Προς το περιεχόμενο

Οι κάρτες της Τράπεζας Πειραιώς περνάνε πλέον στο Google Pay


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, teo lilio είπε

Εγώ το δοκιμάζω με το samsung galaxy S22, μήπως θέλει μια ενημέρωση ή εφαρμογή? Ποιος ξέρει! 

pixel 6 εδω. 
Κολλαει στη τελικη επικοινωνια με τη τραπεζα. Για τη Πειραιως μιλαμε, οποτε υπομονη.

Στο  pixel 5 της συντροφου μια χαρα προστεθηκε χρεωστικη Πειραιως.

 

Επεξ/σία από CptBill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας κοιταξουν να παιρνανε πρωτα στα ATM τους γιατι 9 στις 10 που παω ξερνανε τις καρτες και ακυρωνουν τις συναλλαγές!

Εχει τυχει να παω σερη σε 7 ΑΤΜ για να μπορεσω να κανω καταθεση μια φορα πριν κανα 10ημερο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MikeGR7 είπε

Ας κοιταξουν να παιρνανε πρωτα στα ATM τους γιατι 9 στις 10 που παω ξερνανε τις καρτες και ακυρωνουν τις συναλλαγές!

Εχει τυχει να παω σερη σε 7 ΑΤΜ για να μπορεσω να κανω καταθεση μια φορα πριν κανα 10ημερο...

δεν εχει γινει ποτε μηπως ειχε προβλημα η καρτα σου;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά να ενημερώσω ότι όσοι δεν είστε συνδρομητές του e-banking της τράπεζας που θέλετε να προσθέσετε τις κάρτες της στο gpay, τότε ΔΕΝ μπορείτε να τις προσθέσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα την κάρτα μου εύκολα στο Google Pay και την χρησιμοποίησα με επιτυχία στις συναλλαγές μου. Το αρνητικό που παρατήρησα όμως, σε συναλλαγή μου στον Σκλαβενίτη, είναι ότι δεν υποστηρίζεται ακόμα το πρόγραμμα Επιστροφή. Δεν ξέρω αν κάποιος γνωρίζει κάτι επίσημο, γιατί δεν βρήκα σχετικές πληροφορίες στο διαδίκτυο. Τέλος πάντων, ελπίζω να λυθεί σύντομα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεχομένως έχει να κάνει με την λειτουργία της εφαρμογής σε android 12. Να φταίει η τράπεζα δεν το πολυπιστευω, αλλιώς δε θα δούλευε στο Xiaomi με τα ίδια ακριβώς στοιχεία κάρτας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lefty_prin είπε

Ενδεχομένως έχει να κάνει με την λειτουργία της εφαρμογής σε android 12. Να φταίει η τράπεζα δεν το πολυπιστευω, αλλιώς δε θα δούλευε στο Xiaomi με τα ίδια ακριβώς στοιχεία κάρτας 

ιδιο κινητο, revolut/n26/alpha/eurobank
Μονο οι καρτες της πειραιως δεν προστιθενται. 

Σε αντιστοιχη περιπτωση οπου κολλουσε το κομματι της "επικοινωνια με τραπεζα" λυθηκε με πολλες κλησεις προς alpha bank και αφου επεσα σε υπαλληλο που καταλαβαινε τι ειναι το google pay. Υπηρξε και υπαλληλος που μου ειπε να καλεσω τη google 😄
Πειραιως δεν τολμω να καλεσω. Δεν θα ξερουν καν οτι λανσαρανε google pay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, thanos_sy είπε

Εγώ απλά να ενημερώσω ότι όσοι δεν είστε συνδρομητές του e-banking της τράπεζας που θέλετε να προσθέσετε τις κάρτες της στο gpay, τότε ΔΕΝ μπορείτε να τις προσθέσετε.

Που αναφέρεται αυτό και από που προκύπτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις 2-3 καρτες στο γκουγκλ πει, και η πειραιως δεν ειναι η κυρια καρτα, πως μπορεις να κανεις συναλλαγη με την πειραιως? χωρις να μπεις να αλλαξεις την κυρια καρτα? υπαρχει κατι πιο ευκολο που μου διαφευγει? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, thanos_sy said:

Εγώ απλά να ενημερώσω ότι όσοι δεν είστε συνδρομητές του e-banking της τράπεζας που θέλετε να προσθέσετε τις κάρτες της στο gpay, τότε ΔΕΝ μπορείτε να τις προσθέσετε.

"Συνδρομητές" δεν νομίζω γιατί δεν έχει μηνιαίο κόστος και επίσης ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ισχύει αυτό που γράφεις ότι όσοι έχουν ebanking δεν δουλεύουν οι κάρτες στο Google Pay, μια χαρά δουλεύουν, δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί με βιβλιάριο και κάρτα χωρίς ebanking, δεν θα δούλευε σε κανέναν εκτός από αυτούς

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω:

Ειναι οπως στο paypal, για οποιον εχει εδω και ξερει την αντιστοιχη διαδικασια,

οπου προσθετεις καρτα ή τραπεζικο λογαριασμο,

και επειτα πληρωνεις δινοντας το paypal; (και το paypal τα τραβα απο την καρτα ή τον λογαριασμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, burnin είπε

αν εχεις 2-3 καρτες στο γκουγκλ πει, και η πειραιως δεν ειναι η κυρια καρτα, πως μπορεις να κανεις συναλλαγη με την πειραιως? χωρις να μπεις να αλλαξεις την κυρια καρτα? υπαρχει κατι πιο ευκολο που μου διαφευγει? ευχαριστω

οταν ανοιγεις την εφαρμογη, ακομα και οταν η πειραιως δεν ειναι η default σου καρτα, απο τη στιγμη που εχεις επιλεγμενη πχ κάρτα της alpha, αυτη θα περασει σε συναλλαγη. Με λίγα λόγια αρκει να εχεις ανοιχτη την εφαρμογη με επιλεγμενη την αλλη καρτα που θες να περασει εκεινη τη στιγμη.

Επεξ/σία από CptBill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Άνοιξα σήμερα λογαριασμό Πειραιώς και προσπάθησα να περάσω την κάρτα στο GPay, αλλά στο τελευταίο στάδιο της διαδικασίας με πετούσε στην αρχική πάλι, όπως πολλούς. Τα κατάφερα τελικά χάρη σε ένα σχόλιο που διάβασα σε ένα site, για το συγκεκριμένο θέμα. Περνάς την κάρτα πρώτα στους τρόπους πληρωμής στο Google Play Store! Αφού περάστηκε εκεί, μετά την πρόσθεσα στο GPay στο Smartwatch και την δέχτηκε κανονικά αυτή την φορά και στο τέλος την ενεργοποίησα και από την εφαρμογή GPay του smartphone (που δεν με άφηνε αρχικά) εφόσον υπήρχε ήδη από την διαδικασία που έκανα πρίν. Δεν ξέρω τι είδους "hack" είναι αυτό, αλλά όντως δούλεψε και για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...