Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κινητού


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, hf77 είπε

Μεταξύ των παρακάτω ποια συσκευή θα προτιμούσατε?? 

Realme GT Master Edition 5G

Realme 9 Pro+ 5G 

Samsung Galaxy A52s 5G 

9 pro+ , a52s σε αυτά τα δύο θα διάλεγα, α53 που προτάθηκε σε καμία περίπτωση λόγω exynos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chios είπε

9 pro+ , a52s σε αυτά τα δύο θα διάλεγα, α53 που προτάθηκε σε καμία περίπτωση λόγω exynos

Τόσο κακος είναι ο exynos 1280 ; Εμένα μια χαρά μου φαίνεται ίσος με τον 778g μπορεί και λίγο καλύτερος στην διαχείριση μπαταρίας 

Επίσης το α53 θα πάρει 4εις ενημερώσεις android ενώ το a52s ακόμα μια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11268&idPhone2=11039

Πολύ ανώτερος ο 778, και από μπαταρία αν και μεγαλύτερη του Α53 πάνω κάτω στα ίδια είναι, όσο για τις αναβαθμίσεις αν και προσωπικά δεν με πολύ απασχολεί άλλες 2 θα πάρει ακόμα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Samsung A52s και το Realme 9 Pro+ έχουν πολύ καλές κάμερες Sony, αλλά και το λειτουργικό της κάμερας είναι πάρα πολύ καλό και στα δύο, αποτέλεσμα να βγάζουν εκπληκτικές φωτογραφίες. Το Realme έχει ποιο νέο αισθητήρα imx711, απλά που είναι ισως λίγο καλύτερος από συτον της Samsung imx686. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, k30taas είπε

Εγώ πάντως που ξεκίνησα το θέμα πήρα το s21 το σκέτο που το βρήκα 460 σφραγισμένο το 256 μέχρι στιγμής μια χαρά μου φαίνεται αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και το xiaomi 12x που μου είχε κολλήσει από την αρχή..... Θα δούμε πως θα πάει!!! 

Το s21 σαν οθονη και στο χερι σου φαίνεται μικρο ή ειναι οσο πρεπει?

Θα παρει και αυτο τα 4 χρονια support με updates?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Apollonas1994 είπε

Το s21 σαν οθονη και στο χερι σου φαίνεται μικρο ή ειναι οσο πρεπει?

Θα παρει και αυτο τα 4 χρονια support με updates?

Μία χαρά μου είναι εμένα ούτε μικρό ούτε μεγάλο, απλώς θέλω να δω πως θα τα πάει από μπαταρία με τις μέρες, τώρα για τα updated δεν ξέρω αλλά 4 χρόνια δεν έχω κρατήσει ποτέ κινητό....... Θα δείξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, k30taas είπε

Μία χαρά μου είναι εμένα ούτε μικρό ούτε μεγάλο, απλώς θέλω να δω πως θα τα πάει από μπαταρία με τις μέρες, τώρα για τα updated δεν ξέρω αλλά 4 χρόνια δεν έχω κρατήσει ποτέ κινητό....... Θα δείξει 

Καλα δεν λεμε οτι θα κραταμε κινητα για 4 χρονια απλα οτι θα παρει updates μεχρι android 15-16 και security patches....εσυ προτείνεις την εκδοση 128 ή την 256?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Apollonas1994 είπε

Καλα δεν λεμε οτι θα κραταμε κινητα για 4 χρονια απλα οτι θα παρει updates μεχρι android 15-16 και security patches....εσυ προτείνεις την εκδοση 128 ή την 256?

256 έχω πάρει για να μην υπάρχει ποτέ θέμα χώρου, ενδιαφέρεσαι και εσύ για αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k30taas είπε

256 έχω πάρει για να μην υπάρχει ποτέ θέμα χώρου, ενδιαφέρεσαι και εσύ για αυτό; 

Ειχα ξεκινησει να σκεφτομαι κατι oneplus 9 pro ,κατι mi 11, αλλα σκεφτομαι να γυρίσω στην μαμα Samsung μετα απο μια 8ετια.....

Οποτε ναι εχω αρχισει και ξεψαχνιζω βίντεο, reviews κλπ και να πηγαινοερχομαι στα μαγαζια ακουμπωντας το S21 &S21Fe κοιταζα και το Α53 αλλα μαλλον για την S σειρά θα κινηθω.... Οποτε ψάχνομαι να δω αν θα μου αρκουν τα 6/128 του FE στα 450 κατι ή θέλω 8/128 στα 510κατι του S21 γιατι στο Fe το 8/256 ανεβαινει πιο ψηλα απο το S21 και προσεγγιζει το +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tronis20 είπε

Μακρυά από Xiaomi και όταν το ποσό αρχίζει και γίνεται σοβαρό ( 500+) μακρυά από android, είναι κρίμα τα λεφτά..

Ε δεν εχω πιασει ποτε iphone και δεν ξερω αν αξίζει να αλλαξω τωρα για αυτο και ελεγα να παω σε Samsung λογω αξιοπιστιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λίγο πολύ οι περισσότεροι παίζουν σε αυτό το μπάτζε(250-300), η απάντηση ειναι εύκολη. 

Αν θες καλη καμερα 9 pro+ , συνολικά καλύτερο τηλέφωνο Α52s (υποδεέστερη κάμερα από το πλας, αλλα καλή για την κατηγορία). 

Και εγώ θα απέφευγα το Α53. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...