Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κινητού


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Α οκ δεν τα είχα δει αυτά. Ναι το ανταγωνίζονται το xiaomi αλλά έχουν ελαφρώς κατώτερη οθόνη και είναι μεγαλύτερα από το 12x που το μέγεθος του είναι ιδανικό 

Γιατί έχουν κατώτερη?

Όλα AMOLED έχουν.

Το μέγεθος είναι υποκειμενικό.

1 ώρα πριν, k30taas είπε

Εμένα παιδιά το λειτουργικό του xiaomi μου αρέσει δεν έχω θέμα. Το θέμα μου είναι ποιο είναι το καλύτερο σε κάμερα φώτο - βίντεο από όλα αυτά. Γιατί έχω κοιτάξει ένα σωρό βίντεο με συγκριτικά αλλά άκρη δεν βγάζω. Επίσης το το s21 το περσινό αξίζει 550€ που το δίνει κάποιος; 

Σε κάμερα το Realme GT 2 και το S21 FE είναι ισοδύναμα στην μέρα.

Στην νύχτα είναι καλύτερο το GT 2.

Γιατί να πας στο S21 από την στιγμή που το S21 FE κάνει 450€ καινούργιο?

Επίσης το S21 έχει καλύτερη selfie και η νυχτερινές.

Αλλά και πάλι το S21 FE είναι καλύτερο.

Εκτός και αν τραβάς νυχτερινές και Selfie.

Και 550€ το S21 και με τον Exynos και περσινό?

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, k30taas είπε

Λοιπον παιδια θελω απο ολους μια τελευταια γνωμη για να προχωρησω στην αγορα....... xiaomi 12x   Η   s21 fe?

Πήγαινε σε κατάστημα και δες αν σε βολεύει το s21fe και πιάσε επιτόπου το 12χ και διαλεξε. Εγώ θα πήγαινα σε s21 fe λόγο one ui και ότι θα πάρει 4 χρόνια ακόμα αναβαθμίσεις λογισμικού δηλαδή μέχρι 15 ή 16 και έρχεται με 12. Επίσης το one ui είναι πολύ γρήγορο και smooth και όμορφο πιστεύω θα σου αρέσει περισσότερο από το miui 

Α και η εμφάνιση εξωτερικά του Samsung μου αρέσει περισσότερο. 

Πήγαινε σε κατάστημα κάτσε κανα μισάωρο στο καθένα και σκάλιζε τα να δεις λειτουργίες και λίγο πολύ πως είναι γιατί παίζει τεράστιο ρόλο το λειτουργικό σε ένα κινητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν εχτές πήρα στα χέρια μου το s21 fe 

Το xiaomi 12x είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο αν επέλεγα με κριτήριο την ομορφιά θα πήγαινα στο xiaomi 12x. Μου αρέσει πολύ η κυρτή οθόνη. 

Αλλα προτίμησα Samsung s 21fe πρώτον γιατι το βρήκα σφραγισμένο σε καλύτερη τιμή από το xiaomi και επειδή πιστεύω ότι το Samsung έχει καλύτερη μεταπωλητικη αξία. Δεν κρατάω πάρα πολύ τις συσκευές μου 

 

Δεν ξέρω απο μπαταρία πως τα πάει το xiaomi. Το Samsung δεν έχει και την καλύτερη φήμη 

Αλλά είναι νωρίς ακόμα για να έχω άποψη 

Αν πας ας κατάστημα και τα δεις από κοντά αυτό είναι το καλύτερο 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alan boy είπε

Λοιπόν εχτές πήρα στα χέρια μου το s21 fe 

Το xiaomi 12x είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο αν επέλεγα με κριτήριο την ομορφιά θα πήγαινα στο xiaomi 12x. Μου αρέσει πολύ η κυρτή οθόνη. 

Αλλα προτίμησα Samsung s 21fe πρώτον γιατι το βρήκα σφραγισμένο σε καλύτερη τιμή και επειδή πιστεύω ότι το Samsung έχει καλύτερη μεταπωλητικη αξία. Δεν κρατάω πάρα πολύ τις συσκευές μου 

 

Δεν ξέρω απο μπαταρία πως τα πάει το xiaomi. Το Samsung δεν έχει και την καλύτερη φήμη 

Αλλά είναι νωρίς ακόμα για να έχω άποψη 

Αν πας ας κατάστημα και τα δεις από κοντά αυτό είναι το καλύτερο 

Νταξει από μπαταρία πάνω κάτω όσα έχουν high end cpu είναι στα ίδια επίπεδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, k30taas είπε

Λοιπον παιδια θελω απο ολους μια τελευταια γνωμη για να προχωρησω στην αγορα....... xiaomi 12x   Η   s21 fe?

Απλά φίλε μου τη διαφορά τιμής την υπολόγισες; το xiaomi στην επίσημη τιμή για να έχεις 2 χρόνια εγγύηση είναι στα 700 ευρω 

Ενώ στο s21 fe από μπεστ πραισ και 2 χρόνια εγγύηση έχει 450 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alan boy είπε

Απλά φίλε μου τη διαφορά τιμής την υπολόγισες; το xiaomi στην επίσημη τιμή για να έχεις 2 χρόνια εγγύηση είναι στα 700 ευρω 

Ενώ στο s21 fe από μπεστ πραισ και 2 χρόνια εγγύηση έχει 450 ευρώ 

Στο μπεστ πραισ το xiaomi 12x 256 έχει 495 περίπου... Ενώ το s21 μόνο από αγγελία μπορείς να το βρεις τόσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html

 

Εκτός αν θες το 256

Επίσης xiaomi από σκρουτζ μπεστ πραισ να ξες ότι εγγύηση έχεις μόνο από το κατάστημα 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, k30taas είπε

Λοιπον παιδια θελω απο ολους μια τελευταια γνωμη για να προχωρησω στην αγορα....... xiaomi 12x   Η   s21 fe?

Το Samsung.

Και ότι είπαν οι υπόλοιποι.

16 λεπτά πριν, k30taas είπε

Στο μπεστ πραισ το xiaomi 12x 256 έχει 495 περίπου... Ενώ το s21 μόνο από αγγελία μπορείς να το βρεις τόσο. 

Το S21(όχι το FE) καινούργιο κάνει 542€ από σκρουτζαδικο.

Αλλά όπως είπα και πιο πάνω γιατί να πας σε αυτό από την στιγμή που το FE είναι καλύτερο.

10 λεπτά πριν, alan boy είπε

https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html

 

Εκτός αν θες το 256

Επίσης xiaomi από σκρουτζ μπεστ πραισ να ξες ότι εγγύηση έχεις μόνο από το κατάστημα 

Το απλό λέει όχι το FE.

Αλλά και πάλι καινούργιο κάνει 542€ ,που για εμένα δεν αξίζει παρά μόνο αν πάρει το FE.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για το s21 fe 256gb λέω μόνο, απλώς το xiaomi 12x φαίνεται ποιο όμορφο και ποιο ποιοτικό στην κατασκευή τουλάχιστον... Αλλά εφόσον λέτε ότι το Samsung είναι καλύτερο μάλλον προς τα εκεί θα πάω.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, k30taas είπε

Παιδιά για το s21 fe 256gb λέω μόνο, απλώς το xiaomi 12x φαίνεται ποιο όμορφο και ποιο ποιοτικό στην κατασκευή τουλάχιστον... Αλλά εφόσον λέτε ότι το Samsung είναι καλύτερο μάλλον προς τα εκεί θα πάω.... 

iPhone κοίταξες καθόλου; Πχ το 12 256 είναι στο best price λίγο κάτω από τα 700€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...