Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση rlink σε renault kadjar


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα και από εμένα!
Με τη σειρά μου έχω και γω ένα megane του 17, το οποίο αναβάθμισα σε 2.2.17.803 και απο κει και πέρα το απόλυτο τίποτα. Έχοντας ψάξει πολύ, είχα καταλάβει πως όσοι είμαστε εργοστασιακά στο branch 2, δεν μπορούμε να έχουμε android auto σε full screen (εκτός αν αλλαχθεί το head unit--> 500 ευρώ μινιμουμ).
Διάβασα όλη τη συζήτηση και (φουλ χαρούμενος) κατάλαβα ότι είναι απόλυτα εφικτό εάν:

1) Βρεθεί αντιπροσωπεία να κάνει την αναβάθμιση σε v.7
2) Κάνω μόνος μου μετά τις αναβαθμίσεις με τη σειρά 7-->8-->9
3) Ενεργοποιήσω το android auto από developer mode


Τα έχω καταλάβει όλα σωστά;
Σε κάθε περίπτωση, εάν brickarei η συσκευή μετά πάμε για νέα συσκευή των ~500 ευρώ οπως είδα σε ebay?
Και τέλος, όσοι καταφέρατε και σας έκαναν αναβαθμιση σε 7, τι "δικαιολογία" είπατε για να τους πείσετε να το κάνουν; (διάβασα πως αν πω απλά ότι θέλω αναβάθμιση σε αντιπροσωπεία, δεν θα το κάνουν χωρίς να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη εάν μπαίνω σε τόπικ άλλου χρήστη (είπα να μην κάνω νέο ποστ αφού σχετίζεται άμεσα με αυτό)

337726770_933230097797872_5188241263739143888_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Απ' όσα έχω διαβάσει στα διάφορα φόρα, κατάλαβα ότι όσοι ήταν με v2, γενικά δεν έχουν το Hardware για ενεργοποίηση του Android Auto / Apple Car Play...

Είχα την εντύπωση και εγώ πως είναι θέμα hardware, μετά πίστευα ότι ισχύει μόνο για το apple car play και σήμερα νόμιζα πως ο @logokrimenos ξεκίνησε και αυτός από branch 2 και εφτασε μέχρι και το 9, που (μάλλον) έχει full screen android auto, διορθώστε με αν κάνω λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Holymage94 είπε

Είχα την εντύπωση και εγώ πως είναι θέμα hardware, μετά πίστευα ότι ισχύει μόνο για το apple car play και σήμερα νόμιζα πως ο @logokrimenos ξεκίνησε και αυτός από branch 2 και εφτασε μέχρι και το 9, που (μάλλον) έχει full screen android auto, διορθώστε με αν κάνω λάθος 

Ακριβώς, απο v2 πήγα απο αντιπροσωπεία σε v7 και μετά μόνος μ σε v8 και v9. Το android auto δουλευε απο την εκδοση v7. Κάπου είχα διαβάσει οτι αν το αμάξι έχει τη διπλή θύρα usb ειναι κομπλέ για να δουλέψει

Επίσης αντιπροσωπεία δεν χρειάζεται να πεις κατι για να σου κανει αναβαθμιση. Θα πληρώσεις κανονικά, εγω τοτε ειχα δωσει 50 και τωρα ακουσα πηγε στα 90. Απλα πρεπει να βρεις καποια που να ξερει να το κανει. 

Επεξ/σία από logokrimenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Ακριβώς, απο v2 πήγα απο αντιπροσωπεία σε v7 και μετά μόνος μ σε v8 και v9. Το android auto δουλευε απο την εκδοση v7. Κάπου είχα διαβάσει οτι αν το αμάξι έχει τη διπλή θύρα usb ειναι κομπλέ για να δουλέψει

δουλευει κανονικα τώρα σε full screen το android auto?
Διπλή έχει το δικό μου, θα το δούμε βέβαια και στην πράξη.
Προς το παρόν αναζητώ αντιπροσωπεία στην αθήνα μήπως αναλάβει την δύσκολη αναβάθμιση.
Γενικά πώς σου φάνηκε η όλη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Holymage94 είπε

δουλευει κανονικα τώρα σε full screen το android auto?
Διπλή έχει το δικό μου, θα το δούμε βέβαια και στην πράξη.
Προς το παρόν αναζητώ αντιπροσωπεία στην αθήνα μήπως αναλάβει την δύσκολη αναβάθμιση.
Γενικά πώς σου φάνηκε η όλη διαδικασία;

Ναι full screen παιζει. Θα μπεις στο επισημο site της renault και θα βρεις ποιες αντιπροσωπειες δινει αθηνα και θα παρεις τηλ. ΑΠο v2 σε v7 παιρνει παρα πολλή ώρα, αλλά θα το σενιάρουν. Μετά είναι πολύ απλό να το αλλάξεις σε 8 και 9, τύπου 15 λεπτά κάθε φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Ναι full screen παιζει. Θα μπεις στο επισημο site της renault και θα βρεις ποιες αντιπροσωπειες δινει αθηνα και θα παρεις τηλ. ΑΠο v2 σε v7 παιρνει παρα πολλή ώρα, αλλά θα το σενιάρουν. Μετά είναι πολύ απλό να το αλλάξεις σε 8 και 9, τύπου 15 λεπτά κάθε φορά. 

τέλεια, θα επικοινωνήσω με αντιπροσωπείες και θα επανέλθω, σε υπερευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα renault megane 2016 με rlink 2 version 7 και εχω το εξης θεμα.

Στο καντραν δεν μου αλλαζει τα στυλ. Οποια λειτουργεια και να επιλεξω απο το Multisense δεν μου αλλαζει το στυλ, ενω αλλαζει κανονικα χρωματα οταν αλλαζω τυπο οδηγησης ( Comfort, Neutral, Sport κτλ). Ειναι παντα κολλημενο στο Eco Style.

Ξερει καποιος πως επιλυεται αυτο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα, αλλαζει το χρωμα στο οργανο αλλα μενει το στυλ του ECO στο στροφομεμτρο?? Στα στυλ οδηγησης εχεις κανει επεξεργασια για να διαλεξεις σχεδιο καντραν, χρωματα, κτλ?? Μτχ το αυτοκινητο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά συγνώμη που το ξεθαβω.

Αλλά είμαι κάτοχος ενός Renault Espace που έχει rlink 2 και έχει την έκδοση 2 θα μπορούσα να μάθω,αν υπάρχει κάτι σχετικό ώστε να κάνω και εγώ την αναβάθμιση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kagkouras είπε

Καλησπέρα παιδιά συγνώμη που το ξεθαβω.

Αλλά είμαι κάτοχος ενός Renault Espace που έχει rlink 2 και έχει την έκδοση 2 θα μπορούσα να μάθω,αν υπάρχει κάτι σχετικό ώστε να κάνω και εγώ την αναβάθμιση; 

Διαβασε τις προηγουμενες σελίδες και θα βρεις αυτο που ψάχνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, logokrimenos είπε

Διαβασε τις προηγουμενες σελίδες και θα βρεις αυτο που ψάχνεις. 

Της διάβασα απλά λόγο διαφορετικοί μοντέλου ρωτάω μην υπάρξει κάποιο προβλήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kagkouras είπε

Της διάβασα απλά λόγο διαφορετικοί μοντέλου ρωτάω μην υπάρξει κάποιο προβλήμα

Γραψε μας ποια ακριβως εκδοση εχεις να το δουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...