Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κινητού


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, chios είπε

Πολύ καλή επιλογή αν και αρκετά ακριβό, από μπαταρία σε σχέση με το s21 πως πάει, και από ταχύτητα;

515 € το πήρα το 8/256 η μπαταρία δεν έχει καμία σχέση με το s21 αυτη ήταν και η μεγαλύτερη αφορμή μπορώ να πω για την αλλαγή άσε που γρήγορη φόρτιση 67w σκοτώνει.... Και ταχύτητα σφαίρα πάει σε όλα δεν βλέπω το παραμικρό κόλλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, k30taas είπε

515 € το πήρα το 8/256 η μπαταρία δεν έχει καμία σχέση με το s21 αυτη ήταν και η μεγαλύτερη αφορμή μπορώ να πω για την αλλαγή άσε που γρήγορη φόρτιση 67w σκοτώνει.... Και ταχύτητα σφαίρα πάει σε όλα δεν βλέπω το παραμικρό κόλλημα. 

δωστου χρονο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια Χαρά φίλε μου καλορίζικο, από την σειρά 12 για μένα είναι το καλύτερο κινητο που έβγαλε για φέτος η xiaomi με τον σωστό επεξεργαστή και όχι τον άθλιο 8 Gen 1, τα αλλα μοντέλα 12 και pro σε μπαταρία είναι ερείπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k30taas είπε

515 € το πήρα το 8/256 η μπαταρία δεν έχει καμία σχέση με το s21 αυτη ήταν και η μεγαλύτερη αφορμή μπορώ να πω για την αλλαγή άσε που γρήγορη φόρτιση 67w σκοτώνει.... Και ταχύτητα σφαίρα πάει σε όλα δεν βλέπω το παραμικρό κόλλημα. 

Καινούργιο το πήρες; από που; είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο. 

Να το χαρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alan boy είπε

Καινούργιο το πήρες; από που; είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο. 

Να το χαρεις 

Καινούργιο από Best price 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, μιας και προερχομαι και εγω απο Oneplus8 , θα ηθελα βοηθεια για την επιλογη του αντικαταστατη του.

Απολυτο ταβανι για μενα τα 400ε , και ξεκαθαριζω οτι δεν με νοιαζει να παρω κατι τρομερα καλυτερο (που ισως δε γινεται κιολας σε αυτα τα χρηματα), αλλα ας θεωρησουμε οτι το Opo8 διαλυθηκε και αναγκαζομαι να βγω στην αγορα για καινουριο ενω δε θα το εκανα υπο κανονικες συνθηκες και θα εμενα κανα χρονο ακομα μαζι του.

Με αφορμη λοιπον τη νεα αγορα, θα ηθελα να παρω κατι ισαξιο-καλυτερο και αν εβαζα 2 τομεις που μπορει να με ενδιεφερε βελτιωση, αυτοι θα ηταν η καμερα και η υπαρξη wireless charging.

Να πω οτι εχω μια ροπη προς stock android και δε μου αρεσουν τα εντονα κορεατο-κινεζο skins. Τα τελευταια μου 3 κινητα ηταν Oneplus , 3T, 6, 8 , αλλα σε αντιθεση με το παρελθον, τωρα τελευταια μου τα χαλασε με το λειτουργικο που εγινε σαν τα μουτρα του colorOS , οποτε δισταζω να παω σε ενα Oneplus9 πχ.

Επισης να πω οτι στα μεχρι 400ε ειμαι διατεθημενος να κοιταξω και ελαφρως μεταχειρησμενες συσκευες.

Νομιζα οτι στο Moto G200 ειχα βρει τον ιδανικο αντικαταστατη με βαση την ισχυ, το στοκ λειτουργικο και τη φοβερη τιμη, και ημουν ετοιμος να ξεπερασω την απουσια amoled και wireless charging λογω της τιμης, αλλα ρε γμτ διαβαζω και για μαπα καμερα 😕

Ιδεες?

Επεξ/σία από Thrylos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια σκέψη είναι και το Samsung s 21 fe

Σε καμία αγγελία μπορεί να το πετύχεις στα 400

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Thrylos7 είπε

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, μιας και προερχομαι και εγω απο Oneplus8 , θα ηθελα βοηθεια για την επιλογη του αντικαταστατη του.

