Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο perishop/peristore/peristores.gr


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/11/2023 στις 12:41 ΠΜ, AegeanCruises είπε

Καλησπέρα, Παράγγειλα ηλεκτρονικά ένα iphone 15 256gb στην προσφορά των 899 Ευρώ στις 21 Νοεμβρίου, μέχρι σήμερα 28 Νοεμβρίου η παραγγελία βρίσκεται ακόμα σε κατάσταση επεξεργασίας (όπως ακριβώς την πρώτη ημέρα της παραγγελίας) παρά τις διαβεβαιώσεις της υπαλλήλου του καταστήματος από την περασμένη εβδομάδα ότι το αργότερο την περασμένη Δευτέρα η παραγγελία θα είχε αποσταλεί! Σήμερα έκανα αίτηση ακύρωσης της παραγγελίας και αναμένω να μου επιστρέψουν τα χρήματα μου στην χρεωστική μου κάρτα. Θα ενημερώσω το κοινό για την πορεία της υπόθεσης.

Σου επιστράφηκαν τα χρήματα?

Περιμένω εδώ και δύο εβδομάδες επιστροφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/10/2023 στις 10:27 ΠΜ, villasg είπε

perishop Παραγγελια δικια μου , στις 6 εργασιμες και δεν κουνηθηκε τιποτα , στα τηλεφωνα ( αμα επιανες ) ελεγαν οτι ειναι στην αποθηκη κλπ κλπ δεν ειχαν εικονα κλπκλπ .
Εκανα αρνητικη στο google και αμεσα με πηραν τηλεφ και μου ειπαν οτι φευγει αμεσα και να "φτιαξω" την αξιολογηση .
Ηρθε σχεδον αμεσως την ιδια μερα tracking και τελικα παρελαβα ( το κινητο ηρθε απο αλλο μαγαζι καπου στην χαλκιδικη απο καταλαβα απο το Tracking) 

Συμπερασμα ΔΕΝ εχει στοκ , και πουλα οτι βλεπει σαν στοκ στον εκεστοτε προμηθευτη , αμα αυτος ξεπουλησει και δεν το παρουν χαμπαρι την εκατσες 

 image.png.5bbbad836df840bab41bad65a6b0ef5b.png

Φίλε μετά από. μεγάλη περιπέτεια απο το συγκεκριμένο κατάστημα τελικά σήμερα μου έστειλε track number από Πολύγυρο  Θεσσαλονίκης,αν παραλάβω θα το θεωρήσω ως θαυμα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω βάλει και εγώ παραγγελία 2/1 σε προϊόν που έλεγε 1-3 μέρες παραδοση (Apple Watch) . Παίζει να έχω πάρει 200 φορές τηλ αυτές τις 10 μέρες  δε το σηκώνουν με τίποτα έχω στείλει και mail . Μόνο μια κλήση είδα (μετά από email που έστειλα και ρώταγα τι γίνεται )άλλα για κακή μου τύχη δεν τη  πρόλαβα γιατί είχα δουλειά .Προσπαθησα να καλέσω πίσω αλλά μάταια εδώ και μέρες.  Έχω αρχίσει και ανησυχώ , δεν έχω προβεί ακόμα σε  αρνητικές αξιολογήσεις η σε κάτι άλλο αλλά το σκέφτομαι σοβαρά. Μάλλον έχω πολύ δρόμο ακόμα εγώ αν κρίνω από τους περισσότερους που περιμένουν μήνες… Το χειρότερο είναι ότι δεν υπάρχει καμία  ενημέρωση και είμαστε ξεκρέμαστοι θα ήταν προτιμότερο να μας έλεγαν φίλε η περιμένεις ένα μήνα να παραλάβεις η σου την ακυρώνουμε και σου επιστρέφουμε τα χρήματα .

Επεξ/σία από SOMAN21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nek8tario είπε

Φίλε μετά από. μεγάλη περιπέτεια απο το συγκεκριμένο κατάστημα τελικά σήμερα μου έστειλε track number από Πολύγυρο  Θεσσαλονίκης,αν παραλάβω θα το θεωρήσω ως θαυμα

μετα απο αυτη την περιπετεια θα ξαναεκανες παραγγελια απο αυτο το καταστημα;

ρωταω γιατι και εγω εχω μπει στο πειρασμο πολλες φορες να παραγγειλω, τιμες χωμα κτλ, αλλα φοβαμαι με ολα αυτα που εχω ακουσει - ακουω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να παραγγειλω ξανά απ το συγκεκριμένο κατάστημα,μετά βίας μου έστειλε μετά από 2 μηνες  και αυτή μετά από αρνητικές κριτικές που εκανα οπου μπόρεσα,ακομη δεν εχω παραλάβει απλά μου εστειλε ενα track  number καπου απο Πολύγυρο Θεσσαλονίκης.Καλύτερα να προτιμήσετε κάποιο άλλο ποιο αξιόπιστο κατάστημα.Αυτο νομίζω πως πολύ σύντομα δεν θα υπάρχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παρήγγειλα ένα iPhone 15 pro max και το παρέλαβα μετά από 3 εβδομάδες. Στην αρχή έγραψα αρνητικές αξιολογήσεις (και στο google και best price). Μετα, έπαιρνα στο κατάστημα συχνά ζητώντας να μάθω για την παραγγελία μου. Στο τέλος έλαβα απάντηση από τον ιδιοκτήτη και δωροεπιταγή 200€, σίγουρα άξιζε η αναμονή. Αν δεν βιάζεται κάποιος το κατάστημα είναι καλή επιλογή. Πάντως στο Best Price έχουν παράδοση 15-30 μέρες ώστε να είναι καλυμμένοι από εκεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vklon είπε

Στο τέλος έλαβα απάντηση από τον ιδιοκτήτη και δωροεπιταγή 200€, σίγουρα άξιζε η αναμονή. Αν δεν βιάζεται κάποιος το κατάστημα είναι καλή επιλογή.

