Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχουν ανακοινωσει κανενα 'προγραμμα' με τους ληγοντες αριθμους ΑΦΜ; Αν οχι, επρεπε να το εχουν κανει, οπως κανουν πχ με τις συνταξεις και τους ληγοντες των Αμκα. Τωρα θα πρεπει να μπαινουμε καθε μερα, να βλεπουμε ποια αφμ μπορουν να κανουν αιτηση. Ειναι καλυτερα ετσι;

Και εμενα το 0 με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mindreader είπε

Εχουν ανακοινωσει κανενα 'προγραμμα' με τους ληγοντες αριθμους ΑΦΜ; Αν οχι, επρεπε να το εχουν κανει, οπως κανουν πχ με τις συνταξεις και τους ληγοντες των Αμκα. Τωρα θα πρεπει να μπαινουμε καθε μερα, να βλεπουμε ποια αφμ μπορουν να κανουν αιτηση. Ειναι καλυτερα ετσι;

Και εμενα το 0 με ενδιαφερει.

Λογικα ενα την μερα παει. Και απο την στιγμη που ξεκινησε απο το 1, φαντάζομαι σε 10 μερες θα παει στο 0 (εκτος και αν κανουν καποια μερα 2πλα αφμ οπως στο fuel pass)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostasbm είπε

οταν μετράς από το 0 ξεκινάς ?????lol

σε αλλα προγραμματα του κρατους που γινονται αιτησεις με βαση τον αφμ οπως η απαλλαγη φορου κινητης,τουρισμος για ολους κλπ ξεκινανε με 0-1, μετα 2-3,4-5,6-7,8-9. δεν εχει σημασια πως μετραω εγω αλλα πως μετραει το υπουργειο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, vagelis2019 said:

Σου λέει αν εγκρίθηκε /απορρίφθηκε η πρέπει να περάσει από έλεγχο? 

Αρχικά είναι στο στάδιο ελέγχου και μετά μπαίνει σε φάση υπο εκκαθάριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

όταν με το καλό φτάσει στο 7 θα σας πω την εμπειρία μου

πάντως έχουμε ριχτεί στα vouchers (Covid-Pass , Free-Pass , Fuel Pass , Power Pass) σε λίγο θα βγάλουν και Job Pass...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Είναι σίγουρο ότι τα σταθερά προγράμματα ΔΕΗ δεν πιάνονται; Γιατί δεν το γράφει πουθενά στη πλατφόρμα. 

Ναι δυστυχως .Το γραφει η ΚΥΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, antbyron είπε

Αρχικά είναι στο στάδιο ελέγχου και μετά μπαίνει σε φάση υπο εκκαθάριση.

Δηλαδη περιμένεις τέλος του μήνα π.χ για να μάθεις αν δικαιούσε? 

Η το βγάζει απευθείας? 

Αυτό δεν κατάλαβα.. 

Ευχαριστώ πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Αυτή τη στιγμή αίτηση μπορούν να κάνουν οι πολίτες που ο ΑΦΜ τους λήγει σε 1.

ΕΝΑ ΡΕ ΓΑΒΓΑΒ

1 λεπτό πριν, vagelis2019 είπε

Δηλαδη περιμένεις τέλος του μήνα π.χ για να μάθεις αν δικαιούσε? 

Η το βγάζει απευθείας? 

Αυτό δεν κατάλαβα.. 

Ευχαριστώ πάντως. 

Της μάνας μου πήγε απο το "ελεγχος" στο "εκκαθάριση" σε 30 δευτερόλεπτα. Δεν αναφέρει ακόμα ποσό.
Φαντάζομαι οτι για να άλλαξε στο εκκαθάριση τα δικαιούται, απλα δεν ξέρουν ακόμα πόσα θα πάρει. 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ πάντως θέλω να δω τι ποσό επιδότησης θα βγάλει το σύστημα...δεν περιμένω βέβαια να πάρω πίσω τα 1.000+ ευρώ περίπου που ήρθαν (ρήτρα αναπροσαρμογής) πριν πάρω επιτέλους την απόφαση και από το Γ1Ν να πάω στο MY HOME ENTER N + GREEN PASS (σύμφωνα με τους ειδικούς επί του θέματος άργησα...)