Απολυτο ταβανι για μενα τα 400ε , και ξεκαθαριζω οτι δεν με νοιαζει να παρω κατι τρομερα καλυτερο (που ισως δε γινεται κιολας σε αυτα τα χρηματα), αλλα ας θεωρησουμε οτι το Opo8 διαλυθηκε και αναγκαζομαι να βγω στην αγορα για καινουριο ενω δε θα το εκανα υπο κανονικες συνθηκες και θα εμενα κανα χρονο ακομα μαζι του.

Με αφορμη λοιπον τη νεα αγορα, θα ηθελα να παρω κατι ισαξιο-καλυτερο και αν εβαζα 2 τομεις που μπορει να με ενδιεφερε βελτιωση, αυτοι θα ηταν η καμερα και η υπαρξη wireless charging.

Να πω οτι εχω μια ροπη προς stock android και δε μου αρεσουν τα εντονα κορεατο-κινεζο skins. Τα τελευταια μου 3 κινητα ηταν Oneplus , 3T, 6, 8 , αλλα σε αντιθεση με το παρελθον, τωρα τελευταια μου τα χαλασε με το λειτουργικο που εγινε σαν τα μουτρα του colorOS , οποτε δισταζω να παω σε ενα Oneplus9 πχ.

Επισης να πω οτι στα μεχρι 400ε ειμαι διατεθημενος να κοιταξω και ελαφρως μεταχειρησμενες συσκευες.

Νομιζα οτι στο Moto G200 ειχα βρει τον ιδανικο αντικαταστατη με βαση την ισχυ, το στοκ λειτουργικο και τη φοβερη τιμη, και ημουν ετοιμος να ξεπερασω την απουσια amoled και wireless charging λογω της τιμης, αλλα ρε γμτ διαβαζω και για μαπα καμερα 😕

Ιδεες?

Realme gt 2.

Δεν έχει όμως ασύρματη φόρτιση.

Νομίζω είναι ότι καλύτερο σε αυτό που ψάχνεις.

Stock Android,65W φόρτιση ,5000 mAh,Amoled • Samsung(120Hz), με τον Sony IMX766,OIS , έρχεται με Android 12.

Εγγύηση και service έχει κανονικά .

Screenshot_20220615-195952.jpg.bb200edf76561d9d033a2a2ee6d59927.jpg

https://www.mi.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=13766&ref=bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GATE123 είπε

Realme gt 2.

Δεν έχει όμως ασύρματη φόρτιση.

Νομίζω είναι ότι καλύτερο σε αυτό που ψάχνεις.

Stock Android,65W φόρτιση ,5000 mAh,Amoled • Samsung(120Hz), με τον Sony IMX766,OIS , έρχεται με Android 12.

Εγγύηση και service έχει κανονικά .

Screenshot_20220615-195952.jpg.bb200edf76561d9d033a2a2ee6d59927.jpg

https://www.mi.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=13766&ref=bestprice.gr

λιγο αλμυρο το GT2. OK το βρισκω μεταχειρο προς το 400αρι, αλλα αν ηταν να παω σε Realme θα προτιμουσα πχ το GT που ειναι στο 300αρι καινουριο και παλι φοραει snap 888.

Ειναι κακη επιλογη αυτο? ειδα οτι η καμερα δεν εχει OIS 😕 ποσο επηρεαζει δεν ξερω.

σχετικα με το stock android, πως προκυπτει αυτο? Realme UI δεν εχουν αυτα που ειναι σαν ColorOS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

λιγο αλμυρο το GT2. OK το βρισκω μεταχειρο προς το 400αρι, αλλα αν ηταν να παω σε Realme θα προτιμουσα πχ το GT που ειναι στο 300αρι καινουριο και παλι φοραει snap 888.

Ειναι κακη επιλογη αυτο? ειδα οτι η καμερα δεν εχει OIS 😕 ποσο επηρεαζει δεν ξερω.

σχετικα με το stock android, πως προκυπτει αυτο? Realme UI δεν εχουν αυτα που ειναι σαν ColorOS?

