H/W. Aν δεν είναι ενεργό, με Developer Mode το ενεργοποιείς...

Διαβάζοντας τα σχόλια του νήματος αυτό κατάλαβα! Ευχαριστω πολύ! Δεν έχω επιλογή προς στιγμην να το δοκιμάσω από κοντά όποτε η λύση ήταν το διάβασμα και η ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/10/2023 στις 10:16 ΜΜ, SaFiS είπε

Λογικά ναι, μιας και από μέσα του 2016 και μετά υπήρχε το απαραίτητο H/W. Aν δεν είναι ενεργό, με Developer Mode το ενεργοποιείς...

Κατάφερα να συνδέσουμε καλώδιο με iPhone στο υπό αγορά αυτοκίνητο. Δεν ενεργοποιήθηκε το CarPlay αλλά το διάβασε σαν iPod για αναπαραγωγή μουσικής. Φαντάζομαι μέσα από το Developer Mode θα μπορεί να γίνει. Αν υπάρχει κάποιο λινκ για τη διαδικασία θα βοηθούσε! Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Διάβασα όλα τα post αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με ρύθμιση της κάμερας οπισθοπορείας μετά από αναβάθμιση σε 3 σε KADJAR του 2017.

Μετά την αναβάθμιση όλα δουλεύουν κανονικά και το android auto, μόνο που στην κάμερα οπισθοπορείας η κόκκινη γραμμή

 ήρθε επάνω στον προφυλακτήρα. Είδα ένα βίντεο στο οποίο ρυθμίζεται με το DDT4ALL . Προσπάθησα να το κάνω αλλά ενώ έχω σύνδεση με bt δεν μου διαβάζει τίποτα .

Εάν κάποιος έχει ασχοληθεί και θέλει να βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, magiver said:

Καλησπέρα.

Διάβασα όλα τα post αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με ρύθμιση της κάμερας οπισθοπορείας μετά από αναβάθμιση σε 3 σε KADJAR του 2017.

Μετά την αναβάθμιση όλα δουλεύουν κανονικά και το android auto, μόνο που στην κάμερα οπισθοπορείας η κόκκινη γραμμή

 ήρθε επάνω στον προφυλακτήρα. Είδα ένα βίντεο στο οποίο ρυθμίζεται με το DDT4ALL . Προσπάθησα να το κάνω αλλά ενώ έχω σύνδεση με bt δεν μου διαβάζει τίποτα .

Εάν κάποιος έχει ασχοληθεί και θέλει να βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεος. 

 

Χρειάζεσαι το παρακάτω, είναι το μοναδικό που δουλεύει πλέον με το DDT4ALL...

https://www.skroutz.gr/s/20477705/Vgate-Diagnostiko-Aytokinitou-ELM-327-OBD-2-me-WiFi-OBD2.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και καλή Κυριακή! Με τις οδηγίες του θέματος μπήκα σε developer mode και ενεργοποίησα CarPlay! Ευχαριστώ πολύ! Τώρα η επόμενη ερώτηση είναι αν αξίζει η αναβάθμιση σε 8 και 9 καθώς με ενδιαφέρει το Full screen CarPlay…

Υπαρχει περίπτωση να χαθεί η δυνατότητα του CarPlay μετά την αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρητικα θα πρεπει να το ξανακανεις Enable, να χαθει τελειως η δυνατοτητα δεν νομιζω. Στο δικο μου, παρ’ολο που αρχικα ειχα v3.3, ειχε ερθει απο το εργοστασιο με AA & AC οποτε δεν επηρεαστηκαν απο τις αναβαθμισεις…

Επεξ/σία από SaFiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, sidnick10 said:

Καλησπερα και καλή Κυριακή! Με τις οδηγίες του θέματος μπήκα σε developer mode και ενεργοποίησα CarPlay! Ευχαριστώ πολύ! Τώρα η επόμενη ερώτηση είναι αν αξίζει η αναβάθμιση σε 8 και 9 καθώς με ενδιαφέρει το Full screen CarPlay…

Υπαρχει περίπτωση να χαθεί η δυνατότητα του CarPlay μετά την αναβάθμιση;

Εμένα ήθελα ξανά enable και με βασάνισε απίστευτα γτ δεν έμπαινε developer mode με τπτ. Δεν έχω δει καμία διαφορά πάντως απο v7 σε v9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...