ξεκαθαρίζω ότι ο λογαριασμός ρεύματος (ΔΕΗ) είναι στο όνομα της μητέρας μου ως ιδιοκτήτριας του σπιτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Ναι δυστυχως .Το γραφει η ΚΥΑ

Kαι αν είχαν  ρήτρα  σε λογαριασμό my home enter/online για το διάστημα που ηταν στο γ1;;  πχ εγώ τον Ιανουάριο μπήκα στο enter απο το γ1 και στον πρώτο  λογαριασμο home enter που εκδόθηκε ειχε ρήτρα για το διάστημα που ήμουν στο γ1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexiko είπε

Είναι σίγουρο αυτό; Θα πέσει κλάμα από πολύ κόσμο που το επέλεξε επειδή «δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής».

γιατι να πέσει κλάμα; καταλαβαίνουμε τι λέμε μερικές φορές; κλαμα πέφτει από αυτους που δεν επελεξαν αυτά τα προγράμματα. οσοι έχουν επιλέξει εχουν το κεφάλι τους ήσυχο μέχρι να λήξει η διάρκεια του συμβολαίου οτι δεν θα έχουν αυξήσεις.

43 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Είναι σίγουρο ότι τα σταθερά προγράμματα ΔΕΗ δεν πιάνονται; Γιατί δεν το γράφει πουθενά στη πλατφόρμα. 

σταθερα τι εννοουμε; enter & online? να πιανονται πως; να παρεις επιστροφή μέρους της ρήτρας αναπροσαρμογής που δεν πλήρωσες, αφού η τιμή κιλοβατώρας σου δεν αυξήθηκε ποτέ;

6 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Εγώ πάντως θέλω να δω τι ποσό επιδότησης θα βγάλει το σύστημα...δεν περιμένω βέβαια να πάρω πίσω τα 1.000+ ευρώ περίπου που ήρθαν (ρήτρα αναπροσαρμογής) πριν πάρω επιτέλους την απόφαση και από το Γ1Ν να πάω στο MY HOME ENTER N + GREEN PASS (σύμφωνα με τους ειδικούς επί του θέματος άργησα...)

ξεκαθαρίζω ότι ο λογαριασμός ρεύματος (ΔΕΗ) είναι στο όνομα της μητέρας μου ως ιδιοκτήτριας του σπιτιού.

Καλα 1000 δεν θα παρεις σίγουρα, αφού το πρόγραμμα προβλέπει από 18€ ΕΩΣ 600€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Εγώ πάντως θέλω να δω τι ποσό επιδότησης θα βγάλει το σύστημα...δεν περιμένω βέβαια να πάρω πίσω τα 1.000+ ευρώ περίπου που ήρθαν (ρήτρα αναπροσαρμογής)

ερμηνεύοντας το ΦΕΚ , θα πάρεις για τους λογαριασμούς που έχουν ημερομηνία έκδοσης απο 1/12/21 μέχρι 31/5/22 το παρακάτω ποσό

0,6*(ρήτρα-πίστωση ΤΕΜ- έκπτωση ΔΕΗ 30% - έκπτωση συνέπειας)

θεωρητικά πάντα και άγνωστο το πως θα ξεχωρίσουν τα έναντι και εκκαθαριστικούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα πριν 2-3 ώρες με το νούμερα 4, πήγα να κάνω αίτηση και το έχουν κάνει επιστήμη, καμία σχέση με το fuel pass. Βγάζει διεύθυνση αυτόματα από την δήλωση μαζί με αριθμό και δίπλα "βάλτε αριθμό"  μετά έχει να επιλέξεις ένα ένα από 1/2021 μέχρι 12/21 αν είδα καλά, τώρα δεν μπαίνει καν, κατάλαβε ότι έχω το 4 στο ΑΦΜ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...