Κάποιοι θα πουν ότι είναι ύποπτα αυτά που γράφεις επειδή είσαι 5 μέρες μέλος μόνο. Εγώ όμως όχι, εγώ σε πιστεύω.

  • Like 2
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον και απο μενα ΜΑΥΡΟ στο καταστημα αυτο .
Παιδεμα , και αποστολη μετα απο αρνητικη στο google .......

ΑΛΛΑ 

Καλα να παθω , ηθελα το πιο φτηνο και μη αμεσα διαθεσιμο .
Για να γλυτωσω καποια €€ μπηκα στην διαδικασια και χαλαστηκα και ασχοληθηκα .
Καλα να παθω πηρα το μαθημα μου 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Κάποιοι θα πουν ότι είναι ύποπτα αυτά που γράφεις επειδή είσαι 5 μέρες μέλος μόνο. Εγώ όμως όχι, εγώ σε πιστεύω.

Δεν νομίζω, την εμπειρία που είχα με το κατάστημα αναφέρω. Από την στιγμή που αποζημιώθηκα για την καθυστέρηση θεωρώ πως είναι ένα μεγάλο συν. Σε άλλο μεγάλο καταστήματα που άργησε να έρθει η παραγγελία μου δεν έλαβα ούτε μια συμβολική έκπτωση ενώ αυτό, ένα θεωρητικά μικρό κατάστημα δίνει τόσο εύκολα 200€ έχοντας χαμηλό περιθώριο κέρδους.

IMG_20240113_221647.jpg

IMG_20240113_221717.jpg

Επεξ/σία από vklon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2022 στις 7:42 ΜΜ, George b είπε

καλησπερα,εχω βρει το παρακατω https://perishop.gr/product/realme-gt-neo-2-5g-8gb-128gb-neo-black/?ref=bestprice.gr

 

το οποιο ειναι σε πολυ καλη τιμη,το θεμα ειναι οτι εχει πληρωμη μονο με καρτα και οχι αντικαταβολη..

 

εχει κανει καποιος αγορα απο το συγκεκριμενο μαγαζι για να ξερω αν ειναι αξιοπιστο?

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΝΟΣ ΙΡΗΟΝΕ 14PRO MAX AΠΟ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023. ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑΚΤΙΚΟΤΑΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ 30 - 40 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ). ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΧΡΟΝΟ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ (ΣΕ IPHONE 15 PRO MAX) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑI ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ (15-ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2024) ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ XAΘΟΥΝ . ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΚΟΜΗ......... ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ..... ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛH!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Ioannism είπε

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΝΟΣ ΙΡΗΟΝΕ 14PRO MAX AΠΟ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023. ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑΚΤΙΚΟΤΑΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ 30 - 40 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ). ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΧΡΟΝΟ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ (ΣΕ IPHONE 15 PRO MAX) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑI ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ (15-ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2024) ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ XAΘΟΥΝ . ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΚΟΜΗ......... ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ..... ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛH!!!!

Πώς έκανες την πληρωμή φίλε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2024 στις 10:42 ΜΜ, nek8tario είπε

Φίλε μετά από. μεγάλη περιπέτεια απο το συγκεκριμένο κατάστημα τελικά σήμερα μου έστειλε track number από Πολύγυρο  Θεσσαλονίκης,αν παραλάβω θα το θεωρήσω ως θαυμα

μπερδεύτηκα, από πολύγυρο ή από θεσσαλονίκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταθεση σε λογαριασμο της εταιρειας.....

Ακομη περιμενω....

Στις 16/1/2024 στις 7:47 ΠΜ, milos_ είπε

μπερδεύτηκα, από πολύγυρο ή από θεσσαλονίκη?

ποιο μοντελο πηρες? ποσο καιρο περιμενες 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προχτές και μετά από 15 ημέρες στο "σκοταδι", ανεπιτυχεις κλησεις καμια ενημέρωση κλπ, αποφάσισα να αφήσω αρνητική αξιολόγηση στο bp. Tην επόμενη ημέρα το πρωί με κάλεσαν,(δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο η κριτική- η κοπέλα ηταν ευγενική δε μπορώ να πω και δε φταίει σε κάτι, απλά ακολουθούν κάποια γραμμή μάλλον) και μου είπαν ότι το χρώμα που παράγγειλα δεν υπάρχει στον προμηθευτή και οτι μπορούν να στείλουν άλλο χρώμα άμεσα. Συμφώνησα με την προϋπόθεση να μη περιμένω πάλι τόσες ημέρες. Μέχρι σήμερα τίποτα καμία ενημέρωση αλλαγή, θα περιμένω λίγες ημέρες μπας και το στείλουν αλλα απο ότι διαβάζω σε πολλούς λένε τα ίδια και περιμένουν....Έχει βγάλει κανείς άκρη με αμφισβήτηση συναλλαγής από την τράπεζα ή/και συνήγορο του καταναλωτή για επιστροφή χρημάτων;

Επεξ/σία από SOMAN21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...