Το GT έχει 4500 μπαταρία,500 μικρότερη από το 2.

Είναι σχεδόν 1 χρόνο παλιότερο ,άρα χάνεις σε αναβάθμιση.

Έρχεται με Android 11 και αυτό σημαντικό.

Δεν έχει OIS (Οπτική σταθεροποίηση εικόνας)που στην φωτογραφία βοήθεια.

Έχει τον Sony IMX682 πιο κατώτερο από τον IMX766 του 2.

Screenshot_20220616-001301.jpg.8b19c29e49f5db51ac9e2d7d5f30e577.jpg

1 ώρα πριν, Thrylos7 είπε

 

σχετικα με το stock android, πως προκυπτει αυτο? Realme UI δεν εχουν αυτα που ειναι σαν ColorOS?

Επειδή έχω το OnePlus 6 και το Realme 8 σε πληροφορώ ότι το λειτουργικό τους είναι ολόιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλημέρα.

ποιά smartphone θα μπορούσαν να επιλεγουν με τα λιγότερα bloatware στη περιοχή των 400,00€ και λιγότερα ;

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Realme 11 Pro & 11 Pro Plus, Motorola Edge 40 & Edge 40 Neo, OnePlus Nord 3 (μέσω Skroutz)

Τα της Xiaomi, μπορεί να έχουν αρκετό bloatware (διαφημίσεις και εφαρμογές), σβήνονται όμως πανεύκολα, 5 λεπτά υπόθεση και λιγότερο. Μπορείς να δεις Poco X6 Pro η το κανονικό Χ6, όπως επίσης και Redmi Note 13 Pro. 

Ίσως μπορείς να κοιτάξεις και κάποιο από τα Samsung σε αυτά τα χρήματα, δεν ξέρω βέβαια αν μπορούν να θεωρηθούν ως bloatware το πακέτο εφαρμογών της εταιρείας. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/4/2024 στις 10:19 ΠΜ, tsimisdel είπε

Realme 11 Pro & 11 Pro Plus, Motorola Edge 40 & Edge 40 Neo, OnePlus Nord 3 (μέσω Skroutz)

Τα της Xiaomi, μπορεί να έχουν αρκετό bloatware (διαφημίσεις και εφαρμογές), σβήνονται όμως πανεύκολα, 5 λεπτά υπόθεση και λιγότερο. Μπορείς να δεις Poco X6 Pro η το κανονικό Χ6, όπως επίσης και Redmi Note 13 Pro. 

Ίσως μπορείς να κοιτάξεις και κάποιο από τα Samsung σε αυτά τα χρήματα, δεν ξέρω βέβαια αν μπορούν να θεωρηθούν ως bloatware το πακέτο εφαρμογών της εταιρείας. 

καταλήγω προς τα... και συγκρίνοντας το  Xiaomi Poco X6  με το  Xiaomi Redmi Note 13 Pro μοιάζουν πανομοιότυπα με μια διαφορά στα ΜΡ κάμερας.

κλείνω συντηρητικα προς επεξεργαστή snapdragon, μπορούμε να σκεφθούμε το Redmi Note 13 Pro να έχει λιγότερα ίσως και καθόλου bloatware (διαφημίσεις και εφαρμογές) απο το  Poco X6 ;

και γραφόμενα στο gsmarena.com περί καρτών SIM οι διαφορές στο Poco Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) στο  Redmi Nano-SIM, eSIM or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) ισχύει το eSIM ; 

ευχαριστώ .

Επεξ/σία από arel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Poco Χ6 και το Redmi Note 13 Pro, φοράνε MIUI από το κουτί συνεπώς, σε θέμα bloatware είναι παρόμοια. Αν ήταν όμως το Χ6 Pro, εκεί, θα είχε λιγότερη σαβουρα, λόγω HyperOS. 

Όσον αφορά τα των sim, υπάρχει η δυνατότητα για esim. Στο Poco, είναι δύο κανονικές σιμ για να λειτουργήσει ως dualsim, στο Redmi, μπορεί να είναι δύο κανονικές σιμ, μπορεί να είναι μια κανονική και μία esim, μπορεί φυσικά να είναι και μια κανονική σιμ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...