Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Toyota, τι αναμονές δίνει σε Yaris, Yaris cross, CH-R και Corolla (όλα Hybrid).

Και κάτι ακόμα. Mazda 2 Hybrid = Toyota Yaris Hybrid. Ξέρουμε αναμονές;

Αυτοκίνητα από ακυρώσεις, παίζουν;

Η από πλεονάζουσες παραγγελίες, όπως έκαναν παλιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Toyota, τι αναμονές δίνει σε Yaris, Yaris cross, CH-R και Corolla (όλα Hybrid).

Και κάτι ακόμα. Mazda 2 Hybrid = Toyota Yaris Hybrid. Ξέρουμε αναμονές;

Αυτοκίνητα από ακυρώσεις, παίζουν;

Η από πλεονάζουσες παραγγελίες, όπως έκαναν παλιά;

Για yaris cross που πήρε ένας γνωστός το παρέλαβε μετά από 14 μήνες σχεδόν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tollisth είπε

Για yaris cross που πήρε ένας γνωστός το παρέλαβε μετά από 14 μήνες σχεδόν 

Εδώ δε μπορούμε να κάνουμε προγραμματισμό για το χειμώνα που έρχεται και θα παραγγείλω αμάξι για να το πάρω σε 1 χρόνο+ ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Εδώ δε μπορούμε να κάνουμε προγραμματισμό για το χειμώνα που έρχεται και θα παραγγείλω αμάξι για να το πάρω σε 1 χρόνο+ ;

Όλοι έτσι είναι πλέον. Αν θες καινούργιο αμάξι σκας και κολυμπάς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tollisth είπε

Για yaris cross που πήρε ένας γνωστός το παρέλαβε μετά από 14 μήνες σχεδόν 

Υποτίθεται ότι έχουν πέσει οι χρόνοι της Toyota, κάτω από ένα ετος. Έχει πάει κανείς πρόσφατα σε αντιπροσωπεία για να το επιβεβαιώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, satsok2 είπε

Αυτοκίνητα από ακυρώσεις, παίζουν;

Η από πλεονάζουσες παραγγελίες, όπως έκαναν παλιά;

Στη Citroen παίζει να πάρεις αυτοκίνητο από ακύρωση, αλλά και αυτό πάει με τη σειρά. Έτσι βρήκα εγώ το μοντέλο που ήθελα, σχεδόν 2 μήνες νωρίτερα από τη προγραμματισμένη παράδοση. Έπρεπε όμως ο προηγούμενος από μένα να μη δεχτεί να το πάρει (το ήθελε σε άλλο χρώμα), οπότε κατέληξε σε μένα νωρίτερα. Υποθέτω και στις υπόλοιπες εταιρείες γίνεται κάτι αντίστοιχο.

Πλεονάζουσες παραγγελίες πλέον δε νομίζω ότι παίζουν, είναι με το σταγονόμετρο οι παραδόσεις, γι αυτό και οι μεγάλες αναμονές, οπότε κατά 99,9% όλα είναι προπαραγγελίες από πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2023 στις 11:27 ΜΜ, Tzini_Gr είπε

μπορει ναναι ατοπο αλλα τους τελευταιους μηνες αυτο εχει φανει. υπαρχουν ατομα για χατσμπακ που περιμενουν 9+ μηνες

@dtk-386 για πες; δεν υπαρχει ουτε αυτο για δειγμα ε; λογικο, αφου νμζ θα ανακοινωσουν τν μαρτιο το καινουργιο facelift 

Στις 11/9/2023 στις 2:26 ΠΜ, thanasis00 είπε

Στη Citroen παίζει να πάρεις αυτοκίνητο από ακύρωση, αλλά και αυτό πάει με τη σειρά. Έτσι βρήκα εγώ το μοντέλο που ήθελα, σχεδόν 2 μήνες νωρίτερα από τη προγραμματισμένη παράδοση. Έπρεπε όμως ο προηγούμενος από μένα να μη δεχτεί να το πάρει (το ήθελε σε άλλο χρώμα), οπότε κατέληξε σε μένα νωρίτερα. Υποθέτω και στις υπόλοιπες εταιρείες γίνεται κάτι αντίστοιχο.

Πλεονάζουσες παραγγελίες πλέον δε νομίζω ότι παίζουν, είναι με το σταγονόμετρο οι παραδόσεις, γι αυτό και οι μεγάλες αναμονές, οπότε κατά 99,9% όλα είναι προπαραγγελίες α

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χαθεί λίγο με το θέμα και τη συνεχή ροή.

Μπορεί κάποιος, τυχόν, που έχει εικόνα να συνοψίσει μέσα σε λίγες γραμμές, ποιά είναι τα μοντέλα της ελληνικής αγοράς που ξέρουμε ότι είναι διαθέσιμα στους 2-3 μήνες; Έτσι απλά αν τα έχει στο μυαλό, χωρίς να δαπανήσει χρόνο να τα ψάξει και ας ξεφύγουν μερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2023 στις 8:09 ΜΜ, redbullboy είπε

Υποτίθεται ότι έχουν πέσει οι χρόνοι της Toyota, κάτω από ένα ετος. Έχει πάει κανείς πρόσφατα σε αντιπροσωπεία για να το επιβεβαιώσει;

Πχ 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/312524463-toyota-yaris-cross

Δίνει παράδοση Μάιο. Οκταμηνο αλλά λογικά θα φας και κάνα δυο μηνακια. Ανάλογα πάνε και τα υπόλοιπα μοντέλα. Τουλάχιστον αυτός το γράφει για να μην τον ζαλίζουν. 

Τα πάντα με τις τιμές των αυτοκινήτων είναι σχετικά. Μπορεί να πέσεις σε έμπορο που θέλει να πιάσει στόχους και να είναι τέλος χρονιάς, μπορεί να έχει κάποιο αμάξι που να ακυρώθηκε κτλ. Εάν θέλεις συγκεκριμένα πράγματα πάνω στο αυτοκίνητο, έχεις λιγότερες πιθανότητες να πάρεις πολύ καλύτερη τιμή. Πχ το 2017 που έψαχνα για αμάξι, μου έδιναν το 500χ 3κ λιγότερα στον Σφακιανάκη γιατί ήθελαν να ξεφορτωθούν αυτό που είχαν στην έκθεση το οποίο δεν είχε χλμ πάνω του. Μόνο που έμπαιναν και το έβλεπαν. 

Για τα πατάκια που λέτε, στην audi πχ τα χρεώνουν κανονικότατα όταν διαμορφώνεις το αυτοκίνητο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mixmarm1996 μου έστειλε ότι κατασκευάστηκε και έχω αριθμό πλαισίου! Εκτιμώμενη παραλαβή 25/9. Προφανώς θα φάει ένα 20ημερο σε τελωνεία κτλ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...